|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   PREGOMIN
14.2.2006 22:20:31   
PBJ
Priuser posted image 7. mesecih je ugotovljeno, da  je alergičen na kravje mleko in jajca - oboje je zaenkrat dobival z dojenjem.
Jaz ga še zmeraj nameravam dojiti - iz prehrane bom izločila vso hrano z mlekom in jajci - če bo mleka še kaj več, si ga bom za kakšne kašice še črpala.

Na recept bo dobil tudi nadomestek pregomin, vendar bo treba počakati na potrditev komisije ZZZS. A se dolgo čaka??

Na netu sem zasledila, da obstaja pregomin in pregomin AS. Kakšna pa je razlika med njima?

LP


_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PREGOMIN
14.2.2006 22:39:40   
KODA
Oj!
Tudi pri vas ste alergični na mleko in jajca,kot pri nas.Pred dobrim tednom sem na forumu OTROK-prehrana otrok, pisala o Pregominu,ko je ena spraševala.Tam je napisano vse o Pregominu.
Kolegij pediatrije ti potrdi s podpisi potrdilo,s katerim si upravičena za ???škatel Pregomina.Nato greš k pediatru po recept,nato pa na enoto ZZZS(v LJ-Mala ulica),da ti poštempljajo recept.Nato greš v lekarno in naročiš Pregomin.Če ga imajo na zalogi ,ga dobiš takoj,če pa ne pa počakaš kakšen dan.
Če se ti vse časovno ujema,lahko hitro prideš do Pregomina.
Razlika navadni Pregomin ali Pregomin AS,je ta,da je AS še za bolj občutljive otroke in ga zelo redko dajejo,ker je zelo drag.Vem,ker ga je imela kolegica,od katere tamali je bil alergičen tudi na sojo. 

< Sporočilo je popravil KODA -- 14.2.2006 22:43:40 >

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PREGOMIN
14.2.2006 22:57:59   
PBJ
Kodica, hvala.
Sem videla, kakšna je cena za ASuser posted image .
Danes sta alergena kožna testa pokazala alergiji na KM in J. Sedaj čakamo še na krvne izvide.

Komaj čakam, da se mu bo po dieti koža uredila, ker je zadnji teden prava katastrofa. Trebuh ima cel flekastuser posted image , pa polno pikic ter grozno suho kožo. Krvi v blatu pa na srečo zaenkrat ni od četrtka.
Vse, kar vsebuje jajca in mleko sem vsaj za pol leta "odmislila" (v avgustu ima kontrolo). Pol pa stojim pred hladilnikom in vidimuser posted image , da mi v veliki meri preostane sadje in zelenjava.

Grem kar spat, da vse skupaj odmislim in da se spočijem od prejšnje noči, ker v bolnišnici ni bilo spancauser posted image

Nočko

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PREGOMIN
25.2.2006 16:56:39   
poliloni
Pri nas smo imeli testiranje 11.1. in imeli ugotovljeno alergijo na mleko, jajca in določeno sadje - GROZA.
Pregomin bi morali dobiti na recept, a ga do danes še kar nismo (25.2.). Še malo pa se mi bo utrgalo in bom šla na ZZZs in popiz***!!!!! V ponedeljek bom spet klicala tja kjer so nas testirali kaj se ga grejo in če mislijo kaj poslati oz. kam naj se obrnem in ZATEŽIM!!!! Ker to je pa že nezaslišano, da se v 2h mesecih trije dohtarji ne morejo vsesti dol in nam napisati, da smo upravičeni dobiti na recept!!!

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PREGOMIN
25.2.2006 18:10:59   
PBJ
Ti kar pokliči in gnjavi. Moj je dobil ravno danes mnenje iz pediatrične bolnišnice MB, da je upravičen do pregomina za 6m.
Čakali semo skoraj 14 dni, ti pa čakaš že dva meseca...to je pa too much...
Če si ali boš slučajno kakšno škatlo pregomina sama kupila shrani račune. Denar ti povrnejo na ZZZS. Tako je meni rekla pediatrinja. Jaz sedaj še nisem rabla kupit, ker se še veliko dojiva. Bom pa mu kmalu začela dajati tudi kakšne kašice in bo pregomin potreben, tako da sem kar vesela, da smo mnenje dobili.

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PREGOMIN
26.2.2006 21:35:36   
KODA
V Lj na pediatriji sem takoj dobila mnenje,nič nisem čakala,nikoli.Zdaj pa,ko mi začne zmanjkovati mleka,samo pokličem in mi pošljejo mnenje v roku enega tedna domov.Naš je še upravičen do 30 škatel na 6 mesecev.,dokler bo trajala alergija.Do prvega leta pa si upravičen do 60 škatel.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Sedenje.
пеперутка16

Kdaj so vaši dojenčki začeli trdno, samostojno sedeti brez pomoči ali sklanjanja?

Pred 6. mesecem. (14%)

V 6. mesecu. (43%)

V 7. mesecu. (14%)

V 8. mesecu. (0%)

Po 9. mesecu. (29%)


Število vseh glasov: 7

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!