|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Beleženje gibov
18.2.2008 13:16:09   
J.L.
Ker sem pozabila vprašat ginekologa, bom se pozanimala kar tukaj pri vas klepetuljah.

1. V primeru, da otrok brca nekaj minut skupaj in je pol 5- 10 minut mir in spet prične z gibi, se to šteje že kot 2 giba ali 1 gib?

2. Kaj pa kolcanje, se tudi šteje kot premik/gib?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 13:17:49   
Naja30
En gib naj bi bil sklop gibov. Se pravi, če brca npr. 2minuti in je 5 minut miren, se šteje to kot en gib. Kolcanje se tudi šteje, ja. Saj to je tudi premikanje user posted image

Pa saj tebi še ni treba štet? Ponavadi se šteje po 35t.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 13:22:50   
Anonimen
Šteje se točno vsak gib.čteudi te v roku 5 minutah 20 udari je to 20 gibov.
In štetje gibov je nesmiselno,ti nič ne pove

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 13:27:41   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

En gib naj bi bil sklop gibov. Se pravi, če brca npr. 2minuti in je 5 minut miren, se šteje to kot en gib. Kolcanje se tudi šteje, ja. Saj to je tudi premikanje

Pa saj tebi še ni treba štet? Ponavadi se šteje po 35t.


Nevem, baje da po 30 tedneu. Sem pa dobila obrazec za beleženje.


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Šteje se točno vsak gib.čteudi te v roku 5 minutah 20 udari je to 20 gibov.
In štetje gibov je nesmiselno,ti nič ne pove



S tem se ne strinjam. Če te npr. v 5minutah brcne 20 x se to šteje za 1 sam gib in ne 20.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 13:32:37   
Anonimen
Žal narobe.Recimo te brcne zdaj in mine od giba cca 5 sekund recimo in speti brcne,sta to že 2 giba :)))
pa valda vem,saj sem v tem fohu

(odgovor članu J.L.)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 13:36:30   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Žal narobe.Recimo te brcne zdaj in mine od giba cca 5 sekund recimo in speti brcne,sta to že 2 giba :)))
pa valda vem,saj sem v tem fohu



Pol pa nevem, naj še katera druga napiše kako je s tem. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 13:36:54   
carmelita
ko sem bila pred 10 leti prvič noseča, o kakem štetju ne duha ne sluha.
sedaj, ko sem itak že 2 dni čez rok, mi tudi G o kakem štetju ni nič rekel.
po moje: al ga čutiš al pa ne. in če me brcne in čez 5 sekund še boksne sta to vsekakor 2 giba.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 13:41:48   
sanca
jaz sem v 36t pa mi moja g ni ničesar rekla da si morem štet gibe samo vpašala me je če ga dobro čutim to je pa tudi vse.
drugače pa imam srečo saj je moj user posted image  zelo nemiren in ga čes dan še preveč čutim tak da sploh ne rabim štet ker vem da dvakrat več gibov naredi kolker je normalno.user posted image

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 13:54:15   
lukec
Recimo te brcne zdaj in mine od giba cca 5 sekund recimo in speti brcne,sta to že 2 giba :)))


Tud jz sem imela takšna navodila, vsak gib šteje.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu sanca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 14:47:44   
larisa
Definitivno se šteje vsak gib in ne sklop gibov.. torej tudi če brca skupaj par minut vsako brco, premik šteješ posebej... Šteti pa morajo predvsem tiste, ki opazijo razliko v gibanju ploda, zato tega ne omenijo vsem.

LP

_____________________________

Zdaj pa čakamo pomlad, ki prinaša obilico zdravja ;-)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 15:05:41   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: larisa

Definitivno se šteje vsak gib in ne sklop gibov.. torej tudi če brca skupaj par minut vsako brco, premik šteješ posebej... Šteti pa morajo predvsem tiste, ki opazijo razliko v gibanju ploda, zato tega ne omenijo vsem.

LP


larisa vaš malček/ica je pa še kar vztrajen/a. user posted image user posted image

(odgovor članu larisa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 15:40:09   
tasyo
Res je, šteje se vsak premik otročka, tudi če jih je 20 v 1 min, je to 20 gibov. Čeprav bi bila jaz vseeno bolj pozorna na to, da ga čutiš skozi cel dan in ne le 1x dnevno!

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 18:13:43   
Netopirčy81
IZVIRNO SPOROČILO: larisa

Definitivno se šteje vsak gib in ne sklop gibov.. torej tudi če brca skupaj par minut vsako brco, premik šteješ posebej... Šteti pa morajo predvsem tiste, ki opazijo razliko v gibanju ploda, zato tega ne omenijo vsem.

LP


Se strinjam. To sem vprašala G in je rekla, da je tako.

(odgovor članu larisa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 18:56:08   
Naja30
Pol pa tud o tem G dajejo različna navodila. Meni so v porodnišnici Lj v 40t rekli, da se štejejo sklopi.

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 20:12:58   
saline
Meni je bilo rečeno, da se sklop gibov šteje za en gib. Pa da naj bom kar stroga pri štetju- naj raje naštejem manj, kot pa preveč. Je bolj ziher.
Bolje da zapaničariš kdaj prehitro in se greš pokazat, če te skrbi,  kot pa enkrat premalo.... Pa je prepozno...

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Beleženje gibov
18.2.2008 21:27:06   
sanca
ma ti zdravniki. vsak govori drugače. men se zdi da še sami ne vejo kako in kaj.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Beleženje gibov
19.2.2012 10:46:27   
Tinadol
Jaz sem tukaj zvedla kar me je zanimal
http://med.over.net/forum5/read.php?19,5943685



(odgovor članu sanca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Beleženje gibov
19.2.2012 13:34:20   
Mimona29
Kokcanje se ne steje :) sicer pa jaz nisem nikoli stela, le takrat, ko se mi je zdel mogoce malo bolj miren.

(odgovor članu Tinadol)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Beleženje gibov
20.2.2012 18:14:17   
Taddy78
Za vse, ki vam je štetje gibov larifari...v obeh nosečnosti sem pristala v porodnišnici zaradi gibov in v obeh so ugotovili polihidramnij (preveč plodovnice). Pri sinu sicer ni bilo tako hudo, pri hčerki pa je bila vrednost kar hudo visoka. Zame je bilo štetje obvezno, G me je na to ekstra opozorila. Imela sem 3x več
In ne, 20brc zaporedoma ne šteje kot 20gibov. Torej bi bilo normalno, da zjutraj 10x brcne, potem pa cel dan in noč nič? Bi rada videla tisto, ki bi to mirno prenesla.
In ravno zato, ker sem štela gibe, so to ugotovili in budno spremljali pupo, ko je bila še v trebuhu in podrobno pregledali tudi po rojstvu. Zato smo se tudi dogovorili za sprožitev poroda.

(odgovor članu Mimona29)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Beleženje gibov
20.2.2012 18:35:29   
**Tinkara78**

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Za vse, ki vam je štetje gibov larifari...v obeh nosečnosti sem pristala v porodnišnici zaradi gibov in v obeh so ugotovili polihidramnij (preveč plodovnice). Pri sinu sicer ni bilo tako hudo, pri hčerki pa je bila vrednost kar hudo visoka. Zame je bilo štetje obvezno, G me je na to ekstra opozorila. Imela sem 3x več


Koliko si imela AFI? Jaz sem imela v 28.tednu 16 in pol. Verjetno je gibov vec ne? Moja mala je zelo aktivna in trebuh ogromen.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Beleženje gibov
20.2.2012 20:09:46   
Taddy78
V 36.tednu, ko so polih. ugotovili je afi bil 28. In ravno zaradi ogromne količine plodovnice sem slabo čutila gibe.
S tem, da se je vrednost Afi spremenila v 1 tednu.
Tudi razdajo s/f sem imela za 2 tedna večjo (še 1 teden prej je bila za 2 tedna manjša) kilogrami pa so skočili v nebo. V bolnici so sicer najprej posumuli, da gre za sladkorno, ampak je testiranje bilo negativno.
Ko se šla brat na internet, kaj vse to lahko pomeni, me je tak skoraj kap.

So pa bile smešnice v porodni, saj ko mi je zdravnik predrl mehur, je sestra nastavila tisti mali vložek spodaj, se je pa kar vlilo po pojstli in po tleh. Rjuhe mi je 2x menjala potem  pa obupala (sem bila do vratu mokra). Ko mi je nastavila kahlo da lulam je zraven stekla še plodovnica in jo napolnila do vrha, da je še polivala, ko jo je nesla spraznit user posted image

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Beleženje gibov
21.2.2012 10:20:57   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

Ker sem pozabila vprašat ginekologa, bom se pozanimala kar tukaj pri vas klepetuljah.

1. V primeru, da otrok brca nekaj minut skupaj in je pol 5- 10 minut mir in spet prične z gibi, se to šteje že kot 2 giba ali 1 gib?

2. Kaj pa kolcanje, se tudi šteje kot premik/gib?



Vprašaj mag. Virantovo, ginekologinjo in porodničarko, ti bo z veseljem odgovorila. Najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mag-irena-virant_10

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?