|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kožni testi
1.4.2008 22:25:53   
biga
Kako poteka tole testiranje? Stari smo 10 mesecev in imamo alergijo na KML. Doslej so nam vedno delali krvne teste, zdaj prvič na koži. A dobimo izvid takoj, a testirajo avtomatsko več stvari al moraš prosit, da ne le mleka? A drži, da krvni testi pokažejo le senzibiliteto (preobčutljivost), kožni pa so natančnejši in zagotovo kažejo na alergijo? Verjetno tudi ni nujno, da se eni in drugi testi ujemajo, ne?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kožni testi
1.4.2008 23:20:53   
cukerček
Sicer ne vem kako to delajo pri tako majhnih otrocih vem samo kako to gre pri odraslih zato ne vem kako ti  bo to v pomoč

Na rokah ti z iglico ranijo malenskost kožo in označijo z flumastrom naredijo pa 20 pikov, 20 točk na te ranice kanejo neko tekočino ni na vsako drugačno in oni točno vedo kaj je kaj potem počakaš 10-15 minut in se na teh točkah pojavijo rdeči izpuščajčki in srbečica no tam kjer se to pojavi na teh točkah mislim na to si alergičen... tako so to nardili moji prijateljici

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kožni testi
2.4.2008 10:32:33   
jakaracman
Po navadi testirajo na mleko, gluten in jajce .Če je alergičen na kaj od tega se takoj pokaže.Zdravnik pregleda mesto vbodov po 15 min in takoj pove.Naša ni nič jokala, je zelo mala iglica in v bistvu malo čuti.Lahko je rezultat različen, naši je krvni pokazal neg. kožni pa pozitivno.Pa važno je , da ni koža mazana z kakšnim fenistilom, potem so testi lažni, ali pa če prej vzameš Claritin.Seveda to tudi opazijo, saj je tudi testna kapljica, kjer koža reagira in pordeči in tako je prav.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kožni testi
2.4.2008 20:29:18   
tatam
Je podobno kot pri odraslih,ja.Le da otroku naredijo največ šest pikic.
Nam krvni kažejo alergijo na mleko,kožni pa nič!!

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kožni testi
3.4.2008 14:04:14   
aleži
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Po navadi testirajo na mleko, gluten in jajce .Če je alergičen na kaj od tega se takoj pokaže.Zdravnik pregleda mesto vbodov po 15 min in takoj pove.Naša ni nič jokala, je zelo mala iglica in v bistvu malo čuti.Lahko je rezultat različen, naši je krvni pokazal neg. kožni pa pozitivno.Pa važno je , da ni koža mazana z kakšnim fenistilom, potem so testi lažni, ali pa če prej vzameš Claritin.Seveda to tudi opazijo, saj je tudi testna kapljica, kjer koža reagira in pordeči in tako je prav.


Popolnoma se strinjam. Pri nas je na kožnem in krvnem testiranju pokazalo, da je alergičen na pršico. Sumla sem, da je mogoče še na kakšen cvetni prah, ker je kihal in imel nahod, ampak mu ni pokazalo nič!! Imeli so testiranje tudi na cvetne prah, pršico, oljko,..
V čem pa je fora, da če je otrok alergičen na pršico se mora izogibat jajcem? Jaz mu jih ne dajem, mogoče 2x na leto!!

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kožni testi
3.4.2008 22:19:35   
Anya22
IZVIRNO SPOROČILO: aleži

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Po navadi testirajo na mleko, gluten in jajce .Če je alergičen na kaj od tega se takoj pokaže.Zdravnik pregleda mesto vbodov po 15 min in takoj pove.Naša ni nič jokala, je zelo mala iglica in v bistvu malo čuti.Lahko je rezultat različen, naši je krvni pokazal neg. kožni pa pozitivno.Pa važno je , da ni koža mazana z kakšnim fenistilom, potem so testi lažni, ali pa če prej vzameš Claritin.Seveda to tudi opazijo, saj je tudi testna kapljica, kjer koža reagira in pordeči in tako je prav.


Popolnoma se strinjam. Pri nas je na kožnem in krvnem testiranju pokazalo, da je alergičen na pršico. Sumla sem, da je mogoče še na kakšen cvetni prah, ker je kihal in imel nahod, ampak mu ni pokazalo nič!! Imeli so testiranje tudi na cvetne prah, pršico, oljko,..
V čem pa je fora, da če je otrok alergičen na pršico se mora izogibat jajcem? Jaz mu jih ne dajem, mogoče 2x na leto!!



Aleži, naša P sumi, da je naš Žan alergičen na pršico, ker ja moj mož alergičen na pršico in astmatik, da ne omenim pogoste prehlade, vnetje uhc, kašelj, kihanja,.... A je možno, da je alergičen????


_____________________________

Moj pikec je prišel na svet 14.06.2007 po imenu Žan.

Moja pikica je prišla na svet 28.09.2009 po imenu Nika

28.09.2009 3320g, 51 cm
20.10.2009 4005g, 52 cm
24.11.2009 4900G, 54 CM

(odgovor članu aleži)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kožni testi
7.4.2008 21:20:04   
aleži
Kaj te ni poslala delat kakšne teste z njim? Verjetno je tudi še premajhen, saj nima še 1 leto.
Po mojem je tudi on potenciran za bit alergičen na pršico, ker je tudi tvoj mož asmatik in alergik. Tudi sama sem asmatik in alergik na vse možno: cvetni prah, pršico, hišni prah, pirje, mačjo dlako,... tako, da je zdaj sin, ki ima 3 leta alergičen na pršico, kaj bo pa s hčerko še ne vem.
Ko bo star nekje 5-6 let, bova spet delala teste, ker takrat pokaže bolj, ker se telo takrat že razvije in vrže ven alergene.

Pri njemu je pa bilo tako, da je letošnjo zimo bil kar zdrav (2x zbolel in vedno me je bilo strah, da ne bo šlo na dihala). Ni imel nikoli vnetja ušeš, prehladov, kihanj in kašljev malo nič na srečo.
Ali ti mogoče njega dojiš?

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kožni testi
8.4.2008 9:22:52   
mentos
Testiranje na koži: alergija se pokaže po 15 min, če ste alergični se pojavi rdeča bunkica. V primeru, da želite, da bi vas testirali še na druga živila prosi zdravnico in vas bodo. Najbolje je na stvari, za katere mislite da ste alergični. Najbolj zaneslivi so krvni testi, odmerijo tudi stopnjo alergičnosti. Pri nas na koži mleko ni nič pokazalo na krvi pa je pokazalo alergijo in smo dobili mleko Pregomin.

(odgovor članu aleži)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kožni testi
9.4.2008 13:37:47   
KATAM
Mi smo tudi bili na alergo testih, vendar so bili kožni in tudi krvni izvidi negativni, kljub temu da je tamala ( 1 leto stara ) vsa spraskana in flekasta. Sedaj pa imamo drugi teden na dermatološki pa me zanima če ima katera kaj ikzušenj od tam, 

(odgovor članu mentos)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kožni testi
10.4.2008 19:53:56   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: biga
Kako poteka tole testiranje?

Mi smo imeli alergijo na KM od 6 tedna (v bistvu od začetka, takrat smo šele pogruntali - v bolnici). Testirali so kri.
Potem so testirali na koži in krvi. Na koži je bil rezulat 0. Tudi "skriining" na krvi za alergije je pokazal 0 (jabolko, breskev,....) . Na krvi za posamezna živila pa ful alergija na jabolko, breskev, KM znižano in še na jajčni beljak.

Tako, da testiranja na koži lahko ne pokaže alergije. Največ je na starših, da z opazovanjem reakcij na različna živila dobijo nek sum, ki ga potem preverijo. Prosi pa tudi da preverijo tista živila, ki jih otrok je' (korenje, krompir,...) Za ene imajo teste, za druge pa ne.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 10.4.2008 19:56:49 >

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?