|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mikrovalovka?
28.12.2008 19:44:44   
PC Baby
Že več znancev mi je reklo, da pri dojenčku brez mikrovalovke ne gre. Zanimajo me vaše izkušnje: res tako pride prav pride? Imamo namreč zelo malo kuhinjo in bi morala stati kar nekje na mizi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mikrovalovka?
28.12.2008 19:45:53   
bskrle
Če dojiš, potem je ne potrebuješ. Imam 3 otroke, zaradi njih je ne rabimo.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mikrovalovka?
28.12.2008 19:46:45   
Kerensa*
Tudi, če ne dojiš, je ne potrebuješ. Moja otroka sta prvo leto preživela brez. Pa zdaj je spet nimamo.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mikrovalovka?
28.12.2008 20:07:19   
Anonimen
Komot preziveli brez nje.

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mikrovalovka?
28.12.2008 20:30:09   
lukec
Midva sva jo sicer imela, ampak za dojenčka je nisem pa skoraj nič rabila.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mikrovalovka?
28.12.2008 21:08:08   
CatJa
Zakaj pa prav za dojenčka?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mikrovalovka?
28.12.2008 21:31:03   
moyca
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Midva sva jo sicer imela, ampak za dojenčka je nisem pa skoraj nič rabila.


enako pri nas.nič jo nisva rabila za user posted image . ni ti jo potrebno kupovat samo za to

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mikrovalovka?
28.12.2008 21:45:31   
ZvezdicaZaspanka
IZVIRNO SPOROČILO: moyca

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Midva sva jo sicer imela, ampak za dojenčka je nisem pa skoraj nič rabila.


enako pri nas.nič jo nisva rabila za user posted image . ni ti jo potrebno kupovat samo za to


Enako pri nas. Imam dvojčka, ki sta stara že 10m, ampak mikrovalovke do zdaj nisem rabila niti enkrat. Pa sta na AM. Po mojem res ni nujna.

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mikrovalovka?
28.12.2008 22:47:25   
Najaa
Je nimamo in je ne rabimo.

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mikrovalovka?
28.12.2008 22:57:22   
mamči
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Je nimamo in je ne rabimo.


Enako. In je tud ne bomo imeli.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mikrovalovka?
28.12.2008 22:59:54   
Majuska
Mi je nimamo, pa imamo 4-mesečnega dojenčka. Večinoma se doji, kadar pa je po flaški, imamo na voljo grelec flašk in nam to čisto zadostuje.

_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mikrovalovka?
28.12.2008 23:13:43   
Marogica
Meni je prišla zelo prav, predvsem, ko sta začela jesti GH. Sem na hitro  mleko segrela, za kašice, vodo za instant čaj, pa tudi kakšne kupljene kašice, predvsem pri ta drugem, ki ni hotel jesti doma pripravljene hrane(prvih nekaj mesecev).

In predvsem...pri mikrovalovki gre vse prekleto hitro. In ko imaš malega otročka, ki je lačen, pa mu še ne moreš dopovedati, da bo mleko čez 5-10 min gotovo....takrat ti pride tistih 20-40 sekund resnično prav. Smo bili vsi manj nervozniuser posted image

Da ne govorim na splošno v gospodinjstvu. Res mi pride prav.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mikrovalovka?
28.12.2008 23:40:04   
babylove
Jaz si ne morem predstavljat, da bi si vodo za čaj grela na štedilniku. Z mikrovalovno je dosti hitreje, meni je res praktična. Ne samo za dojenčka, ampak nasploh. In če pogledaš, koliko denarja vržeš v grelec stekleničk, ki ima zgolj to funkcijo in se ga uporablja omejeno časovno obdobje, je bolj racionalno kupit mikrovalovno. Seveda pa gre tudi brez nje.

_____________________________






(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mikrovalovka?
28.12.2008 23:54:27   
sirenetta
Mi jo imamo. Imam 8 mesečnega dojenčka, prve dva meseca sem kombinirala dojenje in AM, zdaj jemo GH, pa mikrovalovke nisem in ne rabim nič v zvezi z otrokom. Saj tudi sicer jo uporabljam za nas vgl. samo za odmrznit hrano iz zmrzovalnika in pa za si kaj pogret.

Materino mleko naj se ne bi segrevalo v mikrovalovki, ker se izničijo protitelesa in druge sestavine (če si boš črpala svoje mleko).
Za AM pa je vodo treba zavret (in po navodilih pustiti da prevre 5 min) kar je z mikrovalovko zame neizvedljivo (voda težko zavre, če zavre šprica v mikrovalovki naokoli, skozi vrata ne vidiš kdaj je zavrela voda).

Kvečjemu pogojno pride prav, če imaš kakšno izmed naslednjih reči: grelnik vode (v njem zavreš vodo za AM, za čaj; nekateri imajo timer in vre voda točno toliko časa kot je potrebno nakar se sam izklopi), termoska če hraniš otroka z AM (1 x dnevno prevreš večjo količino vodo npr. liter vode, pustiš, da se shladi na ustrzno temperaturo in jo še vročo shraniš v termosko - vsakokrat ko rabiš vodo za pripravit AM jo enostavno iz termoske preliješ v stekleničko in vmešaš AM in to je to), električni grelec stekleničk (mi ga skoraj nič nismo uporabljali).

Vgl. za moje pojme si res ne rabiš nabavit mikrovalovke, prej termosko (pa še to, če ne boš dojila za shranit vodo za pripravo AM), grelec vode (isto, mogoče no še za pripravo čaja, ampak za to se tako ne mudi in lahko vodo tudi na štedilniku zavreš, pa kasneje za zavret vodo za riževe, žitne kašice), električni grelec stekleničk (tudi ni ne vem kako nujen).

Moj nasvet je, da počakaj in boš sama videla ali boš potrebovala kaj od tega ali ne (odvisno ali boš dojila ali dajala AM, kasneje kakšno GH boš dajala otroku, torej kupljeno ki jo je treba segreti ali boš sama pripravljala in torej segrevanje ni potrebno).



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mikrovalovka?
29.12.2008 0:00:46   
sirenetta
Še moj odgovor tistim, ki pravijo da vodo segrejejo v mikrovalovki: vodo je potrebno za dojenčka prevret in ne le segret. Tako za pripravo čaja kot za pripravo AM.
Vsaj prve mesece, saj voda iz pipe je morda za nas odrasle ok, za dojenčka pa raje ne bi tvegala kakšne črevesne okužbe ali kaj podobnega. Lahko pa se seveda pozanimaš pri pediatrinji ali na MŠ ali je vodo dovolj le segret ali jo je potrebno prevreti (na navodilih za pripravo AM jasno piše, da jo je potrebno zavreti in pustiti vreti vsaj 5 minut), nobena mikrovalovka pa ni tako čudežna da bi to zmogla v 20, 30 sekundah. Meni se zdi mikrovalovka za prevrevanje vode totalno neuporabna.

< Sporočilo je popravil sirenetta -- 29.12.2008 0:01:06 >

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mikrovalovka?
29.12.2008 0:01:51   
rija
glede na to, da nisem dojila, mi je mikrovalovka zelo, zelo olajšala vse skupaj....si ne predstavljam, da mleko pogrevam na plošči v nekih posodahuser posted image

pa tudi sicer je ne dam! sem odvisna od nje....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mikrovalovka?
29.12.2008 0:04:11   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: sirenetta

Še moj odgovor tistim, ki pravijo da vodo segrejejo v mikrovalovki: vodo je potrebno za dojenčka prevret in ne le segret. Tako za pripravo čaja kot za pripravo AM.


ja je nikoli nisem prevrela, sem kupovala humano in jo uporabljala kar iz tetrapaka.....itak tudi zase kupujemo vodo in je ne pijemo iz pipe....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mikrovalovka?
29.12.2008 0:16:50   
Ribica **
Mi imamo mikrovalovko staro ze ene 15 let, pa voda notri zna tudi vreti, pa ceprav je mrezasta sipa, se vidi, kdaj v salici zavre voda - pa nic naokrog ne sprica, razen ce cisto do roba nalijes user posted image  

Pogrevanje mleka za cokolino, vodo za caj, mleko za instant kave itd., juho ... ma ni sans, da bi to pocela na stedilniku, ce je v mikrovalovki to narejeno v minuti ali manj user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mikrovalovka?
29.12.2008 9:32:33   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: sirenetta
Še moj odgovor tistim, ki pravijo da vodo segrejejo v mikrovalovki: vodo je potrebno za dojenčka prevret in ne le segret. Tako za pripravo čaja kot za pripravo AM.


Prevreto ohlajeno vodo potem po potrebi segreješ v mikrovalovki.

A ve pa prevrete vsakič recimo po 90 mlll vode sproti ali kako? Pa potem ohlajate? Pa otrok kar potrpežljivo čaka vsakič? Ne vem, si ne predstavljam, zakaj bi i človeka tako zakompliciral življenje.

Drugače pa ja, meni je mikrovalovka prišla zelo prav za segrevanje (prekuhane) vode in pozneje za gretje vnaprej pripravljenega kosila. Dopoldne sem, medtem ko je spal, lepo skuhala kosilo za otročka, ga dala v posodico s pokrovom in v hladilnik. Ko sva prišla s sprehoda, pa samo lepo posodico v mikrovalovko za par sekund in kosilo je bilo gotovo.
Meni je res olajšala tisti čas. Ful.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mikrovalovka?
29.12.2008 9:53:01   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: sirenetta
Še moj odgovor tistim, ki pravijo da vodo segrejejo v mikrovalovki: vodo je potrebno za dojenčka prevret in ne le segret. Tako za pripravo čaja kot za pripravo AM.


Prevreto ohlajeno vodo potem po potrebi segreješ v mikrovalovki.

A ve pa prevrete vsakič recimo po 90 mlll vode sproti ali kako? Pa potem ohlajate? Pa otrok kar potrpežljivo čaka vsakič? Ne vem, si ne predstavljam, zakaj bi i človeka tako zakompliciral življenje.


Drugače pa ja, meni je mikrovalovka prišla zelo prav za segrevanje (prekuhane) vode in pozneje za gretje vnaprej pripravljenega kosila. Dopoldne sem, medtem ko je spal, lepo skuhala kosilo za otročka, ga dala v posodico s pokrovom in v hladilnik. Ko sva prišla s sprehoda, pa samo lepo posodico v mikrovalovko za par sekund in kosilo je bilo gotovo.
Meni je res olajšala tisti čas. Ful.


Saj sem napisala v zgornjem postu, da prevreš samo 1x na dan npr. liter vode in ravno prav vročo vodo shraniš v termoski, tako ti kasneje ni treba nič segrevat ne v mikrovalovki ne kje drugje. Vodo ensotavno iz termoske preliješ v flaško dodaš AM in ciao. Mišni je treba brat user posted image

Evo še nekaj kar je bilo napisano na temo MV na MON:
http://med.over.net/forum5/read.php?151,2800265,2800318#msg-2800318
Potem pa vsak po lastni presoji user posted image .


< Sporočilo je popravil sirenetta -- 29.12.2008 9:54:47 >

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mikrovalovka?
29.12.2008 9:55:18   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: rija

glede na to, da nisem dojila, mi je mikrovalovka zelo, zelo olajšala vse skupaj....si ne predstavljam, da mleko pogrevam na plošči v nekih posodahuser posted image

pa tudi sicer je ne dam! sem odvisna od nje....user posted image


welcome to club user posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mikrovalovka?
29.12.2008 10:01:03   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: sirenetta
Saj sem napisala v zgornjem postu, da prevreš samo 1x na dan npr. liter vode in ravno prav vročo vodo shraniš v termoski, tako ti kasneje ni treba nič segrevat ne v mikrovalovki ne kje drugje. Vodo ensotavno iz termoske preliješ v flaško dodaš AM in ciao. Mišni je treba brat user posted image


Jaaa, napisala si pa tudi, da je treba vodo prevret in ne samo segret v mikrovalovki. Je treba brat, kaj napišeš, če sproti pozabiš.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mikrovalovka?
29.12.2008 11:09:04   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: sirenetta
Saj sem napisala v zgornjem postu, da prevreš samo 1x na dan npr. liter vode in ravno prav vročo vodo shraniš v termoski, tako ti kasneje ni treba nič segrevat ne v mikrovalovki ne kje drugje. Vodo ensotavno iz termoske preliješ v flaško dodaš AM in ciao. Mišni je treba brat user posted image


Jaaa, napisala si pa tudi, da je treba vodo prevret in ne samo segret v mikrovalovki. Je treba brat, kaj napišeš, če sproti pozabiš.


Saj, jo je treba prevret ni dovolj le, da jo segreješ. Torej ogrevanje ni dovolj, potrebno je vretje. Voda mora biti prevreta in ne samo segreta. Očitno si me narobe ali pa sem se nerodno izrazilauser posted image .
No, žalit pa tudi ni treba, res da že včasih emšo malo nagaja, ampak nič nisem pozabila user posted image .

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mikrovalovka?
29.12.2008 11:10:00   
sirenetta
Pa lepe praznike vsem, tistim ki grejete v MV in tistim ki ne user posted image .

user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil sirenetta -- 29.12.2008 11:11:14 >

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mikrovalovka?
29.12.2008 11:12:04   
Mišni
Ja pa saj vodo prej prevreš, kakšen liter jo imaš na zalogi recimo v kakšnem vrču, potem pa jo samo pogreješ v mikrovalovki. Joooj, res ne vem, kako naj še napišem, da boš razumela. Tako vse, ki imamo mikrovalovko, delamo s to vodo za adaptirano mleko. Samoza to je šlo in nič drugega.
Kar se tiče žaljenja, sem napisala podobno kot ti meni, samo smajlija nisem dodala na koncu, ker jih pač ponavadi ne uporabljam kaj preveč.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?