|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Peg perego GT3 ali JANE slalom?
11.1.2008 8:57:09   
glista
Živ,

uporabnice teh dveh vozičkov prosim, da mi napišete svoje izkušnje. Kakšne so prednosti in slabosti teh vozičkov.
Predvsem me zanimajo morebitne slabosti.

Ne morem se odločiti med tema dvema. Pri Jane mi je všeč, da je lahek, po drugi strani pa se mi zdi GT3 bolj primeren za makadam in stranske poti. Pa pri Jane mi niso najbolj všeč barve, ampak to je zelo stranskega pomena.user posted image
Rabim pa vzdržjiv voziček, ker bo zelo velijo v uporabi in gre zlahka po vseh terenih.

LP,
Pija.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
12.1.2008 20:40:52   
GoYa
Jaz imam GT3 in sem z njim zelo zadovoljna. Znanka ima Jane Slalom in ko sta skupaj, je videti, da je naš bolj prostoren. Pomanjkljivost  GT3 je velika teža (kot si sama napisala), drugih pomanjkljivosti pa jaz nisem opazila. Jaz sem športni del uporabljala od rojstva dalje in nisem rabila nobenih dodatnih košar, kar pri Jane moraša imeti, ker ne gre športni del vozička v popolnoma raven položaj. S tem, da sem si strehico obrnila kontra in sem lahko otroka med sprehodom gledala. Jaz res nimam pripomb.
Aja, še to mi je fajn pri GT3 v primerjavi z Jane, da ima zelo veliko nakupovalno košaro, čeprav imajo novejši modeli nekoliko manjšo kot jo ima naš (mi imamo čisto prvi model vozička).

(odgovor članu glista)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
13.1.2008 14:45:56   
petea
Imam Janejev voziček:
ne rabiš dodatne košare - kupiš lahko lupinico, ki je hkrati avtosedež (Matrix), kar je zelo praktično pri vožnjah z avtom, ker otroka ne rabiš seliti, ima pa nastavljiv naslon, kar je super, ker lahko otrok gleda naokrog, ko pa zaspi, ga enostavno spustiš v ležeč položaj (izvedljivo tudi v avtu, dobro predvsem pri daljših vožnjah novorojenčka).
Na makedamu se super obnese. Tudi v mestu, ker v Sloveniji ni ravno dosti pločnikov, ki bi imeli klančine na prehodih za pešce, marsikje so na pločnikih izvennivojski pokrovi jaškov, razni jarki, razne grbine, jame ... Tako da tudi tam rabiš dobro vodljiv voziček z velikimi kolesi, da se lažje prebiješ preko.
Barve - se navadiš (jaz imam oranžno-modrega, mi je vedno bolj všeč).
Košara - z malo spretnosti vozim oooogroooomnoooo stvari. Včasih si namontiram še dodatno nosilno mrežo na ročaje, če je res potreba po tem. Samo potem pa se mi že res zdi, da tovorim kot mula. user posted image

Jaz sem zelo zadovoljna z njim; je lahek, dobro vodljiv, prilagodljiv, udoben meni in otroku. Je dovolj velik, da je dobro stabilen, a dovolj majhen, da gre tudi v majhna dvigala, če dvigneš prilagodljivi del ročaja - ne veš, kakšni problem so lahko mala dvigala, dokler ne sprobaš. user posted image

(odgovor članu GoYa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
13.1.2008 15:00:43   
petea
Ah, ja, glede prostornosti vozička: moj user posted image  spada med 'baročne angele' - torej tiste, ki so lepo zalito okrogli user posted image , pa ima čisto dovolj prostora v njem.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
13.1.2008 18:00:16   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Imam Janejev voziček:
ne rabiš dodatne košare - kupiš lahko lupinico, ki je hkrati avtosedež (Matrix), kar je zelo praktično pri vožnjah z avtom, ker otroka ne rabiš seliti, ima pa nastavljiv naslon, kar je super, ker lahko otrok gleda naokrog, ko pa zaspi, ga enostavno spustiš v ležeč položaj (izvedljivo tudi v avtu, dobro predvsem pri daljših vožnjah novorojenčka).
Na makedamu se super obnese. Tudi v mestu, ker v Sloveniji ni ravno dosti pločnikov, ki bi imeli klančine na prehodih za pešce, marsikje so na pločnikih izvennivojski pokrovi jaškov, razni jarki, razne grbine, jame ... Tako da tudi tam rabiš dobro vodljiv voziček z velikimi kolesi, da se lažje prebiješ preko.
Barve - se navadiš (jaz imam oranžno-modrega, mi je vedno bolj všeč).
Košara - z malo spretnosti vozim oooogroooomnoooo stvari. Včasih si namontiram še dodatno nosilno mrežo na ročaje, če je res potreba po tem. Samo potem pa se mi že res zdi, da tovorim kot mula. user posted image

Jaz sem zelo zadovoljna z njim; je lahek, dobro vodljiv, prilagodljiv, udoben meni in otroku. Je dovolj velik, da je dobro stabilen, a dovolj majhen, da gre tudi v majhna dvigala, če dvigneš prilagodljivi del ročaja - ne veš, kakšni problem so lahko mala dvigala, dokler ne sprobaš. user posted image


Jane lupinice so slabo ocenjene tako da jaz je ne priporočam. Sploh, pa so ugotovili pri testih, da ni dobro, da je otrok med vožnjo v lupinici v ležečem položaju.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
14.1.2008 7:13:14   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: petea
ko pa zaspi, ga enostavno spustiš v ležeč položaj 


Kako pa tole izvedeš? A ni Matrix narejen tako, da ga lahko uporabljaš ležeče počez na na sedežih, kot košaro ali pa sedeče kot avtosedež? Za vmesno stopnjo še nisem slišala.

Drugače poznam samo Jane iz prve roke in ga lahko samo pohvalim. Navadnega Slaloma sem 16m uporabljala vsak dan od začetka tudi po 3h in več dnevno, ko je mali shodil pač malo manj. Od začetka smo ga uporabljali z navadno trdo košaro potem 1m z lupinico potem pa športni del. Njihova globoka košara je super! Med večjimi če ne celo največja. Pri ta drugi smo jo 4m uporabljali namesto posteljice. Zame je globoka košara obvezna, ne glede na to kdaj rodiš, ker je user posted image  bistveno bolj udobno v njej kot v lupinici ali v športnem delu. No itak pa pri Slalomu športni del ni primeren za novorojenčka.

Je pa športni del velik. Še naš 2 letnik s skoraj 100cm in 16kg brez problema sedi v njem. No edino strehica mora bit zaprta, to pa itak pri vseh vozičkih. Je malo problema, ker pri 5m se kar zgubijo v njem in lezejo sem in tja, kasneje je pa super.

Za raznorazne makadame in brezpotja je pa tudi voziček super. Mi smo ga vozili po vseh mogočih poteh, pa gre brez problema.

Matrixa NE priporočam, ker je pretežek in preštorast! Ene ga sicer ful hvalijo, ampak večina pa ne.

Ker se mi je voziček tako dobro obnesel, sem kasneje kupila še njihovega tandema, ki ga zdaj vsakodnevno guramo okrog.

IZVIRNO SPOROČILO: Lianna
Jane lupinice so slabo ocenjene tako da jaz je ne priporočam.


Tole ravno ne drži - testiran je bil samo Matrix pa še to v ležečem položaju. Za pokončni položaj bi bila ocena verjetno malo boljša. Navadne lupinice pa tudi še nisem zasledila. (oz. mislim, da mi je pri zadnji debati o temle nekdo posredoval link, kjer je bila ocena (malo pobrskaj), pa ni bila ravno katastrofalno ocenjena. Malo poglej še starejše debate - že neštetokrat "prežvečena" tema.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
15.1.2008 22:20:39   
Anonimen
Jaz imam GT3 in sem z njim tudi zelo zadovoljna. Mene pa njegova teža sploh ne moti, pa se velikokrat pomikam po raznih klancih. Meni je všeč ker grem z njim res prav povsod in kadarkoli. Decembra v snegu sva šle brez problema, po blatu tudi, pesek, njive... Samo umazanga mam pa zmeraj user posted image . Pa všeč mi je tudi to, da je user posted image komot. V kakem drugem vozičku vidim revčke čist stisnjene, sploh zdaj ko so fino oblečeni. Kar pa se tiče košare, jaz sem jo imela, čeprav je moja rojena konec maja. In če bi se še enkrat odločala bi jo zopet imela, ker je user posted image zaščiten z vseh strani, na ravni podlagi, počuti se bolj varnega (po mojem).

Jaz user posted image ne bi vozila v lupinici, sploh če bo veliko v vozičku.

(odgovor članu ajdaN)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
17.1.2008 14:31:33   
razigrana
Tiste, ki imate GT3 in se zadovolnje z njim, kako pa privežete svoje otročke s pasovi (tistimi, ki pridejo čez zgornji del)? Jaz našega 1-letnika ne morem privezat, ker so prekratki (zdaj ko je oblečen v bundo).Mi ga imamo, sem zelo nezadovolna z njim in PP ne bomo več kupili. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
21.1.2008 11:53:10   
oktoberka



Js mam tud Jane slalom pro formula rebel in se nisem odločila za to košaro ki je avtosedež in košara v enem, ker je ful butasta pa še ta avtosedež ima varnost čist u podnu! Kar poglej si malo teste!!




_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
21.1.2008 22:24:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: razigrana

Tiste, ki imate GT3 in se zadovolnje z njim, kako pa privežete svoje otročke s pasovi (tistimi, ki pridejo čez zgornji del)? Jaz našega 1-letnika ne morem privezat, ker so prekratki (zdaj ko je oblečen v bundo).Mi ga imamo, sem zelo nezadovolna z njim in PP ne bomo več kupili. 


Sploh nisem še probala, ker jih še ne rabimo. Bom pogledala.

(odgovor članu razigrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
22.1.2008 9:02:43   
petea
Lianna, zakaj pa naj user posted image  med vožnjo ne bi bil v ležečem položaju?
Dosti bolje je za hrbtenico, ker ga manj nabija v še bolj mehke kosti, in bolje se naspi, ker je telo bolj sproščeno. Verjetno tudi morebitne trke bolje prenaša leže kot sede. Zaradi gravitacije namreč.

Glede testov pa je takole: ravno sem brala na zvezi potrošnikov Slovenije, da je važno, kako občutljive lutke imajo - en sedež, ki je bil lani najboljši, je letos zelo slabo ocenjen user posted image . Če pa dobi en drug sedež slabo oceno zaradi možnosti napačnega pritrjevanja, se mi zdi to problem uporabnikov, ki ne preberejo navodil za uporabo oz. ki se jih ne držijo. Tako da smo spet prepuščeni svojim občutkom in izbiram.

AjdaN: 'Kako pa tole izvedeš? A ni Matrix narejen tako, da ga lahko uporabljaš ležeče počez na na sedežih, kot košaro ali pa sedeče kot avtosedež? Za vmesno stopnjo še nisem slišala. '
Preprosto: ko otrok zaspi, primeš za ročaj na vzglavju lupinice in iz položaja avtosedeža spustiš lupinico v ležeč položaj in jo zasučeš počez čez sedeže ter drugače pripneš. Vzame ti okrog minute časa, otrok pa mirno spi naprej, ti pa v miru pelješ  ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
22.1.2008 13:50:15   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Lianna, zakaj pa naj user posted image  med vožnjo ne bi bil v ležečem položaju?
Dosti bolje je za hrbtenico, ker ga manj nabija v še bolj mehke kosti, in bolje se naspi, ker je telo bolj sproščeno. Verjetno tudi morebitne trke bolje prenaša leže kot sede. Zaradi gravitacije namreč.


Ja verjetno zato, ker so košare narejene tako, da so pripeti samo čez trebušček, ne pa 3 oz 5-točkovno. In če pride do trka ti otroka dobesedno prelomi na pol. Če se ti da prebrskaj stare debate o Matrixu pa boš najdla zelo nazoren filmček o tem. Tako da tvoja poudarjena trditev niti malo na drži.

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Preprosto: ko otrok zaspi, primeš za ročaj na vzglavju lupinice in iz položaja avtosedeža spustiš lupinico v ležeč položaj in jo zasučeš počez čez sedeže ter drugače pripneš. Vzame ti okrog minute časa, otrok pa mirno spi naprej, ti pa v miru pelješ  ...


No tole mogoče deluje pri otrocih, ki zelo trdno spijo. Če bi začela okrog našihdveh takole telovadit, bi bila v sekundi zbujena. Pa sem videla kako se zapenja Matrix - tako ležeče kot sedeče in ne verjamem, da si v minutki fertik. Najprej odpenjanje, pa spuščanje naslona, pa obračanje košare, pa zapenjanje košare na eni strani avta, pa na drugi... Hvala lepa. Sploh si pa najprej rekla da ga enostavno spustiš v ležeč položaj. Mogoče gre enostavno na vozičku, v avtu pa ob vsej opisani "telovadbi" ne vidim nič enostavnega.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
22.1.2008 15:31:39   
vaney
kolegica ima Jane slalom pro in je zelo zelo zadovoljna z njim. sama grem večkrat na sprehod z njo in ga moram tudi jaz pohvalit. je super vodljiv in zelo lahek. ona ima user posted image , sterega 1,5 meseca, pa je že od začetka v športnem delu, samo v zimsko vrečo ga da, pa ni nobenih problemov. ne da se poležat 100%, ampak dosti manj pa tudi ne. midva sva ga tudi kupila in že nestrpno čakava, da ga preizkusiva. kupila sva tudi lupinico Rebel. ne vem, zakaj so ene tako prepričane, da ni varna, meni je že kar nekaj trgovcev reklo, da se jih proda ogromno in da jih pohvalijo. pač stvar posameznika.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
22.1.2008 16:39:20   
Lea2007
Vaney, punce govorijo o Marix lupinici, ki je lahko krati košara in lupinica. Rebel je pa pomoje čist običajna lupinica in pomoje varna toliko kot ostale. Jaz se tudi naavdušujem nad Jane...za zdej še zbiram info...mam še precej časa...Zanimivo, da ima kolegica pikca kar v športenm delu.... No jaz razmišljam še o košari...

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
22.1.2008 18:18:12   
vaney
lea, zgleda, da nisem dobro prebrala prejšnjih komentarjev o lupiniciuser posted image  
glede kolegice pa-meni se zdi, da mu nič ne manjka, saj je skoraj na ravnem. na "lomljiv" predel daš pleničko ali pa dekico, da se zravna, čez še eno deko, potem pa zimsko vrečo in je na ravnem. jaz tudi ne bom kupovala košare in ga bom imela samo v športnem delu.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
22.1.2008 20:12:03   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: vaney
pa je že od začetka v športnem delu, samo v zimsko vrečo ga da, pa ni nobenih problemov. ne da se poležat 100%, ampak dosti manj pa tudi ne.


A resno?! Če pa kateri voziček NI primeren za novorojenčka je pa to definitivno Slalom! PA ne govori, da se skoraj čisto poleže! Naklona je enih 30 stopinj! V bistvu ima ritko najnižje, nogice so tudi malo dvignjene, tako da v bistvu leži kot v nekem trikotniku! In ne glede na to koliko ga podlagaš bo zmeraj ležal v luknji! Potem ga rajši vozi okrog v lupinici, bo manj škode.

PA potem ko dete začne enkrat v vozičku brcat in migat zleze dol, direktno tako da ima hrbtenico nekako v tisti luknji. Spomladi in poleti ga ravno ne moreš podkladat z nekimi dekicami.

Ampak vsak po svoje - zase vem, da ni šans da dam novorojenčka v športni del. Da ne govorim o tem, kako je (zimski otrok) direktno na udaru vetra in mraza, ker je pač obrnjen stran od tebe. Pa daj kupi vsaj kakšno torbo s trdim dnom, pa tisto daj v voziček. Če se ti že Jane košara zdi predraga.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
23.1.2008 9:31:44   
3T
Tudi mi smo zadovoljni uporabniki GT3-ja.

lp

(odgovor članu glista)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
24.1.2008 11:53:14   
petea
AjdaN:
- nam je P že od začetka govorila, da je potrebno user posted image  tudi v posteljici dvigniti zgornji del ležišča tako, da sta trup in glava više od nog (ne govorim o blazini pod glavo, ampak da mora bit celotna ravnina ležišča nagnjena za nekaj stopinj), saj se s tem preprečuje možnost zadušitev pri morebitnem polivanju; tako da mislim, da če leži otrok nekoliko nagnjen tudi v vozičku, ni nič narobe
- kako pa lahko vozijo novorojenčke v ostalih lupinicah, kjer so prav lepo zloženi, z ritjo v najnižji točki, saj so noge višje? (gledam namreč 1,5 m nečaka, kako ga transportirajo). Tu me res zanima tvoj odgovor.

- gledala sem teste, ki si jih pokazala; moje mnenje:
  - posnetki so prekratki in premalo pokažejo v določenih legah (v 1. posnetku manjka del, ko otroku v 2. delu trka zaniha glava naprej-nazaj, zelo verjetno takrat lahko udari v ročaj lupinice user posted image )
  - zakaj dojenček v Jane-ju ni bil pripet še s svojimi pasovi, v drugi lupinici   pa je bil? Logično, da ga je bolj prestavljalo.
  - lega lupinice v avtu in nastavitev ročaja ni bila v skladu z navodili Janeja.
- žal znam premalo nemško, tako da žal na ADEC-ovi strani nisem znala poiskati več in celotnih posnetkov

Pa še moje dodatno pojasnilo: včeraj sem si vzela čas pregledati Janejeva navodila in naš avto.
Ker se nama z dragim pripenjanje lupinice ni zdelo najboljše (moj dragi se poklicno ukvarja s preizkušanjem vzdržljivosti materialov, oba imava vsaj univerzitetno izobrazbo na tehničnih vedah, v najinih službah morava zelo dobro poznati fiziko, posebej medsebojno delovanje sil), sva sistem pripenjanja - po najinem malo izboljšala tako, da lupinico pripenjava z zgornjimi deli pasov, ne s spodnjimi, saj se s tem praktično onemogoči rotacija lupinice, seveda pa je v avtu pred lupinico tudi sprednji sedež, ki dodatno onemogoča takšno vrtenje. posledično zaradi tega tudi lažje po potrebi spreminjamo naslon. 
Glede na to, da smo v user posted image  prvih mesecih redno tedensko prevozili 300 - 400 km predvsem po slovenskih in avstrijskih (avto)cestah, kjer določeni odseki niso ravno najbolj prijazni do uporabnikov (luknje, razne izbokline, Avstrijci imajo radi betonske ceste, ki so vsakih nekaj m razrezane, zato med vožnjo sploh dojenčke fino dviguje v zrak in pri tem nenehnem guganju se zelo poveča sila, ki deluje na njihovo nežno telo; logično je, da v ležečem položaju telo manj trpi in se lahko manj deformira kot drugače). Iztegnjena lega Janejeve lupine je bila super za ta potovanja, seveda pa je bila vedno pritrjena tako, da je bila popolnoma fiksna in s čim manjšo možnostjo gibanja.

Še glede podlaganja stvari v vozičke - če je poleti prevroče za dekice, se da morebitne moteče izbokline v vseh vrstah vozičkov odlično pokriti tako z bombažnimi plenicami kot z brisačami, kar je večstransko uporabno.

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
24.1.2008 13:06:39   
Anonimen
Jané slalom PRO user posted image , ne zamenjam.

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
24.1.2008 13:37:36   
ajdaN
No posteljica in športni del vozička sta čisto nekaj drugega. Pri posteljici je dvignjen celotni del - dojenček še zmeraj leži NA RAVNEM samo dvignjen je. V vozičku pa NE. Ker ni raven, ampak prelomljen in ko samo malo pobrca je s hrbtenico direktno v luknji.

Lupinica in športni del vozička sta glede lege tudi čisto nekaj različnega, ne vem zakaj bi ju sploh primerjalauser posted image . Položaj v lupinici je enak temu v trebuhu, kar ne pomeni, da morauser posted image  nostop viset noter, ampak od začetka samo toliko kot je nujno.

Posnetki so bili zame dovolj nazorni. Če misliš da so premalo... Ne vem. Samo s pasom čez trebuh je bil pa verjetno pripet zato, ker je taka uporaba mišljena pri košarah (tudi pri PP in pri navadni Jane košari recimo).

Vajina izobrazba je pa tukaj res pomembnauser posted image . A misliš da brez diplome pa človek tega ne bi pogruntal če bi se poglobil v to.

Glede podlaganja v vozičku z deko ali brisačo sem pa še vedno enakega mnenja - NI dobro. Lahko pa tiste, ki to prakticirajo poskusijo ene 4 mesece po par urc dnevno ležat/spat v takem položaju (sevede nepremično, ker user posted image  drugače ne more), potem naj se pa oglašajo kako je to enako kot če ležiš na ravnem in kako je škoda denarja za košaro (popolnoma ravni vozički izvzeti).

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
24.1.2008 14:19:52   
petea
No posteljica in športni del vozička sta čisto nekaj drugega. Pri posteljici je dvignjen celotni del - dojenček še zmeraj leži NA RAVNEM samo dvignjen je. V vozičku pa NE. Ker ni raven, ampak prelomljen in ko samo malo pobrca je s hrbtenico direktno v luknji.


Zato obstajajo v vozičku pasovi, da ne more zlesti dol.

Položaj v lupinici je enak temu v trebuhu, kar ne pomeni, da morauser posted image  nostop viset noter, ampak od začetka samo toliko kot je nujno. 


Koliko časa je nujno, da user posted image  v dveurni vožnji visi v lupinici oz. avtosedežu? Dve uri. user posted image  Postanki so izvzeti. Če moj otrok med vožnjo mirno spi, ga ne zbujam, raje mu zagotovim udoben spanec ter posledično sebi sproščeno vožnjo. Na cilju pa se mu polno posvetim. P. S.: letos nas ponovno čaka takšno poletje z rednimi selitvami, le da bosta že dva user posted image .

 Samo s pasom čez trebuh je bil pa verjetno pripet zato, ker je taka uporaba mišljena pri košarah (tudi pri PP in pri navadni Jane košari recimo).


Ja, če jo uporabljaš kot košaro, če pa kot avtosedež, je potrebno uporabiti vse varnostne pasove.

 Vajina izobrazba je pa tukaj res pomembnauser posted image .


Nekako sem imela občutek, da če ne navedem izobrazbe, da lahko v odgovoru preberem, da nimam pojma o gibanju, gibalnih količinah, navorih, pritiskih, gravitaciji, trkih, prožnosti teles in ostalih materialov ipd. Na srečo sem se motila.

Glede podlaganja v vozičku z deko ali brisačo sem pa še vedno enakega mnenja - NI dobro. 
  

Brisača in ostali bombažni materiali vpijajo vlago (tudi dojenčki se znojijo, mar ne?), so zračni, vpojni, upogljivi in mehki, zato se mi zdi spanje na tem bolj udobno kot neposredno v sami košari oz. vozičku. Prav tako jih opereš lažje in pri višji temperaturi ter hitreje menjaš, po potrebi (vročina, prepih, bruhanje, sonce ...) pa jih lahko hitro uporabiš za zavarovanje ali brisanje otroka.

Mimogrede - jaz skušam glede na okoliščine podložiti čim večji del košare. Seveda pa user posted image  med dolgotrajnim spanjem obračam in ga pri tem zalagam z zvitkom plenice ali brisače.

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
24.1.2008 15:21:33   
ajdaN
Prav!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
29.1.2008 12:51:23   
glista
Goya,

kako obrneš to strehico, da gledaš otročka. In kako potem položiš dojenčka v voziček?
LP,
Pija.

(odgovor članu GoYa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
30.1.2008 13:04:24   
lindy
Do kolk mesecev pa je avtosedež oz. lupinica pri jane slalom pro?

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu glista)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Peg perego GT3 ali JANE slalom?
30.1.2008 18:25:58   
karin412
Jaz imam jane slalom, pa bi takoj menjala-ne more se obrnit, da gleda otrok proti tebi-pomembno, če piha veter-otroku direkt v obraz; potem lupinica-slabo ocenjena, majhna, naš fantek je ležal v njej 4 mesece, ves stisnjen. To, da se naklon ne da čist poleč, se tudi meni zdi-torej se mi ne zdi primeren od rojstva ampak šele po 4. mesecu.

Ostale zadeve na vozičku so super, kar pa ne odtehta. Kar dobro preštudiraj onega drugega, ki ga ne poznam.

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?