|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 9:09:38   
Pia67
Živjo!
V sredo, 7.9. sem imela planiran CR. Ob 8.47 je prišla na svet Nina (3,800g, 56cm). CR je z res profesionalno ekipo potekal fantastično. Vedela sem kaj se dogaja z nama; Nino so mi pritisnili ob lice, takoj ko se je rodila, in v šok sobi sem jo dobila takoj k sebi. Prvo noč so mi jo še odpeljali, potem, pa sem v celoti prevzela njeno oskrbo.
Zataknilo se je jasno pri dojenju(ploske bradavice, ki sicer iztopijo vendar jih Nina ni mogla zagrabit.Uporabljam nastavke, pa tudi mleziva je bilo bolj malo,krčenje maternice so lahko pospešili le z infuzijo, kar je običajno, vse je, kako naj napišem, umetno sproženo.
Mleka je bilo potem z vsakim dnem več, po zaslugi lastne trme(prinesla sem si črpalko v bolnico, ker sem si mislila kaj me čaka). Nina je pravi požerušček, saj potrebuje najmanj 60ml na obrok. V začetku so ji dajali dodatek z brizgo, dojila sem jo na 3 ure, pred in po dojenju tehala. V treh dneh jo je pobralo za 300g, nato pa se je začela rediti.
Osebje porodnišnice se sicer trudi vendar je uprava skrčila število del. mest in so sestre preobremenjene. Posledica je jasna, raje ne komentiram, celo jaz, ki se redkokdaj zjokam, sem se drugi dan zaradi dojeja utapljala v solzah in se čutila globoko ponižano.
Komaj sem čakala odhoda domov. V ponedeljek sva odšli domov, ker je premalo prostora in jaz sem glede na CR čisto OK.Najmanj 2 dni prekmalu, ampk mi ni sile.Uživava doma, jaz sem skoraj brez bolečin, ne jemljem nobenih tablet, Nina se zbudi 1x v noči, ker se mi zdi kruto, da jo zbujam 3x/noč. Se pa večkrat podojiva čez dan. Bili sva že na sprehodih, v trgovini, knjižnici. Srečo imava z lepim vremenom. Porodnišnico pozabljam. Pravkrat je od mene odšla patronažna sestra, ki je enkratna. Nino sem umila, šlo je brez zapletov, v petek pa je na vrsti prvo kopanje. Popek že skoraj zaceljen.
Bila sem zelo dolga. Sem si malo dala duška. Vidim, da vas je kar nekaj septemberk še aktivnih na forumu.

Dobr spedenajte svoje pikice, samo vas imejo in nikogar drugega.

Pia
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 9:18:20   
soncece24
ČESTITKE!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 9:20:14   
žužu
čestitke

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 9:23:39   
ameli
Pia čestitke tebi in tvoji cartiki Nini (pa očku seveda tudi). Sem mislila nate, vem, da bo z vama vse OK, ker si res prava borka . Pridno cartaj in hrani pupiko, pa javi se kaj, ko boš imela čas (vsaka informacija je dobrodošla ).
lp Ameli

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 9:42:18   
Felicity
Čestitke!

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 9:49:20   
tulifon
Čestitam!
Rojena je ravno na isti dan kot moj sin Urban(3leta)

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 10:06:11   
Anonimen
Lepo, mamica. Čestitke za malo detece!

(odgovor članu Pia67)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 10:10:43   
Drejči
bravo!!! Iskrene čestitke
Pa je še ena septemberka manj,..kaj pa vse ostale , kaj še čakamo

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 10:13:36   
kepica81
cestitke!!

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 10:14:03   
cmokec
Iskrene čestitke

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 10:16:14   
2ursae
Pia, super, bravo !!! !!

Čestitke, tudi jaz sem mislila nate .

Lepo se stiskajte in imejte radi, pa javi se še kaj, ko boš utegnila.

pozdravček

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 10:40:19   
amy26
Pia, iskrene čestitke

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 11:02:25   
teta beta
Kako lepo! Čestitke!!!

Ampak domov so vaju pa res kmalu spustili. Sicer pa važno, da ni komplikacij. Prav zavidam vama... Javi se še kaj in sporoči, kako vam/a gre.

Srečno!!

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 11:06:59   
Pia67
Najlepša hvala za čestitke.
Je pa težko tipkat z detetom v naročju, si moram pas omislit al pa počakat na kenguruja. Kar nekaj napak sem odtipkala.
Če bo punči naprej tako lepo spala sceloma po nekaj ur se pogosteje oglasim, da preberem septemberske nosečniške zgodbe, ki bližajo srečnem koncu. Držim pesti, da bo z vami in deteti vse v najlepšem redu

Pia

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
14.9.2005 20:02:46   
Matej@
Res, Pia, čestitke ! Sta pa res neverjetni, pa da tako lepo že naokoli skačeta . Lepo se rihtajta in crkljajta še naprej!

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
16.9.2005 14:22:30   
ninocka
Cestitke za malo pikico , sem se lih danes nate spomnla, ce si ze rodila .
Pa prav lepo ime ima   - tud jst ga z veseljem nosim

Upam, da se dobro pocutis po CR, jst moram rect da se sem se fenomenalno. Moja sestra je celo rekla, da tak porod k sem ga mela jst, majo samo se zvezdnice (ala Madonna, Victoria Becham)

Vseeno pa cim vec pocivaj, pa seveda izkoristi te lepe dneve se za sprehode. Mi gremo tud vsak dan mal na sprehod, ocka in mami pa na zasluzeno kavo

Se enkrat cestitke in lepo se cartajte in cimvec mirnih noci

PS: mi se tud cez noc samo 1x hranmo

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
16.9.2005 16:11:51   
ZARA
Čestitkeeeee!

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
16.9.2005 16:13:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pia67)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
16.9.2005 16:58:53   
mml
Vse čestitke in veliko crkljanja in razvajanja, sem se parkarat spomnila nate v zadnjih dne.

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Septemberka Pia67 že teden dni cara Nino
17.9.2005 22:36:31   
babica
ČESTITKE!

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?