|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nenaden strah spati v svoji sobi
30.1.2012 13:50:46   
Jada82
Pozdravljeni!
Pri nas se je pojavil en problem, pa vas vprašam, če mi katera/i zna kaj svetovati.
Namreč, prejšnji večer se je naše tamale (23 mesecev) že lotevala bolezen in nikakor ni mogla zaspati ... je ležala v postelji in jokala, sem ves čas hodila tja, pa to pa ono .... No, na koncu se je mož ulegel k njej in jo božal in sta zaspala. V svoji sobi spi že od 7. meseca, večinoma brez problemov, tudi posebno uspavanje ni potrebno, pač duda, tetra plenička, radio pa polno plišastih živali. Od decembra, ko smo renovirali sobico, pa večinoma spi kar v taveliko postelji. Večinoma tudi prespi celo noč.
No, zadnjič se je potem ob pol 1h zbudila v huronskem joku, ati ni bil dober, tulila je na glas, da hoče k mamici, sem jo prišla iskat in je šla spat k meni v spalnico - no, potem je rabila 3 ure, da je zaspala nazaj. Potem je seveda zbolela. Problem pa je, da od takrat noče več spati v svoji postelji v svoji sobi. Včer zvečer sva jo dala, je bilo hurnosko dretje, da ne tam .... pomoje se boji. In tudi zdaj čez dan, ko sem jo dala spat, sem jo mogla dati v mojo posteljo - pa je sama zaspala v spalnici. Kaj bi lahko to bilo?! Se ji je kaj sanjalo? In ne vem, kako naj to uredimo, sploh ker kmalu pričakujemo dojenčka, ki bo v najini spalnici? Me je kar groza ... nočem jo pa silit tja, ker se res ful ful ful joka. Igra se pa normalno v sobi ...

Verjetno zaradi prihoda dojenčka to še ni, ker ga pričakujemo šele čez 6 tednov, tako da ljubosumje še najbrž ne more biti .... Je bila kakšna nočna mora? Kako naj jo prepričam, da ni nič groznega? Ali naj pač dam času čas?
Je že katera imela podobno situacijo, ko se kar nenadoma nekaj ustrašijo? 

Hvala za odgovore že vnaprej!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nenaden strah spati v svoji sobi
30.1.2012 14:41:15   
rozilu
Hej,

nekaj podobnega se je pri nas zgodilo pri dveh letih. Prej je lepo spala v svoji posteljici v svoji sobi, večinoma prespala noč. No, z uspavanjem smo imeli vedno težave, ponoči pa ne...

Kake 3 ali 4 mece nazaj (oktobra je bila 2 leti) smo jo prestavli v veliko posteljo (ta je bila vedno v njeni sobi, ampak je spala v mali, takrat pa ni hotla več, je hotla "tam"). Samo so se težave začele že nekaj prej... Ponoči se je zbujala in ni hotla več sama zaspat. Sej jo razumem, midva s tatijem lahko spiva skupaj, ona pa... No, rešli smo tako, da če se je zbudila, sem šla kar k njej se uležt (in večinoma sem zaspala tako da sem pol noč tam prespala user posted image ). Verjamem, da je tebi malo težje, če imaš trebušček user posted image . Ampak poskusi...

Verjetno se ji je zamerlo takrat ko je zbolela, mogoče res kaj sanjala, al pa se že boji prihajajoče konkurence... Al pa strah kar tako.  Ma vzorkov je nešteto... sej tudi pri naši ne vem, ampak očitno se je zdej začela bati teme (zato puščamo lučko v kopalnici, ki je nasproti njene sobe). Pa še 1 leto starejša sestrična jo straši s strašnim volkom... ampak očitno zdaj postanejo dovzetni za take stvari, strahove (prej to nebi vplivalo nanjo).



(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nenaden strah spati v svoji sobi
30.1.2012 14:46:34   
rozilu
Aja, še to: čez nekaj časa se je stanje izboljšalo. Očitno je skapirala, da mama ni daleč in če se res zbudi, se je navadla, da ustane in priraca k nama (v vreči user posted image )... Najprej sploh ni šla dol s postelje in je samo tam cvilila. Pol je šla dol in stala sredi hodnika, zdaj pa kar k nama pride. Ampak na srečo je to ob kakih 6.30... izjemoma (danes) pa res sredi noči.

Srečno pri reševanju težav!

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nenaden strah spati v svoji sobi
30.1.2012 14:48:05   
Ajra RR
Jada82, svetujem ti, da vprašanje zastaviš vzgojiteljici in psihologinji Simoni Iglič, ki odgovarja na vprašanja o vzgoji predšolskih otrok. Prepričana sem, da ti bo dala kak koristen nasvet. Vprašanje ji lahko zastaviš tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/simona-iglic_28

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nenaden strah spati v svoji sobi
30.1.2012 15:14:47   
Jada82
Rozilu, hvala za odgovor ... pri nas gre pomoje za nekaj drugega ... imam občutek, da je imela nočno moro in sedaj se boji tam spati. Sem se včeraj zvečer najprej jaz ulegla zraven, češ da bom tam spala, naj se ne boji, pa tudi slučajno ni hotela, tudi to jo ni pomirilo, da grem jaz zraven ... Tako da, pomoje jo je res nečesa strah .... pa me zanima, kako reagirat? Ji pustim, da pozabi, pa tolk časa drugje spi? Razložiti mi še ne more, ker tako dobro še ne govori .... hm user posted image

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nenaden strah spati v svoji sobi
31.1.2012 7:33:50   
Nina00
Jaz bi probala z branjem pravljic pred spanjem v njeni postelji, tako da bo svojo posteljo spet povezala s prijetnimi stvarmi.

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nenaden strah spati v svoji sobi
31.1.2012 21:00:37   
Urska09
Menda je to pogosto v tej starosti. Traja pa nekje do 5-6 leta. Tudi pri nas je tako. Začelo se je pri 2,5 letih z vstopom v vrtec. Do takrat je lepo spala celo noč v svoji sobici (1 leto že), sedaj pa vsako noč pokliče, pridem ponjo in jo odnesem k nama. Jaz sem se s tem sprijaznila, sem pa bila na začetku zelo proti, ker se nisem mogla naspati, ko je bila pri nama. Probala sem jo tudi zadržati v njeni sobi, pa je bilo eno uro huronsko dretje in potem še dve uri umirjanja...skratka, uničena noč (naslednji dan pa služba user posted image ). Potem pa sva problem elegantno rešila: v Ikei sva kupila še eno otroško posteljico, jo prislonila k najini in tako se vsi naspimouser posted image . Seveda, pogoj je dovolj velika spalnica. Mi jo na srečo imamo user posted image

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
1.2.2012 11:42:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Urska09)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nenaden strah spati v svoji sobi
1.2.2012 13:28:25   
rozilu
pingvini user posted image user posted image user posted image sori valen, verjamem da tvoji punčki ni blo smešno, pa tebi tudi ne takrat... ampak... pingvini user posted image Kaj vse jih ne preganja, hehe.

IZVIRNO SPOROČILO: valen

Ampak zdaj mi je žal, da smo kupili posteljo 90x200. Bi morali 120x200, da komot spimo zraven, hehe ;).



Se strinjam, meni je tudi žal, samo je nimamo kam dat user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
1.2.2012 14:44:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rozilu)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nenaden strah spati v svoji sobi
1.2.2012 15:07:07   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: valen

rozilu.. V bistvu je bilo tudi meni smešno in sem se zraven smejala, čeprav je bila boga reva prestrašena. Sej ko je pa prišla k sebi, je povedala, da je pin-gin (po njeno) bil veeeeeelik, sedel na naši televiziji in kričal. Kljub temu ima še vedno rada pingvine, še posebej pa kinder pinguina ;).


Še bolj user posted image user posted image user posted image

Mogoče se je pa takrat najedla priljubljenih kinder pinguijev, hehehe. Glih danes je moja mala gledala Nodija, kjer Gospodič Toni poje preveč čokolade in potem ima nočne more (se spremenil v čokoladnega medvedka?) user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nenaden strah spati v svoji sobi
1.2.2012 20:15:43   
Jada82
Ja, pri nas stanje še ni boljše .... eno noč je potem spala v svoji sobi v svoji postelji, s tem, da je prej trajalo ogromno časa, da sem jo umirila, od večera nisem imela nič, ves čas sem letala sem in tja. Potem spanje čez dan - spet v najini postelji. Danes ponoči je spala pri nama, ob 4h smo se zbudili, ni mogla zaspat, sem jo vprašala, če gre v svojo sobico in je želela. Samo enkrat je rekla, ni ga ti-ti-ja in zaspala do jutra, jo kar nisva mogla zbudit. No, sem mislila, da se je umirilo, popoldne pa spet ni hotla tam spat. Je šla v najino spalnico, pa sploh ni zaspala, tako da danes nismo imeli niti popoldanskega spanca. Prej jo dajem spat .... je mogla biti prižgana luč in vrata odprta, pa je bil vseeno jok. Na koncu sva se pogodile za ta malo posteljico, ki je še vedno v njeni sobi (samo ta bo čez 6 tednov dobila novega lastnika), luč sem ugasnila (ostala le brljivka), vrata pa morajo biti odprta .... ne vem, a zdaj spi ali ne, pomoje, da user posted image

Joj, jaz pa tako utrujena, pa še visoko noseča .... res nisem pričakovala takih zadev sedaj ... user posted image Javite, kako je z vašimi, da vem, kaj pričakovat .... čez dan se pa sedaj normalno igra v sobici ... vsake tolk časa pa pravi, da ni ti-ti-ja, pa ji zagotovimo, da res ne .... upam, da počasi izzveni.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nenaden strah spati v svoji sobi
2.2.2012 12:36:40   
.tojeto.
Jada82: nekje sem zasledila podobne izkušnje drugih staršev in menda pomaga, da se zvečer skupaj odpravite v sobo in potem naredite nekakšen obred, da izženete ti-ti-ja. Naprimer posujete nevidni magični prah in potem izrečete še čudežne besede (nekaj si izmisliš), mogoče kupiš kakšen poseben okrasek ali igračo, ki bo potem varoval njegovo sobo... Naj bi bilo precej učinkovito. Želim vam veliko sreče in poročaj kako je šlo, če boste preizkusili.

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nenaden strah spati v svoji sobi
2.2.2012 12:47:51   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: .tojeto.

Jada82: nekje sem zasledila podobne izkušnje drugih staršev in menda pomaga, da se zvečer skupaj odpravite v sobo in potem naredite nekakšen obred, da izženete ti-ti-ja. Naprimer posujete nevidni magični prah in potem izrečete še čudežne besede (nekaj si izmisliš), mogoče kupiš kakšen poseben okrasek ali igračo, ki bo potem varoval njegovo sobo... Naj bi bilo precej učinkovito. Želim vam veliko sreče in poročaj kako je šlo, če boste preizkusili.


Naš ima angelčka, ki ga čuvauser posted image . Za krst je od tete dobil za darilo mini angelčka na obesku in sva ga kar na posteljo dala. Pr nas pomaga, ker vedno vsem naokoli razlaga, da angelčki čuvajouser posted image . So pa našga sove preganjale in še celo na steni v sobi jih imauser posted image , sam zdaj vedno reče psssst sova spi, angelček čuvauser posted image

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nenaden strah spati v svoji sobi
4.2.2012 0:36:45   
Solero
Tole je baje luštna knjigica za premagovanje tovrstnih težavic:  http://zaspancki.si/ 

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




kater ime?
marjetica23

:)

viljam (4%)

fabijan (8%)

saša (24%)

živa (41%)

marko (24%)


Število vseh glasov: 130

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!