|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaposlitev pred porodniško
14.4.2011 16:42:12   
*alja*
Zanima me, nekatere tukaj na RR so pisale da jih bo negdo zaposlil pred porodniško, kako to gre? Če začnem porodniško 20 avgusta, kolko prej te mora zaposlit? Če bom zaposlena naprimer od 1.8, kako mi pol izračunajo porodniško? A mora bit na dan porodniške že kera plača nakazana? A porodniško pol ti pa nakazuje socialna?

Hvala za odgovore!


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaposlitev pred porodniško
15.4.2011 11:31:15   
zmajaz
V takem primeru, ko ni do dneva nastopa porodniške nakazana še nobena plača, se ti za vseh zadnjih 12 mesecev vzame povprečje 55 % minimalne plače. Če bi pa bila npr. nakazana že 1 plača, potem bi se ti pa vzela ta plača, za ostalih 11 mesecev pa isto 55% minimalne plače, ker pomeni, da si z eno plačo ne dvigneš ravno kaj bistveno porodniške, samo stroškov imaš več, če si dlje zaposlena.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaposlitev pred porodniško
8.6.2011 10:33:47   
mlavla
Mene pa zanima konkretno trenutno ta višina 55 % minimalne plače oz. neto znesek, ki ga potem prejmeš.
Bom zelo hvaležna za odgovor.


_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
8.6.2011 12:21:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mlavla)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaposlitev pred porodniško
8.6.2011 12:27:38   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: mlavla

Mene pa zanima konkretno trenutno ta višina 55 % minimalne plače oz. neto znesek, ki ga potem prejmeš.
Bom zelo hvaležna za odgovor.



Minimalna bruto plača je 748,10, neto je 531, 44. 55% neto plače je 292, 29.



Ne drži - oz. drži za gospodarstvo, ne pa tudi za minimalno plačo, ki jo jemljejo za socialne transferje, ker je tam usklajena.
Ta naj bi bila za leto 2011 660,74 eur bruto, neto od 55% tega bruta pa je potem cca. 279,72 eur neto z upoštevanjem samo splošne olajšave.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaposlitev pred porodniško
16.6.2011 11:18:37   
mlavla
evo danes sem dobila odločbo..in je trentno bruto znesek minimalne plače (55%) 322,02 €..kar pomeni neto znesek nekje 250 €..

sploh mi ni jasno kako pridejo do te številkeuser posted image


_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaposlitev pred porodniško
16.6.2011 11:40:08   
sazi
Za katero številko ti ni jasno, od kje jo dobijo?
Dobila si odločbo - točno takšno, kot je napisala ZmajaZ (z nekaj EUR odstopanj).

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaposlitev pred porodniško
16.6.2011 11:50:51   
lananai
Lahko še jst pristavim tule svoj lonček oz. vprašanje? Konec marca sem ostala brez službe, pripadajo mi še trije meseci nadomestila na zavodu. To pomeni, da bom zadnje izplačilo dobila za mesec junij (izplačilo bo julija). Rok poroda imam konec oktobra, kar pomeni, da bom z začetkom oktobra nastopila porodniško. Prvo izplačilo porodniške bo za oktober, torej šele novembra. Vmes bom torej 3 mesece brez dohodka. Imam možnost, da me pred pričetkom porodniške zaposlijo. Pred prenehanjem delovnega razmerja sem bila zaposlena skoraj 5 let.

Torej, kaj se zgodi v primeru, da me zaposlijo pred pričetkom porodniške oz. kaj če pač normalno pričakam porodniško brezposelna?
zmajaz, nekaj sem že brala, da si pisala o 55% minimalne plače + 2% za vsak mesec zavarovanja za starševsko varstvo v zadnjih 3 letih pred dnevom nastopa porodniške. Kaj to pomeni, da če ostanem na dan nastopa porodniške brezposelna, dobim 55% + (12+12+9)x2% = 88% minimalne plače? (ker sem v zadnjih treh letih pač samo 3 mesece brez dohodka)
In če me nekdo zaposli npr. par dni pred pričetkom porodniške? Se pač šteje povprečje mojih plač za 12 mesecev nazaj + 55% minimalne plače za mesece, ko bom brez dohodka? In v tem primeru se mi najbrž splača, da grem papirje rihtat čim prej bom lahko, torej 60 dni pred PDP? Kaj pa, če sem na bolniški, ko nastopim porodniško?

Jah, gradbeništvo je v krizi, nosečo gradbenico bo pa res kdo v službo vzel. user posted image

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaposlitev pred porodniško
16.6.2011 11:58:16   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: lananai

zmajaz, nekaj sem že brala, da si pisala o 55% minimalne plače + 2% za vsak mesec zavarovanja za starševsko varstvo v zadnjih 3 letih pred dnevom nastopa porodniške. Kaj to pomeni, da če ostanem na dan nastopa porodniške brezposelna, dobim 55% + (12+12+9)x2% = 121% minimalne plače - > 105% je max? (ker sem v zadnjih treh letih pač samo 3 mesece brez dohodka)


hehe, še računat ne znam več user posted image

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaposlitev pred porodniško
16.6.2011 12:02:43   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: lananai
zmajaz, nekaj sem že brala, da si pisala o 55% minimalne plače + 2% za vsak mesec zavarovanja za starševsko varstvo v zadnjih 3 letih pred dnevom nastopa porodniške. Kaj to pomeni, da če ostanem na dan nastopa porodniške brezposelna, dobim 55% + (12+12+9)x2% = 88% minimalne plače? (ker sem v zadnjih treh letih pač samo 3 mesece brez dohodka)

nekam slabo ti gre matematika user posted image 55 + (12+12+9)*2 = 55 + 33*2 = 55 + 66 = 121, vendar ker je najvišja višina starševskega nadomestila brez starševskega dopusta lahko 105 %, pomeni, da dobiš 105 % minimalne plače oz. cca. 697 eur bruto.

IZVIRNO SPOROČILO: lananai
In če me nekdo zaposli npr. par dni pred pričetkom porodniške? Se pač šteje povprečje mojih plač za 12 mesecev nazaj + 55% minimalne plače za mesece, ko bom brez dohodka? In v tem primeru se mi najbrž splača, da grem papirje rihtat čim prej bom lahko, torej 60 dni pred PDP? Kaj pa, če sem na bolniški, ko nastopim porodniško?

Tako ja - če boš zaposlena, se ti bodo gledali dohodki v zadnjih 12 mesecih, pri čemer se za mesece, ko si bila brez dohodka, vazem 55 % minimalne plače. V tem primeru je seveda fino oddati vlogo čim prej, samo se ti pa potem tole dvoje izključuje - zaposliti se čim pozneje (par dni pred porodniško) in dati vlogo čim prej - ker naj bi bila ob oddaji vloge zaposlena. Bolniška se isto šteje v izračun kot plača, isto nadomestilo za brezposelnost.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zaposlitev pred porodniško
16.6.2011 12:03:39   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: lananai

IZVIRNO SPOROČILO: lananai

zmajaz, nekaj sem že brala, da si pisala o 55% minimalne plače + 2% za vsak mesec zavarovanja za starševsko varstvo v zadnjih 3 letih pred dnevom nastopa porodniške. Kaj to pomeni, da če ostanem na dan nastopa porodniške brezposelna, dobim 55% + (12+12+9)x2% = 121% minimalne plače - > 105% je max? (ker sem v zadnjih treh letih pač samo 3 mesece brez dohodka)


hehe, še računat ne znam več user posted image


Aha - si že opazila, med tem ko sem jaz pisala odgovor. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zaposlitev pred porodniško
16.6.2011 12:14:34   
lananai
Uf, ful ti hvala za tole. Si me malo rešila. Sem si naračunala, da bi dobila nekje 535€, če ostanem nezaposlena in 615€, če se zaposlim. Zdaj vsaj vem, na čem sem oz. koliko lahko pričakujem. To je 80€ razlike vsak mesec. Ampak tudi 535€ ni tako slabo, sem se bala, da bo hujše. Bi te počasi morala že na kak pir peljat, tolikokrat si mi že svetovala. user posted image Hvala še enkrat.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?