|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 10:43:21   
CUKRČEK
Ojlauser posted image

Mene pa zanima, kdaj ste izvedele, koliko jajčna sta vaša dvojčka. Jaz tudi nosim dvojčke, sem v nekje 12 tednu in moja G pravi, da se to do konca zagotovo ne ve..razen, če se vidi, da je spol različen in to pomeni da sta dvojajčna. Se res ne da prej zvedet'?

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 10:55:06   
April
tole sem iz knjige prepisala:
 
Kako lahko vem, ali sta moja dvojčka enojajčna ali ne, in zakaj je to pomembno?

Zanesljiv odgovor vam lahko da le ultrazvočni pregled med 10. in 14. tednom. Zdravnik postavi diagnozo na osnovi debeline in oblike opne, ki ločuje otroka. Če sta enojajčna in imata skupno posteljico, je lahko pri njunem razvoju in rojstvu več težav kot pri dvojajčnih dvojčnih. Če nosite enojajčna dvojčka, bodo potek nosečnosti spremljali natančneje  in pričakujete lahko več kontrolnih preiskav.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 12:30:47   
guppy
Cukrček, meni je moj G rekel, da sta zagotovo dvojajčna, Pušenjak na NS pa je rekel, da se to še ne ve. Zanimivo, a?

Vesela sem, da imata vsaj svojo posteljico in posledično naj bi bilo manj zapletov. Pa naj sta eno- ali dvojajčna.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 12:44:39   
mravljica3
Tudi meni je dr. Pušenjak povedal enako, namreč v kolikor sta istega spola ni mogoče trditi da sta enojajčna ali dvojajčna. V primeru da imata vsak svojo posteljico seveda. Jaz sem izvedela da sta moja dvojajčna na morfologiji, kjer se je pač videlo da sta user posted image inuser posted image .  Saj je tako vseeno, samo da sta zdrava!

lp Mravljica3

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 12:48:08   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: guppy

Cukrček, meni je moj G rekel, da sta zagotovo dvojajčna, Pušenjak na NS pa je rekel, da se to še ne ve. Zanimivo, a?

Vesela sem, da imata vsaj svojo posteljico in posledično naj bi bilo manj zapletov. Pa naj sta eno- ali dvojajčna.


Ja, če imaš parček potem naj bi bila res dvojajčna. Drugače pa res ne vem, kako je to. Sicer pa važno, da bosta oba zdravauser posted image  Meni itak bolj firbec dela, kot kaj drugega.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 12:49:23   
bianka
Zdravo

jaz sem izvedela na NS,noseča 13 tednov.Imela sta skupno posteljico.Že na prvem pregledu pa je vse kazalo da inata tudi skupno votlino,vendar se je na NS že lepo videla pregrada med njima.
Sedaj bosta stara dva meseca.Sta si pa zelo podobna.

lepo nosečnost ti želim.

(odgovor članu mravljica3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 13:03:33   
emaa
Na prvem pregledu, se je lepo videla pregrada med njima in znak lambda (mislim, saj to pomeni dvojajčnost), kasneje (po 14. tednu) pa se itak ne vidi. Pa tudi enojajčni dvojčki so lahko različnih spolov, je bilo zadnjič na national geographicu, ni pogosto, se pa dogaja.

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 13:08:39   
CUKRČEK
o, ema...kako kaj David?? Je že doma??

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 14:01:13   
guppy
Ja, tudi enojajčni so lahko različnega spola, v tisti varianti, ko se XXY razdeli na XXY in XXY in potem enemu odpade X, drugemu Y... pa ostaneta XX in ****. Vse je možno očitno...

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 16:45:05   
emaa
David še ni doma, naslednji teden zvemo kdaj pride domov, zdaj obljubljajo, da bo v kratkem. Bomo verjeli, ko doživimo.

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 17:07:17   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: guppy

Ja, tudi enojajčni so lahko različnega spola, v tisti varianti, ko se XXY razdeli na XXY in XXY in potem enemu odpade X, drugemu Y... pa ostaneta XX in ****. Vse je možno očitno...


Tole pa ne vrjamem, pa mislim, da tudi ni resuser posted image

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 17:39:11   
Afnica
IZVIRNO SPOROČILO: eva1


Tole pa ne vrjamem, pa mislim, da tudi ni resuser posted image



To drži. Je bila oddaja na National Geografic. Ampak se zgodi tako poredko, da mislim, da tega sploh (vsaj pri nas) ne obravnavajo kot enojajčnost.

Aja, drugače pa...meni je ginek. v 7. tednu rekla, da sta najbrž 2.jajčna...isto na nuhalni..

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 19:08:59   
guppy
eva1, malo pobrskaj po internetu, ni mi treba verjeti. Tukaj je tudi par besed o tem:

http://en.wikipedia.org/wiki/Twin --> poglavje Identical Twins

"Monozygotic twins are genetically identical (unless there has been a mutation in development) and they are the same gender. (On extremely rare occasions, an original XXY zygote may form monozygotic boy/girl twins by dropping the Y chromosome for one twin and the extra X chromosome for the other.)"

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj ste izvedele za ...jajčnost
22.2.2007 22:30:17   
Astrica
Jaz sem izvedela na NS v 13. tednu. Potem je sicer na morfologiji imel g nek monolog o tem, da glede na to, da sta istega spola in da se ne vidi, ali imata eno ali dve posteljici, je čisto možno, da sta enojajčna. No, zdaj pri 3 mesecih ni dvoma, da sta dvojajčna.

lp

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?