|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kahlica
24.11.2009 20:14:21   
kaya2007
tiste, ki ste prebrale 500 knjig na temo lulanja...kaj narediti, če otrok (2 leti in pol) noče biti brez pleničke? če jo vprašam,
ali bo brez pleničke, čisto znori da ne in nikakor noče bit brez. drugače zna lulati na kahlico (gre, če je slučajno kdaj naga), kakala pa še ni drugam kot v pleničko..
kaj naj naredim, jo pustim pri miru ali naj ji težim? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kahlica
24.11.2009 20:25:24   
thaiss
pusti jo pri miru, ima še čas

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kahlica
24.11.2009 20:31:54   
zmajaz
Če ji boš težila, bo po mojem še bolj dobila odpor. Probaj mogoče z nastavkom za wc, ali pa s kakimi drugimi fintami - recimo da gresta v trgovino in si same izbere, katero kahlico bo imela, pa jo bo morda to pritegnilo ipd. Silit pa raje ne.

Drugače sem pa že večkrat brala, da je kritično obdobje za odvajanje od pleničke med 18 in 24 mesecem, če to zamudiš, pa naj bi pozneje to postalo predmet pogajanj med otrokom in staršem, tako da se to večinoma potem zavleče do 3. leta in dlje. Jaz sem jo ravno iz strahu pred tem začela odvajati pri 21 mesecih - 10. dan je prvič pravočasno povedala, da jo lulat, potem je pa trajalo še 3-4 dni, da je čisto zakapirala, od takrat dalje se pa le še zelo poredko zgodi, da ji mogoče majčkeno uide, ko se recimo zaigra.

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kahlica
24.11.2009 22:42:51   
Jelcy
Nas ima 19 mesecev pa mi ze ena 2 meseca pove ko kaka, ampak potem ko je ze opravil potrebo, nekaj krat sem ga dala na kahlo in on sedi gor in nic ne naredi...kako ste se lotile odvajanja? Vem, da imamo se cas, ampak me zanima kako se zacne odvajati?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kahlica
24.11.2009 23:04:54   
zmajaz
Ja mi smo se pač odločili, da bomo poskusili in smo ji enostavno vzeli pleničko. Prve dni se je, normalno, polula in pokakala v hlačke, pa ji seveda ni bilo prav nič všeč, da je mokra. Prve dni smo se predvsem trudili, da bi jo vsaj enkrat uspeli v pravem trenutku dati na školjko, da bi ugotovila, za kaj sploh gre. Recimo takoj zjutraj sem jo zbudila in hitro odnesla na školjko, da bi tam lulala in ne v pleničko (ponoči je seveda še imela pleničko, čez dan je pa bila ves čas brez). Tako da smo jo dajali na školjko, pa je sedela gor tudi po 15 minut, se je zgodilo, da tudi celo pol ure, pa nič - ko je šla dol se je pa čez 5 minut polulala v hlače. user posted image  Ko nam je uspelo 1., 2. da je lulala v školjko, smo jo zelo pohvalili in bila je čisto navdušena. Par dni smo jo še "lovili" - recimo, če že 3 ure ni lulala, smo predvidevali, da bo prej ali slej in smo jo kar dali na školjko. Včasih nam je uspelo, drugič ne. Po kakem tednu je začela govoriti, da bo lulala - ko ji je že malo ušlo, je pa potem zdaržala in je dalje lulala na školjki. 10. dan je prvič povedala pravočasno, da gre lulat in od takrat dalje je vse super. Tam 4-5 dni se je še dogajalo, da ji je malo ušlo, pa tu in tam se je recimo še samo pokakala v hlače, od takrat dalje pa se res zelo zelo redko še zgodi, da ji recimo malo uide, potem pa zadrži, pove in lula dalje na školjki. Pačasi razmišljamo že tudi, da ji bomo vzeli plenico tudi ponoči, ker ima večinoma zjutraj suho plenico, pa tudi parkrat je sredi noči poklicala, da gre lulat. Sem si zamislila nekako tako, da ji bom vzela plenico za ponoči, ko bo imela 1 teden zapored suho - je pa trenutno tako, da je recimo 3-4 dni suha, pa potem 1x polulana, pa spet 3-4 dni suha in spet 1x polulana ...

Je pa treba kar vztrajnosti in volje pri taki starosti, da otrok pokapira, za kaj sploh gre - ampak se splača - mala je zdaj tudi sama navdušena, da je brez pleničke. Saj če čakaš do 3. leta se potem pogosto zgodi, da ko se tako velik otrok odloči, da se bo odpovedal plenički, se ti niti 1x ne polula v hlače, samo meni pač ni bilo za čakati do 3. leta, ker se mi pač ne zdi primerno, da je otrok tako dolgo v plenicah. Vsak starš pa naredi, kot se njemu zdi prav.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 24.11.2009 23:10:12 >

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kahlica
25.11.2009 8:15:49   
bskrle
Moji 3 otroci, za 4.še ne vem, so zelo različno nehali s plenico in nobena katastrofa ni, če ima otrok do tretjega leta plenico.  

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kahlica
25.11.2009 8:20:41   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

tiste, ki ste prebrale 500 knjig na temo lulanja...kaj narediti, če otrok (2 leti in pol) noče biti brez pleničke? če jo vprašam,
ali bo brez pleničke, čisto znori da ne in nikakor noče bit brez. drugače zna lulati na kahlico (gre, če je slučajno kdaj naga), kakala pa še ni drugam kot v pleničko..
kaj naj naredim, jo pustim pri miru ali naj ji težim? user posted image


pri nas je bilo enako.... potem je pa naenkrat bila plenica 3 dni čudežno suha... doma se je še vedno upiral, da bi jo sneli, v vrtcu pa so mu jo in je od takrat povsod brez pleničke čez dan... že 4 mesece.... sedaj se pa že vse bolj pogosto dogaja, da je plenica tudi čez noč že suha...

imamo pa drug problem... noče na stranišče.... samo na svojo kahlico doma in v vrtcu ima tudi samo eno izbrano.... problem nastane, ko kam gremo, ker ne bo lula na stranišče, pa tudi v pleničko ne, če mu jo dam gor.... zato se ne odmikamo kam daleč od doma in za dalj časa... če se že moramo, pa nesemo svojo kahlico zraven..

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kahlica
25.11.2009 8:35:11   
piko12
Moj je že eno stopnjo naprej- reče moker bom, lulam. Pol ga dam pa na kahlico in ponavadi nič (plenica pa tudi suha).user posted image  čez 5 min pa se polula v hlače. glih danes zjutraj mi je rekla, da naj mu v vrtec spodnje hlačke prinesem pa kake hlače več in da mu bodo kar plenico vzeli. jaz pa tud mislim, da si bom zdaj čas vzela in ga pač preoblačila v nedogled. Zdi se mi, da točno ve, za kaj se gre, sam en klik še rabi. Aja, kaka pa tudi občasno v kahlico-trenutno že tri dni zapored. Upam, da bo uspelo.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kahlica
25.11.2009 8:40:39   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: piko12 jaz pa tud mislim, da si bom zdaj čas vzela in ga pač preoblačila v nedogled. Zdi se mi, da točno ve, za kaj se gre, sam en klik še rabi.


Ja - lej, sej otrok, ki je tako daleč, se itak ne polula vsakih 5 minut, ampak vsake 3-4 ure, pa plenico menjat al pa hlače preoblečt ni velike razlike v količini dela, perilo pa itak opere stroj. user posted image

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kahlica
25.11.2009 8:49:11   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle
nobena katastrofa ni, če ima otrok do tretjega leta plenico.  


Seveda ni katastrofa, v večini primerov je pa nepotrebno in to se dogaja predvsem zaradi potuhe plenic za enkratno uporabo, ki otroka ne motijo, saj so tanke in dajejo občetek suhosti, tudi ko so polulane, starša pa tudi ne, ker jih ni treba prati. Ko teh še ni bilo, je redko kateri otrok bil v plenicah dlje kot do 2 let, saj so tiste debele plenice nervirale otroka, starši pa tudi niso želeli prati gore plenic dlje kot je bilo nujno. Večina otrok (z izjemo tistih s kakimi zdravstvenimi težavami) ni v plenicah do 3. let zato ker vse do takrat ne bi bili sposobni zadržati urina/blata in pravočasno povedati, da se jih da na kahlico/školjko.

Drugače pa ja - se povsem strinjam, da pa kljub vsemu ni nobena katastrofa, če je otrok do treh let v plenicah in nikogar ne obsojam zaradi tega, da ne bo slučajno kake pomote. user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kahlica
25.11.2009 8:50:32   
piko12
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: piko12 jaz pa tud mislim, da si bom zdaj čas vzela in ga pač preoblačila v nedogled. Zdi se mi, da točno ve, za kaj se gre, sam en klik še rabi.


Ja - lej, sej otrok, ki je tako daleč, se itak ne polula vsakih 5 minut, ampak vsake 3-4 ure, pa plenico menjat al pa hlače preoblečt ni velike razlike v količini dela, perilo pa itak opere stroj. user posted image


Sej se strinjam, sam zdaj je kar problem ujet trenutek lulanja. Če sva okrog 17:30 noter s parka ali sprehoda (zunaj ga v tem mrazu ne bi puščala mokrega), ga dam najprej na kahlico in se zgodi zgoraj napisano.  Po večerji med 19-19:30 spet probam, pa se dostikrat sploh ne polula. Pol se gre pa itak umit in spat. Zjutraj se pa kotali po postelji in se najbrž že tam polula, ker kahlica ostane prazna. No bova še probavala, sej valda ni prvi tak primer.user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kahlica
25.11.2009 8:57:27   
viv_
Bi pustila. Otrok mora dozoret.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kahlica
25.11.2009 10:37:57   
mate0ja
Naša je stara 1,5 leta in je popoldneve če sva doma brez plenice. Miljavžntkrat sm jo dala sedet na kahlo, da je prvič in drugič lulala in potem kakala, da je zakapirala za kaj splih gre. Zdej me pokliče in se postavi pred vrata od WC-ja ko je treba lulat. V zadnjem mesecu ji je dvakrat ušlo ko se je zaigrala. Ko kam gremo ima pa še vedno plenico, prav tako v vrtcu.

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kahlica
25.11.2009 11:31:43   
živa
Jaz sem oba fanta začela odvajat pri dobrem letu in pol. Večji takrat še ni govoril in smo ga največkrat lovili, ampak je bil brez plenice in praktično ni bilo nesreč, razen na začetku (ponoči je imel plenico do 2. leta in pol). Edino kakal mi je v hlače, pa sem ga pač preoblačila, dokler se ni naveličal in šel na stranišče - po kakem letu.

Mali je pa že govoril in sploh ni bilo nobenih težav.

Sklepam pa, da bi po 2. letu bile, ker je trmast na kvadrat in bi zagotovo uveljavljal svojo voljo in želje.

Jaz se tako kar strinjam z zmajaz, da je med letom in pol in 2. letom najprimernejši čas za odvajanje od plenice. Samo len ne smeš bit user posted image .

Lp,

živa 

< Sporočilo je popravil živa -- 25.11.2009 11:32:15 >

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kahlica
25.11.2009 13:54:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: živa


Jaz se tako kar strinjam z zmajaz, da je med letom in pol in 2. letom najprimernejši čas za odvajanje od plenice. Samo len ne smeš bit user posted image .

Lp,

živa 


Ne vem, ne strinjam se ravno s tem.....mogoče je to najprimernejši čas za proces odvajanja.....user posted image

Jaz naše praktično nikoli nisem odvajala.....sem ji ene parkrat za kak dan vzela plenico in ko sem videla, da še ne zna sama lulati sem ji jo nataknila nazaj gor......

sem pa bolj lene sorte in mi še na misel ni prišlo, da bom nervirala sebe in njo z preoblačenjem, pranjem, čiščenjem kavča, tepihov......

In ko sem ji spet enkrat vzela plenico za en dan pa je uspelo......in je bila "suha" v enem dnevu, stara pa je bila dve leti in pet mesecev.....skoraj verjeti nisem mogla, glede na to, da se vedno govori o nekih nekaj mesečnih procesih odvajanja......

Kaka pa še vedno v plenico.....vedno, ko jo je kakat zahteva plenico in noče slišati o kahlici ali stranišču.....in ji jo dam.....glede na to, da me je pozitivno presenetila z lulanjem se ji bom pustila še tu presenetiti.......user posted image

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kahlica
25.11.2009 23:43:12   
nananaja
Jaz sem starejšo dajala na kahlico od enih 7 mesecev, plenico snela dokončno pri 1 letu in 9 mesecev. Na kahlico sva dajala z možem zato, ker je enostavno vedno polulala previjalno in ker nisva imela spodaj tetra plenice, je bil vedno moker tudi bodi... Pri enem letu je veliko lulala v kahlico, pa tudi plenica je bila mokra, kakala je pa večinoma v kahlico, enostavno je prišla k meni ali atiju in dajala znake, da bi kakala, tudi počakala je, če sem rekla, da greva kakat. Imam pa eno slutnjo, če jaz ne bi delala diplome, bi se plenice rešili precej prej. To pa zato, ker je eno jutro - okoli enega leta - lepo kakala in lulala na kahlico, potem pa ni pustila plenice prilepit. Sem ji pač dala hlačke, čez nekaj časa jo je prišla iskat mama, sem ji rekla, naj ji da plenico. Ona jo je imela potem dve uri brez, jo dala vakrat lulat, potem ji je dve uri spala brez plenice, šla takoj lulat, čez pol ure je začela stinatit in stalno tiščat v mamo in ker jo ni dala lulat, se je čez 10 minut polulala v hlače. Po pol leta brez plenice je mogoče dvakrat rekla "lulat", dva meseca reče "kakat" kadar hoče lulat ali kakat, prej pa je dajala raznorazne znake.

Vedno so mi govorili, da naj bom tiho, ker se  mi lahko vrne pri drugem. Sedaj je druga stara 10 mesecev, jo večkrat damo na kahlico (začeli smo pri 8) in v zadnjem tednu se je prvič pojavilo, da je po spanju vedno lulala v kahlico in to se je prav potrudila. Bomo videli.

Smo pa že vajeni zmerjanja s teroristi in podobnim zaradi zgodnje uporabe kahle!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kahlica
26.11.2009 11:00:46   
liliana
Meni se sicer to ne zdi terorizem nad otrokom, če ga daš na kahlico (seveda, če otrok tam sedi)......sama se pa za tak način nisem odločila, ker se mi je zdelo škoda svojih živcev, da bi nekaj mesecev forsirala proces lulanja na kahlo ali wc, če sem videla, da sama še ne zna uravnavat to.....to, da bi jo pa imela eno uro na kahlici in bi se slučajno polulala, pa se mi je zdelo neumno.....

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kahlica
26.11.2009 11:06:44   
barni
Nasa je stara 24 mesecev in ima se plenicko, ene parkrat je lulala v kahlico, samo ni to nekaj rednega. Imam obcutek, da ji se ni, da bi bila brez plenicke, da se ne zna povedati kdaj bo lulala.

Sem tudi jaz razmisljala, ali naj jo kar imam popoldan brez plenice ali kaj, pa se mi zdi, da pac se ni dovolj zrela za to. Sem pa "LENA" mama in mi ni do tega, da bi jo lovila,skakala za njo in cakala, kdaj bo tisti trenutek, ko bo morala lulat. Pa tudi sicer med tednom to ni izvedljivo, ker je v vrtcu in smo popoldan le nekaj uric skupaj. V vrtcu je gotovo ne bodo lovili za WC.

Ne vem sem v dilemi ali naj poskusim ali ne. Enkrat sme ji za foro dala namesto plenicke spodnjice in ji rekla, da mora povedati ce gre lulat, ker nima plenicke. no pa smo imeli preoblacenje. Morda pac se ni pravi cas? Meni se zdi, da sploh ni panike, ce bomo odvajali poleti.

Ne vem a ostale ste jih kar dale iz plenice in potem toliko casa preoblacile, dokler niso zakapirali? Sej sploh ne vem kako to gre? A otrok potem kar dojame, da je moker zato, ker se je polulal in da bi bilo fajn, ce bi prej povedal, da gre na kahlico?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kahlica
26.11.2009 11:51:51   
živa
Ja, jaz sem ga dala iz plenice in čakala, da je zakapiral. Pri obeh. Ampak se tega vedno lotim poleti, ko sta kar naprej zunaj in pač nagca in sta fanta hitro povezala lulanje in občutek tiščanja v mehurju, pa še fino se jima je zdelo rožice zalivat. Pri malem je to šlo 1-2-3, pri večjem pa tudi ni trajalo več kot mesec dni ... Je pa res, da ni bil v vrtcu. In tudi mali ni bil.

Lp,

živa

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kahlica
26.11.2009 12:00:32   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kaka pa še vedno v plenico.....vedno, ko jo je kakat zahteva plenico in noče slišati o kahlici ali stranišču.....in ji jo dam.....glede na to, da me je pozitivno presenetila z lulanjem se ji bom pustila še tu presenetiti.......user posted image


Vidiš - ravno tovrstni "problemi", da otrok zahteva plenico za kakanje, se pojavljajo predvsem, če začneš z odvajanjem pozneje - nisem še slišala, da bi to počeli tisti, ki so se odvajali mlajši. Drugače imaš pa prav - jo bo že minilo, ko se bo sama odločila.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kahlica
26.11.2009 12:07:54   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: barni
Ne vem sem v dilemi ali naj poskusim ali ne. Enkrat sme ji za foro dala namesto plenicke spodnjice in ji rekla, da mora povedati ce gre lulat, ker nima plenicke. no pa smo imeli preoblacenje. Morda pac se ni pravi cas?


Lej ne moreš pričakovati, da bo otrok, ki je 2 leti lula in kakal v plenico, takoj razumel, kaj zdaj to pomeni, ko mu daš spodnjice in rečeš, naj pove, ko ga bo lulat. Bo zagotovo nekaj dni lulal v spodnjice, preden bo znal povezati, občutek tiščanja in nato mokra oblačila. Pri nas je trajalo to nekje 1 teden, potem je že začela govoriti, da bo lulala, ampak prepozno - ko ji je že vsaj malo ušlo, "šele" 10. dan je pravočasno povedala, da gre lulat in zadržala, da sem jo slekla in dala na školjko. Potem je bilo pa iz dneva v dan boljše in nesreče vedno redkejše.

Je pa zagotovo odvajanje težje, če je otrok v vrtcu v plenički, doma pa brez, ker je potem zmeden - 1x ima pleničko in lahko lula vanjo, drugič je nima ... Naša še pač ni v vrtcu, ker sem še na porodniški za drugega in je zraven doma, pa je bilo to vse veliko lažje. Lahko pa vseeno poskusiš - to je odvisno samo od tebe, koliko volje imaš. Meni pač ni bil problem namesto menjat pleničko preoblečt polulane spodnjice in hlače.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kahlica
26.11.2009 12:08:20   
Anonimen
[Jaz se tako kar strinjam z zmajaz, da je med letom in pol in 2. letom najprimernejši čas za odvajanje od plenice. Samo len ne smeš bit user posted image .

Lp,

živa 
[/quote]

Len? V kakšnem pomenu?

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kahlica
26.11.2009 13:16:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kaka pa še vedno v plenico.....vedno, ko jo je kakat zahteva plenico in noče slišati o kahlici ali stranišču.....in ji jo dam.....glede na to, da me je pozitivno presenetila z lulanjem se ji bom pustila še tu presenetiti.......user posted image


Vidiš - ravno tovrstni "problemi", da otrok zahteva plenico za kakanje, se pojavljajo predvsem, če začneš z odvajanjem pozneje - nisem še slišala, da bi to počeli tisti, ki so se odvajali mlajši. Drugače imaš pa prav - jo bo že minilo, ko se bo sama odločila.


Samo jaz to ne vidim kot problem.....user posted image ampak kot to, da ve kdaj jo je kakat in se ne pokaka v hlače.....brez tega da bi ji to mesece in mesece "razlagala"....

Sicer pa starši smo si različni, in med sabo se razlikujejo tudi otroci.....od kolegice hči se že krepko več kot pol leta odvaja od plenice oz. jo odvaja mama......pa še vedno ne pove, ko jo je lulat, ampak se polula, ko jo mama da pač vsaki dve uri na kahlico, če je pa sila vmes pa se pač v hlače, za kakanje pa sploh ne pove, ampak se vedno pokaka v hlače....

poznam pa eno punčko, ki je že od 1 leta naprej brez plenice brez kakih pogostih lulanj in kakanj v hlače.....

Tako, da ni nekega splošnega pravila kako bo otrok lulal in kakal.....

Jaz se pač trudim delati stvari po stari kmečki logiki, z čim manj kompliciranja zame in za otroka......

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kahlica
26.11.2009 16:23:44   
živa
IZVIRNO SPOROČILO: tedy

[Jaz se tako kar strinjam z zmajaz, da je med letom in pol in 2. letom najprimernejši čas za odvajanje od plenice. Samo len ne smeš bit user posted image .

Lp,

živa 

Len? V kakšnem pomenu?


Da ti ni odveč brisat po tleh in preoblačit otroka. Nekaterim se zdi lažje menjati plenico, jaz sem pa komaj čakala, da se jih znebimo, ker mi je šlo preveč energije za menjavo plenice - noben tega nemreč ni maral ...

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 26.11.2009 16:24:25 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kahlica
26.11.2009 17:15:10   
valči
Imam tri in prvi je bil suh pri 2.5 letih,smo ga prej,ko je bilo poletje poskušali,a neuspešno.Je bilo skoz polulano.Je sam isto jesen nehaluser posted image

Druga-punca,je pa imela plenice do 2 let in 10 mesecev.Groza,boste rekli.A poskušala sem velikokrat,vztrajala po 14 dni,nič,nič je ni motilo,da je bila sloz mokra.Popolnoma nič.In decembra je nekako nakazala,da ima dovolj.V parih dveh,z parimi nesrečami je bila suha.Le kaskala je v gate,pa sploh ni.No,to je druga zgodba.

Tretje dete,hčerkica pa je suha že od 19 mesecev dalje...Na posvetovalnici pri 18. mesecih za hec vprašam P,če bi ji dala plenico dol.Pa je rekh suha,ni prippavljena.In res ni bila,je bilo takrat ful vroče in tako.Pa se konec julija,pri 19. mesecih ona opdloči.Iz vrtca mi je suha prihajala,tako sem ji dajala plenico dol,ko je prišla domov.Je bilo nesreč,včasih več,včasih nič.In je hodila sama po kahlo,pa rekla je.Skratka sem jo začela v vrtec dajat brez plenice in pri tem je ostalo.Kakšna dva meseca že hodi kakat na kahlo in to je to.
Sem ponosna na njo,ker je res sama-z malo moje pomoči in zpodbude se znebila plenice.

Tako da sama lahko rečem,ker imam tri otroke in nobenega nisem posebej gnjavila in težila za kahlo.Samo prisluhnit je treba otroku,pa steče.Prej,ali slejuser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?