|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   medzobne ščetke
9.4.2014 10:51:26   
hanitah
Jih katera uporablja? Če ja, katere in kako se obnesejo? meni dlesni rade krvavijo in se kr bojim kako bo če jih bom uporabljala. Mi jih je pa zobozdravnik svetoval.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: medzobne ščetke
9.4.2014 10:57:35   
3jeMi
Jaz uporabljam kar od DMja zelene... pa je super... od začetka so dlesni še kar krvavele, tam cca 14 dni zdaj pa ne več...
Moraš pa naštudirat katera velikost, glede na prostor med zobmi, ti ustreza... meni je kar zobar dal nekaj vzorčnih ščetk od Curaproxa.

(odgovor članu hanitah)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: medzobne ščetke
9.4.2014 11:02:47   
Katy78
Jaz jih že ca. leto in pol, od Curaproxa. Zobozdravnik ti lahko s tako sondo izmeri, katere potrebuješ, lahko pa tudi sama poskusiš in ugotoviš, katera velikost je primerna za določen medzobni prostor.

Dlesni ti krvavijo med drugim tudi zato, ker se v medzobnih prostorih zadržujejo ostanki hrana, ki gnijejo, in se dlesni vnamejo. Z navadno ščetko ostankov hrane tam pač ne moreš odstranit. Ko sem jih začela uporabljat, so mi ene par dni dlesni krvavele, potem pa ne več. Skratka, jaz si sploh ne predstavljam več da jih ne bi uporabljala.

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: medzobne ščetke
9.4.2014 11:39:24   
zofa
Curaproxove so res najboljše , imajo zraven tudi držalo, drugače pa jih ločiš po barvah. Jaz imam zobe na gosto posejane in jih je res nemogoče čistiti samo s krtačko, zato je uporaba medzobnih ščetk nujna, dlesni pa res krvavijo samo na začetku, potem pa je iz dneva v dan bolje. super so, priporočam.

(odgovor članu hanitah)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: medzobne ščetke
9.4.2014 13:05:35   
mini86
ma jih že dalj časa opazujem..

a to uporabljate še poleg rednega ščetkanja in nitkanja..a to se prvo z navadno umijete potem pa s temi majhnimi al kako..
kako pa to zgleda..

razsvetlite me prosim

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu zofa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
9.4.2014 15:00:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mini86)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: medzobne ščetke
9.4.2014 16:12:43   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ma jih že dalj časa opazujem..

a to uporabljate še poleg rednega ščetkanja in nitkanja..a to se prvo z navadno umijete potem pa s temi majhnimi al kako..
kako pa to zgleda..

razsvetlite me prosim


Jaz si ponavadi najprej s temi medzobnimi ščetkami potem pa še z navadno ščetko. Imam pa tisti pocket set_, da jih lahko kamorkoli vzamem, ker brez njih mi ni več živeti. user posted image Za nitkanje sem pa prelena. da bi to počela vsak dan, nekje 1x na teden mi uspe, več pa ne. Uporabljam pa tudi ustno vodico ampak ne vsakodnevno, sem nekje brala, da ni fajn prepogosta uporaba ker uničuje tudi koristne bakterije.

Kako izgleda? Medzobno ščetko ustrezne velikosti vstaviš (pod kotom) v medzobni prostor in potegneš ven, ni treba večkrat noter in ven oz. se to niti ne priporoča. Je pa treba paziti, da izbereš za vsak medzobni prostor ustrezno velikost - če je prevelika, poškoduješ dlesni in krvavijo, če je premajhna, pa ne očistiš dobro.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 9.4.2014 16:14:51 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: medzobne ščetke
9.4.2014 17:01:50   
mini86

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ma jih že dalj časa opazujem..

a to uporabljate še poleg rednega ščetkanja in nitkanja..a to se prvo z navadno umijete potem pa s temi majhnimi al kako..
kako pa to zgleda..

razsvetlite me prosim


Jaz si ponavadi najprej s temi medzobnimi ščetkami potem pa še z navadno ščetko. Imam pa tisti pocket set_, da jih lahko kamorkoli vzamem, ker brez njih mi ni več živeti. user posted image Za nitkanje sem pa prelena. da bi to počela vsak dan, nekje 1x na teden mi uspe, več pa ne. Uporabljam pa tudi ustno vodico ampak ne vsakodnevno, sem nekje brala, da ni fajn prepogosta uporaba ker uničuje tudi koristne bakterije.

Kako izgleda? Medzobno ščetko ustrezne velikosti vstaviš (pod kotom) v medzobni prostor in potegneš ven, ni treba večkrat noter in ven oz. se to niti ne priporoča. Je pa treba paziti, da izbereš za vsak medzobni prostor ustrezno velikost - če je prevelika, poškoduješ dlesni in krvavijo, če je premajhna, pa ne očistiš dobro.


madona s temi velikostmi pa se sliš zlo zakomplicirano..bom naslednič vzela v dm al pa milerju..a je kej razlike med temi dvemi..
k mam uno nitko na palčki pa mi je bolš od milerja kot od dmja..tud tamau jih ma iz tam

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: medzobne ščetke
9.4.2014 17:02:34   
mini86
kako naj pa rešim to težavo k se mi od druge nosečnosti naprej zeeelo dviguje ko si zadnje zobe ščetkam..grozno mi je

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: medzobne ščetke
9.4.2014 18:13:39   
aknela123
dobra rešitev je tudi zobna prha...

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: medzobne ščetke
9.4.2014 19:05:26   
liliana
Jaz pa do zdaj nisem imela pojma kaj so medzobne ščetke.....user posted image user posted image

Sem si pa zdaj pogledala videpredstavitev.....

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: medzobne ščetke
9.4.2014 19:41:45   
Katy78
.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 9.4.2014 19:42:06 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: medzobne ščetke
9.4.2014 19:42:43   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa do zdaj nisem imela pojma kaj so medzobne ščetke.....user posted image user posted image



Zdej si me pa razočarala, ti pa ja vse veš... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: medzobne ščetke
9.4.2014 19:44:36   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mini86


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ma jih že dalj časa opazujem..

a to uporabljate še poleg rednega ščetkanja in nitkanja..a to se prvo z navadno umijete potem pa s temi majhnimi al kako..
kako pa to zgleda..

razsvetlite me prosim


Jaz si ponavadi najprej s temi medzobnimi ščetkami potem pa še z navadno ščetko. Imam pa tisti pocket set___, da jih lahko kamorkoli vzamem, ker brez njih mi ni več živeti. user posted image Za nitkanje sem pa prelena. da bi to počela vsak dan, nekje 1x na teden mi uspe, več pa ne. Uporabljam pa tudi ustno vodico ampak ne vsakodnevno, sem nekje brala, da ni fajn prepogosta uporaba ker uničuje tudi koristne bakterije.

Kako izgleda? Medzobno ščetko ustrezne velikosti vstaviš (pod kotom) v medzobni prostor in potegneš ven, ni treba večkrat noter in ven oz. se to niti ne priporoča. Je pa treba paziti, da izbereš za vsak medzobni prostor ustrezno velikost - če je prevelika, poškoduješ dlesni in krvavijo, če je premajhna, pa ne očistiš dobro.


madona s temi velikostmi pa se sliš zlo zakomplicirano..bom naslednič vzela v dm al pa milerju..a je kej razlike med temi dvemi..
k mam uno nitko na palčki pa mi je bolš od milerja kot od dmja..tud tamau jih ma iz tam


Ma ne, sej ni tolk komplicirano. Te od Curaproxa (za druge ne vem) so po številkah, in sicer 6, 7, 8, 9 in 11, torej 5 različnih velikosti in pač naštudirat moraš, katera ti kam paše. Najlažje je, če ti zobozdravnik s tako merilno sondo pomeri, lahko pa tudi sama poskusiš, pač ščetka mora iti lepo notri v medzobni prostor, ne sme te boleti, prav tako ne sme biti preveč lufta. meni je kolegica (zobozdravnica) izmerila s tisto sondo ampak ko sem jih potem doma uporabljala, sem hitro videla, da lahko ponekod uporabim večjo kot mi je ona napisala. Tukaj si poglej: http://www.youtube.com/watch?v=WAWa3IO7XjU

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 9.4.2014 19:48:55 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
9.4.2014 19:53:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
9.4.2014 19:56:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: medzobne ščetke
10.4.2014 10:39:49   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa do zdaj nisem imela pojma kaj so medzobne ščetke.....user posted image user posted image



Zdej si me pa razočarala, ti pa ja vse veš... user posted image


Marsikaj že.....vsega pa ne......user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: medzobne ščetke
10.4.2014 15:20:24   
ronja
Uporabljam. Curaprox in Mulerjeve, oboje ok. Ker mam male prstke, mi ni problem, če nimajo držal, lubiju pa so une čisto neuporabne oz. mu gre ful na živce brez držal.
Rabim pa jaz različne debeline med različnimi zobmi. pa hec - mam ful skup zobeuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu hanitah)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: medzobne ščetke
10.4.2014 15:26:24   
mini86
joj men tole še zmeri ni jasno..maš kup ščetk pred sabo in pol probavaš kera bo šla med zobe al kako..in to vsaj 1x na dan verjetnouser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: medzobne ščetke
10.4.2014 16:20:06   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

joj men tole še zmeri ni jasno..maš kup ščetk pred sabo in pol probavaš kera bo šla med zobe al kako..in to vsaj 1x na dan verjetnouser posted image

Mini, ni tole ZF, veš. user posted image Curaproxovih je 5, metulj pa je napisala, da ima od DMja, da so pa, mislim da 3. Torej, ko enkrat ugotoviš, kam katera paše, je to to. Meni tole "ščetkanje" vzame 2 minutki, nič več. Od začetka je seveda trajalo dlje časa, tudi po 10 minut, ampak ko pa dobiš "grif", kako ščetko pravilno vstavit, je pa to 1, 2, 3. Poglej si tisti video pa ti bo vse jasno.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 10.4.2014 16:21:34 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: medzobne ščetke
10.4.2014 16:23:02   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Rabim pa jaz različne debeline med različnimi zobmi. pa hec - mam ful skup zobeuser posted image


Jaz isto, zobje so čist skupaj, uporabljam pa prav vse ščetke, tako najtanjšo (6), kot najdebelejšo (11).

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: medzobne ščetke
10.4.2014 21:37:21   
mini86
prou zdražle ste me s tem in obljubim da si jih nabavim..pa mojmu tud..pa a otroške majouser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: medzobne ščetke
10.4.2014 22:43:37   
ronja
Mini, res ni to neka umetnost:D. Meni je zobozdravnik zmeril in predlagal najprej, ampak sem potem ugotovila, da rabim tudi druge številke, kot je on nameril, ker pač ni zmeril vseh medzobnih prostorov, ampak samo par. Kupiš paketek, kjer so različne št. skupaj (je itak ceneje) in probavaš, kam gre katera, kmalu itak veš, katera je za kje. Ne uporabljam vsak dan, odkar smo tu, sploh redko, ker še nimava kopalnice zrihtane in če to mali dobi v roke, splavajo vsi v kanalizacijo;)... ampak mi je fajn, kadar jih.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: medzobne ščetke
11.4.2014 10:18:19   
hanitah
Evo, včeraj sem bila spet pri zobarju in sem ga prosila, da mi še to izmeri. Sem jih že kupila in se še lovim ampak je pa res fajn občutek, ko vidiš da kljub temu da si zobe že umil, še vedno kaj ven spraviš. user posted image Hvala za vse informacije!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?