|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako moraš biti neumen ...
25.1.2016 18:56:34   
Paštetka
... da greš z 2-letnikom in z vozičkom na poledenelo jezero se malo drsat zdaj v tem vremenu? user posted image ok, ko bi vsaj bila zima zima, ne pa skoz 0-10 stopinjuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako moraš biti neumen ...
25.1.2016 19:29:19   
Stanislava_
Toliko kot si. Nič bolj.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako moraš biti neumen ...
25.1.2016 20:43:52   
Paštetka
Kako? Ne koliko? user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako moraš biti neumen ...
25.1.2016 21:54:42   
mateyka
Kako? A nisi vidla danes - pomankjanje maščobe v hrani...

Rešitev: Ocvrti krofi. user posted image user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako moraš biti neumen ...
25.1.2016 21:59:32   
liliana
Po moje je kriva občina.....ker ni dala pred bajer table z napisom o debelini ledu, o povprečni zunanji temperaturi v zadnjih 14 dneh in o maksimalnem številu oseb, ki so lahko na 10 m2 ledu naenkrat......user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 0:11:51   
nejcko
Pa ravno jutri smo nameravali iti tja drsat user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 9:02:49   
ronja
Verjetno so videli led in niso pomislili na debelino... Bajer dostikrat izgleda krasno zamrznjen, potem se pa nekje udre - ker ni povsod enako debel in tudi ne enako mrzel. Mi gremo dostikrat na bajer in vidimo drsalce in mi je prav zoprno bit tečna mama, ki svojih malih ne pusti gor, ko vendar vsi vidimo, da led drži tudi odrasle ljudi... Ampak če so temperature malo tako malo onako (kar so zadnja 3 leta ves čas), si ne upam z malimi. Sicer so froci fajn in kar razumejo in smo se tudi zmenili, da bojo kot najstniki lahko šli, ampak morajo pa vsi trije ornk dobro plavat, pa bit malo večji, ker zdaj imajo razmerje med površino in volumnom precej nikakvo in se bi zelo hitro podhladili, če bi not čofnili...

Bi šla z veseljem z njimi drsat tja, vendar da bom mirna, mora bit ves čas res minus, da vem, da je led dovolj debel. Verjetno ta družinica ni pomislila na to, mogoče niti ne razumejo čisto, kako se led debeli (nekateri mislijo, da ko zaledeni, pač ostane, da se to vidi zgoraj, ne pomislijo, da se tudi od spodaj topi... Prijateljica iz študentskih let je prepričana, da sneg pada samo, če je 0°C. Če je manj, pa ne. Če je več, je dež, če je 0 je sneg, če je manj, pa nič ne pada ali pada spet dež, ne vem, vsekakor po njeno ne sneg. Kar seveda ni res:D. Ampak enako verjetno tudi ne vejo, kako se led debeli in da rabiš kar konstantno temp. pod 0, da je led res varen.

Verjetno pa vsak dela kaj, kar se drugim zdi čisto nesprejemljivo. Jaz recimo svojim pustim, da se igrajo ob vodi. Pa sem jih prav na bajerju tudi že slišala za to. In mala je tudi res že padla v vodo (samo ni bilo tako mraz, hvalabogu in seveda ob obali ni glih taka panika, ker pač zagazi in gre ven). Ampak to se zdi marsikomu čisto nesprejemljivo. Ali pa da hodijo bosi po blatu (ko je bolj toplo, seveda:D), recimo. TO je tudi večini mimo. Vsak ima svojo lestvico in vsi se kdaj zmotimo, v eno ali v drugo stran.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 9:19:35   
petea
Človeška neumnost nima meja...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 9:29:04   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Vsak ima svojo lestvico in vsi se kdaj zmotimo, v eno ali v drugo stran.



No ja, vsak ima svojo lestvico ja, samo it z dvoletnikom in novorojenckom na led pri pomladnih temperaturah, ta ideja je pa ze res pr e kl eto nizko na tej lestvici.
In tudi to, da zelooo zelooo dobro plavas ni prav genialna resitev, ce se ti led udre, voda ledeno mrzla, ti oblecen kot eskim in recimo se nerodno pades, te zgrabi panika in dobesedno te za rit zgrabi se mraz, se zna hitro zgoditi zelo ponesrecena situacija.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 9:44:16   
ronja
In tudi to, da zelooo zelooo dobro plavas ni prav genialna resitev, ce se ti led udre, voda ledeno mrzla, ti oblecen kot eskim in recimo se nerodno pades, te zgrabi panika in dobesedno te za rit zgrabi se mraz, se zna hitro zgoditi zelo ponesrecena situacija.

Se strinjam, ni genijalna rešitev, je pa boljše kot nič. Namreč se bojim, da me najstniki ne bojo nič vprašali, se mi zdi;). Boljše da dam hude pogoje in vsaj te izpolnijo kot pa da grejo, čeprav ne znajo dobro plavat in ne vejo, da se je treba čimprej slečt itd... Pri 0-1 jim tudi takrat ne bom dovolila, ampak kadar bo gor polno drsalcev, pa ne bom ziher, da se ne bo kje udrlo, se pa bojim, da me ne bojo nič vprašali, sploh če bojo šli iz šole še malo sem in bojo prijatelji šli... Rajši malo bolj realno gledam - mi je jasno, da ne bom imela vedno besede glede tega. Tukaj grejo ljudje gor, čeprav je bajer na določenih delih celo nezaledenel, je dobesedno voda. In ponekod je res debel led, dejansko varen. Problem je, da je vmes nekaj vmes in ne veš, kje je to...

Mislim, da ljudje ne vejo, da to tako variira. Mi smo enkrat v "raziskovalne" namene z malimi naredili luknjo (ok, lubi jo je:D) in videli, da je na tistem mestu bil led debel 15 cm. Na drugem delu bajerja je bila voda... Triki je. Ne bi šla pa nikoli z vozičkom gor, če ne bi bilo res rusko mrzlo zelooo dolgo časa. Ampak ljudje delamo napake, spregledaš koga v špeglu v avtu, pa lahko narediš veliko hujšo p*. Pa se nam je to že vsem zgodilo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 10:44:44   
kalbo
Ronja, lepo te prosim no. Če se ti udre na ledu ti plavanje ne pomaga kaj dosti. Pred 25-30 leti ko smo mi nažigal hokej na tem istem Bajerju je vsak mulec točno vedel, da mora bit vsaj 10 dni krepko pod ničlo, da je led varen. Ko se je začel tajat okol iztoka, so bli vedno gor še trije štirje pozitivci, ostalim je blo jasno, da na ledu ni kaj iskat. Letos ni niti pod razno pogojev za drsanje na Bajerju in z žalostjo ugotavljam, da je ogromno ljudi brez zdrave pameti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 10:49:51   
Paštetka
Točno tako. Pod ledom si izgubljen. Ne moreš priplavati na površje, ne moreš vnihniti in zaradi manj svetlobe ne najdeš odprtine in se izgubiš in posledično tam pod ledom končaš. Lahko si super plavalec in ti pri tem to prav nič ne pomaga.


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 10:57:21   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ampak ljudje delamo napake, spregledaš koga v špeglu v avtu, pa lahko narediš veliko hujšo p*. Pa se nam je to že vsem zgodilo...

To ti pa je primerjavauser posted image .

Sam bog da ni vozicek not padel. Za moje pojme moras bit bumbar od bumbarjev, brez kancka pameti, da zavestno gres na led z vozickom in 2 letnikom.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 26.1.2016 11:00:48 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 11:49:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Letos ni niti pod razno pogojev za drsanje na Bajerju in z žalostjo ugotavljam, da je ogromno ljudi brez zdrave pameti.


Tako je....v tako mili zimi kot je letos ni za iti na ta naravna drsališča....očitno smo ljudje pozabili, kaj je led....ali pa se nam ne ljubi ve več možganov vklapljat.....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 12:51:40   
ronja
Letos ni niti pod razno pogojev za drsanje na Bajerju in z žalostjo ugotavljam, da je ogromno ljudi brez zdrave pameti.

Se strinjam, zato pa svojim ne pustim. Mi je pa jasno, da me 18 letni ne bojo kaj dosti spraševali. In ne vem, kako takrat vpliva družba, če se vsi drsajo in vabijo, da naj pride še tvoj... Ne dam roke v ogenj, da kdaj kdo ne bo šel. Na bajerju se to zimo veliko drsajo, čeprav za moje pojme še ni bilo nikoli dovolj varno, ker je ves čas okoli 0. Ampak ljudje so gor skoraj vsak dan (verjetno jih bo zdaj malo manj).

Sem se že večkrat spraševala, ali sem preveč zaščitniška in paranoična, ker jim v bistvu v zadnjih 3 zimah (vključno s to) še nisem pustila it gor, ljudje so bili pa vsako leto gor... Ampak nikoli ni bilo dalj časa minus...

Plavanje ti pomaga toliko, da ne potoneš pregloboko takoj, kar je pomembno zato, da te lahko kdo ven potegne - ker če potoneš, potem lahko res ne najdeš več luknje in si v riti. Ne reši to zadeve, ampak brez tega pa sploh nimaš šanse! Najstnikov se ipak manj utopi v ledenih jezerih, čeprav gotovo več hodijo gor.

Hope hočem rečt, da vsi delamo napake. PO moje si je ta družinica zelo dobro zapomnila in verjetno tega ne bojo več počeli.

mislim, da ljudje nimajo več toliko stika z naravo in posledično tudi ne poznajo več nevarnosti (ali se jih pretirano bojijo ali pa so pretirano pogumni).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 16:59:04   
mateyka
ko je voda tok mrzla, nimas dost casa, da se spravis ven. ce bi blo pa pod nulo je pa itak problem se, ko ven prides. ce obleka na tebi zamrzne, je cao bejbi...

tole si je fajn pogledat (sej ne da je tko v Sloveniji, je pa tko tle kjer sem jaz). cist tko, da ves osnovne zakone fizike in biologije ter kako ravnat:
https://www.youtube.com/watch?v=CsagoaWvQv8

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 17:30:39   
malaMravljica
Verjetno sta sedaj kaksni dve zimi mimo od tega dogodka. En sosed se je ponudil, da bo vozil dopoldne psa od svaka na sprehod in sta se setala pozimi ob jezeru in je pes sel do ledu in mu je drselo,ni mogel nazaj in tip ga je sel resevat in zgrmel ob robu jezera v vodo. Najprej se je skoraj utopil, je rekel, da ga je potegnilo notri, zimska bunda, pulover, pac ko se to napije vode tehta kar nekaj. Kot je rekel, je slo za las in potem je se tako sel pes do doma in staknil se mega pljucnico. Moj svak je ze cakal na najhujse. In ta tip, sportnik in zagotovo dober plavalec in predvsem iznajdljiv clovek.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 20:06:34   
Nasy
Kmalu bo kot v Ameriki..navodila za vsako stvar, v stilu onih, da se otroka ne daje v pralni stroj..user posted image

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 20:10:33   
Stanislava_

Pred 25-30 leti ko smo mi nažigal hokej na tem istem Bajerju je vsak mulec točno vedel, da mora bit vsaj 10 dni krepko pod ničlo, da je led varen.


Tudi če ne veš, vprašaš.

Ali pa sprobaš..potem zanesljivo veš user posted image .

Tale bejba je najbrž med slednjimi empiričnimi tipi...mogoče pa samo otrok ponoči ni spal, ni bila zbrana in je videla nekoga pred njo, kdo ve. No, hb, da se je vse srečno končalo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 20:56:31   
Tippi
Ok no.mal bolj na izi babe.ni treba prec s takimi kako si bumbar ipd. Stvar je taka.prejsnji teden je bilo fejst hladno.od minus 3 do minus osem cez dan.mi smo bli dvakrat na bajerju,z dvoletnikom.nobenega problema.vceraj je bila zgodba cist druga.ce je zjutraj blizu nule,je pricakovati,da bo cez dan plus,tud napovedi so bile take,potem nimas kaj delat na ledu.skoda da druzina ni mal bolj razmisljala in spremljala vreme in temperature,ce se gres take aktivnosti.niso pa zato bumbarji....mislm kaksne mate. Je pa to verjetno ena krasna sola za to druzino in za marsikoga drugega,da bo spremljal temperature ce se ze gre tako rekreacijo. Mimogrede,mi smo se mel krasno.se bomo sli.letos najbrz ne vec.mozno je pa vse.pravijo da bo se fejst mraz

< Sporočilo je popravil Tippi -- 26.1.2016 20:58:18 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako moraš biti neumen ...
26.1.2016 21:05:17   
Stanislava_
Kolikor je brati v medijih, ni bila edini alien na ledu...z dvema majhnima otrokoma. Kar spomnite se, kako ste se počutile po kakšni neprespani noči..tednu...mesecu....In ne razmišljaš, vidiš, da drugi drsajo in greš ti tudi.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako moraš biti neumen ...
27.1.2016 8:06:25   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Stvar je taka.prejsnji teden je bilo fejst hladno.od minus 3 do minus osem cez dan.


a to je fejst hladno? dej nehi no, to je milina.... user posted image

ok, on a serious note - ni dovolj, da ne nekaj dni pod nulo, debelina ledu je važna in nič drugega.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako moraš biti neumen ...
27.1.2016 9:02:19   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Ok no.mal bolj na izi babe.ni treba prec s takimi kako si bumbar ipd. Stvar je taka.prejsnji teden je bilo fejst hladno.od minus 3 do minus osem cez dan.mi smo bli dvakrat na bajerju,z dvoletnikom.nobenega problema.vceraj je bila zgodba cist druga.ce je zjutraj blizu nule,je pricakovati,da bo cez dan plus,tud napovedi so bile take,potem nimas kaj delat na ledu.skoda da druzina ni mal bolj razmisljala in spremljala vreme in temperature,ce se gres take aktivnosti.niso pa zato bumbarji....mislm kaksne mate. Je pa to verjetno ena krasna sola za to druzino in za marsikoga drugega,da bo spremljal temperature ce se ze gre tako rekreacijo. Mimogrede,mi smo se mel krasno.se bomo sli.letos najbrz ne vec.mozno je pa vse.pravijo da bo se fejst mraz


Vidiš, ko ti sodobni mediji spirajo možgane. Seveda se ti zdi, da je fejst hladno pri -3 do -8, če ti ob takih normalnih zimskih temperaturah nabijajo po 24ur o polarnem mrazu. Draga moja, fejst mrzlo je, ko so dnevne temperature pod -10. Po obdobju vsaj 10 dni takega mraza je Bajer varen, prej pa ne. Bajer je varen takrat, ko zmrzne do debeline5+cm tudi tam, kjer je odtok, ker če je zmrznjeno tam, ni na sredini kakega območja tankega ledu. To je blo zlato pravilo 20+ let nazaj. Zdaj pa hodite množično na led ob temperaturah komaj do -3 z majhnimi otroki, kot bi šlo za drsališče v Tivoliju. Vse je blo OK ja, samo enemu bi se udrlo, pa bi ob taki masi ljudi na ledu zagotovo prišlo do masovne tragedije. Ja bumbarji ste, ki nič ne mislite, žal.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 27.1.2016 9:03:56 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako moraš biti neumen ...
27.1.2016 9:19:08   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

skoda da druzina ni mal bolj razmisljala in spremljala vreme in temperature,ce se gres take aktivnosti.niso pa zato bumbarji....mislm kaksne mate.


meni je to bumbarsko. Naj gre sama tja, ne pa da 2 otroka pelje v taki topli zimi na ta led. Neodgovorno.
Še najstniki, ki so frajerji, so bumbarji če nonstop izzivajo. V Hoški gramoznici so že bile utopitve, pa se je predvsem mladi folk še vedno tja hodil kopat. Bumbarji so. še večji pa starši, ki so tja peljeli otroke.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako moraš biti neumen ...
27.1.2016 12:40:48   
ronja
Kolikor je brati v medijih, ni bila edini alien na ledu...z dvema majhnima otrokoma. Kar spomnite se, kako ste se počutile po kakšni neprespani noči..tednu...mesecu....In ne razmišljaš, vidiš, da drugi drsajo in greš ti tudi.

To pravim, bajer je bil vsak dan obljuden;). Pač so šli še oni gor in imeli smolo. Meni je bedno malim nonstop to preprečevat, ampak bajer ni nikoli cel čisto zamrznjen, ni ves čas minus in potem ne upam. Oni pač niso pomislili na to, se zgodi, napaka.

Draga moja, fejst mrzlo je, ko so dnevne temperature pod -10. Po obdobju vsaj 10 dni takega mraza je Bajer varen, prej pa ne. Bajer je varen takrat, ko zmrzne do debeline5+cm tudi tam, kjer je odtok, ker če je zmrznjeno tam, ni na sredini kakega območja tankega ledu.

Tak nekak mamo tudi mi, ja.

mala mravljica, vidiš, da je pomagalo, da je znal plavat. Če ne bi, bi ga bunda not potegnila. proti pljučnici pomaga pa, da se takoj preoblečeš.

lulu, pubertetniki so pač na dnu U krivulje - ko jih je najmanj strah za preživetje, to je dejstvo in temu primerno se obnašajo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?