|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2-letnica se strašno boji pranja las
7.1.2011 13:27:13   
Jullija
Tega se je bala že od malega, ampak zdaj pa postaja to že nevzdržno. Po cele dneve govori: "Ne lase prat, ne lase prat"!, tako da mi gre že pošteno na živce. Sploh si ne da dopovedati, da ne bomo vsak dan prali lase. Zdaj se tudi kopati več noče in se joče na ves glas, ko jo hočeva skopati, češ spet: "Ne lase prat!" Ima katera kakšno idejo, kako bi se otresla tega straha?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
7.1.2011 13:32:46   
ledenaa
Pri nas je bilo isto.Sčasoma je minilo to jokanje.Potrpežljivost edino ostane,nič  drugega. Jaz sem kupila tist vrč,mi je dobro prišlo, da mu ni v oči šlo. Sčasoma sem ugotovila da si ni hotel zaradi tega prat lase, da mu ne bi v oko voda prišla

< Sporočilo je popravil ledenaa -- 7.1.2011 13:46:50 >

(odgovor članu Jullija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
7.1.2011 13:39:48   
Jullija
Saj v tem je tudi pri nas problem - ker ji gre voda v oči in po obrazu. Kje pa se kupi to vedrce?

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
7.1.2011 13:47:57   
ledenaa
http://www.minisvet.si/vrc-izpiranje-p-1008.php

No,ko ji ne bo več šlo v oči ,boste videli da ne bo problema. Bo na začetku še strah,a če pokažete da ne bo šlo v oči,boste prebrodili to fazo. Pa še malo zabavanja zraven spiranja,pa bo šlo user posted image

(odgovor članu Jullija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
7.1.2011 14:37:53   
jajula
mislim da sem ta vrč vidla tudi v mothercare, mi smo ga kupili v minisvetu in je bil stran vržen denar, ker potem je jokala tudi ko sem vrč v roke prijela. skratka tudi naša ne mara umivanja las in obvezno morava bit dva prisotna za pranje, je vojna in jok vsakič in nič ne pomaga...

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
7.1.2011 15:15:21   
mini86
kaj pa če bi ji eno zvito brisačo dala v roke da si da čez oči..vem da sem si jaz tako dajala ko sem bila mlajša

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
7.1.2011 15:33:30   
kajalin*
pr nas je bla tud vojna pa je minila,zdaj ko je večja(5) ji dam manjšo zrolano brisačko in si jo drži čez očke,glavo pa nagne nazaj.Je pa tud kakšen večer,k je vse narobe ;)sej bodo prehitro veliki in odrasliuser posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
7.1.2011 19:56:16   
Čebel@
naša je začela to delati kakšne 3 mesece nazaj(drug mesec bo stara 2 leti)....kar naenkrat strah pred vodo,histeričen jok ko smo laske praliuser posted image ....zdej se je sicer umirila,ampak vedno ko gre se tuširat govori glavo ne...jok je še vedno med umivanjem lask(dolge in skodrane),ampak sedaj me vsaj posluša ko ji kaj prigovarjam,ji pa solze kar same tečejo....sej bo minilouser posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
7.1.2011 20:40:41   
sazi
Pri nas si dasta tudi oba mini brisačko čez oči (5 let in 2 leti). Starejši še dela dramo izu kkašne kapljice, ki mu pride do uhlja, uživa noben od njiju, ampak ni pa takega upiranja in kričanja kot nekoč.
No, sem krivična. Starejši prav pridno drži glavo nazaj in si da brisačkko na oči, le sunkovito obrne glavo,  če mu gre kaj v bližino ušes - no, potem mu gre pa res. Smo ravno v fazi reševanja problema.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
8.1.2011 9:08:48   
anabella200
Tudi pri nas je bil podoben problem pri tej starosti..Pri hčerki je zadeva z časoma izvenela, medtem ko smo se pri sinu selili v stanovanje z bano in zdaj imam problem , da joče ker ne želi iz bane user posted image in se kar sam poliva po glavi .....

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
8.1.2011 9:20:51   
biba88
jaz bi ti priporočala v mothercare imajo tak lonček za izpiranje ki ga prisloniš na glavo in ne teče v oči in ušesa...sicer ne vem če bo kaj pomagalo vendar meni je ker sem se drla ko sraka user posted image ko je bilo potrebno lase umit zato so mi izpirali starši lase z lončkom...upam da sem ti pomagala...mislim da to izveni vsaj pri meni jeuser posted image user posted image

(odgovor članu anabella200)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
8.1.2011 17:56:56   
žab*ca
Tudi mi imamo ta lonček iz minisveta,in res pazim da ne gre v oči voda in ni nobenega problema.Bil je jok pri možu,ko je površno pral glavo in je voda res lila čez oči,potem sem rabila nekaj časa,da je dobil zaupanje nazaj in zdaj res brez joka.Star je 2 leti.

(odgovor članu biba88)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
8.1.2011 19:39:37   
jajula

IZVIRNO SPOROČILO: biba88

jaz bi ti priporočala v mothercare imajo tak lonček za izpiranje ki ga prisloniš na glavo in ne teče v oči in ušesa...sicer ne vem če bo kaj pomagalo vendar meni je ker sem se drla ko sraka user posted image ko je bilo potrebno lase umit zato so mi izpirali starši lase z lončkom...upam da sem ti pomagala...mislim da to izveni vsaj pri meni jeuser posted image user posted image


ja, ta lonček je enak kot tisti v minisvetu

(odgovor članu biba88)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
8.1.2011 19:51:46   
naia
OMG...sam pa da tok nabijejo ceno, za en vrček skor 15 evrov...čist sem šokirana

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
9.1.2011 23:31:32   
Roberta69
Mi imamo tudi ta vrč, pa je bil stran vržen denar, ker sploh ni toliko časa pri miru, da bi mu ga lahko normalno prislonila. Se mi pa zdi tole z brisačko v redu varianta, bomo poizkusili user posted image - tudi pri nas je namreč težava zato, ker gre voda/šampon v oči in je že ob omembi pranja las cela štala in neznosno kričanje, zato mi jih umijem zelo redko, ampak hb se zaenkrat še nič ne mastijo oz. niso videti nič kaj umazani. Se pa spomnim, da smo imeli nekaj časa malce manj težav s pranjem, in sicer ko smo prišli z morja, ker se je tam ful rad tuširal - mu je bilo všeč, da je curek prihajal s "stropa" in sva visela pod tušem tudi več kot pol ure user posted image .

(odgovor članu naia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
10.1.2011 12:13:52   
blemma
Pri nas je bila ista štala samo pri omembi kopanja, a bomo laske prali, ne ne ne. No in včeraj ji razložim, da ji bom na očke dala zvito plenico in je celo šlo, celo dvakrat.
Mislim, da po ene pol leta prvič ni jokala in se drla pri pranju las. Čeprav ful uživa v vodi, bi se kopala kar cel večer.
Bomo videli, če bo delovala še naprej.
Stara pa je 2,5 let.

_____________________________

... in končno je prišla moja princeska Emma, 8.5.2008 ob 16.43.

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
10.1.2011 13:49:17   
Elica
Mi smo imeli podobne probleme. Zdaj pa ji  dam malo brisačko, ki si jo da čez oči ko spirava, nagne glavo nazaj in gre. Sicer skozi sprašuje, kdaj bom končala, ampak joče pa ne več. To prakticirava sedaj že kakšno leto in pol; stara pa je pet let in vem da bi se brez tega drla, ne glede na to, kako velika je že, ker ne mara da ji voda pride v oči. 

(odgovor članu blemma)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
10.1.2011 14:42:24   
HHH
Pri nas je bila tudi panika, histerija. Nobena brisačka, plenička... ni pomagala, ker enostavno v napadu histerije ni držal glave nazaj in se je brisačka zmočila. Pa bog ne daj da bi voda še v ušesa prišla... štala skratka.

Pa smo rešili zadevo takole: poležeš jo na hrbet na kuhinjski pult in ji lepo v koritu opereš glavo. Najprej bo valjda histerirala, ampak če otrok ne čuti okoli sebe toliko vode, kot sicer v kadi, se prej umiri in dojame, da ni nič hudega.

Pri nas je palilo.

(odgovor članu Elica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
10.1.2011 16:27:21   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Pa smo rešili zadevo takole: poležeš jo na hrbet na kuhinjski pult in ji lepo v koritu opereš glavo. Najprej bo valjda histerirala, ampak če otrok ne čuti okoli sebe toliko vode, kot sicer v kadi, se prej umiri in dojame, da ni nič hudega.

Pri nas je palilo.



zanimivouser posted image bomo danes stestiral

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
10.1.2011 23:32:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jajula)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
11.1.2011 8:56:47   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: HHH
Pa smo rešili zadevo takole: poležeš jo na hrbet na kuhinjski pult in ji lepo v koritu opereš glavo.


ooooh šajze, mamo prekratek pult user posted image

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
11.1.2011 10:41:40   
naia
hruška debeluška,
se strinjam, zato sem kupila preko interneta v tujini, s poštnino dobrih 6 eur :)
sem čist razočarana nad cenami v slo, vsako stvar, ki jo hočemo kupiti, zdej res najprej pogledam v tujini preko interneta, vse je fuuuuul ceneje

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
12.1.2011 10:25:40   
koala
Mi smo ta strah pred pranjem glave rešili drugače. Kot prvo si je sam izbral šampon in se počutil blazno pomemben, potem je on najprej pral glavo pupici, pa brisčko sva dala na oči in ga spodbujala da pogleda strop, tkoa je dal glavo vedno dovolj nazaj in ni več panike.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu naia)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
12.1.2011 10:34:14   
pety78
Pri nas je tudi bil problem, pa smo ga pri obema hitro rešili. No, saj je bilo par prigovarjanj. user posted image
- najprej pazim, da voda ne gre v oči
- otrok se usede v banjo in da glavo nazaj, fejst nazaj, gleda pajke na stropu (ki jih BTW seveda ni user posted image )zraven pa govorim, kaj počnem. Ko s šamponom umivam laseke, tako nežno masiram in gledam otroka v oči, pa mu razlagam, kako bodo lepi, bo šla packa dol...Do tu vse ok.
Potem pa spiranje. Povem, da bova sprala (predvsem sprali, ker pri starejšem ni panike), da mora dati glavo fejst nazaj in ko preštejem do 5, bo konec. In tako štejem do 5, počasi, tako da res orng sperem, otrok drži glavo nazaj, da gleda v strop in ni nobene težave. user posted image Probaj res nežno, z veliiiiiko mero potrpežljivosti in zamotiti otroka mogoče na začetku. Pa vse mu povedati, kaj bosta naredila in nič na silo.
Imata pa pri nas oba raje, da jima jaz glavo umivam, kot očka. On ne obvlada tako. user posted image

Jaz pa mogoče malo razumem to stisko, ker sem sama imela tudi težave z vodo, predvsem s tuširanjem. Ko je voda dosegla prsni del, sem že zajemala zrak, kot da bi mi ga zmanjkovalo. Ne vem, mela sem neko fobijo. user posted image

Zato lepo z občutkom in oba sedaj res tik tak zrihtam od nog do glave. user posted image


_____________________________



(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 2-letnica se strašno boji pranja las
12.1.2011 11:04:56   
barni
Mi damo brisačko na oči in vedno ji prigovarjam, naj fino mene gor pogleda, da nagne glavo čimbolj nazaj. Seveda ji še kdaj kaj steče v oči, samo to je zdaj stokrat bolje kot prej, ko se je drla vsakič.

Ji pa povem, da je lase treba umit, če ne jo bomo morali ustrižt čisto na kratko in ne bo imela več toliko lask. No tudi to pomaga.

In seveda pihanje na dušo, da je že res velika in kako je super, ko se nič več ne joka, ko laske peremo in so potem tako zelo lepi... Pač probaš vsesorte, najbolj je pa pomagala brisača čez oči.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?