|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pedofili
11.2.2011 21:14:21   
picola1
Okej, zavedam se, da sem odprla malce provokativno temo...

Zanima me, če mislite, da je treba otrokom verjet, ko povedo, da se jim nekaj takšnega dogaja? Ali menite, da si otroci to lahko izmislijo?
Ali bi verjele recimo eni odrasli ženski (ali pa otroku), da jo je recimo zlorabil človek, ki je vam blizu (npr. partner, sorodnik, prijatelj)? Zakaj ja oz. zakaj ne?
Ali menite, da se pedofile prepozna že na daleč in da so to duševno prizadeti ljudje (ciljam na to, da se ne zavedajo svojih dejanj)?
Koliko mislite, da je mam, ki lažno pričajo (t.j., da si izmislijo spolno zlorabo, ker se želijo npr. maščevati svojemu partnerju)?
Koliko mislite, da je najstnic/najstnikov, ki si kaj takšnega izmislijo, ker se zaradi npr. (po njihovem mnenju) stroge vzgoje želijo maščevati svojemu očetu (še raje očimu)?
Kaj bi naredile, če bi vam (vaš) otrok zaupal, da ga nekdo spolno zlorablja?
Ali veste kakšni so znaki za spolno zlorabo?
Koliko menite, da je zlorabljenih otrok? Ali zlorabljajo tudi mame? Ali so zlorabljani tudi fantki?


Ps.: Enkrat smo se že nekaj podobnega pogovarjale, ampak sem mnenja, da takšne teme nikoli niso odveč in lahko marsikateremu otroku rešijo morda celo življenje ali pa vsaj prihranijo kakšno trpljenje. Namreč obstaja ogromno mitov glede pedofilov in spolnih zlorab, zato je še vedno preveč otrok, ki povedo, kaj se jim dogaja pa jim nihče ustrezno ne pomaga.


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
11.2.2011 22:04:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pedofili
11.2.2011 22:22:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Ali menite, da se pedofile prepozna že na daleč


Ne - jaz nisem videla še nobenega.

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pedofili
12.2.2011 9:38:09   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Ali menite, da se pedofile prepozna že na daleč


Ne - jaz nisem videla še nobenega.



srečnica.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pedofili
12.2.2011 9:38:38   
TomTaylor
V bistvu je pa to čist "pretežka" tema. Zame.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pedofili
12.2.2011 10:09:53   
ljupka
Ne pedofila nikoli ne prepoznaš ,ker je ta človek zelo pameten in ve kaj dela je v javnosti zelo spoštovan človek in priljubljen.Ja lahko je to tudi negdo ki mu zaupaš svojega otroka,ne nikoli si ne misliš da bi ta človek lahko to naredul
Ja tudi fantki so lahko zlorabljeni.Enga sem poznala ki ga je uničevala babica in župnik.Postal je morilec žensk in še sebe je ubil na konc.
Ja in moj brat je imel bližnje srečanje s župnikom.

Če ti otrok to zaupa si velika srečnica,ker ponavadi to držijo v sebi,ker storilec ponavadi grozi da bo kaj naredil njim ali njevovim bližnjim,le retki otroci zberejo pogum da povedo.Mogoče ko so starejši.
Mame so v večjem vedno tiho in si zatiskajo oči,da se to ne dogaja,mogoče ko se ločijo zbere pogum.Toda ne prez preiskave vsaki nebi verjela.
Ne verjamem da si lahko to izmisli,ker to je verjemte grozna stvar,ki te zasleduje celo življenje in ti ne dovoli sproščeno dihat.

Otrok postane zadržan,ne mara dotikov,ne mara driužbe,vsega se boji.No ne vem,takšna sem bila jaz.

Koliko je otrok zlorabljenih,koliko jih je je preveč,noben nebi smel biti.

Enkrat je bila ena tema ,ki smo pisale svoje zgodbe ,pa jo mal preber,pa ti bo mogoče vse bolj jasno,gdo zakaj,kako...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pedofili
12.2.2011 10:25:00   
Anonimen
Uf, težka tema za vikend. Ti  bom spodaj odgovorila.

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Okej, zavedam se, da sem odprla malce provokativno temo...

Zanima me, če mislite, da je treba otrokom verjet, ko povedo, da se jim nekaj takšnega dogaja? Ali menite, da si otroci to lahko izmislijo?
Hmmm, meni se zdi, da je v vsakem primeru treba otorku najprej verjeti. Če dam na tehtnico, da gre za domišljijo in s tem narediš škodo nekemu odraslemu ali pa da gre za dejansko zlorabo, a jo vzamem za rezervo in otroka ne jemljem resno, potem vidim veliko več negativnih posledic pri tem, da otroku ne verjamemo. Pač si mislim, če s ezmišljuje, to slej ko prej pride na dan. Če pa si ne zmišljuje, nam v že tako veliki stiski  ne bo zaupal, če bo čutil ali videl, da mu ne verjamemo in si mislimo, da je vse skupaj le "otroška domišljija". Tu mi je pravica otroka nad pravico odraslega, pa četudi bi odraslega po krivici obtožili. Samo si zelo težko predstavljam, da bi 4 ali 8. letni otrok okoli tega lagal. Je pa to taka tema, da odrasli zraven radi zamrznemo, ker se nam zdi spolna zloraba nekaj preveč groznega, da bi upali pri sebi sprejeti, da se to dejansko tudi lahko zgodi. Pač, delajmo se, da nič ne vidim, potem tega ni. Zmanjševanje vrednosti in pomena dogodka, ah, saj to ni tako, kot praviš, to si samo sanjal ali kaj podobnega. Ker je pač težko sprejet, da mogoče pa le je res.
Ali bi verjele recimo eni odrasli ženski (ali pa otroku), da jo je recimo zlorabil človek, ki je vam blizu (npr. partner, sorodnik, prijatelj)? Zakaj ja oz. zakaj ne?
Čisto odvisno od situacije. Ampak nekako se mi zdi, da če gre za maščevanje, potem so tudi drugi opisi tendeciozni, polni obtoževanja in slabih odnosov. Pri zlorabah pa je zaupanje v tisto določeno osebo vzpostavljeno, dokler zloraba ne pride na dan, potem pa sledi razočaranje ravno zaradi tega zaupanja.
Ali menite, da se pedofile prepozna že na daleč in da so to duševno prizadeti ljudje (ciljam na to, da se ne zavedajo svojih dejanj)?
Ne, se jih ne prepozna na daleč, le od kje? Se zavedajo svojih dejanj? Zagotovo se, samo to je tako kot z drugmi stvarmi - niso toliko važne družbene norme, kot pa lastna osebna morala, osebna prepričanja. Saj se je komot oprati krivde, če rečeš, da te 6-letna deklica izziva (vsak izgovor je dober).
Koliko mislite, da je mam, ki lažno pričajo (t.j., da si izmislijo spolno zlorabo, ker se želijo npr. maščevati svojemu partnerju)?
Pojma nima, nekaj jih je sigurno, tudi v obratni smeri, da si očetje izmislijo zlorabe.
Koliko mislite, da je najstnic/najstnikov, ki si kaj takšnega izmislijo, ker se zaradi npr. (po njihovem mnenju) stroge vzgoje želijo maščevati svojemu očetu (še raje očimu)?
Se tudi najdejo, zagotovo, samo vseeno, s emi zdi smisleno zadevo najprej resno vzet, potem pa raziskat, kaj je res in kaj ne in kdo ima kakšne motive.
Kaj bi naredile, če bi vam (vaš) otrok zaupal, da ga nekdo spolno zlorablja?
Pojma nimam, najprej bi verjetno šla do psihologa, policije ter skušala biti v oporo otroku. Bi ga pa resno jemala.
Ali veste kakšni so znaki za spolno zlorabo?
Hmm, dobro vprašanje. Spremembe v vedenju, ekstremi, poslabšanje učnega uspeha, izogibanje osebnim stikom, sram pred svojim telesom ali lih kontra, pretirano poudarjanje spolnosti,...
Koliko menite, da je zlorabljenih otrok? Ali zlorabljajo tudi mame? Ali so zlorabljani tudi fantki?
Po moje precej več, kot si predstavljamo. Me je bilo kar groza, ko sem nekje zasledila podatek, da je v Ljubljanskem okolišu 2000 otrok v rejniških družinah. Seveda to niso vsi spolno zlorabljeni, ampak vseeno so živeli v tako slabih okoliščinah, da so jih odvzeli matični družini. Meni se to zdi ogromna številka. Koliko jih je potem šele tistih, za katere se potiho ve, kaj se dogaja za zidovi, pa vse tiho je bilo?


Ps.: Enkrat smo se že nekaj podobnega pogovarjale, ampak sem mnenja, da takšne teme nikoli niso odveč in lahko marsikateremu otroku rešijo morda celo življenje ali pa vsaj prihranijo kakšno trpljenje. Namreč obstaja ogromno mitov glede pedofilov in spolnih zlorab, zato je še vedno preveč otrok, ki povedo, kaj se jim dogaja pa jim nihče ustrezno ne pomaga. To se pa strinjam. Samo kot sem že rekla, pri tako težkih stvareh si raje zatiskamo oči - imaš kar prav, da je treba več o tem govoriti.


(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pedofili
12.2.2011 11:54:44   
ljupka
Pogovori o spolnih zlorabah!

Na tej temi boš prebrala kr nekaj grozovitih zgodb ,ki so doživele punce,ki so z nami na RR.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?