|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 9:19:18   
baguSka
Grrr.. Sem ze vse napisala pa me je vn vrglo. user posted image No pa se 1x bl na hitro:

moja menstruacija me vedno bl skrbi! Pogovarjala sem se ze z vecimi puncami in nobena nima takega primera, kot ga imam jaz. Moja predraga spremljevalka, ki me mesecno obisce ze od 11.ga leta se mi se ni zdela tok sumljiva, kot se mi zdi zdaj. Pa ceprav je vedno enaka.

Da vam razlozim.. user posted image Prvi dan ko jo dobim, opazim le sluzasto rjav izcedek na papirju, ko grem na wc. Si nastavim vlozek in cakam do naslednjega dne. Do takrat se ne zgodi nic vec. Naslednji dan pa bolecine, krci, zvijanje in seveda vlitje krvi - v vsej svoji velicini kot nekatere pravijo. :-) No, do tukaj vse lepo in prav, ce nebi potem na wc-ju opazila, da mi iz noznice padajo najrazlicnejsi koscki ne vem cesa... pac zgleda kot neko tkivo na pogled in si tud s tem nikoli nisem delala skrbi, ker sem si pac mislisla - strjena kri. Nakar pa sem se enega lepega dne odlocla, da to zadevo sprobam pod prsti - ni dolgo od tega. :-) Mogoce kaksno leto nazaj... Ampak si tud s tem nisem delala skrbi, vse do ne dolgo nazaj, ko me je to zacelo glodat, da kaj pa ce to ni 'normalno'? Na otip so ti koscki pac trdi, kot nek najlon, vata, koscek blaga, katerega se ne da prelomit oz raztrgat.. user posted image

Zdej pa me DRAGE MOJE PUNCE - RESNO ZANIMA, ali sem res edina, ali obstaja se kaksen primerek podoben meni!?user posted image Ker jaz se namrec s svojim G se nikoli nisem o tem pogovarjala, ker se mi ni zdelo potrebno... menstruacija je pac menstruacije, ne!? Vsaj tako sem vedno mislila in nikol si nisem postavljala nekih vprasanj okol tega...

Hvala vsaki za pomoc in ze RESNE odgovore!user posted image

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 9:21:55   
Shorty_
Kot da bi opisala moje težave, edino od izcedka do ulitja je ponavadi samo pol dnevauser posted image ja taki čudni koščki ja, in to jih je ogromno.... pri meni vse skipaj traja nekje 7 dni, od tega 3 dni lije za zmoretuser posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 9:22:40   
baguSka
Aja moja spremljevalka me drugac obisce 1x na 30-35 dni in me ne zapusti od 6-7 dni... Bolecine in 'smeti' iz mene, pa padajo od 2-3 dni.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 9:22:56   
ronja
Normalno, da če se sluznica odlušči, mora nekam it in ker so naša rodila enosmerna pot, lahko gre samo ven. Sluznica oz. njeni deli se lahko sprimejo v kepice, lahko pa gre ven kot koščki tkiva, ki ni tako trdo zbit skup, ampak je mehko in vlaknasto. Mislim, da nimaš razloga za skrb. Pri meni je podobno, pa zaenkrat nimam problemov z zanositvijo.


< Sporočilo je popravil ronja -- 3.2.2010 9:23:45 >

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 9:23:18   
tix
Živjo!

Pri meni je podobno, mislim, da ne vedno, ampak učasih vidim tudi jaz kakšen košček vmes, nevem kakšen na otip, ampak si ne delam nevem kakšnik skrbi - 100 ljudi 100 različnih ciklov

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 9:23:19   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Aja moja spremljevalka me drugac obisce 1x na 30-35 dni in me ne zapusti od 6-7 dni... Bolecine in 'smeti' iz mene, pa padajo od 2-3 dni.
na 24-25 dniuser posted image men se že meša k mislim da sem skoz v plenicahuser posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 9:24:54   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

ja taki čudni koščki ja, in to jih je ogromno....



ok si mi ze odgovorila in me potolazila!user posted image sej ne da tebi privoscim, ampak privoscim sebi!!user posted image


jeeej nisem edina!! ufff.. res me je skrbel, ker vse k jih poznam tega nimajo!user posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 9:25:33   
uškinamama
si me nasmejala user posted image , ker še nisem slišala, da bi katera probala kakovost menstrualne krvi user posted image . Te koščke sem imela tudi jaz, samo , kot rečeno me ni preveč zanimalo agregatno stanje user posted image , zdaj pa imam Kt in tista vmesna krvavitev ni omembne vredna. Mi pa o teh kosih večkrat govori prijateljica , ki ima sindrom policističnih jajčnikov in ko ima menstruacijo ( cca. 5x letno) ima te kose. Ona si je postavila diagnozo , da se kakšna cista ščisti...

Smejem pa se še vedno ...sori , čeprav vem, da ni smešno.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 9:27:31   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka


IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

ja taki čudni koščki ja, in to jih je ogromno....



ok si mi ze odgovorila in me potolazila!user posted image sej ne da tebi privoscim, ampak privoscim sebi!!user posted image


jeeej nisem edina!! ufff.. res me je skrbel, ker vse k jih poznam tega nimajo!user posted image
ja al jih pa ne opazijo, ker kot je Ronja napisala se sluznica mora sčistit. Men je enkrat g rekla da če je tega več je sluznica debelejša in je tudi zanositev lažja... neki tazga ampak to že ene 4 leta nazajuser posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 9:28:58   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Normalno, da če se sluznica odlušči, mora nekam it in ker so naša rodila enosmerna pot, lahko gre samo ven. Sluznica oz. njeni deli se lahko sprimejo v kepice, lahko pa gre ven kot koščki tkiva, ki ni tako trdo zbit skup, ampak je mehko in vlaknasto. Mislim, da nimaš razloga za skrb. Pri meni je podobno, pa zaenkrat nimam problemov z zanositvijo.



Ronja, ja.. sej tole mi je nekak blo razumljivo. Ampak vseeno me bl tisti del skrbi, da ni mehko in vlaknasto!? Ampak trdo oz kot nek najlon. Ne vem niti ce bi ga lahko s skarjami prerezala. Tega pa se nisem probala. user posted image user posted image

Imam pa jst tezave z zanositvijo, ampak jih nikol nisem povezovala s tem. Pa tud zdej jih ne. Me je pa pac vedno bolj razjedalo to vprasanje.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 9:29:59   
baguSka
ce je tega vec, da je tud zanositev lazja??? ufff.. pol bi jst mela ze 100 otrok. pa ne vem se ce bom sploh kdaj kaksnega mela.. user posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 9:32:03   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

si me nasmejala user posted image , ker še nisem slišala, da bi katera probala kakovost menstrualne krvi user posted image . Te koščke sem imela tudi jaz, samo , kot rečeno me ni preveč zanimalo agregatno stanje user posted image , zdaj pa imam Kt in tista vmesna krvavitev ni omembne vredna. Mi pa o teh kosih večkrat govori prijateljica , ki ima sindrom policističnih jajčnikov in ko ima menstruacijo ( cca. 5x letno) ima te kose. Ona si je postavila diagnozo , da se kakšna cista ščisti...

Smejem pa se še vedno ...sori , čeprav vem, da ni smešno.


pa sej se lohk smejes... sej se tud sama sebi zdim smesna... tud vedla sem, da se mi boste smejale! no, mogoce ne vse, ampak veliko vas pa ja... pa mi je vseeno!user posted image

no kar se tabletk tice, pa itak razumljivo - tisto sploh ni menstruacija!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 9:56:34   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

si me nasmejala user posted image , ker še nisem slišala, da bi katera probala kakovost menstrualne krvi user posted image . Te koščke sem imela tudi jaz, samo , kot rečeno me ni preveč zanimalo agregatno stanje user posted image , zdaj pa imam Kt in tista vmesna krvavitev ni omembne vredna. Mi pa o teh kosih večkrat govori prijateljica , ki ima sindrom policističnih jajčnikov in ko ima menstruacijo ( cca. 5x letno) ima te kose. Ona si je postavila diagnozo , da se kakšna cista ščisti...

Smejem pa se še vedno ...sori , čeprav vem, da ni smešno.


pa sej se lohk smejes... sej se tud sama sebi zdim smesna... tud vedla sem, da se mi boste smejale! no, mogoce ne vse, ampak veliko vas pa ja... pa mi je vseeno!user posted image

no kar se tabletk tice, pa itak razumljivo - tisto sploh ni menstruacija!


Se ne smejem tebi ampak načinu kako si to povedala.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 11:00:34   
trobentic_@
Sem imela tudi enako s tem da je meni vložek ali tampon zdržal samo 30 min.Tako močno sem imela
Hvala bogu da nimam več M

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 11:55:04   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Mi pa o teh kosih večkrat govori prijateljica , ki ima sindrom policističnih jajčnikov in ko ima menstruacijo ( cca. 5x letno) ima te kose. Ona si je postavila diagnozo , da se kakšna cista ščisti...




tako nekako sem tudi jaz imela, preden sem prvič zanosila in tudi sama sem si eno tako "diagnozo" postavla.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 12:04:48   
Anonimen
pri meni je bilo isto do 4leta nazaj ko sem prvič zanosila.po drugem porodu je teh strdkov manj,upam da bodo po tretjem zdaj izginili.imela sem pa isto od 1menstre,bla v bolnici na pregledih vse b.p.krči pa taki za umret,pa tri dni kot iz škafa je lilo,ponoči vse mimo,čez perilo pižamo,na rjuhe.po 1 porodu krčev ni blo več ,menstra pa traja 3-4 dni,dan pa pol močneje,pol pa skoraj nič več.mi je že takrat ginekolog rekel,ko boste rodili bo bolje.in je res.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 12:19:21   
Splišni
A niso to koščki sluznice? To imam jaz tudi, to imamo vse.

Jetrca se temu reče.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 13:31:13   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

A niso to koščki sluznice? To imam jaz tudi, to imamo vse.

Jetrca se temu reče.


Jetrca!?user posted image Ne resno nisem vedla tega. In NE nimamo vse tega. Vsaj tiste, katere sem do zdej o tem povprasala ne. Vidim pa zdej, da nisem edina. user posted image Ampak jaz osebno ne vidim podobnosti z jetrci... al to nima veze sploh s tem - ne vem zakaj bi se tko reklo user posted image user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 13:39:09   
sanasan
še ena sotrpinka....hvala za to temo, sem se tudi jaz že ukvarjala s tem vprašanjemuser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 13:40:23   
sanasan
sem hotla tudi 'analizirat' podobno kot ti, pa sem skoraj bruhala...teh 'jetrc' imam včasih za izvozuser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 13:46:45   
uwaga
Baguska pri meni je podobno,  Menstruacija traja 6-7 dni, od tega 2 ali 3 dni "lije".
"Koščki" so prisotni, pa jih nisem preverjala.
Kar se pa tiče, da je po porodu bolje, pa kakor pri kateri. Jaz sem imela včasih bistveno manj težav, krajše cikluse in brez krčev. Po dveh porodih je pa user posted image !

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 13:49:05   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

sem hotla tudi 'analizirat' podobno kot ti, pa sem skoraj bruhala...teh 'jetrc' imam včasih za izvozuser posted image


jah no.. men se te stvari ne gravzajo glih.. je pac del mene, kukrkol pogledas... res da ni glih tejsti, ampak vseen sem pac hotla prevert iz kaksnega testa je to!user posted image

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 16:43:01   
jana
Še ena z podobnimi problemi.Meni je enkrat med tuširanjem, ko sem čepela v banji padel takšen kos, da ni šel skozi mrežico v odtok.Takrat sem videla, da je to v bistvu nekakšna mrena,sluznica.To sem pač pripisovala letom (40+),vendar sem postala slabokrvna zaradi obilnih menstruacij.KO me je osebna zdravnica poslala k gin. mi je ta brez kakaršnih koli vprašanj in pregleda predpisal tablete cerazette,da bi izgubila menstro in bi se zaloge železa obnovile. Vendar jih kar ne morem začrt jest,ker nisem ravno pristaš kemije.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 17:11:56   
baguSka
Uff.. No tolk velik kos pa se men ne vem ce je kdaj iz noznice vn padu!?user posted image

Ja kako pa se drugac pocutis? In kaj naj bi te tablete sploh ble?

(odgovor članu jana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kakšno menstruacijo imate?
3.2.2010 17:16:18   
dolenjka
Stara sablja,mene nisi nikoli vprašala, ampak men se je tut to dogajal vedno in od nekdaj user posted image Pomojem bo res sluznica, če je pa s policističnimi jajčniki povedano pa bi tudi lahko potrdila, glede na to, da moji baje so user posted image No, upam, da je še nekaj časa ne bom imela, ker po prvem porodu je prišla po 3 mesecih, kljub polnemu dojenju user posted image

Jaz ti želim, da bi koščke oz. jetrca začela čim prej pogrešat in jih vsaj ene 15 mesecev ne bi imela user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?