|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   maternični vrat
1.4.2005 8:48:34   
CIPRESA
Imam spet eno vprašanje za tiste, ki malo več veste. Namreč danes sem bila na pregledu in mi je rekla G da se mi maternični vrat malo krajša sicer je zaprt in vse O.K. in da ni pod mejo krajši ampak da se mi malo krajša. Kaj to pomeni nimam pojma in mi seveda tudi ni nič obrazložila. Ali je imela katera podobne težave???

Nevem kakšno oznako ima meritev MV v materinski knjižici ampak tam nekje piše CK 3,2cm zaprt.
Prejšnji pregled je pa pisalo CK 4,4cm zaprt.
Mogoče so pa to te mere in kaj to pomeni tudi nimam pojma ali se mi maternica veča in se s tem MV krajša ali kaj NEVEM.

LP CIPRESA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   maternični vrat
1.4.2005 8:51:40   
TVN
Cipresa, jaz sem sicer čista novinka, ker sem šele v 16. tednu, vendar vem, da so to mere. Meni je moja G na zadnjem pregledu rekla, da je MV o.k., ker je zaprt in dolg 4cm.

Kaj bolj natančnega bo še katera druga povedala.

LP!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   maternični vrat
1.4.2005 8:51:50   
Mina1
Cipresa, maternični vrat ne sme biti krajši od 35 cm. Oz. če je krajši, potem imajo nad tabo strogo kontrolo in moraš strogo počivati, da ne pride do prezgodnjega poroda in tako.

Naslednjič jo kar direk vprašaj, tole svojo G, naj ti pove kaj in kako;)

Vse bo v redu,

pa-pa Mina1


(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   maternični vrat
1.4.2005 8:53:17   
CIPRESA
Mina1 a si mislila 3,5 cm????

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   maternični vrat
1.4.2005 8:54:05   
Mina1
Ajoj, ne cm ampak mm, se opravičujem. Torej MV ne sme biti krajši od 35 mm. Če je krajši prideš v skupino z visokim tveganjem za prezgodnji porod, razen če niso prisotni drugi dejavniki kot. npr. razpok mehurja, večplodna nosečnost, krvavitev v nosečnosti, vnetja etc.

Torej mm in ne cm;)

pa-pa Mina1

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   maternični vrat
1.4.2005 9:12:46   
CIPRESA
Meni je G rekla da za ta teden nosečnosti to ni nič kaj pretresljivega, me pa res včasih malo špika v nožnici in prej nisem vedela kaj je to. Ni mi rekla da bi morala skos ležat ampak malo več počivat.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   maternični vrat
1.4.2005 9:14:47   
Mina1
Verjetno je vse v redu, ker te je pregledala in pomembno je tudi to, da je MV zaprt, torej ni panike.;)

pa-pa Mina1

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   maternični vrat
1.4.2005 9:17:17   
darjatimci
Jaz sem imela nekaj nad 2 in me razen pritiskanja navzdol ni nič motilo ( tudi G. je rekla,da ni panike),sem pa bila od 6m dalje v bolniški.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   maternični vrat
1.4.2005 9:17:33   
CIPRESA
HVALA MINA za odgovore, si me malo potolažila.

Kaj vse bi naredile da bi bili naši malčki zdravi in da bi se nosečnost odvijala BP pa vseeno pride velikokrat kaj takega ko je potreben le POČITEK. To je res najmanj kar lahko storim za našo bebiko.

LP CIPRESA:nosecka:

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   maternični vrat
1.4.2005 9:18:21   
darjatimci
Jaz sem imela nekaj nad 2 in me razen pritiskanja navzdol ni nič motilo ( tudi G. je rekla,da ni panike),sem pa bila od 6m dalje v bolniški.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   maternični vrat
1.4.2005 9:40:12   
pravljica
kako pa G to izmeri? a z UZ? kaj pa če nimaš več UZ?

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   maternični vrat
1.4.2005 9:45:05   
Anonimen
cipresa, jaz sem imela zadnjič uz, pa mi je izmerila 31 mm, zaprt. Pa mi je dala tist ogaben sirup (Legofer) in Boscopan tablete proti krčem in strog počitek.
Ti pridno počivaj in boš vidla, da po enem tednu / desetih dneh boš kot :rozica:

Pravljica, UZ materničnega vratu ti naredi vaginalno. Meni ga je naredila, ker sem imela krče. Pač ga naredijo, ker ga morajo (če je kaj narobe).



(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   maternični vrat
1.4.2005 9:45:30   
Mina1
Ja mene so poslali prov v Porodnišnico na merjenje z napotnico od G. To zdaj prakticirajo zadnje čase in tako;)

pa-pa Mina1

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   maternični vrat
1.4.2005 11:51:46   
CIPRESA
Tinka a se mi lahko podaljša nazaj???????????? A kako misliš da bo po 10 dneh O.K.???

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   maternični vrat
1.4.2005 11:53:49   
CIPRESA
Je pa tko da jaz ne ležim non stop ampak se pazim da ne pretiravam z hojo ali kakšnim pospravljanjem ali kaj podobnega. Tudi dol pravijo da je bolje da se ne držim tko da nabiranje regrada sedaj naprej odpade.
Več pa sedim in se bolj počasi gibljem, počitek pa 1X na dan pa pol kar hitro zvečer v posteljo.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   maternični vrat
1.4.2005 12:02:24   
Tricia
Evo, ma kaj samo jaz imam tako G, da mi do sedaj - 34t - NI NITI 1X IZMERILA MV ???????????????????????
Ma porkafix! Pred 1 mesecem me je poslala na bolovanje, ker da mi popušča mat. ustje in da moram počivat in to je to !?!?!?!?!?!?! BO????
ZAkaj pa pol imam materinsko knjižico, če je tako za rečt prazna. Samo tiste kile mi znajo pisat not!!!! In pritisk !!!! In kdaj imam spet pregled!!!!
K A T A S T R O F A !!!!!
Se opravičujem za ta izpad, a sem tako jezna ko sem prebrala to temo, kjer vse veste kar je treba vedet, sam jaz sem ko en bublo. Brez zamere, a sem se morala izprsit.:hudicek::hudicek::hudicek:

Pozdravček od :hudicek: Tricie

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   maternični vrat
1.4.2005 12:13:39   
Anonimen
Jaz sem imela 3,4 pa ni bilo nič narobe, če se ne motim se pa krajša in odpira ko se bliža porod. Mislim da je kritično ko je manj kot 2 cm ali nekaj takega ali pa ko se začne odpirat. Grem na mon pobrskat

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   maternični vrat
1.4.2005 12:21:07   
Anonimen
Evo dva odgovora dr. Pušenjaka:

"našteti podatki nimajo nobene zveze drug z drugim. Dolžina MV 42mm ali 30mm ali 50mm imajo povsem enak pomen, to je dolg,zaprt, torej varen MV. Navidezna razlika 8 mm med prejšnjo im novo meritvijo ni ni+ujno sploh realna, saj MV ni mrtva, trdna snov temveč živo tkivo, ki se krči in razteza, torej spreminja tudi svojo dolžino skozi vso nosečnost. Nekateri MV se ti celo pred očmi povsem odprejo do zunanjega materničnega ustja, ki ostane zapeto, torej se v pol minute "na videz skrajša na 1 - 2 mm, nato pa se v naslednji minuti spet konnsolidira v zaprt in dolg MV. Pojav imenujemo dinamični cervix in za vsaj 4 take primere, ki sem jih pri nekaj 100 izmerjenih MV srečal, lahko potrdim da so vse rodile v terminu, torej po 37. tednu brez vsakršnih dodatnim ukrepov.
Če bi želeli ugotoviti slabšalni trend krajšanja MV bi torej morali MV ponovno izmeriti še čez 2 - 3 tedne, pri tem pa moramo upoštevati tudi naravno dogajanje, torej krajšanje MV v tretji tretjini nosečnosti, ki ne vodi v prezgodnji prood temveč samo v ustrezno skrajšan in na porod pripravljen MV ob terminu."

"nobenega dokaza nimamo, da bi počivanje podaljševalo nosečnost pri zdravih nosečnicah, ki imajo normalno dolg MV. Za normalno dolg MV imamo tak MV, ki meri več kot 15 mm pred 23. tednom nosečnosti. Če MV meri manj, potem je tveganje za prezgodnji porod povečano, je pa še čas, da se naredi cerklaža. Če nimate drugih težav, torej ne krvavite ali nimate povečanega izcedka, noseči pa ste prvič ali pa v predhodnih nosečnostih niste imeli slabega izida oziroma poroda pred 32. tednom nosečnosti, potem ni nobenega razloga misliti, da boste zaradi dela splavili oziroma prezgodaj rodili.Tudi če bi se to slučajno res zgodilo, žal nima nobene zveze z dolžino MV, ki vam ga je morda izmerila ginekologinja. V takem slučajnem primeru bi bilo to "slepe kure zrno". Če bi namreč po naključju merili vsem nosečnicam MV, bi verjetno vsaj v 15 - 20% primerih izmerili takšno dolžino MV, prezgodaj rodilo pa bi jih manj kot 1%, enak % pa bi jih prezgodaj rodilo tudi med nosečnicami z bistveno daljšim MV."

Lp

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   maternični vrat
1.4.2005 12:22:58   
Anonimen
Tricia jaz teh podatkov tudi nisem imela vpisanih prav v materinski knjižici ampak na enem listu zraven, ko je sestra pri pregledu pisala kaj je G povedal.

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   maternični vrat
1.4.2005 12:39:31   
Anonimen
Cipresa: sedenje ni počitek!!!

Ne verjamem, da se ti podaljša...lahko se ti pa samo, da se NE SKRAJŠA. Mah ne vem :zmeden: če sem blond :zmeden:

Vem, samo, da sigurno počitek pomaga!
Ležanje!!!!

Men zdej trebuh ne otrjuje, pa nimam več krčev. Zakaj? Ne vem. Najbrž zaradi počivanja in zato, ker nisem več pod stresom. Kaj se pa dogaja z MV pa pojma nimam :zmeden2:

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   maternični vrat
1.4.2005 12:41:28   
Anonimen
Cipresa in tinka, če si prebereta od pušenjaka odgovor je napisal, da je hmm, kako že, da je živa stvar in da je težko točno zmert, tko da se ena meritev lahko razlikuje od druge, pa ni nujno, da se je dejansko kaj spremenilo. Tko nekak

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   maternični vrat
1.4.2005 14:09:28   
ZVEZDICA 22
Drage punce, kdaj pa se dela ta preiskava?jaz sem :nosecka: 28 tednov pa mi razen uz niso naredili še nobene druge preiskave. Zakaj pa ne? A morajo biti kakšni posebni razlogi za pregled in meritev mat.vratu al kaj??? Zdaj me pa res že skrbi.Kaj pa če sem že odprta pa sploh ne morem vedet tega?!?Groza...

Bodite pridne še naprej!

N

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   maternični vrat
1.4.2005 14:27:01   
Anonimen
Po mojem že pri morfologiji, za kasneje pa ne vem

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   maternični vrat
1.4.2005 14:46:46   
Tricia
Alja, meni niso dali niti nobenega papirja (samo 2x slikco :duda: ) oz. tako bom rekla, ko me G pregleduje, sestre še zraven ni. Pride sam ko poslušamo :duda: srček.
Evo zdravstvo!!!!!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   maternični vrat
1.4.2005 15:09:33   
Anonimen
Aja?

Pri meni je bla sestra zraven pri nuhalni in pri morfologiji, da je on pregledoval, ona pa zapisovala podatke. Kako drugače naj pa po končanem pregledu še ve vse rezultate? Diplomiranci gor ali dol, ne more si vsega zapomnit!

Čudno. Ali pa se mu ne da pisat, ker je vse ok. Najbolje, da se tolažiš s tem.

trikrat hura za naše zdravstvo! :(

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?