|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mongolski skakači
16.11.2013 16:12:32   
mamica321
pozdravljeni! mi bi radi imeli mongolske skakače. slišala sem, da jih v trgovini ni dobro kupiti ker znajo hitro poginiti. ne najdem pa na netu nobenega rejca teh živali. je to kdo med vami? zainteresirana sem za nakup
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mongolski skakači
16.11.2013 17:03:49   
hubi
Od kod pa si?

(odgovor članu mamica321)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mongolski skakači
16.11.2013 17:08:04   
mamica321
ljubljana

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mongolski skakači
16.11.2013 19:42:56   
hubi
Moja kolegica jih ima. Lahko vprašam, če ima trenutno leglo. Jih oddaja. Če se ti da pripeljati do Kranja. user posted image

(odgovor članu mamica321)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mongolski skakači
16.11.2013 21:51:15   
mamica321
lahko vprašaš ja :) pa jih bom šla iskat če nam kje bližje dobila user posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mongolski skakači
16.11.2013 23:16:31   
Lukka
Oprosti, ampak miš ni primerna stvar za bližino otrok! Omisli si kaj drugega, ker nimaš pojma kaj vse lahko privlečeš z mišjo domov!

(odgovor članu mamica321)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mongolski skakači
16.11.2013 23:38:44   
LuLu
Lukka user posted image

Iz Wikipedije, proste enciklopedije... "Je priljubljena domača žival in ..."

Neverjeten si user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mongolski skakači
16.11.2013 23:43:36   
Lukka
Lahko piše karkoli, ampak miš in otrok nimata kaj iskat v istem stanovanju.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 0:00:24   
LuLu
joj, ko imaš svoje trenutke si pa nadležen... pa kaj te briga kaj kdo kupuje (in prodaja) user posted image

živi in pusti živeti... razumeš ta stavek? user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 0:20:20   
Felicita
Oh Lukka, ti pa imaš momente. Sej 'miš' ne bo s polja ali od nekje zunaj, ampak bo že vzgojena znotraj in dejansko nima od kje česarkoli prinest, razen iz enega stanovanja v drugega. Zato kar nekaj držav prepoveduje ljubljenčke, prinešene iz narave (ravno zato, ker lahko prenašajo bolezni), medtem ko so vzgojeni v ujentištvu ok. in mongolski skakači so v sloveniji pač vsi vzgojeni v ujetništvu.
Spontano generacijo (tako živali kot bakterij) so pa ovrgli že v 19 stoletju. Preberi kaj o tem.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 10:02:17   
hubi
Miš!? Lepo te prosim! Daj hodi malo bolj odprtih oči po svetu no!user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 10:36:35   
patrino
Ja Lukka no! Bodi no malo bolj odprtih oči!user posted image
Mongolskega skakača nikakor ne moreš označiti za miš- kvečjemu za puščavsko podgano , kot mu pravijo nekateri. In kot hišni ljubljenček ima zelo veliko možnosti, da po parih nesecih postane še bolnik z nevrološkimi težavami ali epilepsijo.user posted image

http://www2.shrani.si/files/zlozenka380569.pdf
Za avtorico pa za več informacij mogoče tale članek- pa ne zato, da bi jo odvrnila od nakupa, ker se na skakače ne spoznam. Kar sem izvedela o njih in bolj za šalo navedla zgoraj sem prebrala v tem članku. Mi imamo tudi vse mogoče ljubljenčke in pri vseh je kaj, kar jih naredi še posebej simpatične in kaj, zaradi česar bi jih dal vsake toliko časa kam za kakšen čas na "prisilne počitnice"

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 10:43:57   
Tippi
jaooooo nooo, dejte se nehat vtikat v to, kaj bo avtorica uvodnega posta kupila, ampak povejte a poznate rejca teh živali ali ne! Mislim, kaj vas koji k briga, kaj bi ona rada imela doma? zarad mene ma lahko aligatorja s sramnimi ušmi. Ne sprašuje vas po mnenju, a naj ma to doma al ne, ampak če poznate rejca, ki se s temi živalcami ukvarja.

Mislim eni in isti uporabniki so dosadni za znoret....vedno najdejo razlog za neko pinkponkanje ali ''fajt''. da se vam lup??? user posted image


< Sporočilo je popravil Tippi -- 17.11.2013 10:45:35 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 10:52:09   
patrino
Tippi, v tvojem postu tudi ni nikjer zaslediti, da bi navedla rejca ali kakšno drugo konkretno koristno informacijo v zvezi s tem, kar avtorica sprašuje user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 10:59:46   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tippi, v tvojem postu tudi ni nikjer zaslediti, da bi navedla rejca ali kakšno drugo konkretno koristno informacijo v zvezi s tem, kar avtorica sprašuje user posted image


Jaz ne poznam imena rejca. če bi ga vedela, bi ga navedla. preberi še enkrat moj post.
oglasila sem se pa zato, ker mi gre rahlo na organ, da eni te isti ne znajo pomagat, ampak samo kritizirat.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 14:31:55   
asyka
Sicer ni nujno iskati rejca. Lahko po bolhi pogledas in zagotovo najdes kaksno domace leglo. Tudi same zivalske trgovine niso same po sebi problem, ce kupis zival, ki se ji ze na pogled vidi da je mlada. Torej da je res se majhna. Pri teh glodalcih je namrec tako, da pogosto prodajajo dve leti stare osebke kot mladicke. In ker zanje ni ravno pricakovana dolga zivljenjska doba potem hitro poginejo. Logicno pac. So pa skakaci super za otroke, ker se pustijo nosit okoli in cartat. Svetujem edino da ne jemljete samo enega, ker so zelo druzabni. Ce jrmljetr iz istega legla lahko kamot vzamete isi spol in se s tem izognete potomstvu. Dva pa vam tudi potem ne bosta predstavljala vecjega stroska zaradi hrane. Zdaj nisem preverjala ce so slucajno ze kje priceli enaciti skakace z deguji. Upam da ne. Slednjega za otroke se bolj priporocam, ker so malcek vecji in lazji za rokovanje. Na ljudi pa se navezeju kot mucki. Mi smo jih imeli na faksu in smo juh nosili po zepih na predavanja. Pa tudi trikce se jih lahko uci.


_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 14:36:24   
Lukka
Miš je miš, pa miš ostane! Ne bodite naivni, ker miši in podgane vlačijo nase vse strupe iz okolja. Miš je popolnoma zdrava, pa nase potegne svinjarijo. Poleg tega, jo miši tudi same proizvajajo. Kar se tiče kuge in ostalih bolezni, se pa malo pozanimajte od kje so prišle in kdo jih je prenašal. Miši, ali pač podgane, kakor vam je ljubše. Avtorico pa naprošam naj raje dvakrat premisli, preden povleče domov podgano!

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 14:47:24   
LuLu
a ti vsak dan pišem naš jedilnik in čakam na odobritev ali smem jesti ali ne? Se ti zdi, da bi to morale vse uporabnice na RR narediti? Ti slikam nakupovalni listek in napišem vse svoje načrte za prihodnost, tudi s kom vse se moji otroci družijo... pa podaš mnenje ali delam pravilno ali ne?

Lahko pa ti vse to sporočiš naRR, pa ti bomo me s klicaji odgovarjale kaj smeš in kaj ne smeš (!!!)



(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 14:58:17   
Lukka
Ja kaj si me pa sedaj napadla prijateljica draga? Jaz komentiram v dobri veri, da komu premakne kako kolesce v pravo smer. Marsikdo marsičesa ne ve, jaz pa nekaj vem (ker mi mož pove) zato pa z radostjo v srcu delim to z vami. Zakaj ne bi. Vedno pa pravim, če mi ne moreš pomagat, mi prosim ne škoduj. Vse dobro!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 15:05:05   
LuLu
user posted image koliko si tečen s temi svojimi komentarji kaj je prav in kaj ne, pa po drugi strani sprašuješ in si neveden za take osnovne stvari v življenju, si povrh še zabaven.

A veš tisto... ne dajaj nasvetov, če te noben ni vprašal za njih? user posted image
Pa skoraj bi si upala napisati, da o teh podganah/miših avtorica več ve, kot ti.... user posted image

Sicer pa boš preko enega povpraševanja ali stavka na RR dobil premalo podatkov, kdo koliko in kaj ve. Ampak tebi se da user posted image v imenu dobre vere... res si zabaven

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
17.11.2013 15:08:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 15:09:54   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

jaz pa nekaj vem (ker mi mož pove)


Vidiš, tole na primer... tako kjut napisano, da ne moreš, da ne bi dobil nasmeška na obraz user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 15:11:03   
Lukka
Avtorica teme je spraševala po teh skakačih. Jaz ji pa samo dobronamensko povem, da pač miši niso za v stanovanje. A veste, da v tujini celo pri zdravnikih povedo katere domače živali imajo, ker večina potem vejo iskati tudi izvor raznih alerij in seveda raznih drugih stanj... Resno, to vam resno povem. In mene dejansko boli, ker se ne pozanimate starši o stvareh. Ne vsi, ampak dejansko o živalih se ne pozanimate dovolj. Resno!
Pri nas imamo zlate ribice in kužka, to nam je dovolj. Pa še ribe bom verjetno v skret zlil!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 15:16:17   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

A veste, da v tujini celo pri zdravnikih povedo katere domače živali imajo, ker večina potem vejo iskati tudi izvor raznih alerij in seveda raznih drugih stanj... Resno, to vam resno povem.



Saj se hecaš a ne? A samo v tujini? Povsod, le v Sloveniji ne?

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 15:17:42   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Pa še ribe bom verjetno v skret zlil!


Tudi to si verjetno namerno napisal, ker rad izzivaš in zdaj pričakuješ plaz komentarjev, kako boš ribe (domače živali) ubijal...

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?