|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   amoksiklav in kontracepcijske
8.2.2008 22:21:29   
tititi
Prvič jem antibjotike odkar sem na kontracepcijskih in sem čisto pozabila vprašat zdravnico kako je pa zdej s kontracepcijskimi k sem bla tko boga da o postelnjih aktivnostih še razmišlala nisem user posted image  

Tko da danes sem vzela tko kot do zdej prvo tabletko. Menstruacijo še mam. Antibjotike mam pa tudi še za 3 dni. Kaj pa pol? A priporočate še dodatno zaščito? V navodilih nič ne piše med vplivi na druga zdravila tudi o kontracepciji user posted image

Hvala in lahko noč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: amoksiklav in kontracepcijske
8.2.2008 22:29:40   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: tititi

V navodilih nič ne piše med vplivi na druga zdravila tudi o kontracepciji user posted image


Ne piše zato, ker vpliva NI. A je to tolk čudno?user posted image
Verjemi, da če bi bil najmanjši možen vplivček, bi to na dolgo in široko pisalo v navodilih, ker bi se firme s tem zaščitile pred morebitnimi tožbami eventuelnih nosečk.

(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: amoksiklav in kontracepcijske
8.2.2008 22:33:38   
tititi
ja mal mi je čudno, ker so vedno povdarjali kolk antibjotiki vplivajo na kontracepcijske... user posted image

No sej če vpliva ni itak the best user posted image
Sam kolkor sebe poznam se bom zihr zazihrala user posted image  user posted image  čeprou itak sem še vedno tko slaba da ne vem če bo kej user posted image user posted image

hvala.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: amoksiklav in kontracepcijske
9.2.2008 6:32:31   
maja979
LAHKO vplivajo. ena kolegica je zanosila kljub temu da je imela kontracepcijske tablete. je možnost - sicer majhna.

_____________________________

zbiram kode čajev 1001 cvet

(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: amoksiklav in kontracepcijske
9.2.2008 14:54:24   
brina_3
Js sem dobila en mesec nazaj prav tako amoksiklav(sicer za 3 tedne) in piše v navodilih,da je potrebna dodatna zaščita,ker zmanjša zaščito kon. tabletkuser posted image
čimprej se pozdravi

(odgovor članu maja979)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: amoksiklav in kontracepcijske
9.2.2008 17:11:15   
lukec
Vsi antibiotiki zmanjšajo delovanje KT. Trenutno imam betaklav, ki je isto sranje in je v navodilih opozorilo. Pa če se spomnim, da je bilo na amoksiklavu enako navodilo. Jz ne bi tvegala, če user posted image  seveda ni želja!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu brina_3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: amoksiklav in kontracepcijske
9.2.2008 21:47:26   
tititi
Ja punce sej pravjo, da tudi slepa kura zrnje najde, a ne user posted image
Dejansko full lepo piše da priporočajo dodatno zaščito...
Je vidt, da sem brala navodila z 38.9 vročine user posted image

Hvala za nasvet in dobre želje.

Veliko zdravja tudi vam vsem.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: amoksiklav in kontracepcijske
12.2.2008 20:03:06   
eva1
Ja skoraj vsi antibiotiki imajo ta stranski učinek, da zmanšajo delovanje oralne kontracepcije in je fino če uporabljate še druge metode kontracepcije med jemanjem AB!


(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: amoksiklav in kontracepcijske
12.2.2008 20:12:36   
taška30
No, dobro da sem šla še tole temo enkrat prebrat. Pa sem izvedela nekaj, kar nisem vedela.user posted image
Torej, če prav razumem, piše v navodilih? Se mi je zdelo, da bi moralo pisat, če je res tako.

Me pa zanima, ali katera ve, če to velja tudi za Mireno? Navodila sem namreč založila, pa bi bilo fajn vedet.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: amoksiklav in kontracepcijske
12.2.2008 20:45:28   
tititi
Ja taška30, prav razumeš, vse lepo piše v navodilih (v stilu, da je treba še katero drugo kontracepcijo uporabiti, če nosečnost ni zaželjena, ker zmanjšujejo moč kontracepcijskih tablet. Oprosti, točnega navodila nimam več. Sem vrgla proč, ker sem včeri vzela tazadnji antibjotik user posted image ) , ampak jaz sem jih prebrala nepopolno, ker sem jih brala z vročino... in sej veš kako je, ko na skor A4 obojestransko, pisava font 8, iščeš nek podatek, ga zihr ne vidiš user posted image


Glede Mirene ti pa ne morem povedati ker je ne uporabljam. Mogoče probi pogledat na spletno stran proizvajalca. Al pa če ti ga bo kjra punca skenirala. Mogoče pa ga majo pri ginekologu? Čene pa itak poklič k njim pa ti bo že sestra povedala.

Lep pozdravček in dosti zdravja.


(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: amoksiklav in kontracepcijske
12.2.2008 21:06:55   
Sibil_
Mirena deluje lokalno v maternici in nanjo nič ne vpliva-nobena zdravila.Ker deluje direktno na sluznico in ne gre nič hormonov v kri.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?