|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   norice pri punčki - hudo, pomoč
26.2.2009 16:19:43   
taška30
Pozdravljene, malo sem iskala z iskalnikom, ampak nisem našla, da bi kdo imela tako hudo obliko. No, saj same norice niso problem, problem je ker ima naša revica (skoraj 2 leti) celo mednožje v kozicah, kože se skoraj ne vidi in že od včeraj popoldne (in celo noč) samo joka, joka, joka, da jo lulika peče. Lulat sploh ne upa oz. lula po kapljicah in zraven tuli, ker jo zgleda vsaka kaplja urina peče.

Ful se mi smili, ves čas je brez plenice, še hlačk noče imet, dajem ji Fenistil kapljice, kar preprečuje srbenje v večji meri, pa Pox Clin penico mažemo, pa še od Mustele sem kupila eno mazilo prav za norice, ampak za tisto "živo rano" okoli lulike ne pomaga nič.

Ima kdo kakšen nasvet kako naj ji pomagam?
Je pa danes 4.dan in nič ne kaže da se že končuje nastanek kozic.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
26.2.2009 16:27:25   
Anonimen
Probaj kopanje v hipermarganu- dobiš v lekarni. Ampak potem pazite pri brisanju.

Najboljše je, da jo čim manj oblačiš, dotikaš in ji res prisluhneš. Sama sem pri skoraj 30-ih letih od hčerke dobila hudo obliko noric.

Hčerke nisem mazala z raznimi kremami za sušenje. Sebe sem namazala na par kozah in na teh so ostale brazgotine. Norice se zgoraj posušijo in potem nastane krater.

< Sporočilo je popravil Bojana26 -- 26.2.2009 16:28:19 >

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
26.2.2009 16:31:08   
ada2
joj uboga punčkauser posted image

moja ni imela tak hudo, se pa spomnim, da je od kolegice punčka imela vse po luliki in notri po ustih in je bila ful boga.

saj ne vem, če kaj drugo še sploh lahko naredišuser posted image

držim pesti, da hitro mineuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
26.2.2009 17:09:04   
lana38
Moj user posted image  je imel tudi hudo obliko noric, samo je fantek in nismo imeli težav z lulanjem. So pa se mu še 10. dan pojavile sveže, ko je bilo že velika večina suhih. Pri nas je bila večji problem vročina, ki je kar v 10 minutah zrasla od 36,8 na 39,6. Pa še vročinski krč smo imeli 3 mesece prej. Res je bilo grozno.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
26.2.2009 17:33:26   
Doll
To ni nobena huda oblika vodenih koz
saj je,logično da so vodene koze dobesedno POVSOD

večkrat dnevno jo tuširaj

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
26.2.2009 18:38:14   
puncica
tolaži se s tem da bo hitro mimo, tud naš fantek je bilo grozen ko je bil še v plenicah in je imel eno samo krasto tam po mednožju in lulčku, res je bil ubogi ko se spomnem me kr zmrazi. Kaj narest ne vem, ene pa tud pravijo da kopanje v sodi bikarboni pomaga. Pa pusti jo čim več golo da se ji suši, kokr je v tem letnem času to možno.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
26.2.2009 19:15:12   
kofetek2010
naši, ki je lani tud imela ful hudo obliko noric sta pomagala Lotion in Crema od Avene - kupila sem v Lekarni Murgle

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
26.2.2009 19:46:54   
hrabra miška
Ko jo tišči julat ji v lavorček natoči vodo in naj se notri vsede in lula, jo ne bo peklo. Upam da čim prej izginejo.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
26.2.2009 20:44:14   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

To ni nobena huda oblika vodenih koz
saj je,logično da so vodene koze dobesedno POVSOD

večkrat dnevno jo tuširaj



Najbrž je hotla povedat, da gre za hudo obliko zaradi količine izpuščajev, ker se včasih lahko pojavi celo samo ena pikica. Je pa to hudo, vem iz lastnih izkušen, sem jih mela na mestih kamor sonce nikdar ne posijeuser posted image .

Kaj pa žlička claritina, mogoče bo ublažilo srbenje?

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
26.2.2009 21:30:11   
Naja31
Taška, nimam rešitve, ampak mi je prav hudo za tamalo.
Baje, da pri noricah pomaga donat. Vatko namočiš v donat in potem tapkaš po pikicah.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
27.2.2009 8:26:42   
ksenjak
Tudi jaz nimam nobene pametne ideje, lahko pa povem, da je moja imela letos januarja prav tako hudo in da je pač moralo miniti samo po sebi. Tolaži te lahko edino to, da bo jutri boljše. Moja je tudi jokala, ko je lulala in kakala in tam se ji je tudi najbolj dolgo celilo. Še danes ima temne lise po luliki in okrog nje.

Lp

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
27.2.2009 8:31:02   
altati
Taška, naša sredinka je imela tako hudo obliko.
teden dni sva celo preživeli na infekcijski kliniki.
najbolj ji je pa olajšalo vso stvar mlačno tuširanje, večkrat na dan.
če še nisi, poskusi to.
Preživljala jih je ravno s starosti tvoje Julije. Trajale so pa vse skupaj 3 tedne. Živa groza! Upam, da vam hitro mineuser posted image .

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
27.2.2009 8:48:29   
Anonimen
Nikar v hipermanganu!Je neprimeren, ker je razkužilo in zna peči še bol.

Preizkusi staro dobro in prevrjeno metodo in to je, jedilni škrob.
Moje sem, ko sta tudi imela tako hudo obliko, celo v očeh, v ušesih, skratka ni bilo čiste kože.V vodo natrosi jedilni škrob in otročka namoči v tako vodo ali pa s krpo namočeno tapkaj po vseh obolelih mestih:
Škrob omili srbenje in naredi kot en filter čez pikice.Škoda tudi, da ne obstaja več tisti famozen puder ,ki smo ga packale mamice včasih po pikicah in je ful učinkovalo.Budno pazi, da se dete ne bo praskalo.

(odgovor članu altati)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
27.2.2009 11:12:06   
ursi
Mojemu fantku je pomagalo pri lulanju,da je lulal v vodo. V banjo sva natočila mlačno vodo in se je vsedel notri in je lahko lulal. Poskusite,  ker jo verjetno boli tudi, ker dolgo zadržuje urin. Pa čimvečkrat tuširat je meni svetovala zdravnica, potem pa samo popivnat z mehko cunjo, nič drgnenja! Pa saj bo vsak dan boljše, boste videli. Vem pa, da je hudo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
28.2.2009 20:08:39   
tins
Joj, boga punčka. Moja mala sicer ni imela tako hude oblike, ampak sem jo takrat 3 dni kopala po 3 krat, 4 krat na dan, uporabljala nisem nobenih mazil in so se ji res hitro posušile.
LP

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
28.2.2009 20:51:16   
Gina
Boga punčica. Pojdi do zdravnika, ali pa vsaj kliči, naj miceni nekaj dajo. Obstajajo pomagala. Samo ne dajejo, dokler ni "dovolj hudo".

(odgovor članu tins)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
1.3.2009 13:29:56   
taška30
Hvala vsem za nasvete in lepe želje. Je minilo.user posted image  Tako da to je res najboljša tolažba - da hitro mine. Sicer vse skupaj še vedno izgleda grozno, ampak so suhe krastice.

Mi je pa zanimivo, da priporočate kopanje oz. tuširanje, jaz sem namreč od povsod slišala, da naj se otroka z noricami ne bi kopalo oz. močilo sploh. Kao da se koze ne razmočijo, ne prenesejo po telesu itd..., da se hitreje posušijo, še v lekarni mi je to rekla.user posted image

Sicer pa sem še tisti dan, ko je bilo najhuje, klicala P in mu fejst zatežila, kako je hudo in mi je napisal recept za gel (žele) ****locain. To je v bistvu lokalni anestetik lidokain, ki se up. za lokalno anestezijo. Omrtvi tkivo pač. No, uporabili smo ga le zvečer za spat, pa 1x ponoči, več kar nisem upala mazat, potem je bilo pa že itak bolje. Tako da, imaš prav Gina, res se da pomagat.user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: norice pri punčki - hudo, pomoč
2.3.2009 11:03:37   
soni
Mi smo ravno preboleli norice in moram povedati, da smo se enkrat dnevno tuširali in je pomagalo, niso se prenesle in tudi sušile so se dokaj hitro. Imela jih je veliko, sedaj pa že skoraj ni pikice.


(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?