|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   UZ-ji
9.8.2011 18:45:32   
Princess_
Sem v 34.tednu nosečnosti...in sem do sedaj imela samo dvakrat v celi nosečnosti ultrazvok in enkrat morfologijo...
vsakič ko na pregledu vprašam ali mi bo nardila UZ mi rečejo naslednjič..zadnjič mi je celo ena od ginekologinj ki je nadomeščala mojo rekla da mi bodo naslednjič nardili ker mi še en pripada..naslednjič mi je rekla da nima indikacije zakaj bi mi ga naj nardila!! razočarana sem..
sem se sedaj naročila samoplačniško na UZ...saj mi v celi nosečnosti sploh povedali niso kako velik je plod, koliko tehta in nič..
naju pa s partnerjem že mal skrbi, saj bi si želela vedet ali pridobiva na teži in kako je velik..

sem upravičeno jezna, a ne? kolikokrat ste pa imele ve UZ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: UZ-ji
9.8.2011 18:53:17   
Pigy
Kolikor jaz vem pripadata samo 2 UZ. Prvi, ko se potrdi nosečnost, in morfologija. Ns je itak samoplačniški, 3D je pravtako samoplačniški.




_____________________________

Živi za učenje in naučil se boš živeti.

(odgovor članu Princess_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: UZ-ji
9.8.2011 18:54:29   
Anonimen
 
IZVIRNO SPOROČILO: Princess_

Sem v 34.tednu nosečnosti...in sem do sedaj imela samo dvakrat v celi nosečnosti ultrazvok in enkrat morfologijo...
vsakič ko na pregledu vprašam ali mi bo nardila UZ mi rečejo naslednjič..zadnjič mi je celo ena od ginekologinj ki je nadomeščala mojo rekla da mi bodo naslednjič nardili ker mi še en pripada..naslednjič mi je rekla da nima indikacije zakaj bi mi ga naj nardila!! razočarana sem..
sem se sedaj naročila samoplačniško na UZ...saj mi v celi nosečnosti sploh povedali niso kako velik je plod, koliko tehta in nič..
naju pa s partnerjem že mal skrbi, saj bi si želela vedet ali pridobiva na teži in kako je velik..

sem upravičeno jezna, a ne? kolikokrat ste pa imele ve UZ?


Ja, si. Čeprav ti pripadata 2 UZja. Prvi pregled in morfologija.
Je pa verjetno tvoj ginekolog eden izmed redkih, ki se tega drži.

(odgovor članu Princess_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: UZ-ji
9.8.2011 18:57:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pigy

Kolikor jaz vem pripadata samo 2 UZ. Prvi, ko se potrdi nosečnost, in morfologija. Ns je itak samoplačniški, 3D je pravtako samoplačniški.





NS ni samoplačniški, če si star 35 let user posted image

(odgovor članu Pigy)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: UZ-ji
9.8.2011 18:58:31   
Pigy
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Pigy

Kolikor jaz vem pripadata samo 2 UZ. Prvi, ko se potrdi nosečnost, in morfologija. Ns je itak samoplačniški, 3D je pravtako samoplačniški.





NS ni samoplačniški, če si star 35 let user posted image




Dobr no, do 35 let je samoplačniški user posted image


_____________________________

Živi za učenje in naučil se boš živeti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: UZ-ji
9.8.2011 19:12:07   
Princess_
malo ste me res pomirile :) ampak vseeno si želim imeti uz...da vidimo kako veliki in težki smo... :)

(odgovor članu Pigy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: UZ-ji
9.8.2011 19:21:37   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Princess_

malo ste me res pomirile :) ampak vseeno si želim imeti uz...da vidimo kako veliki in težki smo... :)


samoplačniško user posted image

(odgovor članu Princess_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: UZ-ji
9.8.2011 19:29:30   
Princess_
ja, naročila sem se...v četrtek grem na uz oz. kontrolo rasti samoplačniško :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: UZ-ji
9.8.2011 19:32:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Princess_

ja, naročila sem se...v četrtek grem na uz oz. kontrolo rasti samoplačniško :)


user posted image user posted image user posted image boš videla - malo dnarca, velik muzike user posted image

(odgovor članu Princess_)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: UZ-ji
9.8.2011 19:39:31   
Princess_

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Princess_

ja, naročila sem se...v četrtek grem na uz oz. kontrolo rasti samoplačniško :)


user posted image user posted image user posted image boš videla - malo dnarca, velik muzike user posted image



ja, tako nekako user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: UZ-ji
10.8.2011 5:50:30   
pokamoka
hej
Hja, res je čudno, kako se razlikujejo G med seboj s temi UZ. Moj G naredi UZ vedno in vedno premeri stegnenico, da vidi, če dete pravilno in dobro raste. Ne glede na to, koliko na pogosto sem imela preglede, vsakič je bil UZ. Mislim pa, da nekateri G ne delajo UZ zato, ker imajo precejdolge vrste v čakalnicah in potem jih zabaše... kaj jih pa stane, če ti naredijo UZ???? Računalnik imajo tam, sondo imajo tam... gre za njihov čas.
Tudi sama bi šla na samoplačniškega, če moj G ne bi delal redno UZ. Je normalno, da skozi trebuh (preko kože) ne moreš oceniti, če dete raste ali ne.
Ne vem, kako je mogoče, da ti v 40-ih tednih pripadata samo 2 UZ... res mi ni jasno, saj se gre za življenje in razvoj otročka.

Upam, da zadevo rešiš in da boš po pregledu pomirjena.
srečno

(odgovor članu Princess_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: UZ-ji
10.8.2011 17:32:02   
nana13
Moja G. tudi nardi UZ vsako rundo k se vidmo. Lhku rečm, d nardi vsakič kr komplet morfologijo. Še nikoli, ne za prvega niti zdej za druzga, nism šla iz ordinacije brez UZ.
Res pa je d je zmeri za čakat najmanj 2 uri d pridš na vrsto, sam kaj čš, tu je itak več al mnj povsod.

Če bi bla na tvojem mestu, bi pač odštela tiste evre, pa bi lepu bla zihr d je vse tku kot mora bit.

(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: UZ-ji
10.8.2011 23:51:24   
Princess_

IZVIRNO SPOROČILO: pokamoka

hej
Hja, res je čudno, kako se razlikujejo G med seboj s temi UZ. Moj G naredi UZ vedno in vedno premeri stegnenico, da vidi, če dete pravilno in dobro raste. Ne glede na to, koliko na pogosto sem imela preglede, vsakič je bil UZ. Mislim pa, da nekateri G ne delajo UZ zato, ker imajo precejdolge vrste v čakalnicah in potem jih zabaše... kaj jih pa stane, če ti naredijo UZ???? Računalnik imajo tam, sondo imajo tam... gre za njihov čas.
Tudi sama bi šla na samoplačniškega, če moj G ne bi delal redno UZ. Je normalno, da skozi trebuh (preko kože) ne moreš oceniti, če dete raste ali ne.
Ne vem, kako je mogoče, da ti v 40-ih tednih pripadata samo 2 UZ... res mi ni jasno, saj se gre za življenje in razvoj otročka.

Upam, da zadevo rešiš in da boš po pregledu pomirjena.
srečno

dober večer...res se G zelo razlikujejo med sabo...jaz sem bila z svojo zelo zadovoljna...sedaj poleti, ko pa so dopusti pa sta jo že dvakrat nadomeščali drugi G in še naslednjič bo isto...pa mi to sploh ni všeč...ta nazadnje me je skenslala po dveh minutah...za UZ pa mi je rekla da nima nobene indikacije da bi mi ga morala narditi...to da grem ju3 samoplačniško na UZ...bom vsaj vedela kako in kaj...
kaj jih stane da mi nardijo UZ...hm...dobro vprašanje...ni časa, volje, interesa...to je vse...pa naše zdravstvo gre itaq nekam po gobe...me je čist razočaralo...čeprav sem tudi sama v zdravstveni smeri...ja, tudi meni vse to glede uz-jev ni jasno...in največja fora je da v teh tednih kot sem jaz že skoraj vsakauser posted image ve kako velik in težak je dojenček...az pa še blage veze nimam o tem user posted image bom pa ju3 izvedela...jupiiii user posted image se že veselim, samo upam da je vse vredu z bebico...ti javim kako je bilo ju3... sedaj pa letim spat... nočko



(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: UZ-ji
11.8.2011 12:41:27   
jaznoseca
Slovenska zakonodaj - sploh pa v zdravstvu je ena taka smešna zadeva..... Vsi bi samo denar imeli, pa za to nič nardili. Potem pa prištej še človeški karakter in vsakodnevno počutje posameznega zdravnika in rezultat je v tem, da ste ene pri ginekologih močno razočarane - in to upravičeno! Res je, v celi nosečnosti ti pripadata 2 UZ. Žal tudi NS po 35. letu NI BREZPLAČNA!. Odvisno kako bereš zakonodajo - piše, da ti pripada EN BREZPLAČNI PREGLED; lahko je to dvojni hormonski test ali NS. Valjda se ginekolog odloči za cenejšega, kar je dvojni hormonski. Preverjeno 100% jaz sem zdaj že drugič po 35 imela te preglede in obakrat enako - res pa je, da nekateri delajo brezplačno NS po 35.letu, ker si drugače razlagajo zakonodajo. No z izjemo brezplačne NS je moj ginekolog samo za pohvalituser posted image . Ima tud v čakalnici napisano, da po zakonodji ti pripadata 2 UZ, ampak ker on smatra, da je precej pomemben tudi v UZ v 30tednu, izvaja tudi tega - seveda brezplačno. No, pravzaprav nardi UZ kar pri vsakokratnem pregledu.

Zakaj ga eni nočejo delat - naj pojasnijo, ko bodo sami noseči in ga njim nihče ne bo hotel nardit! Aja,sem pozabila, verjetno bo pri njih drugače - veze in vezice user posted image .

(odgovor članu Princess_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: UZ-ji
11.8.2011 16:34:42   
marjetka1975
No jaz spadam tud v grupo 35+. ko ti pripada pregled NS. Men je moja ginekologinja dala na napotnico NS + dvojni kromosomski test, pa nisem nič plačala. Verjetno je odvisno od ginekologa.

Drugače je pa res, po zakonu pripadata 2 UZ. Prvi za ugotavljanje nosečnosti, pa pol morfologija. Je pa res, da se večina ginekologov odloči in naredi v cca. 30-32 tednu se en UZ kontrolo rasti.
V kolikor imaš pa patološko nosečnost, pol imaš pa UZ več, odvisno kaj preodi ginekolog. jaz recimo sem mela UZ vsak mesec.

lp

(odgovor članu jaznoseca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: UZ-ji
11.8.2011 16:43:59   
Anonimen
Mislim, da ni potrebe, da smo tako jezne. Skrb za nosečnice je precej napredovala. Ko sem bila jaz v trebuhu UZ sploh ni bilo, ko je bil moj nekaj let mlajši brat v trebuhu je mami pripadal eden. Zdaj ti že dva in možnost samoplačniških UZ kolikor želiš.
Moj ginekoloh mi je ocenil težo ploda tako, da mi je pretipal trebuh in naj vam povem, da je bila njegova ocena bolj točna od tiste ki so mi jo nekaj dni zatem naredili v porodnišnici z UZ, na dan ko sem rodila (zaradi nisko ležeče posteljice sem imela UZ tudi v porodnišnici).
Osebno nimam negativnega mnenja o skrbi za nosečnice in njihove otročke. napake in spodrsljaji in ostale občasne neprijetnosti pa se žal dogajajo. Zdravniki so le ljudje in tudi oni so zmotljivi in imajo slabe dneve. Hudo je le to, če pride do napake ravno pri tebi in še huje je, če je ob vsem tem zdravnik še tako aroganten, da ni sposoben izreč vsaj osebnega opravičila.

(odgovor članu jaznoseca)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: UZ-ji
11.8.2011 19:04:54   
jaznoseca
se opravičujem, ampak zadnji stavek posta od anonimne me je spodbudil h komentarju - žal spet negativnemu: a je že kdo, kje, kdaj v Slo sploh doživel, da bi kdo od zdravnikov priznal napako??? Da o opravičilu sploh ne govorim - to je čisto nemogoče. Zdravniki napak ne delajo! Negativne smo pa zato, ker zdravstvo prerado opleta z jezikom na podlagi statistike - ja gospa, v tem primeru je smrtnost v slo samo 4%, pa saj to ni nič, če vas o tem nismo obvestili, saj pri vas je to skoraj nemogoče.... Ja, že res, za njih je 4%, kaj pa za dotičnega? Je pa 100%! In zakaj? Zato ker je včasih že do informacije preteško prit.

Se strinjam, da napredujemo v zdravstvu. Predvsem mi je jasno, da je porodnicam posvečeno precej več pozornosti, kot v nekaterih drugih državah in predvsem ima Slovenija en velik plus: trajanje porodniškega dopustauser posted image . Jezne smo zato, ker je veliko odvisno od osebnosti zdravnika in vse preveč je takšnih, ki človečnosti ne premorejo - zakaj hudiča se odločajo za tak poklic?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: UZ-ji
11.8.2011 19:49:33   
nana13
IZVIRNO SPOROČILO: jaznoseca

se opravičujem, ampak zadnji stavek posta od anonimne me je spodbudil h komentarju - žal spet negativnemu: a je že kdo, kje, kdaj v Slo sploh doživel, da bi kdo od zdravnikov priznal napako??? Da o opravičilu sploh ne govorim - to je čisto nemogoče. Zdravniki napak ne delajo! Negativne smo pa zato, ker zdravstvo prerado opleta z jezikom na podlagi statistike - ja gospa, v tem primeru je smrtnost v slo samo 4%, pa saj to ni nič, če vas o tem nismo obvestili, saj pri vas je to skoraj nemogoče.... Ja, že res, za njih je 4%, kaj pa za dotičnega? Je pa 100%! In zakaj? Zato ker je včasih že do informacije preteško prit.

Se strinjam, da napredujemo v zdravstvu. Predvsem mi je jasno, da je porodnicam posvečeno precej več pozornosti, kot v nekaterih drugih državah in predvsem ima Slovenija en velik plus: trajanje porodniškega dopustauser posted image . Jezne smo zato, ker je veliko odvisno od osebnosti zdravnika in vse preveč je takšnih, ki človečnosti ne premorejo - zakaj hudiča se odločajo za tak poklic?


Zakaj se odločajo za ta poklic?
Ne vem al je blu včeri al predvčerajšnjim po TV, ko je zdravnik  (Ptujski mislim, da je biu) sam reku, d zdravniki delajo in se za ta poklic odločajo zgolj in le zaradi keša.
Dokazi so vidni..........

(odgovor članu jaznoseca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: UZ-ji
12.8.2011 9:59:17   
Princess_
dobro jutro :)

kako ste kaj? jupiiiii...včeraj sem imela UZ (samoplačniški) user posted image user posted image
moja bebica lepo raste in pridobiva na teži tko da je vse vredu z njo...in sem sedaj pomirjena, da vem vsaj kako težka je in da je vse okej z njo...
je pa bila bebica mal jezna, se je jezno držala... hehe user posted image user posted image

(odgovor članu nana13)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: UZ-ji
18.8.2011 15:22:59   
suzanica
Oj, tudi meni osebno se zdita 2 veliko premalo. Bolj smiselno bi bilo, če bi naša država varčevala kje drugje.... Samo sem imela tudi samo 2 uz, si ga pa vsake toliko plačam. Me pa zanima, če ima katera G na Štajerskem,ki naredi več kot 2 uz brezplačno? Razmišljam, da se prestavim... Lep dan punce.

(odgovor članu Princess_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: UZ-ji
18.8.2011 15:26:50   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Princess_

kako ste kaj? jupiiiii...včeraj sem imela UZ (samoplačniški) user posted image user posted image
moja bebica lepo raste in pridobiva na teži tko da je vse vredu z njo...in sem sedaj pomirjena, da vem vsaj kako težka je in da je vse okej z njo...
je pa bila bebica mal jezna, se je jezno držala... hehe user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Princess_)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?