|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zobobol v nosečnosti
15.8.2006 20:45:46   
srursa
Živjo.
Mene pa zanima ali so katero v nosečnosti boleli zobje?
Hvala

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 15.6.2009 15:05:41 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ZOBJE.
15.8.2006 20:54:55   
CIPRESA
Mene boleli niso tako zelo le eden katerega sem vedela da ga bom morala odstranit čim rodim in grem lahko na slikanje. Imela sem pa zelooooo občutljive in boleče dlesni, če sem preveč drgnila z zobno ščetko mi je kar kri tekla, to je menda v nosečnosti kar pogost pojav je rekla moja zobozdravnica in takrat je še bolj redno treba hodit na preglede da ker je možnost gnitja zob večja.

Kakšnih velikih posegov pa sedaj nemoreš imeti, boš morala počakat na konec nosečnosti!!


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu srursa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
16.8.2006 18:51:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ZOBJE.
14.6.2009 22:00:16   
Ksantipa77
V času nosečnosti je priporočljivo obiskati zobozdravnika, če ni bil opravljen redni kontrolni pregled že pred nosečnostjo. Pomembno je, da se natančno preveri zdravstveno stanje zob. Obvezno je treba zobozdravnika seznaniti z nosečnostjo, da temu prilagodi zdravila in odpove morebitno rentgensko slikanje, ki je v nosečnosti lahko nevarno. V nosečnosti se v telesu dogajajo velike spremembe. Dlesni postanejo veliko bolj prekrvavljene, kar povzroči pri nekaterih nosečnicah krvavenje ob ščetkanju. Po porodu tovrstne težave minejo.

Vir: Ringarajin Vodnik po nosečnosti

Prelistaj Ringarajin Vodnik po nosečnosti - v njem lahko najdeš veliko koristnih informacij in nasvetov

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ZOBJE.
14.6.2009 22:28:04   
valerija77
Mene je začel boleti zob ravno v nosečnost. Imela pa sem tudi nekaj za urediti. Žal je moral it zob ven in zobozdravnik ti lahko mirne volje da injekcijo. Tudi jaz sem jo dobila in še zob so mi zdrli pa je vse ok. Zobozdravniki odsvetujejo obiske le v začetku zaradi slabosti. Drugače pa lahko redno hodiš na preglede. res pa je da so med nosečnostjo dlesni bolj prekrvavljene in zato občasno krvavijo ob ščetkanju.

(odgovor članu Ksantipa77)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ZOBJE.
14.6.2009 23:36:39   
Muca83
Moji zobje so pa ful skeleči postali med nosečnostjo oz. občutljivi na sladko. Pa sem kupila zobno pasto Sensodine in je bolje. Ni pa čisto 100% dobro ampak je za živet user posted image

_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ZOBJE.
15.6.2009 6:51:35   
Mala_princeska
No jaz sem tik pred porodom in me boli zob k user posted image , imam odprtega od sobote in danes šibam da mi nadaljuje z zdravljenjem.
Ponoči zaradi bolečine nisem mogla spat.
Med samo nosečnostjo me je občasno kaj zabolelo, naročiti me pa ni hotela - zdravstvo pač.



_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ZOBJE.
15.6.2009 14:34:17   
Mala_princeska
Po porodu bo najbrž šel zob ven.

Najbolje je v zg. nosečnosti ali pa pred nosečnostjo poskrbeti za zobe.


_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ZOBJE.
15.6.2009 20:39:25   
Ksantipa77
Posebnega pomena je redna higiena zob in pravilno ščetkanje. V ustih se namreč vsakodnevno menja ogromno število bakterij. In če se nabirajo obloge zaradi nepravilnega čiščenja, se bakterije še lažje obdržijo. Posledično lahko pride do vnetij. Za zdrave zobe in dlesni je pomembno vsakodnevno ščetkanje vsaj dvakrat dnevno ( obvezno pred spanjem). Prav tako je pomembna tudi oblika in kakovost zobne ščetke ter kakovost zobne paste. Če je le mogoče, vsaj v nosečnosti izberite izdelke iz naravnih materialov. Uporaba zobne nitke je dobrodošla, saj z njo dosežemo mesta, kamor s ščetko ne.
Vir: Ringarajin Vodnik po nosečnosti

Prelistaj Ringarajin Vodnik po nosečnosti - v njem lahko najdeš veliko koristnih informacij in nasvetov


(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?