|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Seznam za novorojenčka
12.11.2009 21:40:22   
reni70
Pozdravljene,....

Rabim vašo pomoč,nasvet in točen seznam stvari za novorojenčka roj.Jan.2010

Kolko bodijev,mako majčjk,pajackov,brisačk itd........vse kar rabiš

Zanima me količina in kaj vse rabiš?
Rada bi videla da mi kr napišete kaj ste nakupile ve,kot pa ta seznam iz trgovin.

Hvala

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Seznam za novorojenčka
12.11.2009 22:48:51   
melanija
Če ti nima kdo kaj posodit, je fajn paket na socilani-tisti ki ima največ oblekic.

Drugače pa:
- 20 do 25 tetra plenic - tistih tavelikih (rabiš povsod, ko dojiš, ko preoblačiš, ko kopaš, da ga obrišeš)
- jaz sem imela tudi 10 ta mičkenih tetra pleničk ( mere so tam 15x15 cm približno) rabila pa sem jih za kopanje in umivanje.
- vata  - umivanje obraza
- palčke za uha
- 1 brisačo (kvadratna z kapuco) za kopanje - potem sem dobila dodatno še dve za darilo tako da jih je bilo čisto dovolj
- kupila sem 10 bodijev ( dva ali tri št 56 ostalo večje ker hitro prerasejo)
- mako majčk nisem kupovala so bodiji bolj praktični -sploh tisti ki se popolnoma odpnejo in jih ni treba slačit čez glavo
- kupila sem 3 pajace (enega št.56, ostalo 62)
- 3 komplete majčka, hlačke - vse pliš, ali podložen bombaž
- rabiš tudi kapo za ven, pa bundo oz. pajaca št 62.
- imela sem tudi 3 navadne bombažne kape za v hiši(patronažna mi je rekla naj otroku jih stavim na glavo ko ga okopam - vendar ne vidim smisla in tega nisem počela
- odvisno od kje si - tudi žabe za pod hlače
- nogavičke vsaj 8 parov ali več
- pa tolažilno dudo sem nabavila že prej
- flis odeja manjša - meni je prišla prav za čez dan ga pogrnit v košku.
Sigurno sem še kaj pozabila, če te kaj še zanima pa vprašaj.

Približno toliko sem si jaz nabavila, samo nisem vedela spola tako da je bilo vse bolj nevtralnih barv. Ko pa sem enkrat rodila in sem lahko šla ven sem potem nabavila še kakšne cortaste cunjice za mojo dušo. Trenirke kot za velike, pa  žametne hlače, puloverčke....

Je pa res da sem tudi veliko dobila oblačil za darila, in to predvsem za takojšnjo uporabo predvsem manjše št. tja do 68. Odvisno od sorodstva kakšne navade imate samo malo računaj tudi na to.

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Seznam za novorojenčka
13.11.2009 9:16:13   
bskrle
Otroka moraš vsak dan celega preobleči -torej rabiš vsaj po 7x vseh stvari št. 56-62. Sicer pa ima vsaka mamica svoj seznam in ni enega pravega.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Seznam za novorojenčka
13.11.2009 12:13:07   
endrina
Ja res je, skoraj od vsake številke rabiš najmanj 5 kompletkov, pol pa boš itak že prala in se ti cotike obračajo - vračajo.
K malenijenemu seznamu bi jaz dodala še bombažne rokavičke, ki jih potrebuješ že kar v porodnišnici, da se ti otrok ne popraska.
Od kozmetike druga ne potrebuješ kot 1dcl lekarniškega olivnega ali mandljevega olja, 70% alkohol za razkuževanje popija, navadno otroško milo, kremico za nego ritke (jaz sem vedno vzela lekarniško al pa Bepanthen).
Kupi si še čaj za dojenje (jaz sem uporabljala vedno Hippovega instant al pa tega novega Bio), pa kapljice proti krčekom (zelo dobre so iz Koroških lekarn, ti jih pošljejo tudi po pošti), zase rabiš tudi še Multimam Lnolim kremo za bradavice.
Pa tudi najmanj dve posteljnici za otroško posteljico, če ti eno umaže, da imaš vsaj eno za rezervo in za preoblečt.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Seznam za novorojenčka
13.11.2009 22:50:49   
meta21
Poglej tukaj: http://www.ringaraja.net/forum/SEZNAM_%2D_kaj_potrebujem_za_novorojen%C4%8Dka/m_1848590/tm.htm

ali pa če kje dobiš aprilsko revijo mama iz leta 2008. Krasen seznam je notri.

In še nasvet... Kupi raje manj kot več. Ko boš doma iz porodnišnice, bodo še vedno obstajale trgovine. Ni treba, da imaš doma vse kar potrebuješ za pol leta. Pa srečno!

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Seznam za novorojenčka
13.11.2009 22:53:31   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Otroka moraš vsak dan celega preobleči -torej rabiš vsaj po 7x vseh stvari št. 56-62. Sicer pa ima vsaka mamica svoj seznam in ni enega pravega.



Jaz sem ga vsak drugi dan skopala in takrat tudi preoblekla. Vmes pa samo, če je kaj ušlo iz pleničke. Se mi zdi, da samo matraš malega pikca, če ga kar naprej preoblačiš. Saj se ne poti in vedno leži na čistem. No ja, to je moje mnenje.

< Sporočilo je popravil meta21 -- 13.11.2009 22:54:08 >

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?