|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako se lotiti učenja..
13.5.2012 15:49:18   
mini86
še zadnjega izpita..

kljub temu da je profesor reku širše poznavanje snovi sem knjigo 800 strani skrčila na rečmo 60user posted image ok rečmo da bo..

in kljub temu da je to moj ZADNJI izpit pred diplomo nimam pojma oz ne najdem volje kako naj se lotim učenja..nimam logike tako da se bo treba res učiti..
ampak meni enostavno skos pride kaj vmes..al je treba kaj narest na vrtu, al mam dr......skratka skos nekaj..

rada bi nardila ta izpit do 13.6 ko gremo na morje da spacam diplomo do decembra ko rodim..a je realno..ok vem da je realno tok kokr se bom zavzela ampak vseenouser posted image


skratka kako nj se lotim vsega skp


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako se lotiti učenja..
13.5.2012 16:33:31   
tulpek
Določi si 2 uri na dan med tednom, ko je samo učenje in takrat odmisli vse ostalo, vključno z računalnikom. Upam, da imaš varstvo za malega, sicer bo res težko... .edino otroka se ne da skenslat user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako se lotiti učenja..
13.5.2012 16:45:42   
LuLu
Zelo močno si zamisli, kako bi se počutla, ko bi zvedla, da si izpit naredila... To srečo in veselje zdaj samo še uresniči. Časa imaš dovolj... Vsak dan odlašaš, več bo na dan učenja in bolj boš nervozna in te lahko mine. Pa ne jemlji izpita kot resno obvezo, ampak en zabaven način učenja, hobi, malo bolj neresno vzemi vse skupaj, ampak ravno zato, ker je še dovolj časa. Zdaj lahko na izi se učiš... pa srečo na izpitu... saj vem, da boš naredila. Si bom na kolendar zapisala 13.6. in te našla na RR!!! user posted image
Ali pa si daj pogoj nareti izpit, greste na morje, če pa ga ne narediš, pa zaradi tebe odpade dopust. user posted image

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako se lotiti učenja..
13.5.2012 18:02:08   
mini86
no hvala za spodbudo...res bi bil bolj sproščen morje..ampak ker vem da te prvič rukne ko prideš na izpit mi bo vseeno lažje na morju ker bo pri del pri njemu že mimo..potem samo še povadim in razturamuser posted image

tamau je dop v vrtcu, tam kjer delam začnem nekje od 10.30-11h tko da imam od 8h ljubi čas..no ampak ravno v tem je problem..preveč časa..
pa tudi nimam nekega roka ampak ko se naučim sporočim in mi določi datum..zarad tega je še težje kokr pa da bi imela določen datum..

človek bi mislil da ko si tok na koncu da imaš še večjo voljo..ampak a a, ni jeuser posted image


OBLJUBIM DA SE MAX POTRUDIM DA JUNIJA PRED MORJEM GREM NA ZAGOVOR!!!!!!


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako se lotiti učenja..
13.5.2012 19:46:03   
Anonimen
Tudi jaz sem imela proti koncu, ko je bilo poleg faksa še toliko drugih stvari, prav krizne tedne ... ampak jaz sem si naredila plan in sicer: določila sem si datum do katerega moram v se predelat (ponavadi 1 teden pred izpitom) ... potem sem si vso snov razdelila po dnevih, ki sem jih imela na voljo in vsak dan sem najprej na hitro preletela izpiske za prejšnji dan in predelala vse zadeve za tekoči dan, si zraven izpisovala ključne podatke in vprašanje, in ko sem to predelala, sem brez slabe vesti počela druge stvari. Ko sem prišla do konca snovi, pa sem si vsak dan do izpita prebrala vse zapiske in odgovore na raznorazna vprašanja ... no tako je ponavadi uspelo meni ... Želim ti veliko sreče, vztrajnosti in učnega zagona user posted image

(odgovor članu mini86)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako se lotiti učenja..
13.5.2012 22:37:36   
Ribica **
Zmeni se za datum izpita, ker brez tega ne bo nič. Mene edino pomanjkanje časa oz. približajoč datum izpita občasno malo strezni in zbrca v rit, da je dost heca in odlašanja. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako se lotiti učenja..
13.5.2012 23:16:46   
liliana
Nasvete kako se lotiti učenja so ti že druge povedale.....

Mene samo zanima, kako lahko skrčiš knjigo 800 strani na 60 strani....?

Ker 60 strani se komot v eni noči naučiš.....se ni treba mesec dni prej učiti......

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako se lotiti učenja..
14.5.2012 9:05:32   
mini86
Ker 60 strani se komot v eni noči naučiš.....se ni treba mesec dni prej učiti......


nikol se nisem tko učila ker vse pomešam..
vedno sem si pogledala kok imam do izpita, kok strani mam in pol delila in mi je prišlo kok strani na dan se moram naučit..zakaj bi se matrala z 60 stranmi na enkrat če jih lahko razdelim..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako se lotiti učenja..
14.5.2012 9:05:58   
mini86
Mene samo zanima, kako lahko skrčiš knjigo 800 strani na 60 strani....?



to je talentuser posted image user posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako se lotiti učenja..
14.5.2012 9:10:11   
mini86
če mam rečmo da si postavim en datum-4.6, in če ne štejem vikendov je to 13 dni..pa če mam 60 strani in pol to delim dobim 5 strani na dan..
seveda če začnem jutri..bom pa danes pridna in si prebrala kaj se bom jutri učilauser posted image




_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako se lotiti učenja..
14.5.2012 11:38:21   
ronja
Različni smo, ne vem, kakšna si ti. Sama nisem najbolj disciplinirano bitje in se navadno spravim, ko mi voda teče v grlo, če to ni nekaj, kar me zanima. Če pa je nekaj, kar me zanima (in ko se začnem učit, me itak vse začne zanimat, ko enkrat not padem, takrat vse leti v glavo - samo če je najprej dolgčas, potem se moram spravit prit do tega stanja:D) - no, ampak če je to nekaj, kar me itak zanima, potem bom pa sposobna delat do 6h zjutraj brez problemov... - problem je potem samo, da sem neprespana:D. Samo not moram past. Vedno se učim zadnje dni in se takrat največ naučim.
Ampak nismo vsi enaki, eni rabijo zadnje dni mir ins e učijo samo prej. Eni so na koncu preveč živčni in se ne morejo naučit. NIkoli si nisem krčila snovi, se mi je pa zgodilo, da nisem prišla čez. Navadno sem bila vedno vprašana to, česar nisem predelala - ampak če vse ostalo dobro predelaš, navadno tudi tisto nekak veš, večinoma sem se na izpitih (vsaj ustnih) vedno še kaj naučila, kaj povezala in to mi je bilo všeč, čeprav sem mela vedno strašno tremo.

Sva bila pa oba z lubijem ista med študijem: ko bi se bilo treba učit, sva videla 100 bedarij za naredit, ko je bil ap izpit za nama, se noben ni spomnil česa takega početuser posted image . No, to je bilo takrat, ko sva se še lahko učila, kadar bi se hotela, seveda;)

Zdaj pa - no, sem ugotovila, da bo treba spremenit navade in so me otroci precej disciplinirali: včasih lahko začnem celo malo prej kot ko mi voda teče že iz grla:D, pa ugotovila sem, da ne morem čakat na mir (včasih sem rabila mir in svojo glasbo, da sem se lahko učila, zdaj to ne pride v poštev, ne eno ne drugo:D), ker potem nimam nič časa za delat (zaspijo ob 22h, odkar je dalj časa dan, zbujajo se zgodaj - navadno pred 7mo)... Tako da zdaj probavam nekak sproti, malo tu, malo tam. Smotano je, če glih not padeš, pa te non stop nekdo moti, to je res... Ampak j* ga, to smo hotle, to mamo:D. Ne bi menjala:).

ponavadi 1 teden pred izpitom

Otika, kapo dol!!! Vedno sem občudovala take ljudi! Kako mate vi to disciplino, to je meni neverjetno!!! Takrat jaz navadno še začela nisem, razen če sem imela več izpitov na isti dan... Na splošno mi je najboljše šel ta sistem, da sem imela več izpitov v 1 tednu: ko sem mela poln kufer učenja enega, sem vzela v roke drugega, da mi ni ratalo dolgčas:) Pa še povezovat začneš vse skup in je prav fajn:): Bi morala videt mojo sobo med učenjem: 10 knjig odprtih, pa sami flukiji in barvice okoli, kup miselnih vzorčkov, čisti kaos za nepristranskega opazovalca, ehhe... Večinoma nisem ponavaljala snovi - če sem prišla čez, sem bila že zelo srečna:). Tega sistema sicer ne priporočam, ampak meni je pa vseeno kar dobro služil:). Navadno sem pred izpitom pogledala še 1x tiste vzorce, ki so mi bili težji, to navadno tik pred tem. Razen pri najhujši piflariji - tam sem si enkrat celo sisteme napisala na grafoskopske folije in jih obeslila pod tuš - tako sem se lahko lepo učila med tušanjem - prijetno s koristnim (tušam se rada).
Baje naj bi se po kampanjskem učenju manj naučil, ampak sama nimam tega občutka - po par letih sem vedela vsaj toliko kot sošolci - ko smo se parkrat pogovarjali, so bili vedno nekaj začudeni, od kod mi to - ja,s aj smo se učili! No, ampak res pa je, da sem bila redno na predavanjih, vseh tudi ta brezveznih. Torej: brcni se v rit! Jaz se moram tudi, samo da ne za izpit, če ti kaj pomaga. Se pa ful rada učim kaj, kar me zanima - in to je moj problem: ker potem me je težko tam stran dobit, da bi šla na nekaj, kar me ne toliko...

Mene samo zanima, kako lahko skrčiš knjigo 800 strani na 60 strani....?

Ker 60 strani se komot v eni noči naučiš.....se ni treba mesec dni prej učiti......

Podpis:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako se lotiti učenja..
14.5.2012 14:15:58   
t5t6
Če si tako zelo želiš se pač vsedeš in naštudiraš, če si želiš izkoristiš vsak možen trenutek za učenje. Daj si v glavo, da želiš narediti v 1. roku, zakaj se moraš sprijaznit, da boš prvič itak padla? To, da vedno nekaj pride vmes so za moje pojme samo izgovori. Če pa si sprijaznjena s tem, da boš 1. padla in da je to normalno, potem ne vem zakaj bi se sploh učila. Pojdi na izpit, padi in drugič se pač nauči. Pa ja je to zadnji izpit, razlogov za zagon bi morala imeti ogrooooomno!!!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...





Lubenička

Vam je všeč ime Arian?

Da (24%)

Ne (76%)


Število vseh glasov: 421

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!