|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali je to res...
19.5.2005 9:02:24   
kimi
da če nosečnica vstane s hrbta otročku v trebuhu zapre eno prepono in 5 ur ne dobi hrane. Me skrbi ker se ponoči vedno dvigujem iz hrbta
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Ali je to res...
19.5.2005 9:04:54   
Anonimen
Mene so opozorili, da ne smem ležati na hrbtu, ker s tem zapreš otroku prepono oz. neko žilo, da ne dobi dovolj kisika ali nekaj takega. Pa ni bilo problema, ker tudi, če sem se pomotoma ponoči prevalila na hrbet, mi je postalo taki slabo, da sem se takoj zbudila.

(odgovor članu kimi)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Ali je to res...
19.5.2005 9:06:22   
Dari

Prvič slišim ... :zmeden:. Vem pa, da ni dobro (vsaj ko si že bolj noseča), da bi spala na hrbtu, ker otrok pritiska na veno, ki pošilja kri nazaj v pljuča, da se obogati s kisikom in nato v srce, ki dobro kri pošilja po telesu. Če bi veliko ležala na hrbtu, bi otrok lahko bil zahiranček. Nekako tko je meni razložila moja G.

Lp :metulj:

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
19.5.2005 9:08:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kimi)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Ali je to res...
19.5.2005 9:11:25   
Kety
Tudi jaz obcasno se spim na hrbtu,...tako na pol, pa sem v 26 tednu:zmeden:. Trebuscek imam majhen, tako, da vcasih spim se na pol na trebuhu.
Se mi zdi, da ti telo samo pove, kako ti najbolj odgovarja, saj se jaz vecinoma zbudim na enem ali drugem boku. Pri obracanju pa je neizbezna postaja na hrbtu. Pomoje ne more bit nic narobe!

LP Kety

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Ali je to res...
19.5.2005 9:21:08   
kimi
Glede spanja vem da ni dobro spati na hrbtu samo od katera tedna naprej pa...jaz sem sedaj v 24. Sem bila v porodnišnici in mi je tam ena v sobi rekla da če vstajam iz hrbta da otrok 5 ur ne dobi hrane in me je kar pri srčku stisnilo.

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Ali je to res...
19.5.2005 9:23:20   
Dari

Če ti paše spat na hrbtu po mojem ne more bit nič kaj narobe. Ko je otroček pretežek, ti pa tko ne bo več pasalo.

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Ali je to res...
19.5.2005 9:24:23   
Anonimen
Enostavno vam bo telo dalo vedeti, kdaj več ne smete tako spati. Meni je vedno postalo slabo.

(odgovor članu kimi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Ali je to res...
19.5.2005 9:24:46   
Anonimen
Prvič slišim.

(odgovor članu kimi)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Ali je to res...
19.5.2005 9:25:31   
Magi*
vstajat s hrbta ni dobro predvsem zaradi mamice, ker ni pravilno. vstajati moramo preko boka, da si ne poškodujemo križa in trebušnih mišic, še posebej v nosečnosti, ko so vezi/mišice zrahljane. spanje na hrbtu ni priporočljivo v pozni nosečnosti, nas pa nato opozori samo naše telo (nam postane slabo). če pa se tu in tam znajdmeo ponoči na hrbtu, pa ni nobene panike.

na srečo naše telo ni mehanska naprava, da bi kar zaprli kak dovod hrane za 5 ur;)

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Ali je to res...
19.5.2005 9:26:10   
kimi
So me vstrašli da je joj ker jaz ponoči na hitro s hrbta vtanem ko mi otroček joka in to kar dostikrat na noč. In so me šokirali s to novico

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Ali je to res...
19.5.2005 9:29:42   
Rozalija
Jaz sem v prvi nos. to vprašala g pa je rekla, da dokler mi paše lahko komot ležim na hrbtu, da itak če se začne zapirat una žila, da se bom okol obrnila, ker se ne bom dobro počutila. Tako da sem jaz najraje ležala na hrbtu čisto do konca nosečnosti.

Kako sem ustajala pa sem pozabila, čeprav na koncu sem po moje bolj na postran se gor skobacala. Tam na sredi nosečnosti se pa nisem sekirala kaj počnem, kako spim in kako ustanem.

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Ali je to res...
19.5.2005 9:31:33   
kimi
Hvla ste me potolažile jaz sem se pa že tako sekirala da skoraj jesti nisem mogla;)

Hvala:rozica:

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
19.5.2005 9:43:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kimi)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Ali je to res...
19.5.2005 11:18:33   
CIPRESA
Še nekaj od dr. Pušenjaka:

http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=60908&t=60904#reply_60908

LP CIPRESA:nosecka:

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?