|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Me lahko odpustijo?
7.12.2012 6:37:37   
metuljčica87
Upam, da se katera spozna na te zadeve, da mi bo lahko podala konkreten odgovor.

Zaposlena sem v vrtcu, imam pogodbo za NDČ. V primeru, da bo sprejet nov zakon za vrtce, bodo seveda odpuščanja v velikem številu, žal.

Me pa zanima, me lahko odpustijo v primeru nosečnosti, ali sem s tem avtomatsko zaščitena?

Mnenja so deljena, nekateri pravijo da me ne morejo odpustiti dokler sem noseča in na porodniški, drugi da se v takih situacijah tega ne gleda.

Ne, konkretno v vrtcu pa ne želim vprašat, upam da razumete. Smo že vse preveč na trnih kaj se bo zgodilo z nami in kako bomo tiste ki bomo ostale lahko skrbele za naše otročke. saj veste ...

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Me lahko odpustijo?
7.12.2012 7:46:49   
alda
nosečnost ni garancija da te ne odpustijo!
Pi meni je bilo enako,le da sem delala v zavodu.
prekinitev pogodbe so utemeljili s tem,da več ne rabijo mojih uslug,čeprav so takoj zaposlili drugo,na moje mesto.
mi je pa pripadala 1mesčna bolniška in potem ostale ugodnosti.

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu metuljčica87)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Me lahko odpustijo?
7.12.2012 7:57:43   
petea
alda,
ne bi te smeli odpustiti, saj si bila varovana delavka (če je seveda delodajalec vedel za tvojo nosečnost in če se ti ni iztekla pogodba za določen čas) in se delovno mesto ni ukinilo - je pa res, da če te več niso hoteli imeti, bi posledično najverjetneje kasneje z raznimi pristopi te pripravili do tega, da bi sama dala odpoved;

metuljčica87,
ko poveš delodajalcu za nosečnost, ne moreš biti kar tako odpuščena - preberi si 115. člen ZDR, pa npr. 99. in 100. člen:

115. člen (starši)
(1) Delodajalec ne sme odpovedati pogodbe o zaposlitvi delavki v času nosečnosti ter ves čas, ko doji otroka, in staršem, v času, ko izrabljajo starševski dopust v obliki polne odsotnosti z dela in še en mesec po izrabi tega dopusta.
(2) Delavcem v času iz prejšnjega odstavka ne more prenehati delovno razmerje zaradi odpovedi delodajalca.
(3) Če delodajalec ob izreku odpovedi oziroma v času odpovednega roka ne ve za nosečnost delavke, velja posebno pravno varstvo pred odpovedjo, če delavka takoj oziroma v primeru ovir, ki niso nastale po njeni krivdi, takoj po prenehanju teh, vendar ne po izteku odpovednega roka, obvesti delodajalca o svoji nosečnosti, kar dokazuje s predložitvijo zdravniškega potrdila.
(4) Ne glede na določbe prvega in drugega odstavka tega člena delodajalec lahko odpove pogodbo o zaposlitvi in delavcu lahko preneha delovno razmerje, po predhodnem soglasju inšpektorja za delo, če so podani razlogi za izredno odpoved ali zaradi uvedbe postopka za prenehanje delodajalca.


< Sporočilo je popravil petea -- 7.12.2012 7:58:47 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Me lahko odpustijo?
7.12.2012 8:06:19   
Tippi
sem glih brskala po Zakonu o delovnih razmerjih, in ko sem hotela prilepiti link, vidim da je petea to že vse lepo naredila user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Me lahko odpustijo?
7.12.2012 12:18:44   
naja17
Tule moja tema s podobno zadevo: http://www.ringaraja.net/forum/po-porodniski-me-caka-odpoved-/m_5935798/mpage_1/tm.htm#5939572

Uglavnem, jaz sem zanosila in so mi dali mir, enim je še odleglo clo, da me ni treba odpustit, prčakujem pa po porodniški kako "ljubavno pismo" to pa ja user posted image ...

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
7.12.2012 13:01:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Me lahko odpustijo?
7.12.2012 13:33:14   
mate0ja
Naj ti nekaj prišepnem. Le se bo odpuščalo boš med zadnjimi na vrsti. Starejše in mame z otroki bodo pustili. Na žalost bodo tisti brez družine najbolj naj...

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Me lahko odpustijo?
7.12.2012 13:59:54   
naja17

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Iii, naja, čestitke!



user posted image Hvala Ankica user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Me lahko odpustijo?
7.12.2012 14:59:23   
metuljčica87
Hvala vsem za odgovore user posted image

Sem kar malo pomirjena. Strah nas je za službe, strah nas je kako bo poskrbljeno za naše otroke, kako bomo zmogle.

naja17 čestitkeuser posted image

mate0ja v našem kolektivu smo že skoraj vse mamice, tako da to ne bo merilo. Jaz sem dobila pogodbo za NDČ s 1.9.12, nekatere jo imajo že leta. In če se mene vpraša bo to merilo, odpuščen bo mlad kader (no mogoče se motim, nikoli se ne ve).

In seveda še vedno upamo, da do vsega tega sploh ne bo prišlo!

(odgovor članu metuljčica87)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Me lahko odpustijo?
7.12.2012 21:24:16   
takotako
Ne smejo te odpustit med nosečnostjo, med porodniško in en mesec po porodniški. In potem če dojiš še si tudi zaščitena.

(odgovor članu metuljčica87)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Me lahko odpustijo?
7.12.2012 23:24:22   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: metuljčica87


Zaposlena sem v vrtcu, imam pogodbo za NDČ. V primeru, da bo sprejet nov zakon za vrtce, bodo seveda odpuščanja v velikem številu, žal.

Me pa zanima, me lahko odpustijo v primeru nosečnosti, ali sem s tem avtomatsko zaščitena?


Nikjer ne omenjaš, da si noseča user posted image , in nikjer ne piše, da bo zakon v sprejet v taki obliki kot je zdajšnji predlog.


(odgovor članu metuljčica87)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Me lahko odpustijo?
8.12.2012 9:10:22   
metuljčica87
Stanislava ja prav imaš, v bistvu ni bila poanta v tem ali sem noseča ali nisem, me je pa zanimalo kako je s to zadevo, ker se trudiva zdaj že par mesecev, imava že tudi 3 letnega sinka in upam, da nama čimprej uspe. In ja, res je zaenkrat še samo predlog, ki iz srca upam, da ne bo postal zakon. Pač vprašala sem v smislu "kaj pa če ..." in dobila sem odgovor na svoje vprašanje, tako da še enkrat hvala vsem user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?