|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poroka brez birme
31.1.2007 13:51:48   
no name
Dan!

S fantom se imava drugo leto namen poročit. Je pa ena težavica,jaz nimam birme... user posted image
Sem govorila že s našim kaplanom, pa je rekel da načeloma je za poroko ne rabim, ampak ker si jaz to želim naj grem... to so bile njegove besede... moje so malo drugačene: jaz si želim ta zakrament samo, da bi se lahko cerkveno poročila, če pa ne rabim, pa tudi prav...
... user posted image  Rabim ali ne rabim??  Kako to zgleda ko se greš dogovarjat za cerkveno poroko...verjetno je dosti odvisno od župnika...

Zanima me koliko veste o tem...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: poroka brez birme
31.1.2007 15:01:22   
madela
Jaz sem se lani poročila,pa sem morala od našega župnišča,kjer sem bila krščena,prinest podatke o krstu,za birmo,pa me ni nišče nič vprašal. Pred cerkveno poroko,bosta morala z bodočim možem obiskovati tečaj za zaročence.Je nekaj malega za plačat,ampak meni je bilo všeč.Tam bosta dobila vsak svojo potrdila,da sta bila na tečaju,ki ga dasta svojemu župniku,se dogovorite še za datum in uro poroke,to pa je tudi vse s strani cerkvene poroke,razen če imaš še kakšne posebne želje.

(odgovor članu no name)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: poroka brez birme
31.1.2007 15:12:17   
mika
Rabim ali ne rabim??


ne ne rabiš. prineseš samo krstni list, birme pa ne omenjajuser posted image

(odgovor članu no name)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: poroka brez birme
31.1.2007 17:09:01   
Metuljčica04
Ne vem no, moraš imet opravljeno birmo,kolikor jaz vem,če se želiš poročit cerkveno.Da župniku nič ne poveš???? Saj bo sam videl,ko mu boš prinesla samski list iz cerkve kjer si bila krščena. Imajo zabeleženo vse za leeeeta in leeeta,verjemi.Naju tudi župnik ni nič vprašal,dokler ni videl te zahtevane listine. Pol pa smo opravili vse (8 mesecev ,1x tedensko v cerkev).Vem pa,da poročna priča  ne rabi imeti nič od teh zakramentov.

_____________________________

Življenje je igra,igrajte jo!
Življenje je izziv, sprejmite ga!
Življenje je sen,uresničite ga!

(odgovor članu no name)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: poroka brez birme
31.1.2007 18:05:01   
*Uršula*
za cerkveno poroko moraš imeti opravljen samo krst in čisto nič drugega. Garantiram 100% ker so nam rekli na tečaju za mladoporočence!

(odgovor članu Metuljčica04)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: poroka brez birme
31.1.2007 18:24:18   
marty5
Samo še potrjujem, da je za poroko dovolj krst - sem se poročila niti leto nazaj. Vse zakramente mora imeti le krstni boter, če krstiš otroka. Za poroko pa je dovolj krst in nič drugega.

Srečno!

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu *Uršula*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: poroka brez birme
18.2.2007 23:12:22   
Moyca_
kolk jaz vem je treba imeti birmouser posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?