|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nekaj začetniških vprašanj
1.10.2007 21:16:00   
Brbs
Ta teden začnem uvajat gosto hrano. Zanima me naslednje:
- kako dolgo naj dajem samo en obrok na dan in kdaj lahko prešaltam na dva?
- kdaj približno naj dajem obrok (in potem še 2.) - dop. in pop.? verjetno mora biti red. Ali lahko dam GH kot zadnji obrok ali je bolje da se pred spanjem zaenkrat še doji?
- če začnem z zelenjavo - lahko dam zdušen oz. skuhan korenček, grah, cvetačo, brokoli, špinačo, krompirček, fižol, bučko? Sem naštela kakšno stvar, ki na začetku ni priporočljiva? Kaj še lahko dajem?
- kako pa je z paradajzom? nikjer nisem videla, da bi kdo to omenjal - ga dajate? pa kako solato? se tega ne daje, ali zato, ker se načeloma ne kuha?

hvala
LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nekaj začetniških vprašanj
1.10.2007 21:31:07   
Naja30
Na začetku dajaj obrok GH dopoldan ali za kosilo. Da visiš možne reakcije. Jaz sem prešaltala na dva v kratkem času, cca 14 dni.

Ravno zarad zadnjega obroka je tako hitro dobila 2 na dan. Se pravi, pred spanjem rižolino, da bi bolje spala. Ampak ni bilo bolje user posted image

Fižol jaz nisem dajala na začetku, ker naprenja in lahko povzorča krče. Za grah so mnenja deljena, jaz sem ga kar zgodaj dala.
Lahko daš tudi kolerabo, ima tak fajn sladek okus.

Paradajz je alergen, malo počakaj z njim. Naša je stara 10m in je jedla samo kuhanega, svežega še ne.
Solato je jedla pesino zdaj v kratkem. Zelene še nisem dala, bom pa kmalu.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nekaj začetniških vprašanj
2.10.2007 7:14:57   
srki
Nekaj takega, kot je Naja napisala. S fižolom pa res počakaj. Pa paradižnikom tudi.

Koliko pa je otrok star?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nekaj začetniških vprašanj
2.10.2007 20:33:35   
Brbs
6m

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nekaj začetniških vprašanj
3.10.2007 8:24:26   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

Ta teden začnem uvajat gosto hrano. Zanima me naslednje:
- kako dolgo naj dajem samo en obrok na dan in kdaj lahko prešaltam na dva? Predenj bo stekel 1obrok, bo 100% kakšen mesec mimo. Moraš začeti pomalem in vsak dan malo dodat. Dva obroka smo mi imeli pri 8m.
- kdaj približno naj dajem obrok (in potem še 2.) - dop. in pop.? verjetno mora biti red. Ali lahko dam GH kot zadnji obrok ali je bolje da se pred spanjem zaenkrat še doji? Jaz sem začela s prvim obrokom okoli 12h ure. Kasneje, ko je jedel dva je enega dobil ob 11h, drugega pa ob 2h. Pred spanjem mu že sedaj lahko daš kakšno žličko ali dve riževih kosmičev.
- če začnem z zelenjavo - lahko dam zdušen oz. skuhan korenček, grah, cvetačo, brokoli, špinačo, krompirček, fižol, bučko? Sem naštela kakšno stvar, ki na začetku ni priporočljiva? Kaj še lahko dajem?
Če že, bi začela z korenčkom. In bučke tudi ne napenjajo. Pri nas ga je grozno napenjalo po krompirčku, brokoliju in grahu. Fižol pa itak napenja, tko da ne. Paradižnik pa šele nekje po 8m.
- kako pa je z paradajzom? nikjer nisem videla, da bi kdo to omenjal - ga dajate? pa kako solato? se tega ne daje, ali zato, ker se načeloma ne kuha?
Paradižnik, rdečo peso, solato - to je začel jesti po 8m, in mislim, da tako nekako tudi priporočajo.

hvala
LP


Pa veliko sreče pri uvajanjuuser posted image Mogoče si umisli za začetek še kakšno jabolko. Tako eno stvar na par dni uvajaj. Potem pa začni kombinirat ....

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nekaj začetniških vprašanj
3.10.2007 17:11:22   
mateja rečnik
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

zdravo,



Ta teden začnem uvajat gosto hrano. Zanima me naslednje:
- kako dolgo naj dajem samo en obrok na dan in kdaj lahko prešaltam na dva?
jaz sem pričela z GH pri 6m, zdaj je star dobrih 7m pa ga dojim še zjutraj ob 6, ko se zbudi, nato zaspiva še do nekje 9, ko ga spet dojim. nato je GH, dojenje ob 3 in dojenje zvečer pred spanjem, vmes GH. pri nas gre kar hitro, ker ima zelo rad GH in bi tako ali tako samo GH jedel, samo zaenkrat še ne popije dovolj tekočine, zato ga še kar dojim.
 

- kdaj približno naj dajem obrok (in potem še 2.) - dop. in pop.? verjetno mora biti red. Ali lahko dam GH kot zadnji obrok ali je bolje da se pred spanjem zaenkrat še doji?
začneš dopoldan, ker če ga slučajno kaj zvija po GH, da ga ne zvečer. npr jutranje dojenje, naslednji obrok GH.

jaz sem hkrati z GH začela tudi zvečer dajati kašico. samo ne prepozno, tam nekje med 7 in 8 uro, potem ga skopam ali umijem in preoblečem v pižamo, se še malo crkljamo in ko si začne manit očke ga dojim-nekje med 8 in 9. večerni obrok praviloma zadnji spustiš, pa ne zato, ker bi bil otrok lačen, temveč zato, da se umiri in počuti varnega. pri nas to zelo lepo funkcionira.


- če začnem z zelenjavo - lahko dam zdušen oz. skuhan korenček, grah, cvetačo, brokoli, špinačo, krompirček, fižol, bučko? Sem naštela kakšno stvar, ki na začetku ni priporočljiva? Kaj še lahko dajem?
 
jaz sem začela z zelenjavo, vendar ne fižola. dajem tudi ohrovt, po 7m pa še riž in enkrat na teden puranje meso vmešam v zelenjavno kašico

- kako pa je z paradajzom? nikjer nisem videla, da bi kdo to omenjal - ga dajate? pa kako solato? se tega ne daje, ali zato, ker se načeloma ne kuha?
paradižnika ne dajem zaradi kislosti, da ga ne bi preveč črvičilo.

sicer pa imamo mi zdaj dopoldan sadno kašico (banane, jabolka, hruške, slive,...), začel pa naj bi z zelenjavo, da se navadijo na nesladke stvari. opoldan je zelenjava, potem pa spet kakšno safdje


Lp,

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nekaj začetniških vprašanj
4.10.2007 15:47:20   
Anonimen
zdravo! poglej si moje odgovore pod vprašanjem "ali začeti s frutekom".
mislim da ti bo pomagalo.
pa veliko sreče pri uvajanju.

(odgovor članu Brbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nekaj začetniških vprašanj
5.10.2007 10:40:20   
livia
Najprej želim veliko uspeha pri uvajanju.

Z drugim obrokom začni, ko vama bo prvi lepo stekel. Poznam otroke, ki še pri enem letu nimajo enega polnega obroka GH na dan, ampak se samo dojijo.
Naša je bila nora na žlico in je že pri prvem obroku pojedla 120 ml, tako da sva kar kmalu začele še drugi obrok.
Jaz sem začela z GH okoli 12 ure, potem pa še ob 15h, nato pa še zvečer.
Pred spanjem je najbolje, da kar dojiš, ker tako tudi otroka umiriš in ga pripraviš na spanje, lahko pa daš malo kake mlečne kašice, pa še dojenje po čez.

Tudi jaz ti na začetku odsvetujem fižol in paradajz. Običajno otroci itak ne marajo paradajza. Pozorna bodi tudi pri grahu (napenja) in korenčku (zapira).
Jaz sem dajala bučke, brstični ohrovt, špinačo, krompir, riž, koleraba, cvetača, brokoli, bučke, korenček, grah, rdeča pesa (kuhana, kasneje lahko probaš s tisto konzervirano v kisu)...
Naša je imela najraje, če sem ji kar malo vsega skuhala (riž, bučka, korenček, koleraba, brstični ohrovt) ali (cvetača, krompir, brstični ohrovt) ali (grah, koleraba, korenček) ali (bučka, malancan, krompir) .... in pretlačila.
jaz sem brstični ohrovt tlačila povsod zaradi železa.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nekaj začetniških vprašanj
7.10.2007 18:45:22   
mami_miki
Mene pa zanima, če dam lahko zvečer ta rižolino: oz. jaz sem kupila tega od droge kolinske-bebi, pa če dam kar v mleko oz. Novalac? potem pa z žličko je ali po flaški?

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nekaj začetniških vprašanj
7.10.2007 19:02:28   
Putka
ŽTi bom kar moj odgovor iz druge teme prilepila
Za začetek "varna" živila: cvetača, korenček, brokoli, koleraba, ohrovt, riž, od sadja banana, jabolko. Vsako živilo uvajati samo vsaj par dni, da vidiš če je reakcija. Če so prej nekaj mesecev samo mleko pili, verjemite da se ne bodo naveličali tako hitro novega okusa.
To se nam zdi, da ne more dva dni isto jesti! Več dni eno in isto je tudi za črevo fajn. Tam imamo bakterijsko floro, ki nam pomaga prebavljati, ob rojstvu je pa ni - črevo novorojenčka je praktično sterilno. In bakterije rabijo nekaj časa, da se namnožijo in pomagajo prebavljati. brez njih - živilo gre nepresnovljeno dalje. Kaj več mogoče kjava ve, pri živalcah je podobno, ne?

Po 7-8-ih mesecih pride na vrsto hrana z glutenom (pšenica, npr skorja kruha, piškot, za alergike še kasneje, pri Nacetu probaj čim kasneje), lahko kako polento, zdrob skuhate, pa fermentirani mlečni proizvodi - jogurt, skuta, sir. Tudi kako lečo, ajdo, drugo žito lahko v kašo skuhate.

Razhudniki znajo biti problematični, zato z njimi kasneje - krompir, paradižnik, paprika. Isto velja za koščičasto sadje - slive, breskve. Pa seveda za hruško je znano da napenja, s tem sadjem ko bodo že drugo obvladali. Pa na začetku v kompot skuhat.

Od mesa, mi smo začeli kar z govedino iz juhce, pa kak piščanec in zajček. Kar hitro je Vesna dobila belo ribo, skuhano v juhi z zelenjavo.

Pri Katji se bomo šli isto. Se nam je pri Vesni zelo dobro obrestovalo, da smo počakali 6 mesecev. Nobenih drisk, je praktično vse in to rada.

Še enkrat vam svetujem - lepo počasi, pa tudi če cel teden isto kuhate. In zelo veliko se da skuhat iz tistih začetnih živil. Itak se jim bolj dogaja da se nekaj gostega po ustih vleče...


(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?