|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ljudske vraže
12.10.2006 13:04:52   
tatam
Mene pa zanima katere ljudske vraže poznate o nosečnosti in v zvezi z dojenčki in kako to vpliva oz.bo to vplivalo na vas?Moja tašča je prava zakladnica različnih "pametnih nasvetov" v zvezi s tem...Dobro,da sem dobila že slonjo kožo v zvezi s tem!
Tako npr.dojenček do 6.meseca ne bi smel biti izpostavljen mraku,pa tudi njegove cotike ne,ker ima potem baje krče.
Do prvega leta se ga ne sme strič-zakaj ne ve,pa dež ga ne sme dobit,ker bo potem pegast.
Če kdo pride k hiši-tudi poštar,se mora obvezno vsest vsaj za minuto,drugače otroku odnese spanje.
Ob prvem rojstnem dnevu postaviš predenj denar,nož in ogledalo.Če najprej prime denar bo bogat,če nož bo kriminalec,če ogledalo pa narcisek...
Ko otroka prvič pogleda kaki tujec ga moraš pri naslednjem previjanju s tisto polulano pleničko 3× potegnit po čelu-tudi ni znano zakaj.
Mislim,da je še kar teh bedarij,a te sem si najbolj zapomnila,ker sem jih že tolkokrat poslušala...Moja svakinja pa je vse po vrsti tudi prakticirala,da ja ne bo kaj narobe!
In kaj mislite ve o tem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:11:17   
BLAŽIKA
Tako npr.dojenček do 6.meseca ne bi smel biti izpostavljen mraku


To so nam vedno ponavljali, pa še sedaj nevem zakaj bi naj to bilo dobrouser posted image . Baje da v temi hodijo čarovniki in ti lahko kao otroka zacoprajo user posted image user posted image hahaha, a ve katera kaj o tem.
Mi smo bili večkrat po temi oz. mraku veni pa smo sedaj stari 20 mesecev pa še ni bilo dobenih čudnih znakov.user posted image

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:11:49   
Anonimen
user posted image  user posted image  user posted image


(odgovor članu tatam)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:14:13   
N _ B
Adijo pamet...user posted image user posted image user posted image

Ok za mrak sem tudi jaz slišala, da ne, ampak iz razloga vlage (jeseni npr) zaradi dihal, ampak prve tedne po rojstvu.



(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:15:37   
klavdijas
PRAVIJO :
Če je nosečnica kostanj ( vsseno ali je kuhan ali pečen ), bo otroka metala božjast.


LP,

             Klavdija

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:20:39   
mtina
user posted image

Halo?

user posted image

_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:21:22   
ribicau
user posted image  jest sem ga na kilograme pojedla. Upam, da si je to zmislil nekdo, ki je pač nabral premalo kostanja in se mu ga ni dalo deliti z ostalimi!

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:30:25   
klavdijas
Tko pravi stara mama.

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:34:40   
tatam
O sranje,jaz pa sem pojedla ogromno pečenega kostanja!!!user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:36:18   
manetka
Uh te vražeuser posted image , meni gredo pošteno na živceuser posted image , včasih mi kdo katero pametno pokloni, ampak ignoriramuser posted image

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:43:59   
Anonimen
user posted image , kostanj sem jaz že tudi jedla, pečenega in kuhanega, meni je najbolj brezveza tale fora: Če se ti zalušta neka hrana se nosečnica ne sme prijeti za katerikoli del svojega telesa, ker bo potem otroček imel znamenje te hrane na tistem delu  telesa user posted image user posted image ,...

Ne vem od kod take bolane foreuser posted image

(odgovor članu manetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:55:19   
Anonimen
Ja, matejka81, mi bomo potem imeli črnca. Skoz se mi lušta čokolade, pa srbi me skoz koža, ker mam alergijo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:55:35   
zrak
user posted image user posted image
tolko na enem kupu pa jih še nisem slišala. prav nasmejala sem se user posted image user posted image
bravo user posted image user posted image , upoštevala pa bom le svoj instinkt user posted image

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:57:20   
blecky
ja, to sem tud jaz že slišala user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 13:59:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BLAŽIKA
Baje da v temi hodijo čarovniki in ti lahko kao otroka zacoprajo


Pri nas je še bolj "orto" varianta. Da tudi na obisk ne bi smel priti nihče, ki je hodil po temi.

Ko je bila naša Ana stara par tednov, je prišla zvečer na obisk ena mamca, in je najprej pet minut nekaj mahala po zraku in molila, potem pa mi je razložila, da je morala najprej pregnat hudiča, ki je prišel z njo, ker je zunaj že tema, da ne bo začaral otroka user posted image

(odgovor članu BLAŽIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 14:36:00   
ancka1
Te so pa hude!!!!!!!!!!!!! Za razvedrilo pa delujejo!!!
user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

29.4.2007 nas je razveselil najlepši deček.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 14:40:52   
Lunca1
user posted image user posted image user posted image , apotem tamalga s polulano in po možnosti tudi pokakano plenico po faci namažeš. Hi hi.

(odgovor članu ancka1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 14:47:51   
Tabali
IZVIRNO SPOROČILO: klavdijas

PRAVIJO :
Če je nosečnica kostanj ( vsseno ali je kuhan ali pečen ), bo otroka metala božjast.


LP,

            Klavdija


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

Ups, jaz zadnje dni še sam kostanj jem...user posted image user posted image user posted image

Ej punce, kaj pravzaprav naj bi pomenila božjast (ne sprašujem zaradi kostanja, da ne bo pomote, sam to besedo pa res prvič slišim)??

Jao, me kar rola od smeha, ko berem te fore... pa še user posted image  je začela ful brcat (zgleda, da je tudi njej vse skupi hecnouser posted image )

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 14:56:38   
lelaval
Nič ne dam na to. Sem pa jih precej tudi sama slišala, upoštevala pa ne. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 15:09:03   
tatam
Saj jaz tudi ne upoštevam teh vraž,saj mi jih je tašča vsak dan sproti trosla,tak da z dojenčkom na koncu ne bi smela nič počet in nikamor it!
Je pa zanimivo in predvsem hecno brat kake vraže vse obstajajo!!
Najboljše pa mi je blo,ko je svakinja res s tisto polulano pleničko mazala po čelu ubogo pikico...Kriza!

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 15:49:59   
thaiss
Jaz pa sem slišala, da nosečnica ne sme na pokopališče, ker se bo duša umrlega naselila v dojenčka user posted image  

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 17:58:13   
Anonimen
Joj, so luštne tele vraže. user posted image user posted image

Jaz pa poznam samo eno, ampak ta je pa po mojem mnenju zelo koristna: nekoč je veljajo, da nosečnica v visoki nosečnosti ne sme delat na polju, ker potem uniči ves pridelek... No, najbrž ga ni, ampak so pa na ta način noseče ženske dosegle, da so lahko počivale, namesto da so jih moški vpregli v trdo delo user posted image

Ena je spraševala, kaj je to božjast. Mogoče jo bolje poznaš pod imeni epilepsija ali padavica. Gre pa kronično nevrološko obolenje, ki se ga da deloma nadzorovati, ne pa pozdraviti. Prepozna se ga pa po zelo značilnih napadih.

(odgovor članu thaiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 19:57:11   
lelaval
Najboljše pa mi je blo,ko je svakinja res s tisto polulano pleničko mazala po čelu ubogo pikico...Kriza!


Pa da se ji lasten otrok čisto nič ne smili. Katastrofa. user posted image

Moja svakinja pa je ugotovila, da je enkrat mrak padel na plenice in je res tamala imela zelen kakec. (kot, da mrak vpliva na barvo blata, ne pa hrana user posted image
Aja - pa v 1. nosečnosti je umivala okna in res je imala mala 1x popkovnico ovito okrog vratu, v 2. user posted image pa šip ni umivala, in tudi dojenčica ni imela ovite popkovnice. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ljudske vraže
12.10.2006 23:28:04   
BLAŽIKA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne morem verjet kaj vse pravijo.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ljudske vraže
13.10.2006 0:09:27   
pearl
Mi pa našo večkrat prinesemo domov v mraku in tudi po temi. Bomo še samo doma sedeli user posted image  , zdaj ko bodo dnevi kratki.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?