|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   3 otrok
3.2.2014 12:46:58   
Anonimen
Pozdravljene punce,

pri nas doma se ze skoraj 3 tedne ukvarjamo z dilemo 3 otrok ?!? In me zanimajo vase podobne zgodbe, izkusnje in razpleti.

Zgodilo se je namrec, da sva z mozem zagledala user posted image . Jaz sem si 3.otroka vedno zelela, on ne. Zgodila se je nesreca - in kaj zdaj? Nihce si ne upa odlocit. Kaj je prav? Kaj je narobe?
Sama nisem niti malo vznemirjena ob misli na samo user posted image in se enga user posted image , ker me misel na to, da si ga moz ne zeli, dobesedno ubija.

Hvala!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 3 otrok
3.2.2014 12:58:02   
pipapopa
Naju je št. 3 presenetila, ker je bil sin star 3mesece, ko sem zanosila in na prvem pregledu sem bila noseča že 10tednov in ni bil več pikica ampak že otroček. Pri nama ni bilo dileme. Če imava za 2, imava tudi za 3. S tem da sva imela od prej že parček in za tretjo praktično nič ne kupujem.

Vedi, da če boš delala splav boš TI živela s tem. Pogovorita se. Srečno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 3 otrok
3.2.2014 13:05:38   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa

Če imava za 2, imava tudi za 3. S tem da sva imela od prej že parček in za tretjo praktično nič ne kupujem.



ja, kul je tako razmišljenjeuser posted image

če bosta šla pa dva študirat, pa tretji pač ne bo, ker ne bo mogel....so what....
po tej logiki jih imaš lahko tdi 5 ali 6....

pa nič osebnega...ampak se mi zdi, da so cote v življenju še najmanj, kar človek potrebujeuser posted image

avtorica: ti hodiš v tvojih čevljih...noben od nas. dobro premislita, ampak po moje boš mela kar tri user posted image


< Sporočilo je popravil RIJA* -- 3.2.2014 13:07:03 >

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 3 otrok
3.2.2014 13:25:52   
pipapopa

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa

Če imava za 2, imava tudi za 3. S tem da sva imela od prej že parček in za tretjo praktično nič ne kupujem.



ja, kul je tako razmišljenjeuser posted image

če bosta šla pa dva študirat, pa tretji pač ne bo, ker ne bo mogel....so what....
po tej logiki jih imaš lahko tdi 5 ali 6....

pa nič osebnega...ampak se mi zdi, da so cote v življenju še najmanj, kar človek potrebujeuser posted image

avtorica: ti hodiš v tvojih čevljih...noben od nas. dobro premislita, ampak po moje boš mela kar tri user posted image


Res je. Se strinjam. Ampak takrat mi tudi na pamet ni prišlo, da bi delala splav(ko sem malo že videla na UZ) in razmišljala kaj bo, če bo, čez 15, 20let.
Ampak to sva midva. Avtorica se bo morala pa sama odločit

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 3 otrok
3.2.2014 13:25:52   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa

Če imava za 2, imava tudi za 3. S tem da sva imela od prej že parček in za tretjo praktično nič ne kupujem.



ja, kul je tako razmišljenjeuser posted image

če bosta šla pa dva študirat, pa tretji pač ne bo, ker ne bo mogel....so what....
po tej logiki jih imaš lahko tdi 5 ali 6....




Podpišem. Ampak se ta problem pojavi že prej v OŠ in SŠ, ne šele pri študiju. Učbeniki so res na izposojo, kupujejo se DZ, plačujejo se dejavnosti (izleti, šole v naravi...).In pri marsikomu, ki je imel nizko plačilo vrtca, se prestop v šolo fino pozna.
Obleke so še najmanjši strošek.

lp

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 3 otrok
3.2.2014 14:45:27   
Anonimen
A ima življenje res manjšo vrednost od materialnih dobrin?

Kaj bo čez 15 let, sama ne bi preveč razmišljala, ker je že jutri (ali celo danes) lahko vse drugače. Seveda to ne pomeni, da živiš in dneva v dan, ampak da živiš za danes in malo vseeno gledaš v prihodnost.

Bom napisala zelo črno-belo: Kje pa piše, da bodo tudi otroci, ki jih imamo sedaj, čez 15 let še živi. Vse se menja ...

Seveda se mora vsak/a zase odločit. Ampak ženske imamo maternico in še kaj in smo (načeloma) bolj povezane z novim življenjem. Moški največkrat to začuti, dojame šele, ko je dete rojeno. In če gre le za neko povprečno družino brez ekstra okoliščin, otroka v hipu vzljubi in si kasneje ne more predstavljati, kako bi bilo, če bi se drugače takrat odločila.

Pa še eno misel ima na to temo. Poleg tega, da sebe prikrajšaš (če lahko tako rečem, sploh zato, ker si otroka želiš) za otroka, prihrajšaš tudi stare starše za vnuka, že rojene otroke za brata ali sestro ...

Ne prepričujem nobenega, da se odloči za ali proti, le svoje prebliske podajam. Sicer pa je zgleda že z enim razlogom tako, da se eni rodijo, drugi pa ne. Verjetno je tako že prav.

Srečno in za vas pravo odločitev želim.

(odgovor članu mojcaziga)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 3 otrok
3.2.2014 15:08:24   
Anonimen
Mojega moza bolj kot financni razlogi ovira to, da ne bo vec casa za naju, da se ne bo mogel posvecat prvim dvema (stara sta 4 in 6 let)...enostavno da ne bo zmogu. Z njim se sicer strinjam in imam enake skrbi (naj povem, da sva za vse sama, torej nobenih babic in ostalih sorodnikov), vendar menim da bi le-te obvladala, ce bi imela skupni optimizem. In ker ga ni...??

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 3 otrok
3.2.2014 15:16:18   
Anonimen
Kot bi gladala našo "situacijo". Jaz navijam za tretjega, on pa pravi, da ga finančno ne skrbi, le ta čas za naju ga skrbi ... Ne vem, jaz mislim, da gredo otroci še prehitro naprej, tako da se bo na ta "podaljšek" čez čas (pa ne tako hudo oddaljen), ki ga prinese tretji oz. zadnji otrok, gledalo s posebno hvaležnostjo, kot posebno darilo.

Je pa dejstvo, da sta skupaj v tem, ampak ti se pa dejansko odločiš, ker na tebi je, ali ga donosiš ali ne. Z moje perspektive so posledice splava večje kot če se odrečemo delu razkošja in miru, ki ga "odnese" še en otrok. Ampak to je pogled iz mojih čevljev, ki je kar precej založen z željo po še enemu otroku. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 3 otrok
3.2.2014 15:19:52   
bucka*
Ojoj, prav nič vam nisem fovš...

Sama nimam niti podobne izkušnje, zato si težko predstavljam, kaj bi storila v takem primeru. Lahko ti pa povem, da rešitve ne boš našla na forumu, ampak doma. Pogovarjajta se o najblobjih občutkih in strahovih, naj ve, kako se boš počutila, če ga ne obdržita. Tudi ti poskusi razumeti, kako se počuti on. Poišči argumente, s katerimi bi ga omehčala. Res je to odločitev ženske, ampak če te mož ne podpira, se, kot praviš ne moreš niti veseliti...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 3 otrok
3.2.2014 15:38:49   
Anonimen
imam 3 otroke. in uzivam. vcasih res pomislim, da bi mogoce res bilo lazje, ce bi imela dva, sploh prva leta. pogosto ims obcutek, da vecja2 prikrajsas za pozornost, ki jo namenjas najmlajsemu. ampak potem pogledam nas 'repek' in vidim, da bi brez njega bila hisa prazna, da bi sama pri sebi precej stvari ne razcistila, ce me v to ne bi prisilil. z veliko volje, ljubezni, nekaj vec organizacije, se najde cas za vse - pisanje nalog z vecjimi, igranje z vsakim in z vsemi skupaj, opazovanje sorojencev, kako tkejo medsebojne vezi, kako drug z drugim rase, branje pravljic z vsakim, ustvarjanje, kuhanje, pospravljanje... vse se da.
ko sem rodila tretjega, so me vprasali, kaj bi naredila, ce bi se enkrat zanosila. donosila bi. brez pomisleka. in prepricana sem, da bi moz, ceprav je zdaj proti, otroka vzljubil enako kot vse do zdaj. v sebi vem, da splava ne bi bila zmozna.
dokler bodo toliko veliki, da bodo razmisljali o studiju, se lahko se toliko stvari spremeni, da ne morem racunat na nic. lahko jim pa dam vso svojo ljubezen in energijo, da zrasejo v samostojne plemenite samozavestne ljudi. in verjamem, da se bodo stvari uredile tako, da bo v redu.

veliko iskrenega in mirnega pogovora z mozem, o najglobljih custvih, brez sramu, medsebojnega obtozevanja. zelim vama vso sreco, da najdeta skupni jezik.

otroci so najvecje bogastvo!

(odgovor članu bucka*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 3 otrok
3.2.2014 16:11:48   
Anonimen
Ok, naj napišem še jaz nekaj na to temo..kot prvo je odločitev vajina, tvoja, kakor želiš in ni lahka, to je bila najtežja odločitev mojega life :(
Moja zgodba je taka, imava 3 otroke, že pri tretjem je bilo tako, če bo bo, če ne tudi ok. in zgodil se je še je predno sva sva sploh dojela-ni bilo dileme, bomo imeli še 3 user posted image , finančno je ok, hiša dovolj velika, sploh se nisem obremenjevala s tem da nimam nobene nobene pomoči(babice, dedki..). In ga imamo 4 letnika ki pravkar dela krono za svojo mamico user posted image .
Potem se je nepričakovano zgodila 4 nosečnost(počen kondom+ jutranja tabletka) in je vseeno ratalo,kako mi še danes ni jasno. In šok, niti ne toliko zame, kot za moža. Žesnke ponavadi to drugače dojemamo, spremejamo. In težki dnevi in tedni so bili pred malo, ko je zaradi moževe nejevolje, da ne bomo imeli še enega otroka, pritiska kako bom zmogla z 4 otroki, kako bo finančno, premalo prostora..bla, bla, bla...in še vedno toplina ki sem jo čutila na UZ ko sem videla srček.Obupne slabosti, občutek da ne bom zmogla, iz vseh strani pritiski na tega nam pa res ni treba in sem šla na splav. Groza, žalost. Ne morem pozabiti, niti si oprostiti. IN še dandanes se obtožujem kaj sem storila. Mož ve, da jo bila to zame polomija. Sedaj jasno sem izrazila željo, da si želim še enega otroka. Mož niti ni več proti, ker vidi da si očitam vsega skupaj , sedaj niti ne paziva več, in upam, da mi bo dano še 1x .
To kako bo, čez 10,20 let se mi zdi brezveze razmišljati, ker človek ne ve kaj bo jutri...a vedno pravim, vedno se stvari nekako poštimajo. Ko te vrjžejo v reko, pač splavaš in se držiš nad gladino.
Ne obremenjuj se, poskusi se poglobiti vase, pogovarjajta se z možem in se odločita. Imata še nekaj tednov čas, tako da ne prenagli se! Srečno, kakorkli se boš odločila!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 3 otrok
3.2.2014 17:28:32   
kajalin*

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Mojega moza bolj kot financni razlogi ovira to, da ne bo vec casa za naju, da se ne bo mogel posvecat prvim dvema (stara sta 4 in 6 let)...enostavno da ne bo zmogu. Z njim se sicer strinjam in imam enake skrbi (naj povem, da sva za vse sama, torej nobenih babic in ostalih sorodnikov), vendar menim da bi le-te obvladala, ce bi imela skupni optimizem. In ker ga ni...??

ga popolnoma razumem, me pa že od nekdaj zanima zakaj se nekateri odločite za 3,4 ali več otrok?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 3 otrok
3.2.2014 20:07:46   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

ga popolnoma razumem, me pa že od nekdaj zanima zakaj se nekateri odločite za 3,4 ali več otrok?

Zakaj pa ne?

(odgovor članu kajalin*)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 3 otrok
3.2.2014 20:17:18   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zgodila se je nesreca - in kaj zdaj? Nihce si ne upa odlocit. Kaj je prav? Kaj je narobe?


No, ponavadi se seks. Ampak če je že bila nesreča, se naslednjič pravilno zavarujte.

Kaj je prav? Tisto, kjer ne bo nihče nesrečen tudi v bodoče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 3 otrok
3.2.2014 20:21:14   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Mojega moza bolj kot financni razlogi ovira to, da ne bo vec casa za naju, da se ne bo mogel posvecat prvim dvema (stara sta 4 in 6 let)...enostavno da ne bo zmogu. Z njim se sicer strinjam in imam enake skrbi (naj povem, da sva za vse sama, torej nobenih babic in ostalih sorodnikov), vendar menim da bi le-te obvladala, ce bi imela skupni optimizem. In ker ga ni...??

ga popolnoma razumem, me pa že od nekdaj zanima zakaj se nekateri odločite za 3,4 ali več otrok?


zato, ker imamo radi otroke, ker nam je velik užitek skrbeti za te žabice, gledat kako odraščajo in kako se razvijajo iz male nebogljene kepice v pravo, samostojno osebo...

zakaj pa si se ti odločila samo za enega?

(odgovor članu kajalin*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 3 otrok
3.2.2014 20:54:00   
kajalin*
Zato, ker mi je v užitek skrbeti za eno žabico, kateri lahko nudim svoj čas in sebe ter jo gledam kako odrašča.Pa zato, ker si ne morem privoščiti dveh ali celo treh, tudi če bi želela.
Anonimen, od kdaj se odgovarja z vprašanjem? Mogoče boste zopet nekateri to razumeli kot provokativno vprašanje, pa sploh ni. Zanima me,glede na to da je že tema odprta na to temo...kjer vidimo dilemo staršev.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 3 otrok
3.2.2014 21:04:45   
Anonimen
Ok nas je več anonimnih, ampak ne štekam, kaj je narobe če se par odloči za več otrok? Kaj je tukaj treba razumet, zakaj bi moglo sploh kogarkoli ki ni vpleten to, to zanimat?
Brezveze, jaz tudi ne razumem ljudi, ki se zavestno odločijo za enega otroka in imajo vse možnosti za več otrok..pa kaj, nikoli nobenega ne bom spraševala o tem , niti ga sodila...vsak je svoje sreče kovač, vsak dela kot misli da je za njega(oz. na njih) najboljše!

(odgovor članu kajalin*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 3 otrok
3.2.2014 21:08:46   
saruška
Zame tu ni dileme: če je en partner za in drugi proti, potem je edina logična stvar splav. Pa ne me obsojat, ker tako mislim, jaz gledam na te stvari praktično - svojemu partnerju nebi nikoli "vsilila" otroka, si ne predstavljam, da bi ga imela, če bi bil moj mož zelo proti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 3 otrok
3.2.2014 21:12:24   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: saruška

Zame tu ni dileme: če je en partner za in drugi proti, potem je edina logična stvar splav.



Zveni vse prej kot logično user posted image

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 3 otrok
3.2.2014 21:14:47   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: saruška

Zame tu ni dileme: če je en partner za in drugi proti, potem je edina logična stvar splav. Pa ne me obsojat, ker tako mislim, jaz gledam na te stvari praktično - svojemu partnerju nebi nikoli "vsilila" otroka, si ne predstavljam, da bi ga imela, če bi bil moj mož zelo proti.

Jaz pa tega ne razumem, zakaj bi bilo treba žensko psihično sesut in prisilit na splav, zato ker ni noben uporabljal kontracepcije. Konec koncev zakaj pa moški nebi nosil svoje odgovornosti?

(odgovor članu saruška)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 3 otrok
3.2.2014 21:15:44   
kajalin*

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ok nas je več anonimnih, ampak ne štekam, kaj je narobe če se par odloči za več otrok? Kaj je tukaj treba razumet, zakaj bi moglo sploh kogarkoli ki ni vpleten to, to zanimat?
Brezveze, jaz tudi ne razumem ljudi, ki se zavestno odločijo za enega otroka in imajo vse možnosti za več otrok..pa kaj, nikoli nobenega ne bom spraševala o tem , niti ga sodila...vsak je svoje sreče kovač, vsak dela kot misli da je za njega(oz. na njih) najboljše!

ti ne, js sm pa vprašala,in ? Spet en pameten anonimnež, bravouser posted image Aja, pa nič ni narobe, ne vem kje to piše...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 3 otrok
3.2.2014 21:17:41   
kajalin*

IZVIRNO SPOROČILO: saruška

Zame tu ni dileme: če je en partner za in drugi proti, potem je edina logična stvar splav. Pa ne me obsojat, ker tako mislim, jaz gledam na te stvari praktično - svojemu partnerju nebi nikoli "vsilila" otroka, si ne predstavljam, da bi ga imela, če bi bil moj mož zelo proti.

podpis,sej tud ona ne ve kaj bi oz. nima svojega prepričanja, da želi.Če bi želela, bi se odločila in z njim doma pogovorila.

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 3 otrok
3.2.2014 21:19:15   
Izabelina
men pa ni jasno kako lahko o splavu tako neobremenjeno razmišljate in to celo mame... ok razumem, da gre splav delat 16 letnica, ampak mame, ki že imajo doma otroke in vejo, kaj nastane iz tistega fižolčka v trebuhu...

predvsem je tko, da otroka naredita oba, posledice splava pa potem nosi samo ženska (tako fizične, ki se lahko pojavjo kot psihične)... če sta oba naredila otroka naj oba tudi nosita odgovornost zanj...

in dejstvo, da imaš za dva otroka pomeni, da imaš tudi za tretjega... ker važno je kaj imaš zdej, ne kaj boš imel ko bodo otroci šli na faks... do takrat lahko tut tist ki ima enega otroka vse izgubi in mu ne bo mogel nudit nič...

skratka avtorica teme, pogovori se z možem in mu povej kaj čutiš, in kaj si želiš... gotovo se bosta uspela zmenit tako, da bo najbolje za vse tri (oz za vas pet).

Srečno!

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 3 otrok
3.2.2014 21:20:24   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*


IZVIRNO SPOROČILO: saruška

Zame tu ni dileme: če je en partner za in drugi proti, potem je edina logična stvar splav. Pa ne me obsojat, ker tako mislim, jaz gledam na te stvari praktično - svojemu partnerju nebi nikoli "vsilila" otroka, si ne predstavljam, da bi ga imela, če bi bil moj mož zelo proti.

podpis,sej tud ona ne ve kaj bi oz. nima svojega prepričanja, da želi.Če bi želela, bi se odločila in z njim doma pogovorila.

???
Avtorica v prvem postu zelo jasno pravi, da si je 3. otroka vedno želela.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 3 otrok
3.2.2014 21:35:11   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


Sama nisem niti malo vznemirjena ob misli na samo user posted image in se enga user posted image , ker me misel na to, da si ga moz ne zeli, dobesedno ubija.

Hvala!


Enako je bilo pri meni. On je bil popolnoma proti,tudi slišati ni želel za otroka, on ga ne bo imel in pikauser posted image . Potem sem imela kup zdravstvenih težav in pristala sem v bolnici. Ko sem čakala kako bo z nosečnostjo govorim z možem in ga vprašam kaj naj naredim, to je vendarle moj otrok, moj, najin..in odgovor, naredi,karkoli hočeš samo da bo s tabo vse ok. Takrat mi je dal vedeti, da mu pomenim vse in še več in da kakorkoli se bom odločila bo prav. Sedaj vem, da so bile tiste vse besede, samo prestrašen odziv in strah pred nečim novim! Pogovorita se, splav je težka zadevauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?