|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomoč
15.3.2016 9:37:06   
gsatalema
Prosim vse, ki se spoznajo na zakonodajo da mi pomagajo najti oz. posredovati odgovore ...

Bila sem na dopustu in sem sedaj na čakanju na delo od doma. Koliko % plače mi pripada za to? In,
ali lahko prekinem čakanje na delo in grem na bolniško?

Hvala user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomoč
15.3.2016 9:59:08   
petea
http://www.zds.si/si/baza-znanja/prejemki-delovno-razmerje/nadomestila-place/vprasanja-odgovori/200829/questions.html, glej točko 21. in 9.

http://www.davkoplacevalci.com/davcni-klepet/prikaz/razsirjen/418821/akanje-na-delo-na-domu

https://www.uradni-list.si/1/content?id=112301


Če gre za namen ohranitve delovnega mesta, ti do 6 mesecev pripada 80 % plače, če se ti izteka zaposlitev, pa 100 %.

Glede na to, da moraš biti med čakanjem na delo na voljo delodajalcu za morebitne delovne obveznosti, in če veš, da ne boš mogla delati zaradi zdravstvenih težav, lahko koristiš bolniško in s tem tudi delodajalcu omogočiš lažjo organizacijo dela. Upoštevaj pa, da je bolniška nižja od nadomestila za čakanje na delo, po drugi strani pa pri dolgotrajni bolniški ne boš strošek delodajalca.

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomoč
15.3.2016 10:15:46   
gsatalema
Uh, to bo še napeto...

Čakam na delo od doma, ker sem po odločbi ZPIZa dobila kategorijo in premeščena na drugo delovno mesto. Ker pa delodajalec trdi, da tega dela nima, je pričel z postopkom o prekinitvi delovnega razmerja. Vendar me zanima če bo uspel dokazati, kajti na prvi stopnji je on dal podatke na invalidsko, da imamo pri nas zelo lahko delo - in na podlagi tega, so bili na komisiji mnenja, da ima delo za mene....Vendar je sedaj spremenil in trdi da ga ni....

Torej za kakšen primer gre pri meni ? 100% nadomestilo (ohranitev delovnega mesta)
ali 80 % za prekinitev?

Ker za prekinitev še mora dokazati, da je temu tako.....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomoč
15.3.2016 11:39:18   
petea
Gsatalema,
100% pripada pri prekinitvi,
80% pri ohranitvi delovnega mesta!

Kot invalidu pa ti tako pripada status varovane delavke.
Kaj in kako lahko glede tega dosežeš, pa praviloma najbolje vedo svetovati v invalidskih društvih, saj imajo njihovi pravniki najbolj realne podatke.
Poleg matičnega društva (t.j. za okvaro, ki jo imaš) se lahko za informacije obrneš tudi na društvo delovnih invalidov. V vseh večjih mestih imajo svoje izpostave.

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomoč
15.3.2016 13:54:03   
gsatalema
Patea hvala user posted image user posted image

Če sem za 100 ali 80 % še sama ne vem, ker nove pogodbe za novo delovno mesto nisem podpisala, starega pa ne smem več opravljat.....
pa tudi tega ne, ali me bo lahko odpustil ne... Če mu da zeleno luč 2 stopnja invalidske....
Bom poklicala na društvo invalidov in povprašala še tam...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomoč
16.3.2016 21:31:30   
liliana
Jaz zdaj nekaj ne razumem......imaš novo pogodbo, ki ti jo je dal delodajalec in je še nisi podpisala, istočasno je pa delodajalec že začel s postopkom prekinitve delovnega razmerja, ker trdi, da nima ustreznega delovnega mesta zate, novo pogodbo o zaposlitvi pa ti je vseeno dal?......

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomoč
17.3.2016 8:39:02   
gsatalema
Ne nimam nove pogodbe.

Zpiz je izdal odločbo, po kateri mi more delodajalec najt primerno delo, ker pa on meni, da ga nima, je pričel z postopkom dokazovanja ZPIZu, da bi me lahko odpustil. Torej gre pri meni za 100% nadomestilo, ker bo šlo za prekinitev - če mu uspe dokazat. Za ohranitev pa ne more it, ker starega dela ne smem več opravljat, novega pa nimam....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomoč
17.3.2016 17:22:22   
liliana
Zapisala si, da nove pogodbe nisi podpisala, kar se lahko tudi bere, da ti jo je delodajalec predložil, pa se nisi z njo strinjala in je nisi podpisala......

Ja, delodajalec bo sedaj začel dokazovati, da ti zaradi ugotovljene invalidnosti in poslovnega razloga ne more najti ustreznega delovnega mesta......

Zato sem ti že pred meseci oz. leti, ko smo debatirali o poklicni rehabilitaciji dejala, da se probaj nekako zmeniti z delodajalcem (ker sta že takrat bila vsak na svojem bregu), ker bo on sigurno, če se bo čutil "prisiljen" s tvoje strani in odločbe ZPIZa izkoristil svojo zakonsko možnost in začel s postopkom dokazovanja, da mu poslovni proces ne omogoča ustreznega delovnega mesta zate........

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomoč
17.3.2016 18:19:15   
gsatalema
Nove pogodbe nisem dobila niti ponujene...

Moj delodajalec pa ni bil z nobene strani "v karkoli prisiljen", ampak je nasploh nezainteresiran sodelovati z katerokoli institucijo. Ni sodeloval pri rehabilitaciji, ne na invalidski komisiji in ne tudi z mano, zato smo vsak na svojem bregu. Nikjer se ni nič pogovarjal, še manj pa dogovoril.

Problem je v tem, da je on, ob vložitvi dal podatke, ki niso resnični, so pa lepo izgledali..., sedaj so pa to upoštevali pa se spet ne strinja....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomoč
17.3.2016 19:17:03   
liliana
Saj se spomnim, da si takrat dejala, da delodajalec ne sodeluje in da sta že od začetka na "nasprotnih bregovih".....zato sem ti pa takrat dejala, da poklicna rehabilitacija uspe, če je dosežen dogovor z delojalcem.....ker bo drugače on izkoristil možnost, da nima ustrezne zaposlitve zate.....in to možnost ima.....samo utemeljen razlog mora najti......ker poslovni proces se v letu ali dveh lahko bistveno spremeni.......

Ker odločba ZPIZa je kao obvezna za delodajalca, vendar le v primeru, če se on z njo strinja.....če pa ne, pa ni....in on bo to izpodbijal....

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomoč
17.3.2016 19:43:15   
gsatalema
Verjamem da bo izpodbijal in to tudi že počne... Ampak, kot sem že dejala, je on napisal, da pri nas ne dvigujemo težjih stvari kot 5 kg in da se ne sklanjamo preveč itd. Na kar je komisija sledila tem njegovim podatkom in mi dala omejitve do 5 kg, in vsem ostalim, sedaj pa on pravi da takšnega dela, da bi bila takšna omejitev v teži nima in pričel postopek dokazovanja.

Tako da ne vem kaj bo iz tega. Jaz sem že na 1 stopnji napisala kakšno delo vidim za sebe in sem ga sposobna opravljat.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomoč
17.3.2016 19:49:27   
gsatalema
Sicer pa si mogoče že po tihem želim da končamo to kalvarijo, ker si kar ne upam pomisliti, da bi v to sredino prišla nazaj... V vseh letih je šlo vzdušje v službi kar navzdol. (so sodelavke vsak dan bolj nezadovoljne). Če se bom pa morala vrniti, bo pa psihični pritisk nevzdržni....user posted image

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?