|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Se starševski dodatek šteje v DSP
6.12.2010 15:16:17   
Anonimen
Pozdravljeni!

Imam nekaj dilem, ki mi niso čisto jasne. Namreč dva različna CSD (celo neprijazne so bile, ker sem jih to spraševala) mi drugače odgovarjata. Namreč zanima me ali se v DSP šteje starševski dodatek? Namreč, štipendija se ne šteje, ker je namenski dohodek, zato sklepam, da se tudi DSP ne šteje starševski dodatek. Prav tako me zanima ali se v DSP šteje kot dohodek pomoč ob rojstvu otroka, če vzamem denar, če pa paketek pa ne?

Hvala za vaš odgovor in pomoč.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Se starševski dodatek šteje v DSP
6.12.2010 17:26:00   
zmajaz
Starševski dodatek se 100% upošteva, ker vem, da nekdo, ki je upravičen do DSP, ki bi bila višja od starševskega dodatka, lahko potem dobi DSP samo še v višini razlike med starševskim dodatkom in tisto višino DSP, do katere je upravičen, ne pa starševski dodatek + celotno DSP.

Primer: mamica samohranilka z otrokom je upravičena do 298 eur dsp zase + za otroka. Če dobiva 197 eur starševskega dodatka, to potem pomeni, da dobi poleg tega dodatka samo še 101 eur DSP. Pa otroški dodatek seveda.

Denarna pomoč ob rojstvu otroka se pa po mojem ne šteje - isto kot se OD ne - nisem pa 100% glede tegale.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 6.12.2010 17:27:58 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Se starševski dodatek šteje v DSP
6.12.2010 20:51:07   
Anonimen
O hvala za odgovor. Potem v tem času, ko rodim in imam socialno pomoč moram obvezno obvestiti CSD, da ne bom v prekršku in potem spisali novo odločbo.

Hvala!

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Se starševski dodatek šteje v DSP
7.12.2010 8:54:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Denarna pomoč ob rojstvu otroka se pa po mojem ne šteje - isto kot se OD ne - nisem pa 100% glede tegale.

100%-no se ne šteje. Edino, kar se šteje, je starševski dodatek, saj se nanj plačujejo prispevki (od OD, IDSP in podobnega se pa ne).

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Se starševski dodatek šteje v DSP
7.12.2010 13:27:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Denarna pomoč ob rojstvu otroka se pa po mojem ne šteje - isto kot se OD ne - nisem pa 100% glede tegale.

100%-no se ne šteje. Edino, kar se šteje, je starševski dodatek, saj se nanj plačujejo prispevki (od OD, IDSP in podobnega se pa ne).


Kakšni prispevki se od starševskega dodatka plačujejo?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Se starševski dodatek šteje v DSP
7.12.2010 16:41:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: PilotGirl7
Kakšni prispevki se od starševskega dodatka plačujejo?

Za zdravstveno zavarovanje (za pokojninsko pa ne vem, če se).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Se starševski dodatek šteje v DSP
7.12.2010 16:59:58   
Anonimen
Se bom malo pozanimala! Hvala!

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Se starševski dodatek šteje v DSP
8.12.2010 12:23:49   
Anonimen
Še nekaj me zanima zdravstveno zavarovanje obvezno in neobvezno si plačuješ posebaj ali je že kar odšteto od te vsote SD?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Se starševski dodatek šteje v DSP
8.12.2010 16:07:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: PilotGirl7
Še nekaj me zanima zdravstveno zavarovanje obvezno in neobvezno si plačuješ posebaj ali je že kar odšteto od te vsote SD?

Kot prejemnica starševskega dodatka si že avtomatsko obvezno zavarovana, tako, da nič ne doplačuješ. PDZZ (Prostovoljno Dodatno Zdravstveno Zavarovanje) pa, s strani države, pripada samo prejemnikom DSP, kar kot prejemnica starševskega dodatka nisi, tako, da si ga moraš plačati sama, če ga želiš imeti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Se starševski dodatek šteje v DSP
8.12.2010 16:36:38   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
PDZZ (Prostovoljno Dodatno Zdravstveno Zavarovanje) pa, s strani države, pripada samo prejemnikom DSP, kar kot prejemnica starševskega dodatka nisi, tako, da si ga moraš plačati sama, če ga želiš imeti.

Hm - kaj pa če prejema starševski dodatek + DSP (tisto razliko v znesku)? V tem primeru ji pa verjetno plačuje država, ali ne? Ker dejansko itak ni denarno nič na boljšem, če ima starš. dod. + razliko do DSP ali samo DSP, samo da se del zneska pač drugače imenuje, no.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Se starševski dodatek šteje v DSP
8.12.2010 16:37:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Hm - kaj pa če prejema starševski dodatek + DSP (tisto razliko v znesku)? V tem primeru ji pa verjetno plačuje država, ali ne?

V tem primeru pa ja.
Ampak to samo zato, ker prejema DSP (in ne, ker prejema starševski dodatek). DSP je pogoj, potem je pa vseeno, katere ostale transferje imaš še zraven.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Se starševski dodatek šteje v DSP
8.12.2010 19:16:00   
Anonimen
No potem mi je pa vse jasno. Ker ravno to kar sta vidva napisala mi ni bilo čisto jasno oz. sem bila v dvomih, kako pa kaj.

Hvala za odgovore in pomoč!!!

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?