|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroški dodatek...
15.11.2011 20:08:41   
kajalin*
danes nisemdobila nakazila,podaljšalasem siprejšni mesec in nova odločba mi velja od 1.11.2011 do 31.10.2012,klicala sem na center za socialno delo a se niso želeli ubadat z menoj danes,ker niso bile uradne ure.So kaj zašuštrali,možno?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 20:10:00   
Kerensa*
Možno, ne pa nujno.

Do kdaj ti je veljala prejšnja odločba?

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 20:27:13   
benika
A odločbo si pa že dobila?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 20:29:17   
kajalin*
odločba  je veljala do 31.10.2010,nova pa velja od 1.11.2011-31.10.2012

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 20:31:08   
Kerensa*
Če ti je prejšnja odločba veljala do 31.10.2011, potem bi morala otroški dodatek za oktober 2011 dobiti v novembru 2011 oz. danes (izplačuje se za en mesec nazaj). Če je tako in če otroškega dodatka nisi dobila, potem je napaka na strani MDDSZ.

Če pa ti je prejšnja odločba veljala do 30.09.2011 in si novo vlogo oddala v oktobru 2011, potem pa novembra za oktober nisi mogla dobiti otroškega dodatka, ker si zamudila en mesec. Novo vlogo je namreč treba oddati v zadnjem mesecu veljavnosti odločbe.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 20:45:34   
kajalin*
Datumi štimajo.A če ti blokirajo račun,ti lahk otroške tud?Neki sm mela,ampak je poravnano žže prejšni meseec,sm tud dobla domov pošto umik zahtevka.Samo stroške še morm poravnat.Torej,na moji banki mi lahko izplačajo (matični banki),see pa čudim,da nan drugi poslovalnici niso tega videli?No,če je to,bomm jutri izvedela.Zdej si doma razbijam glavo...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 20:50:30   
Kerensa*
Ne.

Otroški dodatek je izvzet iz izvršb (rubežev) in četudi imaš blokiran TRR, to nakazilo lahko v polnem znesku dvigneš.

Če imaš pa nedovoljeno negativno stanje na TRR, potem ti pa banka (ne sodišče oz. DURS) pobere vse nakazila, ne glede na izplačevalca in višino - do poplačila minusa.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 20:57:22   
kajalin*
Limit?nimam limita.No,pol pa čudn.vem da če maš blokiran trr,tina bankomatu ne kaže stanja,ampak da mi ne bi povedali tega na banki?to je uganka...pa dobr,poravnano imam vse,znesek k sm ga bla dolžnna je pa manj k 100 eur,ampak sm navadn smrtnik in komplicirajo.Sej če bi bla dolžna miljonne,bi me pustil pri miruuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 21:07:28   
Kerensa*
Če nimaš minusa na TRR in če imaš blokiran TRR in glede na datume veljavnosti odločb bi morala ti danes dobiti nakazan otroški dodatek in bi ti moral biti dovoljen tudi dvig (pri blokiranem TRR samo osebno na matični banki).

Informacij o nakazilih po navadnem telefonu banke načeloma ne dajejo (so pa izjeme, seveda).

Stopi najprej jutri do banke in preveri, ali imaš otroški dodatek na TRR ali ne. Če ga imaš, potem ga dvigni (sodeč po napisanem ni ovir za to).

Če ga nimaš, potem najprej telefoniraj na svoj CSD. Oni imajo dostop (vpogled) v to in to se dela tudi po telefonu. V kolikor ugotovite, da otroški dodatek ni bil nakazan, potem zahtevaj (imaš to pravico), da na MDDSZ preverijo, čemu je tako. Če tega slučajno ne bi hoteli narediti, jih spomni, da morajo (da je to njihova dolžnost). Če ti jih pa kljub vsemu ne uspe prepričati, pa sama pokliči na MDDSZ po 9. uri zjutraj (čimprej po tej uri) in preveri, kaj se dogaja. Informacijo boš dobila po telefonu.

Seveda pa v vsakem primeru zahtevaj takojšnje nakazilo.

Odkar so nakazila avtomatska, imam jaz otroški dodatek vsak mesec že ponoči na TRR. Letos poleti se je pa zgodilo, da ga ob 9-ih dopoldan ni bilo. Najprej sem telefonirala v banko in preverila, če imajo oni kakšne težave s knjiženjem. Ko smo ugotovili, da jih ni, sem poklicala na CSD. Socialna delavka je videla, da nakazilo dejansko ni izvršeno in je prosila, naj pokličem čez slabo uro - da bo v tem času preverila, kaj se dogaja (in zakaj). A mi čez eno uro ni bilo treba telefonirati, ker se je otroški dodatek že znašel na mojem TRR.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 21:53:48   
kajalin*
hvala za info ;) Dans nism bla na matični banki,pa mi je rekla gospa na šaltru naj grem takoj na csd,kako to da ni nakazila.Pa ona neb vidla,če bi bla blokada?
No sm pa klicala na csd,pa nčzrihtala k ni uradnih  ur...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 21:56:57   
Kerensa*
Na katerem šalterju - kje?

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 22:27:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
No sm pa klicala na csd,pa nčzrihtala k ni uradnih  ur...

O šit no ... da jaz stranki, ki me kliče v četrtek rečem, da naj pokliče v petek, ker v četrtek nimamo uradnih ur ... ma grem takoj na zagovor k direktorju (pa smo isto JU) ... ne morš verjet, kaj si nekje dovolijo.

(odgovor članu kajalin*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 22:30:20   
Kerensa*
Tudi na MDDSZ je tako.

Če kličeš v recepcijo oz. centralo (kjer te potem vežejo dalje) v četrtek, te ne bodo vezali k socialnim transferjem, ker ni uradnih ur.

Če imaš pa direktno telefonsko število od oddelka oz. dotične osebe, ki se s tem ukvarja, potem pa pokličeš in se ta oseba javi (če je v službi, seveda - če pa ni, se pa kdo drug namesto nje) in informacijo tudi dobiš.

Vsaj takšna je moja izkušnja (za klice fizičnih oseb).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 22:36:48   
kajalin*
jp otika cel dopoldan so bli sestanki,pa so rekl naj čez eno uro,pa še čez eno uro,pol sm se pa naveličala...hja direktne pa res nimam,k ponavad nimam takšnih težav in gre vse kr gladko...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 22:37:50   
kajalin*
na šaltru nabanki-ne matični,pač poslovalnici moje banke.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 22:41:16   
Kerensa*
Če bi bil TRR blokiran, bi to videli. Na vseh bankah in poštah.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 22:52:06   
kajalin*
aha,hvala :) bom lažje zaspala,torej so pozabili na meneuser posted image druge ni.Jutri poročam kje je bla frka,zdej grem pa spat.user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 23:01:47   
khurde
če te kej potolaži- pa vem, da te ne - name so tut pozabil user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otroški dodatek...
15.11.2011 23:08:58   
kajalin*
ja seveda meuser posted image in ti si že urejala kej dans?ti vse datumsko štima?no pol jutr ne bom mela raziskovanja tulk,mogoč bo jutr nakazan,k sm tajnici zdeklamirala,k me ni hotla vezatuser posted image

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otroški dodatek...
16.11.2011 9:27:09   
misa4
A, pol nisem edinauser posted image tudi jaz nisem dobila, učeraj niso imeli uradnih ur, danes pa ne morem iti, jutri pa spet ni uradnih uruser posted image me res zanima, zakaj je to tako

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otroški dodatek...
16.11.2011 9:45:02   
RAČKAPK
po moje so bolj pozno nakazovali, pa še niso eurčki zaokrožili po bančnih sistemih

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otroški dodatek...
16.11.2011 10:09:52   
misa4
Ne. ne, je rekla, da so punce že dvigovale, jaz pa sem šla pozno na banko.

(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otroški dodatek...
16.11.2011 19:59:19   
kajalin*
No js sm sama kriva,prejšna odločba je bila da 30.09. in ne 31.10. ,pa tulk sigurna sm bla...eh šola k me nkol ne user posted image izuči.Druge ste zrihtale,ste doble nakazano?

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otroški dodatek...
16.11.2011 20:57:25   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

No js sm sama kriva,prejšna odločba je bila da 30.09. in ne 31.10. ,pa tulk sigurna sm bla...eh šola k me nkol ne user posted image izuči.Druge ste zrihtale,ste doble nakazano?


Ja, vsaka šola nekaj stane. Žaluser posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?