|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Starejše nosečnice čvekamo :)
12.10.2012 7:54:23   
Anonimen
Živjo,

Sama sem starejša nosečnica (ob PDP bom imela skoraj 40 let, pri čemer sem še prvorodnica za povrhu) in imam željo kaj več poklepetati z vrstnicami.

Ker sem še na začetku nosečnosti, se zaenkrat iz previdnosti še skrivam za "anonimen uporabnik", vas pa vabim, da se pofočkate tu - če kaj, bomo vrstnice med seboj lažje izmenjale koristne informacije, o nuhalni, amnio, BHR, PDP, TVN, AFT, WER, ITD... (saj veste, da si kratice na koncu zmišljujem, kajne?).

Pa: en fino fajni začetek vikenda :)

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
12.10.2012 7:56:55   
Tippi
Hej. Zaenkrat se samo pofočkam user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
12.10.2012 17:59:15   
astrid1
Anonimna, ti si na začetku, jaz pa pri koncu nosečnosti. Bo pa tole moj drugi otrok...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
12.10.2012 20:11:23   
čopka12
Hm, jaz bom ob pdp že 40 user posted image ampak se s svojo letnico rojstva prav čist nič ne obremenjujem.

Dojenčka nismo načrtovali, pa sem vseen super srečna

je pa to moj drugi otroček.... tako da že imam izkušnje z bhr in ac...

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
13.10.2012 15:24:18   
Mala BB
Hej punce, ja super, da imamo tudi to temo. No, ampak tisto "starejše"..... Sploh nismo! Jaz sem že v zadnji tretjini, rok v začetku leta, starost 39, bo pa tole prvi mali. Kako ste, kako se počutite?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
13.10.2012 16:23:53   
Anonimen
Evo še mene...PDP v začetku leta in do 39 mi bodo manjkal samo 4m :D je pa to moj drugi otroček, ki smo ga čakali celih 10let, poskusili z vsemi pomočmi - klomifen, IVF, septum.....in na koncu nam je uspelo po naravno poti, ko smo skoraj obupal...pikica nas je presenetila a jo vsi komaj čakamo user posted image

Res pa je da tole nosečnost doživljam skoraj kot mojo prvo..skoraj vse mi je novo in tolk zanimivo :D

pozdravček vsem

(odgovor članu Mala BB)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
13.10.2012 16:57:59   
astrid1
Mi bomo pa imeli kar 17 let razlike. seveda je tale nosečnost čisto drugačna od prve pri 20. letih.

Trenutno čakamo, kdaj se bo začel porod. Komaj čakam, da zagledam našo dojenčico...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
13.10.2012 19:27:40   
mumy11
Pozdravček!

Se še jaz pofočkam. Poleti sem praznovala 36 RD, je pa tretja nosečnost, razlika med prvima dvema 18 in 15 let user posted image , nenačrtovana ampak dobrodošla in vsekakor sprejeta. Sem pa 3 tedne pred rokom. Preiskave sem tudi dala skozi, tko da tiste ki ste na začetku kar pogumno in čestitke vsem user posted image

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
13.10.2012 23:37:08   
DeVilla
Še ena mlada po srcu... user posted image  Noseča v četrto, dopolnila 38, dala skoz obupen čas v čakanju na izvide od AC, na srečo vse ok, po dveh puncah in zadnjemu fantu, bomo spet imeli fanta. user posted image  Srečno vsem, ki ste prehodile trnovo pot do nosečnosti in dale skoz take in podobne preglede, uživajte v trebuščkih in brcah!

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu mumy11)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
14.10.2012 9:18:26   
Mamaja
Še ena malo starejša user posted image se javlja user posted image
PDP imam marca, takrat bom že dopolnila 36 let, noseča sem pa prvič.

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
14.10.2012 10:03:01   
realistka
Tudi jaz sem pridružujem vaši skupinici, saj bom ob PDP že imela 36 let - bo pa najin drugi otrok. Jaz mu pravim "čudežni" otroček, ker je bil popolnoma nenačrtovan, saj sem se ob prvem otročku zdravila zaradi neplodnosti in je bila spontana zanositev popolnoma nemogočauser posted image

(odgovor članu Mamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
14.10.2012 10:34:16   
čopka12

IZVIRNO SPOROČILO: DeVilla

Še ena mlada po srcu... user posted image  Noseča v četrto, dopolnila 38, dala skoz obupen čas v čakanju na izvide od AC, na srečo vse ok, po dveh puncah in zadnjemu fantu, bomo spet imeli fanta. user posted image  Srečno vsem, ki ste prehodile trnovo pot do nosečnosti in dale skoz take in podobne preglede, uživajte v trebuščkih in brcah!


DeVilla, kolk časa se pa zdej čaka na izvide AC? Še vedno po 4 tedne?

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
14.10.2012 16:02:12   
Anonimen
:) me veseli, da nas je toliko. :)

mlade, stare - kakor kdo koga in sebe jemlje, niti ni važno - samo da SMO. pri naših letih marsikaj nismo in smo, tamlajše pa enako: marsikaj niso in marsikaj so, kakšno obiranje na račun enega ali drugega se tudi meni zdi nesmiselno...

jaz bom še kar anonimna, vsaj do prvega pregleda, ki bo upam da tudi čimprej - jutri kličem in bom zvedela datum. si pa seveda močno želim, da bi bilo vse OK - lani, pričakovanjem navkljub ni bilo utripa in, komaj se je začelo, pa se je vse končalo :(

sva pa z mojim na enem krajšem oddihu, ki sva ga planirala že prej, in tako gospa ne smem v savno :( in se v sobi ukvarjam s tem, česa vse nosečnica ne sme. Moj bog - saj komaj kaj smemo, če prebiram vse te članke, forume... kajne?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
14.10.2012 18:53:21   
astrid1
Se strinjam, meni je tudi čisto mimo razglabljanje o mladih in starih nosečnicah. Najpomembnejše je, da je otrok zaželjen.

Anonimna, držim pesti, da bo na pregledu vse OK.

Drugače pa ne samo savna, tudi tisti mehurčki v bazenu baje niso dovoljeni zaradi vibracij, sploh kasneje v nosečnosti. Poznam eno, ki je bila kar nekaj časa v bolnišnici, ker je ležala na na tej vodni masaži.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
14.10.2012 23:09:27   
DeVilla
IZVIRNO SPOROČILO: čopka12

DeVilla, kolk časa se pa zdej čaka na izvide AC? Še vedno po 4 tedne?



Ja, še vedno 3 - 4 tedne premišljevanja... Cela norišnica...

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu čopka12)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
15.10.2012 8:10:12   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: DeVilla

IZVIRNO SPOROČILO: čopka12

DeVilla, kolk časa se pa zdej čaka na izvide AC? Še vedno po 4 tedne?



Ja, še vedno 3 - 4 tedne premišljevanja... Cela norišnica...


Mene je pa bolj strah posega, ki me čaka konec meseca user posted image in posledic, da ne bom ravno ena od tistih miniminimalno procentov, ki so splavile user posted image No, saj tudi čakanje bo ubijalsko, pa vseeno nekako ostajam optimist. Mene pa zanima, a ste šle na NS? in kakšne rezultate ste imele tam? Midva sva se odločila, da greva na oboje. ns sva opravila samoplačniško, rezultati so bili NS 1,6, verjetnost 1:424, vštevši leta (39), in dvojni hormonski.

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
15.10.2012 8:39:44   
Mala BB
Tippi nikar ne skrbi ( ja, lahko je to nam reči). Poseg RES ni tako grozen, sploh pa ne boleč. Tudi jaz sem imela AC, me na kaj drugega zaradi let sploh ni dala. Glede čakanja - sem se prav psihično pripravila, da bom mislila pozitivno in tudi sem in po 22ih dneh dobila odgovor, da pričakujemo zdravega fanta. Glede splava pa - če se boš pazila in prve dni lepo počivala, do tega ne more kar tako priti. Že zdaj ti želim najlepše rezultate ( seveda pa pazi - če nočeš vedeti spola, to povej, da ti ne napišejo.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
15.10.2012 8:54:05   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Mala BB

Tippi nikar ne skrbi ( ja, lahko je to nam reči). Poseg RES ni tako grozen, sploh pa ne boleč. Tudi jaz sem imela AC, me na kaj drugega zaradi let sploh ni dala. Glede čakanja - sem se prav psihično pripravila, da bom mislila pozitivno in tudi sem in po 22ih dneh dobila odgovor, da pričakujemo zdravega fanta. Glede splava pa - če se boš pazila in prve dni lepo počivala, do tega ne more kar tako priti. Že zdaj ti želim najlepše rezultate ( seveda pa pazi - če nočeš vedeti spola, to povej, da ti ne napišejo.


Hvala za poztivne misli in lepe željeuser posted image . Saj se tudi jaz poskušam čim bolj pozitivno naravnat, ampak pri enih stvareh pa preprosto ne gre. te strah kar malo ohromi. ampak itak da bo user posted image

Saj midva sva tudi dobila avtomatsko napotnico za AC, na NS sva šla čist prostovoljno. bolj zaradi samega ultrazvoka, da vidiva vesoljčka user posted image , kot pa zaradi rezultatov.

Mala BB kdaj imaš rok? Kaj ko bi kakšna naredila seznamček, tak mini, samo starost, pa kdaj imamo rok, da se ne sprašujemo kar naprej user posted image Kaj pravite?

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
15.10.2012 8:57:10   
Mala BB
Moj prvotni PDP je bil 9.1. in nato popravljen na 3.1. Če pa mene vprašaš, pa mislim da bo mali še letos in da bomo imeli čisto posebne praznike. No, bomo videli. Pa ti?

Glede seznamčka se takoj strinjam, če bo katera tako zelo pridna

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
15.10.2012 8:58:41   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Mala BB

Moj prvotni PDP je bil 9.1. in nato popravljen na 3.1. Če pa mene vprašaš, pa mislim da bo mali še letos in da bomo imeli čisto posebne praznike. No, bomo videli. Pa ti?

Glede seznamčka se takoj strinjam, če bo katera tako zelo pridna


Ooo to bo pa kmaluuser posted image . si verjetno že fejst okrogla, ali pač še ne?user posted image jaz naj bi 11.4. prišla v rim, ampak imam občutek da bo že marca user posted image

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
15.10.2012 17:08:00   
Anonimen
Danes sem dobila datum prvega pregleda, ta bo v 8T nosečnosti (skoraj 9T), hkrati so me naročili tudi na 2. pregled in NS - to bo šele v 13T (in dva dni, če prav računam). Glede na info z neta, je to v okviru pravočasnega, če pa ni, pa zaupam (ne vem zakaj, ampak ful zaupam svoji G in nad tem sem prav presenečena... tako je hladna, a hkrati tako umirjena, pomirjujoča...) moji G, da me bo prej prijavila.

Dekleta - kaj je dvojni hormonski test? se to dela hkrati z NS?

Hkrati mislim da bom že na prvem pregledu dobila napotnico za AC. BI rekla, da moram dotlej si biti na jasnem, ali HBR ali AC.

Zanimajo me vaša mnenja o teh dveh zadnjih preiskavah - kaj ste delale, ste vedele, da imate izbiro enega ali drugega, zakaj ste se odločile tako? Ste npr, kljub dobremu rezultatu na NS šle na nadaljni pregled (ali AC ali HBR)

Zasula sem vas z vprašanji, kajne...

:) Glede seznama, tudi jaz mislim, da bi bil dobrodošel :)

ps: jaz sem una, ki je odprla temo - "anonimna"

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
15.10.2012 17:09:17   
Anon2012
dopolnitev predhodnega posta:

jaz, anon2012, sem una, ki je odprla temo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
15.10.2012 17:27:26   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Danes sem dobila datum prvega pregleda, ta bo v 8T nosečnosti (skoraj 9T), hkrati so me naročili tudi na 2. pregled in NS - to bo šele v 13T (in dva dni, če prav računam). Glede na info z neta, je to v okviru pravočasnega, če pa ni, pa zaupam (ne vem zakaj, ampak ful zaupam svoji G in nad tem sem prav presenečena... tako je hladna, a hkrati tako umirjena, pomirjujoča...) moji G, da me bo prej prijavila.

Dekleta - kaj je dvojni hormonski test? se to dela hkrati z NS?

Hkrati mislim da bom že na prvem pregledu dobila napotnico za AC. BI rekla, da moram dotlej si biti na jasnem, ali HBR ali AC.

Zanimajo me vaša mnenja o teh dveh zadnjih preiskavah - kaj ste delale, ste vedele, da imate izbiro enega ali drugega, zakaj ste se odločile tako? Ste npr, kljub dobremu rezultatu na NS šle na nadaljni pregled (ali AC ali HBR)

Zasula sem vas z vprašanji, kajne...

:) Glede seznama, tudi jaz mislim, da bi bil dobrodošel :)

ps: jaz sem una, ki je odprla temo - "anonimna"



Ojla Anon user posted image

Dvojni hormonski test

Če meritve nuhalne svetline kombiniramo z dvojnim hormonskim testom (določanje koncentracije prostega β- HCG in PAPP-A v krvi nosečnice), dobimo mnogo bolj zanesljive rezultate, oz. zelo izboljšamo napovedno vrednost kromosomskih napak.
Ugotovljeno je, da najboljše rezultate dosežemo, če odvzamemo kri v 8. tednu nosečnosti, ultrazvočno preiskavo pa naredimo pri izpolnjenih 12.tednih. (kopirano iz strani http://www.ginekoloska-ambulanta-meglic.si/nuhalna_svetlina.html)

Jaz sem dala kri prej, menda je tud bolj priporočljivo tam okrog devetega destega tedna dat kri, ker je kao višina vrednosti najbolj idelana, in sem imela tako ob nuhalni vse že prištimano in je lahko ob nuhalni takoj upoštevala še rezultate dvojnega hormosnkega. tako bi pa pač na nuhalni dala kri in bi potem spet morala čakat za rezultate ob DH na nuhalni. opravljala sem jo samoplačniško v zdravstvenem centru dravlje pri dr. reševi. super baba user posted image

meni je ginekolog avtomatsko dal AC. menda je samo nekaj miniminimalno procentov bolj zanesljiva od biopsije. potem se nisem več niti zanimala da bi se mogoče premislila. ostalo je pri AC.

aja. čeprav mi je ginekologinja rekla, da imam ok rezultate upoštevajoč dvojni hormonski in starost, sva se z lubijem vseeno odločila da greva še na AC.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
15.10.2012 19:19:14   
Anonimen
Jaz sem pa druga anonimna in bom še nekaj časa ostala (če dovolite)...

anon2012
- Jaz sem opravila samo NS pa še to zaradi tega da je sine lahko šel z nama pogledat pikico; na AC pa nisem šla, ker je za mano 6ss in to 2x molarna nosečnost (kar je zelo redko) in nisem želea reskirat niti tista 2%, rezultati na NS so bili dobri tako da me ne skrbi...

Kako ste kaj drugače....veselim se jutrišnjega dežja, ko bom lahko brez slabe vesti poležavala doma :D

Uživajte srečke user posted image

Vita

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
15.10.2012 19:37:12   
čopka12
Jaz sem v prvi nosečnosti šla na HBR - za to sem se odločila, ker je prej, v 12. tednu, in rezultat dobiš do 16. AC je šele v 16. in rezultat dobiš šele okrog 20. - takrat pa že čutiš brcike in jaz si res ne predstavljam, da bi se takrat morala kaj odločati, če bi bil rezultat slab.

Ampak sem imela to smolo, da so mi pri HBR slabo vzel vzorec (pa še precej boleče so naredil poseg) in sem morala potem vseen na AC. Ki pa ni nič bolel, rezultate sem pa tud dobila razmeroma kmalu, ravno zarad tega, ker so oni zafrknili HBR.

To pot sem se odločila, da bom šla na AC, nisem pa še odločena, če bi šla na NS.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Zanositev
Anjuša

Kako dolgo po končanem jemanju kontrac.tablet ste zanosile?

1 mesec (41%)

2 meseca (59%)


Število vseh glasov: 171

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!