|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali ima kdo od vas čivavo?
24.3.2014 18:10:39   
Brinčika
Zanima me malo več podrobnosti o tej pasmi, podrobneje o negi in o reakcijah po cepljenju. Lahko tudi na zs. Hvala že v naprej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
24.3.2014 18:56:59   
asyka
vse o čivavi

Ne vem pa kaj misliš pod reakcije na cepljenje... pač cepljenje kot cepljenje in na vsakih **** psov se zgodi en, ki je preobčutljiv. Enako kot pri otrocih. To je to, dejansko sploh ni kaj veliko za debatirati. user posted image



< Sporočilo je popravil asyka -- 24.3.2014 18:57:18 >


_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu Brinčika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
24.3.2014 19:39:51   
*misi*
Jaz jo imam....vsak obisk pri veterinarju je za njo stresen, cepljenje pa sploh. Nasa je bruhala in deiskala 3dni. Sama nega dolgodlake civave je enostavna in nezahtevna. Jaz jo skopam cca 1-2x na mesec. Nasa je zelo igriva, so scrkljana bitja, je pa tako da so hitro ljubosumne. Lajajo seveda na tanajvecje pse, ki pridejo mimo user posted image in pa nasa ne mara majhnih otrok. Sina, ki bo zdaj star 4 leta ima zelo rada, tujih otrok pa sploh ne.

Pri jas zivi v "sozitju" z dvemi macki. Macki so bili prvi pri hisi, eden od njih je navaden, drugi je main coon, pasemski macek, kii ma pri letu in pol ze 9kg. Sploh z njimse zastopi super, ko se goni ga naskakuje in macku ni prav nic mar, ce skace po njem hehe :D

Ce te zanima se kaj vprasaj.

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
24.3.2014 19:43:47   
*misi*
Ja, glede vzgoje so zelo trmaste oz ima tko mocen ego, da se bo rajsi odpovedala priboljsku, kot da bo dala tacko recimo. Zelo je treba bit vztrajen in ko dojame da si njen gospodar, ti je popolnoma podrejena. Lahko je pa vecji sef kot ti, ce ji to dovolis in takrat nastane bevsajoca mala zlehtnoba.
Pri nas se vsi cudijo kako je tiha in druzabna. Moje mnenje je, da je pes odras gospodarja in njegove vzgoje. Kolikor ji dovolis, tako dalec gre.

(odgovor članu *misi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
24.3.2014 20:08:05   
Brinčika
Naš je kar tih , laja pa renči samo če pride kdo na obisk. Zanimajo me predvsem izkušnje glede cepljenja proti steklini ker da jih veliko ima hude stranske učinke po cepljenju proti steklini, ker so zelo majhni, cepivo je pa enaka količina za manjše in velike. Naš je sicer dal to skozi z manjšimi stranskimi učinki.

(odgovor članu *misi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
24.3.2014 20:09:55   
asyka

IZVIRNO SPOROČILO: *misi*

Jaz jo imam....vsak obisk pri veterinarju je za njo stresen, cepljenje pa sploh. Nasa je bruhala in deiskala 3dni.


Saj to je za vsakega psa. Naš je vedno čudežno ozdravel, ko smo se pred ambulanto pripeljali. Da ne omenjam, da smo ga za vsemi omarami iskali, ko je bilo treba ušesa pregledat. user posted image Tudi ko je 14 dni pred koncem dobival infuzije, bi on kar s kablom in vso napeljavo odpeketal, samo, da ne bi bil tam user posted image

Je pa naš dobil paranojo pred malimi psi, zaradi ene čivavice. Ker je bil do psičk res mazica, no ona čivavica pa ravno ni bila do psovuser posted image user posted image , seveda jo je imela gospa brez povodca (iiiin saj da ne bo nič, je vpila, ko je čivavica lajajoča letela proti nama). Epilog zgodbe je bil, ugriz... čivave v taco našega. Mu ni bilo nič jasnouser posted image Hočem pa s tem povedati, da se ne glede na velikost psa ne sme podcenjevati, in tako kot je rekla misi. Pes more vedeti kdo je gazda. Pri manjših je to včasih težko, ker so pač ljubkani in lepi in oh in sploh, ampak problemi so pa lahko isti ali celo večji, če pes nimam komande...

Ah prav posebne so te naše živalce in meni je neverjetno kako vse čutijo. Nepojemljivo. Jaz pogrešam eno štirinožno mrcino.

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu *misi*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
24.3.2014 20:17:05   
*misi*
Aja, sem mislila da se zanimas za nakup. Mi imamo ravno jutri zjutraj cepljenje. Mamo tko fajnega veterinarja, da pride kar k nam domov in cepi vse tri skupaj user posted image to bo zdaj njeno drugo cepljenje proti steklini, javim kako bo.

Jooj asyka user posted image sej vem da se ne bi smela smejat, samo je res smesno hehehe user posted image nasa se tudi zapodi v velike pse, ampak ko slisi moj ukaz "ne"- okameni. Potem samo se cvili in renci. Je pa nimam nikoli brez povodca nikjer. Najhujse mi je ko smo kje v kaksnem lokalu in otroc okoli n vsi molijo te roke in obraze direktno njej na gobcek. Najprej sem probala bit z vsemi ful prijazna in razlozlagala da rajsi ne bla,bla,bla...zdaj ze na dalec recem da je full huda in da grize, naj kar pospravijo roke nazqj v zepe user posted image

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
24.3.2014 20:22:38   
asyka
Saj mi se tudi danes smejimo temu, sploh ker je imel naš res tisti debilni pogled, wtf user posted image

Jaz tega problema hvala bogu nisem nikoli imela, ker sem imela 45 kg, črno mrcino in so se ponavadi vsi na veliko izogibal, grooozne črne mrcine. Če pa so prišli otroci, pa sem ponavadi imela dobre izkušnje, da so najprej vprašali in so potem počakali, da sem jaz mulca na prostor dala. Je bil vseeno tako velik, da če bi stal bi hitro po nesreči prevrnil manjšega otroka in bi bila to hitro slaba izkušnja za otroka.

Sem pa enkrat doživela tako žalosten ali pa primitiven kaj jaz vem kako bi temu rekli primer. Punčka teče prosti našemu psu in verjetno pred tem mamice ni obogala in ji mama reče: da kar naj teče k psu, da ji bo roko odgriznil ker ni ubogala... nisem mogla verjeti, da starši tako vzgajajo otroke... user posted image

Kaj še ni v veljavi, da ni potrebno cepit vsako leto? Ali kako je s tem? Sem malo ven iz tega, od kar nimamo psa. Nisem vedela, da je isti odmerek ne glede na velikost psa. Se mi zdi to malo noro, dobi mali pes ja parkrat večjo dozo tekom človeka, kot pa en 50 kilski pesjan... To pa res ni normalno.... Glede cepljen edino vem, da je fino če se cepi na klinikah, ki imajo večjo frekvenco psov, ker na kakšnih manjših radi kakšne zaloge čistijo. Kolegom so tako ubili psa. Seveda niso uradno potrdili, da je bilo zaradi cepljena, ampak psa je 12 ur po cepljenju dobesedno zalilo. Vsi organi so odpovedal. Potem so videli, da je bilo staro cepivo po knjižici...

< Sporočilo je popravil asyka -- 24.3.2014 20:26:20 >


_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu *misi*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
24.3.2014 20:36:02   
Brinčika
Ja ravno zaradi tega cepiva čivavam pogosto otečejo glave, tudi umrejo v nekaterih primerih, pa zato sem to spraševala. nekateri veterinarji so seznanjeni s tem in v knjižico napišejio da je pes cepljen, plačaš normalno ampak ga ne cepi. To cepivo drži 3 leta. Imamo še enega višavskega terierja,- pri tašči , ki je bil vsako leto cepljen proti steklini decembra, ker pa smo ga cepili zdaj januarja namesto decembra , ga moramo zdaj 3 leta zapored pa ga potem nerabi 3 leta cepit. Menim da jee to samo pobiranje denarja, prej pa je bil 10 let zapored cepljen normalno, ampak ker smo ga cepili par dni kasneje in je bil že januar 2014, to pomeni da smo eno leto preskočili in tako je to... Drugače pa je kazen če se ga ne cepi 150-400 eur.

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
24.3.2014 21:25:14   
*misi*
Bom jutri prav vprasala kako je s tem. Jaz sem dobila prav posto domov kdaj jo moram cepit. Mogla bi jo konec januarja, pa jo bom sele zdaj. Ampak se bom probala zmenit, da bi preskocili mogoce tole cepljenje, ne vem, bom videla ju3 kako bo

(odgovor članu Brinčika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
24.3.2014 21:59:27   
Brinčika
Ok. sporoči kako bo in kaj so vam rekli.

(odgovor članu *misi*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
25.3.2014 9:57:20   
Jabček
Misi, ce ne jemljete psa zraven na morje itn. - jo lahko cepis 1x na 3leta. Drugace jo bos mogla vsako leto, dokler bodo se pregledovali recimo SLO-CRO, ker te čez mejo ne spustijo. Tako da še vsaj ti dve leti, ko bo dejanska meja.

(odgovor članu Brinčika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
25.3.2014 13:14:50   
*misi*
Itak jo povsod vlečemo s sabo, samo če drži 3 leta cepivo, jaz ne vidim razloga zakaj bi resirala vsako leto to cepljenje. Ni problema, plačam da mi nalepko napopa v pasport in stvar ocvrta. Ne meji me še nihče ni nikoli vprašal za psa, pa vedno zija ven čez voznikovo okno in renči na policaje user posted image . Pa gremo recimo vsak teden v pet dol in nedeljo nazaj in to od maja do oktobra. Pomoje nas že kr poznajo tam na meji user posted image

Še vedno čakam tega veterinarja, danes je mel par urgenc in je moral na teren. Upam da se prikaže kmalu, ker imam mačke zaprte v hiši dons sam zaradi tega

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
25.3.2014 13:26:11   
Jabček
Hihi, zato je fajn met civavico, ker jo lahko 'vtaknes' povsod in jo pelješ s sabo BP. user posted image

Pozanimaj se pri veterinarju, mogoče pa bo šlo, ja.
Jaz našega tudi ne cepim več vsako leto, ker je že star dečko in mu vožnja predstavlja ful probleme in ga ne vozim več s seboj vsepovsod user posted image

(odgovor članu *misi*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
25.3.2014 13:28:11   
Jabček
O Maine coona maš. Ooooo user posted image user posted image

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
25.3.2014 13:41:16   
*misi*
Ja, prav povsod jo lahko vzamem s sabo user posted image
Ja, s nasim coon-čkom se full fajn zastopita. Ta muc je svetoven. Prijazen do otrok, civavo vsak vecer odvlece v posteljo in jo umije, ona ga nato v zahvalo malo naskoci user posted image hihi

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
25.3.2014 13:55:25   
Jabček
Hihi, a prav tak za čačo jo ima? user posted image

In ona njega za uravnavanje hormonov user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Jabček -- 25.3.2014 13:56:09 >

(odgovor članu *misi*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
25.3.2014 18:49:47   
*misi*
Jabcek, tocno tako ja user posted image

No tkole, veterinar je bil pri nas in resnicno drzi tole z dozo cepiva. Nasa 2kilska civava naj bi dobila enako dozo cepiva kot 50 kilski pesek. Tak da...sem zahtevala obrazlozitev, ki me se zdej ni jasna in sva se dogovorila da ji odmerek zmanjsa na priblizno njeno velikost. Cepljenq ni bila ravno zaradi tega preracunavanja in bo drugic.
Ga je pa tko nalajala in narencala, si ga je zgleda tko zapomnila se od sterilizacije. So ji drugi dan popokali notranji in zunanji sivi in so jo mogli se enkrat odpret in zasit user posted image

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
31.3.2014 21:48:05   
Brinčika
*misi*, a si jo cepila? A je še kaj komentiral dodatno veterinar?

(odgovor članu *misi*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
8.4.2014 12:05:18   
dreamhorse
Tudi mi imamo čivavo, sicer je še mlada, ampak jo tudi v kratkem čaka sterilizacija... zakaj so se tvoji odprli šivi, kaj je treba pazit, da poteka celjenje normalno?


(odgovor članu Brinčika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali ima kdo od vas čivavo?
8.4.2014 12:29:24   
*misi*
Sm cepila in ne nic ni komentiral.

Nimajo pojma zakaj, vcasihse zgodi, lahko da so sivi sami popustili, lahko je kaj skakala prevec. Ceprov je bila kar mirna, ne vem. Gor mora imeti tisto plastiko okoli vratu cca 1 teden in pa tako mrezo cez trup en dan da je rana pokrita. Drugace je treba pazit samo da se ne napreza prevec par dni in da si ne bi zgrizla oz lizala sivov.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?