|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rentno varčevanje za starost
15.7.2008 12:48:22   
barbara b
Kje se najbolj splača narediti rentno varčevanje za ''penzijo''.  user posted image

Danes me je obiskala predstavnica neke avstriske zavarovalnice in me skoraj že nagovorila za rentno varčevanje.
Resnično me zanimam vaše mnenje.


_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rentno varčevanje za starost
16.7.2008 12:36:11   
Ursa vzajemci.com
Jaz varčujem v vzajemnih skladih, vsak mesec preko trajnika trgajo pa je... Je pa res, da moraš imeti v glavi, da tega denarja ni, čeprav lahko v bistvu do njega prideš kadarkoli si zaželiš. To zna biti problem, če nisi dovolj discipliniran in ta denar porabiš za dopust, nov avto...
Kako pa poteka to rentno varčevanje? Misliš tu rentno zavarovanje. Pri temu imaš namreč sklenjeno še življenjsko zavarovanje. Prvo se moraš vprašati, če tega sploh potrebuješ, če ga morda že imaš... Potem pa naprej, koliko si pripravljena tvegati, kaj pričakuješ in podobne zadeve, da najdeš, kar ti najbolj ustreza.
Nikoli pa ne nekaj podpisat, ker te nekdo (tudi prijateljica) prepričuje. Vzemi si par dni za premislek in povprašaj naokoli. Še vedno lahko podpišeš kasneje... Gre zate in za tvoj denar.
Je pa pohvalno, da razmišljaš o dodatnih sredstvih za penzijo...


< Sporočilo je popravil Ursa vzajemci.com -- 16.7.2008 12:37:12 >

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rentno varčevanje za starost
16.7.2008 13:09:45   
pikipu
Če misliš rentno varčevati, moraš zbrati več ponudb in ne se pustiti prepričati od neke prijateljice. In zahtevaj ponudbo z izračunom do konca vplačilne dobe, vstopne pogoje, vstopne stroške, preberi drobni tisk v ponudbi, kakšne so možnosti izstopa in posledično stroški. Pozanimaj se, v katerih skladih nalagajo tvoj denar, kaj se zgodi s tvojim varćevanjem, če zavarovalnica propade. Preračunaj si, koliko boš privarčevala v varčevalni dobi in koliko bi privarčevala, če bi varčevala na banki.

Je pa vedno dilema: Ali veš, kaj boš lahko čez 20, 30 let kupila za 1000 evrov?

(odgovor članu Ursa vzajemci.com)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rentno varčevanje za starost
17.7.2008 14:20:58   
mighi
Ja nekaj je sigurno fajn varčevat, ponudbe na trgu je polno...moti me samo to ,da vsi skrivajo stroške, kot da jih ni...ko bo čas izplačila pa nas bo vse bolela glava. Inflacija je trenutno zelo visoka in v prihodnje bo najbrž tud, ampak vseeno bo na naše penzije (če bodo) pasalo par 100e dodatka. Bo tud za svež kruh, ne samo včerajšnji...user posted image

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rentno varčevanje za starost
18.7.2008 8:25:17   
maja1488
Je pa vedno dilema: Ali veš, kaj boš lahko čez 20, 30 let kupila za 1000 evrov?


Mislim da imaš skoraj pri vseh rentnih varčevanjih možnost indeksacije, kar pomeni, da se ti stopnja mesečne premije vsako leto spremeni glede na stzopnjo inflacije.

(odgovor članu mighi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rentno varčevanje za starost
18.7.2008 11:44:23   
Sončni žarek
IZVIRNO SPOROČILO: maja1488

Je pa vedno dilema: Ali veš, kaj boš lahko čez 20, 30 let kupila za 1000 evrov?


Mislim da imaš skoraj pri vseh rentnih varčevanjih možnost indeksacije, kar pomeni, da se ti stopnja mesečne premije vsako leto spremeni glede na stzopnjo inflacije.


Indeksacija- je možna na glavno zapadlost in ni v višini inflacije ampak v točno najrej poznanem procentu (npr. 3%, 4%, 5%, 10%) no vsaj pri večini zavarovalnic in odvisno od njihovih ponujenih možnosti. In če vzameš 5% se ti vsako leto na glavno zapadlost obrok poveča za 5% in posledično seveda tudi zavarovalna vsota- ampak je še toel zmeraj pod inflacijo.........

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rentno varčevanje za starost
18.7.2008 14:20:45   
pikipu
Ja, itak. Hotela sem samo povedati, da nihče od nas ne ve, kaj bomo lahko za prihranjeni denar kupili, čeprav te tele zavarovalnice poskušajo prepričati, da bo ob koncu varčevanje vse lepo in krasno. Premisli, jaz imam slabo izkušnjo, zato varčujem v pokojninskem skladu, ki ga podpira država.

(odgovor članu Sončni žarek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rentno varčevanje za starost
18.7.2008 19:48:17   
maja1488
IZVIRNO SPOROČILO: pikipu

Ja, itak. Hotela sem samo povedati, da nihče od nas ne ve, kaj bomo lahko za prihranjeni denar kupili, čeprav te tele zavarovalnice poskušajo prepričati, da bo ob koncu varčevanje vse lepo in krasno. Premisli, jaz imam slabo izkušnjo, zato varčujem v pokojninskem skladu, ki ga podpira država.


No hvalabogu lahko vsak varčuje kot mu paše. Tudi sama sem pred leti imela v drugem stebru. Me je pa presenetila izjava gospoda Bajuka, da je drugi steber svetovni nateg. Bilo je v financah enkrat februarja.

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rentno varčevanje za starost
21.7.2008 14:35:22   
Ursa vzajemci.com
Tudi sama osebno sem proti varčevanju v drugem stebru. Povsem primerno pa je, če nam del premije plačuje delodajalec ali če sami nismo dovolj disciplinirani in obstaja možnost, da denar "za penzijo" npr. v skladih porabimo še pred upokojitvo. Ni pa to nikakršen nateg, je pač manj tvegana oblika varčevanja, z manjšimi donosi, je pa denar na varnem in do njega pred upokojitvijo ne moremo.

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rentno varčevanje za starost
21.7.2008 18:39:12   
maja1488
Pri drugem stebru se lahko odločiš za rento (ker ne veš, kdaj te čaka smrt, je težko določit v kolikih letih naj ti to izplačajo). Če umreš pred dokončnim izplačilom rent, ostanek ni prenosljiv in gre državi. Če si določiš naprimer dobo za izplačevanje 15 let in potem živiš še 10, imaš teh 10 let samo osnovno penzijo. Glede na to, da v zadnjih letih navadno živijo v domovih za ostarele, ta strošek pade na otroke user posted image . Vsi vemo kolko stane dom ane.
In če se odločiš za drugo varianto in po koncu varčevanja vzameš celoten znesek ven, te to vrže v najvišji dohodninski razred in spet ti država pobere polovico prišparanega.
zame je to nateg, ki ga država podpira.

V primerih, ko ti delodajalec plačuje premijo v drugi sklad je pa to tako ali tako del tvoje plače.

(odgovor članu Ursa vzajemci.com)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?