|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Iz male posteljice v veliko
21.10.2008 19:28:29   
Freycha
Naslednje poletje bo moja pupika stara dve leti in sva z v.d. možekom razmišljala, da bi bil že primeren čas za menjavo sobice. Sedaj je bolj kot ne skupaj narejena iz vseh vetrov, potem bi pa kako lepo otroško sobico kupila. Problem je v tem, da ima ta sobica, ki jo imava nagledano, posteljo dvignjeno za kak meter od tal. Nočem drugačne postelje, ta se mi res dopade, ampak se bojim, da je malecka še premala za tako posteljo.

Vaše mnenje?

Kdaj ste dali otroka v klasično posteljo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Iz male posteljice v veliko
21.10.2008 20:11:23   
Eca
Hej!

Po moje je čisto odvisno od otroka in od dosedanje postelje.
Moj tavečji je bil v postelji 120x55, z leseno ograjo in je stalno butal, ker mu je bila preozka. Ko je shodil (pri 17.mesecih) in se naučil lepo splezat iz najine postelje sva mu kupila otroško posteljo (+ostalo pohištvo), ki raste z njim. Star je bil 18.mesecev.
Postelja, ki jo ima še sedaj v prvotni velikosti je široka 80cm njena dolžina pa je sedaj na 120cm, potem se podaljša na 160cm in nato na 200cm. Ob strani pa ima varovalno stranico. Je tudi nizka, za primer da bi padel iz nje.
Drugi (bolj divji) lump pa je že bil pri 14. mesecih zelo utesnjen v prvi postelji. Sem mu že hotela kupiti enako posteljo kot tavečjemu, pa smo bili na morju, kjer je spal v prenosni postelji (velikost 120x60). Ker ni lesene ograje ampak mreža (mu postelja ni preozka) je ta postelja postala sedaj tudi njegova stalna postelja s to razliko, da ima v njej pravi jogi vložek. Po moje bo tako ostalo, dokler se ne selimouser posted image . Sicer imam prostor za "pravo posteljo" v spalnici, tudi zleze lepo iz najine postelje, samo je preveč nevaren, saj skače in se meče po postelji. Velikokrat je že padel, celi je pobuškan, tako kot tavečji po moje še do 5.rojstnega dneva ne bo.

Torej, kako divjo punco imaš? Misliš, da je "velika" postelja že prava zanjo?

Pa še to....tamali je navajen da zvečer sam zaspi v svoji posteljiuser posted image . Če ga dam v večjo posteljo misliš da bo še vedno sam zaspaluser posted image ? Po moje bo hitro ven prilezel kljub spalni vreči.

Kaj več pa lahko v živo!

Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Iz male posteljice v veliko
21.10.2008 20:43:08   
kofetek2010
kupiš ograjico in problem je rešen user posted image



user posted image

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Iz male posteljice v veliko
21.10.2008 20:43:58   
Piruri
Naša ima tudi visoko posteljo, ki ima varovalno ograjo...tam spi od 2 let in pol in ni nobenega straha, da bi padla dol...sicer jo jaz tudi zadekam z vseh strani...

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Iz male posteljice v veliko
21.10.2008 22:10:52   
NRMM
Ta velika je šla v veliko posteljo,ko je dopolnila 2 leti.Smo ji namestili takšno varovalo,kot je prilepila Jana in do sedaj ni bilo nobenih problemov.


_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Iz male posteljice v veliko
22.10.2008 10:16:13   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

Naslednje poletje bo moja pupika stara dve leti in sva z v.d. možekom razmišljala, da bi bil že primeren čas za menjavo sobice. Sedaj je bolj kot ne skupaj narejena iz vseh vetrov, potem bi pa kako lepo otroško sobico kupila. Problem je v tem, da ima ta sobica, ki jo imava nagledano, posteljo dvignjeno za kak meter od tal. Nočem drugačne postelje, ta se mi res dopade, ampak se bojim, da je malecka še premala za tako posteljo.

Vaše mnenje?

Kdaj ste dali otroka v klasično posteljo?


Mogoče bi se dalo kakšne stopničke oz. lestev tako kratko naredit, da pride sama gor. In pa seveda ograjo, da ne pade dol.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Iz male posteljice v veliko
22.10.2008 13:54:53   
Kaštrun
Freycha

jaz tudi mislim, da ne bi smel biti problem, da bi slučajno padla dol.

Naša situacija je bila taka:
Ker pričakujemo drugega otročka (no, bi že mogla priti), sva prvi kupila Ikeino sobico s TOLE posteljico (ker nimamo prostora za večjo, sva ji kupila to, ki je sicer 160x70). Zraven je le ta ograjica. Na začetku sva se bala, da bo padla dol, ali pa da se bo "prekucnila" čez, ampak je bila vsaka skrb odveč. Lučka je bila stara točno 16 mes, ko je prvič celo noč spala v svoji "taveliki" postelji in ko se je zjutraj zbudila, je sama splezala dol iz nje in prišla k nama v spalnico.

Je pa res, da je hitro plezala vse povsod in smo jo navadili, da mora iti dol z rito nazaj, zato se tudi nisva bala, da bi padla. Mislim pa, da bo tvoja pupa pri 2 letih tudi tako že samostojna, da bo prišla dol npr. po kakšni lojtrci, kakšni pručki ali pa če bi ji res naredila kakšno stopničko.

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Iz male posteljice v veliko
22.10.2008 15:04:50   
ursakatja05
mi smo prešaltali na ta veliko posteljo pred dobrimi 4 meseci. kljub zaščitni ograjici imamo težave kre jo je strah spati samo, tk da mora pač eden od naju počakat v sobi dokler ne zaspi.

_____________________________

Uživaj življenje

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Iz male posteljice v veliko
22.10.2008 15:11:30   
tojeto1
Kupiš tisto ograjico, ki ti jo je priporočala Jana73 in je rešen problem. Naš tamali je bil star 1 leto, ko je šel na posteljo 2,00 x 80 pa sploh ni panike. Samo ograjico daj čist do vrha, tam kjer ima glavo.
Razlog zakaj smo ga dal tko zgodaj na veliko posteljo je pa ta, ker se je zgodaj zbujal in je v posteljici tulil, dokler ga nismo vzeli ven. Na veliki postelji se pa zbudi  in sam spleza dol, pol se pa z bratcem igrata, dokler se mami in ati ne vstaneta.user posted image

(odgovor članu ursakatja05)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Iz male posteljice v veliko
22.10.2008 19:57:20   
Kaštrun
IZVIRNO SPOROČILO: ursakatja05

mi smo prešaltali na ta veliko posteljo pred dobrimi 4 meseci. kljub zaščitni ograjici imamo težave kre jo je strah spati samo, tk da mora pač eden od naju počakat v sobi dokler ne zaspi.



ja, to pa tudi pri nas poznamo. ampak sva bila z možem sama kriva. velikokrat sva jo dala na najino posteljo, se stisnila k njej, počakala da zaspi in jo potem prestavila. ko sva jo dala spati v svojo posteljo, sva klečala poleg postelje, dokler nama enkrat ni prekipelo.

prvi dan se je drla 45 min, potem pa zaspala.
drugi dan se je drla 30 min in potem zaspala.
zdaj se vleže in zaspi sama. edino kar je ima prižgano tisto rožico - Ikeino lučko.

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu ursakatja05)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Iz male posteljice v veliko
23.10.2008 12:44:50   
livia
Mi smo tavečjo dali v veliko posteljo 90x200 pri 2 letih in 4 mesecih, ker je njena sestrica prerasla zibelko in smo izvedli menjavo. Smo pa kupili še varovalo za posteljo, tako da ne more padet dol. Opažam pa, da itak skoz bolj ob steni spi. Po mojem se boji, da bo padla, pa se stene tišči.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Iz male posteljice v veliko
23.10.2008 15:17:29   
kaya2007
tudi mi bomo kupili polvisoko posteljo, ampak ima itak že narejeno leseno ograjico, da otrok ne pade dol, a vaša nima?

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




UUVAJANJE NA KAHLICO
NANA123

ZANIMA ME KOLIKO SO BILI STARI VAŠI OTROCI DA SOŠLI SAMI NA KAHLICO?

2 LETI (75%)

3 LETA (22%)

4LETA ALI VEČ (3%)


Število vseh glasov: 241

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!