|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:10:26   
Anonimen
...noseče v prvem trimesečju?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:11:18   
Anonimen
Ne!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:14:17   
nestrpnica
Pozdravljena anonimna!

Jaz sem v 7 tednu in grem konec januarja v Egipt. Smo imeli že dlje časa rezervirano in ne bomo odpovedali, saj se zelo veselim. Gremo pa na 12- dnevno križarjenje po Sredozemlju. Tako, da bom še na ladji in ne vem, kako bo. Do sedaj slabosti ni.
Potrebno pa je biti previden - še posebej pri pitju vode. Prav tako pri sadju in zelenjavi, če je oprano z navadno vodo - lahko dobiš hudo drisko in verjetno ne bi bilo dobro.
Kdaj pa greš in kam, če lahko vprašam?

Lp, Nestrpnica

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:15:56   
srki
Jaz tudi ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:21:27   
Hope2
NE!!

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:21:34   
mojčca
Jaz tudi ne. V prvi nosečnosti sem imela tudi že rezerviran dopust (Đerba) in dva tedna pred dopustom začela močno krvaveti. Obdržali so me v bolnici in na srečo se je na koncu vse skupaj srečno končalo. Če pa bi prišlo do krvavitve na dopustu oz. v letalu, potem pa si misli, kakšen bi bil lahko konec.

Je pa tvoja osebna odločitev.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:22:07   
total
Ne,ker še vedno kdajkoli greš.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:23:01   
Anonimen
jaz tudi NE

(odgovor članu total)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:28:27   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

...noseče v prvem trimesečju?


zakaj pa anonimnost????????????

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:46:48   
nicolina
Niti slučajno ne bi šla!

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:49:30   
m a j c i k a
Pozdravljene!
Ne vem zakaj ste vse tako negativno nastrojene, če punca nima nobenih težav s slabostjo, slabim počutjem, krvavitvami ali čimerkoli podobnim, res ne vem zakaj si ne bi privoščila oddiha, saj nihče od zdravnikov pri normalni nosečnosti ne odsvetuje letala, vsaj tam do šestega meseca ne, pozanimaj se samo če je v bližini tvoje nastanitve kakšna bolnišnica in to je to!
Tudi midva sva dopustnikovala pri četretm mesecu in bi takoj še enkrat ponovila!!!
Pa lep dopust ti želim in vse lepo pri nadaljni nosečnosti!

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:50:18   
anitaz
Jaz pomoje da ne bi šla.

(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:53:55   
Tracy
Ne!
Nismo negativno nastrojene. Gre za to da lahko mimogrede stakneš kakšne bakterije, ki bi škodovale otročičku. Mimogrede, v Egiptu, četudi paziš pri hrani, hitro kaj stakneš (iz lastnih izkušenj). Saj lahko da bo vse vredu, samo za reskirat pa tudi ni. Vsaj jaz tako mislim. Raje imam otročička. V Egipt boš še lahko šla. Kdarkoli.
lp

_____________________________

Če ste sklenili da nekaj zmorete, potem imate zagotovo prav.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 12:54:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a

Pozdravljene!
Ne vem zakaj ste vse tako negativno nastrojene, če punca nima nobenih težav s slabostjo, slabim počutjem, krvavitvami ali čimerkoli podobnim, res ne vem zakaj si ne bi privoščila oddiha, saj nihče od zdravnikov pri normalni nosečnosti ne odsvetuje letala, vsaj tam do šestega meseca ne, pozanimaj se samo če je v bližini tvoje nastanitve kakšna bolnišnica in to je to!
Tudi midva sva dopustnikovala pri četretm mesecu in bi takoj še enkrat ponovila!!!
Pa lep dopust ti želim in vse lepo pri nadaljni nosečnosti!



Mene letalo in te stvari sploh ne motijo ampak-hrana in zastrupitev ni tam nič posebnega. Je le egipt to. Če pa ma namen samo ležat v hotelu in jest izklujučno hrano ki jo pozna pa ok. Sam to pol men ni glih "doživet Egipt".user posted image

(odgovor članu m a j c i k a)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 13:00:46   
total
IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a

Pozdravljene!
Ne vem zakaj ste vse tako negativno nastrojene, če punca nima nobenih težav s slabostjo, slabim počutjem, krvavitvami ali čimerkoli podobnim, res ne vem zakaj si ne bi privoščila oddiha, saj nihče od zdravnikov pri normalni nosečnosti ne odsvetuje letala, vsaj tam do šestega meseca ne, pozanimaj se samo če je v bližini tvoje nastanitve kakšna bolnišnica in to je to!
Tudi midva sva dopustnikovala pri četretm mesecu in bi takoj še enkrat ponovila!!!
Pa lep dopust ti želim in vse lepo pri nadaljni nosečnosti!



Sam povedale smo svoja mnenja,vsak pa se odloči za sebe,ok??

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 13:03:38   
metuljčica27
Ja moje izkušnje so bile pozitivne. In sicer sem bila v drudem mesecu oz. tretjem, ko sem šla na Đerbo-Tunizija. Posvetovala sem se z ginekologom in mi je rekel, da moram le paziti, da ne bom pila njihove vode, niti zobe si nisem umivala z njihovo vodo, temveč z vodo iz plastenke. Posledic ni bilo.

Res pa mi je bilo tak slabo, malo sem bila prikrajšana kakšnemu izletu, vendar sem kljub vsemu uživala.

Ko pa sva prišla domov pa moj ni moral slišat besed. "SLABO MI JE!", saj sem jih tam neprestano ponavljala.

Jaz bi šla.

Će boš šla, ti želim da bi čimbolj uživala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 13:06:28   
mojca*
kratko, jedrnato: ne.

(odgovor članu metuljčica27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 13:10:16   
Anonimen
user posted image Punce, ste/smo pa res hecne...

Ene bi šle na eno popotovnaje, druge bi se vozile z motorjem, tretje z letalom čez Atlantik, četrte... in potem berem naprej po forumu in vidim, da druge pa pretiravajo malo drugače - ne jesti rib, morskih sadežev, pršuta, šunk, samalov, sirčkov,..., spet druge bi se najraje znebile vseh hišnih živali, vključno mucija, ki je že 15 leto pri hiši...user posted image
Pol ene delajo paniko za to, za ono,... in berem dr. Pušenjaka in si mislim, da je čisto bogi...

In na koncu sem prišla do zaključka, da nosečnost res ni bolezen, ampak marsikatero pa popade - norost!user posted image

(odgovor članu metuljčica27)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 13:12:57   
Anonimen
Glede na to, da boš kmalu mama, se boš morala marsiče mu lepemu odpovedati in posrkbeti za varnost svoje družine. Mislim, da ne bi bilo nič narobe, če bi na to mislila že zdaj.
Če bi jaz vedela, da imam tam 80 % več možnosti zastrupitve kot doma, ti povem, da ni šans, da bi šla uživat in bila tako egoistična, da bi ogrozila življenje še nerojenemu otroku. Zastrupitve s kakšno bakterijo ne povzročijo samo splava, temveč tudi kakšno hibo.

Seveda, da me ne bo kdo napadel, da pa zdaj ne bi smela več uživati. Seveda uživaj! Z nosečnostjo in z rojstvom otroka se nič ne konča. Še lepše bo. Verjemi mi. Samo ne riskirat, v tvoje dobro...da se ne boš čez nekaj časa tolkla po glavi.

Pa nikogar ne napadam. Samo dobro ji hočem...

(odgovor članu metuljčica27)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 13:24:05   
kofetek2010
in potem sem jaz edina mal čudna, ker sem bila v Egiptu, ko sem bila noseča (16-18 teden nosečnosti) user posted image  

če se vredu počutiš in če ni kakšnih zdravstvenih težav... pojdi, ker toliko kot se boš morala čuvat v Egiptu se boš morala tud drugje (npr. pazit pri hrani, da ješ le tisto kar poznaš in pit ustekleničeno vodo) user posted image  


se strinjam z anonimno, nosečnost ni bolezen user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 13:33:50   
Bonni
Zivjo,

Ce mene vprasas - ni problem o dopustu in potovanju, ampak o moznosti kaksne zastrupitve s hrano, vodo, sadnjem in zelenjavo. Sama sem bila v Egiptu in nisem imela nobenega problema. Vecina okoli mene pa, pa tudi vecina mojih prijateljev in sorodnikov je prisla iz Egipta s crevesnimi in zelodcnimi tezavami.

Jaz imam predlog - ce nimas potovanja ze placanega, pojdi raje kam drugam za isto ceno. Kanarski otoki so npr. dobra izbira (ceprav je npr. na Tenerifih plavanje v morju bolj zalost) in z veliko manj moznosti kakrsnih koli tezav s prebavili (kaj sele zastrupitvami).

Ni se ti potrebno odpovedati dopusti in uzitkom na soncu ter vodi, izberi le pametno destinacijo, kjer bos lahko resnicno brezskrbno uzivala. Egipt pa lahko pocaka na naslednje leto - ribice in korale ne bodo sle nikomoruser posted image .

Pa lepo potavanje ti zelim.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 13:33:51   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

pojdi, ker toliko kot se boš morala čuvat v Egiptu se boš morala tud drugje (npr. pazit pri hrani, da ješ le tisto kar poznaš in pit ustekleničeno vodo) user posted image  




ko sem bila jaz v Egiptu, nisem nobene hrane poznala, ker je vse neki čudnega bilo. Kljub hotelu 5 zvezdicam. Bi bila pol 10 dni lačna, al pa samo na sadju, za katerega pa ne bi vedela s kakšno vodo je opran. Pa taka raznovrstna hrana za nosečnice. Pripomba na to, da se moraš tudi drugje tako čuvat kot v Egiptu, pa je mal zgrešena. Afrika je afrika, poglavje zase. Tunizija je tudi afrika, pa vseeno je precej boljša varianta in tudi precej bolj normalna za nosečnice.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 13:41:11   
Naja31
jaz ne bi šla.
Tudi če nosečka danes nima nobenih težav, jih lahko jutri že ima. Pravočasno zdravstveno ukrepanje je pa ključnega pomena.
Vsekakor pa je to tvoja lastna odločitev. Me smo samo napisale, kako bi me odločile, kar ne pomeni, da smo negativno nastrojene  in to prepovedujemo user posted image



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 14:23:50   
Jančika_
Pred prvo nosečnostjo in mogoče tudi še po njej bi rekla ja (takrat sem v 14. tednu šla recimo z avionom v Anglijo). Zdaj bi rekla ne. V moji drugi in tretji nosečnosti je prišlo do spontanega splava, pri prvem ss je bila potrebna abrazija. Niti v sanjah si ne predstavljam iti skozi to travmo v neznani deželi, kjer je veliko vprašanje, kako bi se sploh sporazumela z zdravnikom. To je zame glavni razlog proti.

No, če pa poleg tega samo pomislim, da sem v zadnji nosečnosti bruhala tudi po 5x na dan do konca 16. tedna - uh, najbolj srečna sem bila, če sem lahko čisto pri miru ležala v postelji (hja, doma sem imela starejšega otroka, tako da je bilo to zelooo redkouser posted image ). 

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: A bi šle na dopust v Egipt, če bi bile ...
18.1.2007 14:33:43   
juniorka
JAZ BI ŠLA!
Sem bla v Egiptu in se mi je zdelo super! Za zajtrk so ti jajca ocvrli pred očmi po tvoji želji, tako da maš pregled nad vsem, od sadja ješ pomaranče, kivi, banane, kar pač olupiš...
V bani se ne namakaš, ker od tiste vode res lahk kaj stakneš, jaz bi kar soljena hodla okol,joj, bi kar šla, če bi bil dnar, pa sem v 25 tednu...
Edino na letalu ni prijetno, pa saj tudi ko nisi noseč je muka 4 ure...
Če pa bi blo karkoli.. pa poznam enga zdravnika tamuser posted image , pa bi ti vse uredili, sam povej!
Tko si želim plavat, pa mi je g. prepovedal bazen, ker je tam svega i svašta-njegove besede, tko da, morje... jaaaaaaaaaaa!

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?