|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tresenje rokic
4.9.2010 19:30:30   
žabica13
Pozdravljene,

vas prosim za nasvet če se vam je kdaj kaj takega naredilo.

Doma imam 3 tedne starega sinčka, lepo se razvija, patronažna ga je pohvalila da zelo lepo napreduje in na sploh ni videt da bi bilo kaj narobe. Me je pa ponoči zelo prestrašil. Ležal je pri nama v postelji, na boku. Zbudila sem se pred njim in slučajno videla, da s tisto rokico na kateri leži trza, prav fajn trese. Podobno kot pri epileptičnem napadu, le da je tako tresla le rokica. Jer trajalo kar nekaj minut, nato se je zbudil. Zjutraj sem klicala patronažno, me je spraševala če je bruhal oz. se slinil (potem bi res za epiletični napad šlo). ker ni gre k sreči za nekaj drugega. Patronažna pravi da lahko da si je rokico zaležal ali pa kaj sanjal. In naj ga opazujem, po potrebi naj v ponedeljek pokličeva pediatra.

Ali se vam je kdaj zgodilo kaj podobnega? Mislite da je res (upam da je le to) da je le zaležal in zato tako trzal?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tresenje rokic
4.9.2010 20:44:25   
donat
jaz sem pa nekje prebrala v eni knjigi ne vem točno kje da lahko pride da trese nogico ali rokico, potem ga rahlo primeš, pomiriš in potolažiš, kao da je to nevrološka nedozorelostuser posted image z časoma pa izgine.

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tresenje rokic
4.9.2010 20:45:27   
donat
ojoj kako sem napisala hitro, upam da razumešuser posted image

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tresenje rokic
4.9.2010 20:46:52   
parga
Predlagam ti, da opazuješ, če se bo to še dogajalo (npr. večkrat na dan) in potem pojdi do zdravnika.
Nočem strašit ampak pri tamali od moje znanke so ugotovili da je šlo za možgansko krvavitev. Samo tamala potem tudi ni hotla jest itd...

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tresenje rokic
4.9.2010 20:48:48   
sonček33
naš je z obema rokicama trzal tam nekje od 2 tedna do 3 meseca...kar pogosto in intenzivno ...smo šli na nevrološko in je bili izvidi vsi bp ...je minilo

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu parga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tresenje rokic
4.9.2010 21:04:46   
Anonimen
moja mala je tok mal trzala na vsake tolko ker se je 3 tedne prej rodila in še ni bla do konca razvita sam pol je nehalo...upam da pri vas ni kej resnega

(odgovor članu sonček33)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tresenje rokic
4.9.2010 21:22:30   
Arwenko
Ne kompliciraj, moj mož tak trza že celo življenje, predvsem če kaj sanja, pa ni z njim nič narobe. Če je vse drugo s tamalim ok, pol nima to pomoje ni nič hudega. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tresenje rokic
4.9.2010 21:33:12   
beba1912
Naša je tudi trzala z rokico. To je zgledalo tako, da je imela med spanjem obrnjeno pest tako, da če bi razklenila prste, bi bila dlan obrnjena navzgor, in se ji je rokica tresla gor in dol. Jaz temu nikoli nisem posvečala pozornosti, vedno sem mislila, da je zaležala rokico in da zaradi tega trza, ker se je to dogajalo vedno s tisto rokico, na kateri je ležala. Je pa zdrava in se normalno razvija, tako da mislim, da tudi s tvojim otrokom ni nič narobe. 

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tresenje rokic
5.9.2010 12:51:20   
m_o_i
ce polozis svojo roka na tresoc ud(lahko je tudi nogica), se mora umirit.
to je refleksno in izzveni do sestega meseca nekje.

ce se trzanje ne umiri, ko das svojo roko gor, pa povej pediatru. nasemu se je sicer umirilo, a so ga vseeno dali na UZ glavice-pa je vse OK. danes, pri skoraj 4ih mesecih se mu kdaj pa kdaj samo se ustnica zatrese med spanjem, rokice in nogice nic vec...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu beba1912)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tresenje rokic
5.9.2010 13:53:54   
kristinaj
taki mali ponavadi tresejo z rokicami in je to normalno, je nek refleks, ko da bi padli in se hoteli loviti in sčasoma to zgine, ne traja pa to tako dolgo kot pri vaju.. mogoče je kaj sanjal, poskusi ga primt in mu rokico položiti ob telo in tako nekaj časa držati... mogoče se bo pomiril...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tresenje rokic
5.9.2010 18:03:22   
žabica13
Najlepša vam hvala za vse odgovore. K sreči od včeraj tresenja ni bilo, oz. ga vsaj videla nisem, bom pa res poslusila s prijemom za rokico če se bo ponovilo. Morda je to tudi posledica tega, da se je naš user posted image  rodil nekaj več kot 2 tedna prezgodaj. K sreči ima apetit, kar je po moje kar dober znak.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: tresenje rokic
7.9.2010 10:25:44   
trije lumpi
Poišči na netu Benigni mioklonus v spanju. To je verjetno to, nič nevarnega. Pri nas je izzvenelo do 4. meseca. So nam pa diagnozo postavili na pedatrični, v isti starosti kot ste sedaj vi. Lp

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: tresenje rokic
7.9.2010 19:12:11   
ZoyaEva
Naši se to dogaja pa je že 4 mesece stara. Sem že večkrat omenila os. pediatru, ki je tudi nevrolog pa ni posvečal pozornosti temu. Prav tako v razvojni ambulanti.  

(odgovor članu trije lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?