|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rahlo obupana
13.8.2006 11:53:25   
živa
Živjo!

Naš mali (star 6 mesecev in pol) že dva dni (odkar smo prišli z morja) ne spi, ponoči se zbuja na eno uro, včeraj je imel drisko in vročino 38,1 v ritki, danes še ni kakal in ima temperaturo ravno 37,5. Zaspan je za umret, zeha na vsa usta, a mi noče zaspati. Joka tako v posteljici kot v naročju. Ponoči in danes še ni naredil več kot nekaj požirkov skupaj (se še dojiva); je pa zvečer pojedel kar nekaj nekatarine z banano. Ko ga hočem podojiti, me odriva in joka.

Cepljeni smo bili pred desetimi dnevi, prvi zpbek je dobil pred dvema tednoma, drugega dober teden nazaj.

Navadno spi samo v svoji posteljici; ko smo prejšnje dvakrat prišli z morja, ni bilo problemov s spanjem.

Je pa res, da je imel njegov dedek en dan na morju drisko, tudi njegova teta, njegov bratranec pa en dan vročino.

Zdaj pa ne vem, ali mu raste še kak zob, ali gre za spremembo klime, za vreme ali pa je res bolan. Naj ga peljem k dežurnemu, počakam na jutri?

Zdaj mi spet joka v posteljici. Prosim, lepo prosim, svetujte mi!

Lp,

živa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rahlo obupana
13.8.2006 12:00:00   
Magi*
mogoče je, da ga vse skupaj matra (vse, kar si naštela). vročina pri dojenčkih je resna stvar, kadar naraste nad 38,5 (merjeno normalno, ne v ritki - če meriš v ritki moraš pol stopinje odšteti, pa saj to itak več, a ne). cepljenje in zobki malo načnejo imunski sistem, pa sprememba okolja, pa vreme in smo tam. če bo vročina narasla, ga le pelji k zdravniku. če vročine ne bo, pa ga poskusite potolažiti doma. če noče piti, mu čisto pleničko (tetra) namoči v vodo ali čaj in naj jo gloda/cuza. to ponavadi deluje.

če se ti pa še vseeno zdi, da nekaj ni v redu, pa ga v vsakem primeru pelji k zdravniku, poslušaj sebe!

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rahlo obupana
13.8.2006 12:00:18   
teta beta
Jaz bi najbrž šla k dežurnemu. Zdi se mi, da nekaj razsaja, ker je ful veliko ljudi bolnih. Pa poskusi mu dat kake kamilice. Moja tudi, če je zaprta in jo napenja ne more spat.

Pa čimprej se pozdravite.

_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rahlo obupana
13.8.2006 12:24:13   
lex
Jaz sem mu dala zvečer banano in pol smo bruhali in zdaj je noče več jest. Banana je težka in zapira, tako da sadje pri tako malem samo dopoldan. Probaj mu termometer na debelo namazat s kremo in pol mu potisni v ritko (moj mali je pri zaprtju samo tako kakal) in od zaprtja lahko dobi vročino. Pa upam, da vam bo čiprej odleglo.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rahlo obupana
13.8.2006 12:52:08   
KIRA
jaz bi ga peljala k zdravniku. možno da je kak okužba a la salmonela, lahko pa da ima samo sončarico.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rahlo obupana
13.8.2006 14:23:18   
noe
Naš je tud imel skor 14 dni drisko,pa to tud po 10x na dan,zdej pa že dva dni normalno kaka ,najdli pa smo kar tri nove zobeke,tako da sumimo te.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rahlo obupana
13.8.2006 17:00:19   
PiaM
Pelji ga k zdravniku in zraven obvezno vzami vzorec blata in boš takoj vedela pri čem sta.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rahlo obupana
13.8.2006 21:31:27   
natalia
 
jaz mislim, da so zobki, da pa se pomiriš pojdita k zdravniku, ker je vročina malo sumljiva...

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rahlo obupana
13.8.2006 21:40:14   
NRMM
Če se ne motim si iz Mb konca. Najbrž ste staknili kakšno trebušno virozo, ki razhaja v naših koncih zelo.
Ti pa kar veselo zavij k pediatru in naj pove kaj narobe z tvojim user posted image . Ni pa ta viroza nič hudega, traja cca 7 dni, najprej 3 dni vročine, driska. Mi smo naši ob tem dajali Linex in zbijali vročino, tako da smo bili po 7 dneh ok user posted image .

Čimprej ozdravite user posted image .

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rahlo obupana
13.8.2006 21:42:45   
Badeja
Jaz ti svetujem, da gresta k zdravniku. Moja sestrična je prišla predvčerajšnjim domov iz morja pa sta z malim od včeraj v bolnici. Driska, bruhanje.... Baje razhaja neka viroza, tako so jima rekli user posted image

LP

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rahlo obupana
13.8.2006 22:35:54   
Anja**
tako je, razhaja nek virus, pri katerem se samo driska in bruha, traja 3 dni, prisotna je temperatura..tako, da bi rekla da kr k zdravniku

(odgovor članu Badeja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: rahlo obupana
14.8.2006 20:32:08   
živa
Hvala za pomoč. ste mi bile v veliko uteho. Popoldne mi je začel malo več jesti, zvečer je imel spet 38 stopinj in slabo je spal ponoči, pa sem ga dopoldne peljala k zdravniku. Imamo malce rdeče grlo, malo tudi smrka in s trebuščkom ni vse ok, diagnoza: virozica, preboli se brez zdravil. Danes imamo še malo vročine, je pa bistveno bolje razpoložen in tudi bolje je (oziroma raje se doji) user posted image .

Lepo se imejte,

živa

(odgovor članu Anja**)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?