|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NO PA GA IMAMO........
6.10.2004 18:45:48   
brbra
Anžeta namreč. Rodil se je 22.09. in sicer 9 dni pred rokom, ki smo ga imeli. Obvladamo dve agregatni stanji spanje in hranjenje in sploh je vse skupaj super.

Porod- ja nič posebnega le izredno hitro se je vse odvijalo.
Ob 5 zjutraj sem začutila prve popadke na 8 min, ki pa so bili- to sem kasneje ugotovila bolj prebavne motnje, ki so se ob 8 stopnjevale na 5 min vendar nič močneje kot prej. Pa pojdimo se pokazat teti zdravnici - smo rekli celi naivni, da mi pa še ne gremo rodit. In tako pridem v porodnišnico ob 10,30 - me sprejme zakon babica, naredi CTG s popadki na 4 in 2,5 min po CTG-ju zelo hudi pri meni milina. Potem me pregleda in smo bili odprti 3-4 cm.
Ja bomo rodili pravi- ja ne ne mi smo se prišli samo pokazat in zdaj gremo nazaj domov ji dela moj- pa ga gleda in mu skuša dopovedat da sem jaz že na klistirju in da sem se med tem spet odprla že 2 cm v 20 min.
Opsa in mu užge da zdaj je pa akcija v hiši- pol je malo menjaval barve ampak v porodni je bil že cel notri in pripravljen na dogajanje.
Mene so ob 12-30 dali v porodno sobo- taveliko kjer sva bila sama notri. Priklopili so me na prenosni CTG ki je neprestano risal popadke, ki pa jih jaz nisem čutila nič bolj kot da bi me malo napenjalo. In potem pride doktor ob 13,15 in mi predere mehur. No potem pa smo vidli kako zgledajo popadki - ampak samo dva smo predihali na postelji - toliko da se je vsela glavica potem pa hop spet na noge in kolovratit na okrog. Ampak nismo dolgo zdržali tempa pa mi je babica ponudila hola žogo- tisto veliko gumijasto.Pa smo se gor usedli in se počasi z njo premikali po porodni sobi. Po 20 min sem morala na posteljo, da me babica pregleda in dela da sem odprta 8 cm - ta del je bil že full hud in popadki so si sledili eden za drugim brez presledka - le vmes imam v spominu kake tri min predaha, ki so se mi zdele dolge precej več- tako so pasale. Tu bi rada opozorila vse, da sploh ni problem iti skozi le dihat moraš izredno hitro, ker mene je nenormalno tiščalo k pritiskanju. Dobila sem drogo - po besedah babice, ki pa je pri meni ostala očitno nekje na poti saj jo nisem nikjer občutila, zato so mi dali masko za vlečt ampak tisto je bilo pa totalno sranje- nič samo v glavo pokne drugo pa nič- vsaj mene.
Potem sem jim jo dala nazaj in prosila za kisik in takrat je nastala panika saj smo bili pri iztisu - CTG pa začne nepretrgoma piskat- otrok je ostal brez pulza oz. mu je izredno upočasnilo bitje srca- in potem pritisni pa nič in še enkrat pa nič in kar naenkrat ene tri konkretne osebe na mojem trebuhu in potiskajo z mano vred ven otroka in takrat šok 3* ovita popkovina okrog vratu ki ga je vlekla nazaj noter. No ampak na koncu smo ga le dobili čeprav je bila mama totalno raztrgana in prerezana ampak za njega vse. Hvala za totalno dobro ekipo na porodu, ki je odlično odreagirala - še posebej babica in sploh za vzdušje, ki so ga kasneje naredili- čeprav so me morali šivat pod narkozo in imam naslednje 4 ure black out ampak midva sva živa in zdrava.
Vse tiste, ki vas je strah poroda - gre le za sodelovanje z osebjem in nič drugega. Meni je izredno pomagala knjiga izziv poroda saj so se mi na momente kar rolali odstavki po glavi kaj naj delam in kako.
Čim dlje bodite na nogah pa bo šlo .
Tako mi smo rodili v 1,20 h - od tega le dobre pol urce hudih popadkov, ki pa grejo hitro mimo 2* levi bok , pa 2* desni bok in že je konec. No hitrost je bila problem, saj se otrok ni rotiral ampak smo ga dobesedno izstrelili ven.

Rada bi še povedala, da je meni od vsega poroda najhujša bolečina ta, ki jo imam zdaj in to so šivi. Ras je da sem konkretno "preštepana" ampak to je še vse česar se od bolečine spominjam. Prej bi rekla da je popadek neprijeten kot boleč saj te predvsem vse nekaj zateguje.

Sedaj smo doma in se cartkamo - mali non stop je ina je že prava mala bunkica.

Vse, ki vas to še čaka vam želim lep porod in čim manj strahu , ker gre brez njega vse dosti lepše in hitreje.

Pa lep pozdrav od brbre in anžeta
Neposredna povezava do sporočila: 1
   NO PA GA IMAMO........
6.10.2004 19:06:19   
ninca
vse naj naj...mamici :rozica:, sinku pa pridnega :angel:


:)-pa sem le bila prva:)-

(odgovor članu brbra)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   NO PA GA IMAMO........
6.10.2004 19:33:37   
beba76
Čimveč cartanja in čimmanj neprespanih noči.
:bravo::bravo::bravo: Kjaj češ, eni pač znajo rodit, ni kaj!!!:bravo::bravo::bravo:
Beba

(odgovor članu brbra)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   NO PA GA IMAMO........
6.10.2004 20:54:35   
mehurčica
Kako si pa to lepo opoisala!:bravo: Res, ful mi je bilo fajn brat.:)

Čestitke! Pa dooosti se cartajte.9nebesa

(odgovor članu brbra)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   NO PA GA IMAMO........
6.10.2004 21:03:31   
sonček2*
Bravo, čestitam! :bravo::sloncek:

(odgovor članu brbra)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   NO PA GA IMAMO........
6.10.2004 21:05:43   
Mina1
:bravo:, čestitke za novo pridobitev:duda:

Radi se imejte;)

pa-pa Mina1 20t(3/7)

(odgovor članu brbra)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   NO PA GA IMAMO........
6.10.2004 21:22:00   
Dadi
Cestitke:bravo::bravo: Zdej pa glejta da se bosta oba pustila cartati.:)

(odgovor članu brbra)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   NO PA GA IMAMO........
6.10.2004 21:25:00   
Anonimen
9nebesa9nebesa9nebesa:bravo::bravo::bravo::angel::angel::angel::rozica::rozica::rozica:
ime ima pa full full lepo:love:

(odgovor članu brbra)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   NO PA GA IMAMO........
6.10.2004 23:38:00   
snezka
:rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu brbra)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   NO PA GA IMAMO........
7.10.2004 10:02:25   
tiha
:bravo::bravo::bravo:
Ufff! Tole je pa kot ena grozljivka!
Samo, da se je vse dobro izteklo!

:rozica::rozica:

(odgovor članu brbra)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   NO PA GA IMAMO........
7.10.2004 21:49:11   
@
Hvala za vzpodbudne besede. Zelo lepo je kaj takšnega prebrati - realno in vzpodbudno!
Radi se imejte in zdravi bodite!
Čestike!:bravo::rozica::bravo::rozica::bravo::rozica:

(odgovor članu brbra)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?