|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nadstandardna soba v SB Ptuj
21.10.2009 17:00:02   
endrina
Mene pa zanima al je bla katera v porodnišnici na Ptuju v nadstandardni sobi in kakšna izgleda.

Vem da je zanjo potrebno doplačati 10€ na dan, kaj pa več nudi kot to da si lahko sam v sobi, pa mi ni jasno.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
21.10.2009 17:39:12   
Anonimen
ja fajn bi bilo, da bi se res katera javila pa povedala ker me zdaj v 2 user posted image  zelo mika, da bi jo vzela.

vem pa samo to, da če je gužva ravno takrat, da jo ne moreš dobit

(odgovor članu endrina)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
21.10.2009 17:48:09   
princeska29
jaz sem bla v njej leta 2008 po priporočilu moje tašče ki je bla medicinska sestra na ginekološkem oddelku.je vztrajala da grem v nadstandardno sobo da bom imela svoj mir in da bom sama s svojo bebiko!razlika je le v tem da si sama z dojenčkom v njej drugače pa je vse isto kot v ostalih sobah!jaz sem si full želela družbe ker moja pupika je ogromno spala in mi je bil dolgčas pa sem si želela malo klepata!!pa saj je hitro minilo in ogromno obiskov je bilo

_____________________________

AMADEJ 26.11.2001 2750g-48cm
STASA 17.01.2008 3850g-53cm
ALEX 17.12.2009 3700g-53cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
21.10.2009 22:34:03   
endrina
No zdaj pa sem malo razočarana. Sem bila prepričana da mi kdo povedal, da je to kao boljše opremljena soba, da ima morda svojo kopalnico in WC, pa morda televizor.

Že pri prvem porodu sem lahko bila sama v sobi - sem to sestre izrecno prosila, pa so mi šle na roko, ker ni blo gužve. Meni osebno je prav pasalo da sem imela mir in da sem od težkega poroda prišla k sebi. Kolegicam se je namreč dogajalo da tistih 4 dni niso nič spale, ker so jih motile druge mamice in dojenčki (res smola, če tvoj otrok spi, od ta druge porodnice pa se mali joče, pol si tudi ti nič ne počineš). Moj mož je lahko bil skoraj ves dan zraven mene v sobi in mi delal družbo, pa ni s tem nikogar motil. No meni je blo to super. Samo takrat jaz za tak dogovor glede tega da sem bila sama v sobi, nisem rabla nič doplačat, ker je to bila normalna soba.

Zdaj pri drugem porodu pa me seveda zanima al je ta nadstandardna kaj boljše. Ampak zgleda da ni, pol je brezveze metati denar skozi okno, če ti isto stvar lahko zagotovijo brez tega. No po moje pa tudi moraš met mal sreče, da rodiš v času, ko ni neke gužve na porodnem oddelku, ker drugače res ne moreš pričakovati, da boš samo v sobi.

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
22.10.2009 8:01:55   
slovenka
No, pa za 10 eur niti ni mogoče pričakovati nekega nadstandarda. Bi rekla za 300 eur user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
22.10.2009 9:09:45   
endrina
No ja, kaj se lahko pričakuje za 10€ na dan je druga plat zgodbe. Ampak bolnišnica sama poimenuje sobo kot NADSTANDARDNO, torej bi glede na tako pojmovanje pričakoval kaj boljšega od tega kar običajno nudijo v bolnišnični sobi, a ne?

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
22.10.2009 10:03:55   
vanilla
No ja, za 10 dodatnih evrov ne vem, kaj je več oz. bolje v nadstandardni sobi. Saj strežba itak ne more bit boljša kot je, saj imaš tudi v navadni sobi dovolj čaja, hrane, pozornosti s strani sester, pomoči pri dojenju itd. itd...
To, da imaš recimo televizijo je za moj pojem itak brezveze, saj se mi zdi res skoraj čudno, da bi mamica gledala tv, ker tiste dni ti gre vse drugo po glavi kot tv.. No, sicer pa, vsaka po svoje. Jaz sem sicer malo brala vmes, kolikor sem lahko (neko brošuro o dojenčkih - itak, hehe).
Prednost v tisti sobi je, da si pač sama, da ne poslušaš jokajočih dojenčkov... Če pa bi hoteli res nadstandardno sobo bi pa to pomenilo boljšo posteljo, kakšen počivalnik oz. stol za dojenje.... ne vem.

Ja, o počivanju tiste 3, 4 dni bi se res dalo govoriti user posted image . Četudi je dojenček priden oz. skos spi, so pa sestre tiste, ki nonstop notri hodijo... zjutraj že ob 5h s termomtetri, potem kasneje rihtanje dojenčkov, vizita, čistilka, trikrat na dan hrana, vmes čaj, učenje dojenja, previjanje..... hehe.

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
22.10.2009 12:47:26   
lenika83
Jaz sem ravno včeraj malo gledala po spletni strani ptujske bolnišnice glede te sobe. Tam piše, da je tv, telefon in svoja kopalnica. Pa koliko sem enkrat nekje zasledila, bi naj bila tudi možnost, da partner prespi (samo to ni v ceni 10€). Sicer pa se namerava moj možek ravno danes malo pozanimati kako in kaj je s tem v praksi, tako da vam povem, če dobim kakšne informacije.

Drugače pa se mi zdi, da se na bibaleze.si vidi na posnetku kako izgleda ta soba. Ker tista Tina je bila v nadstandardni. Samo se ne spomnim več na katerem posnetku, bom probala poiskati, pa vam prilepim.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
22.10.2009 12:57:55   
lenika83
Sem šla poiskat posnetek. Soba se vidi samo za nekaj sekundic. Se pa vidi, da sta notri dve postelji, na steni pa lcd televizija. Drugega pa nič drugačnega kot povsod drugje.

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
23.10.2009 10:29:49   
endrina
Lenika83 hvala za trud in posredovane informacije. Če tvoj mož izve še kaj drugega, se seveda priporočam za posredovanje koristnih informacij. Že v naprej lepa hvala.
Bom šla pogledat na bibaleze ta posnetek. Hvala še 1x.

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
23.10.2009 23:39:46   
endrina
Na tem linku sem našla predstavitveni posnetek ptujske porodnišnice, kjer je predstavljena tudi ta nadstandardna soba.

http://bibaleze.si/clanek/nosecnost/nase-porodnisnice-ptuj.html 


(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
24.10.2009 12:15:49   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: endrina

Na tem linku sem našla predstavitveni posnetek ptujske porodnišnice, kjer je predstavljena tudi ta nadstandardna soba.

http://bibaleze.si/clanek/nosecnost/nase-porodnisnice-ptuj.html 




A v MB imajo nadstandardne sobe?

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
25.10.2009 12:34:18   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Kepica83

IZVIRNO SPOROČILO: endrina

Na tem linku sem našla predstavitveni posnetek ptujske porodnišnice, kjer je predstavljena tudi ta nadstandardna soba.

http://bibaleze.si/clanek/nosecnost/nase-porodnisnice-ptuj.html 




A v MB imajo nadstandardne sobe?


Imajo, ampak isto pomeni, da je edina prednost to, da si sama v sobi - ali pa slabost, v kolikor si želiš pogovora... sploh če te kaj dlje zadržijo... Jaz bi si bolj kot to, da bi bila sama v sobi (ker ko sem hotela na WC, pod tuš itd., mi je bilo fajn, da sem cimri rekla, da mi popazi dojenčka) - želela malo širšo posteljo, da bi bolj komot z dojenčkom gor ležala, pa kaj več pomoči sester, sploh to, da ne bi tako na glas govorile, kot da delajo v domu upokojencev... pa tanjše halje poleti itd. Tisto, da si sam v sobi, pa ni neka prednost. Morda v času obiskov... Jok dojenčkov ponoči se pa itak sliši iz drugih sob. Naša se ni nič jokala, na sploh kot dojenček ne, pa v porodnišnici nisem nič spala. Verjetno zaradi šoka ob vsem dogajanju. Saj tisti jok novorojenčkov običajno ni tako glasen... Bi pa zadremala proti jutru, a takrat so različne sestre na 15 minut vdirale v sobe, preoblačile postelje, če si želel ali ne itd. V glavnem, vojaški režim... user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
27.10.2009 12:23:00   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

Bi pa zadremala proti jutru, a takrat so različne sestre na 15 minut vdirale v sobe, preoblačile postelje, če si želel ali ne itd. V glavnem, vojaški režim... user posted image



Hehe, slovenka, to je pa res, ja... Pa še govorile so: spočijte si oz. spite takrat, ko spi dojenček... No, ko je moj dojenček spal, so pa one not vdirale nonstop. Saj ne rečem, saj super, da sprašujejo kako je kaj, da dolivajo čaj, nosijo vložke in tablete proti bolečinam itd... Samo tisto zjutraj je tudi zame ful prezgodaj. Komu na čast je pa treba hodit merit vročino ob 5h zjutraj? user posted image

Takrat bi tut mene začelo lepo pobirat, ampak je blo že konc, ker od tiste ure dalje so se samo izmenjevale. Saj pa mislim, da bi recimo ob pol sedmih zjutraj bil čist normalen in človeški začetek (tut za temperaturo merit, nosit zajtrk, oblačit dojenčke, postle preoblačit...).

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
27.10.2009 13:35:41   
slovenka
Pa malo prilagodljivosti, če recimo vidijo, da mamica spi... ampak ni tega. Zato pa sem v enem tujem članku prebrala, da je slovenski sistem v porodnišnicah med najslabšimi na svetu, kar zadeva prilagojenost mamicam. Vse je prilagojeno osebju... Sicer oni rečejo, da drugače ne gre, a drugje po svetu očitno gre, če še tam vedo, da smo slabi.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
7.11.2009 14:32:09   
aknela123
endrina, zakaj te zanima ta nadstandardna soba?

po porodu boš v porodnišnici itak 3 dni, pa greš domov. jaz sem bila sama v sobi, ker sem imela dvojčke, če je le prostor, je praksa taka, da je mamica sama v sobi z dvojčki. bile smo dva tedna na oddelku same v sobi in verjemi, takrat sem si že pošteno želela družbe, saj ti lahko druga mamica malo poškili na otročka, ko se greš tuširat, na wc,... tv pa si tudi ne boš želela, saj boš imela za občudovat popolnoma novo bitjece.

lp

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
8.11.2009 22:02:03   
endrina
Aknela1 - moj razlog za namestitev v nadstandardni sobi sem opisala že v prejšnjih sproočilih. Poleg tega pa sem zaradi zapletov v mojem zdravju po porodu morala z otrokom ostali še 10 dni v porodnišnici. Sem pač tip človeka, ki ima rad svojo zasebnost in mir.

IZVIRNO SPOROČILO: endrina

Že pri prvem porodu sem lahko bila sama v sobi - sem to sestre izrecno prosila, pa so mi šle na roko, ker ni blo gužve. Meni osebno je prav pasalo da sem imela mir in da sem od težkega poroda prišla k sebi. Kolegicam se je namreč dogajalo da tistih 4 dni niso nič spale, ker so jih motile druge mamice in dojenčki (res smola, če tvoj otrok spi, od ta druge porodnice pa se mali joče, pol si tudi ti nič ne počineš).


(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
16.11.2009 13:54:01   
lenika83
Evo informacije iz prve roke glede "nadstandardne" sobe. Sem bila v njej pred dvema tednoma. Plačati ni treba nič. V njej si sama in imaš notri še televizijo in en gugalnik. Ta gugalnik sicer meni ni nič koristil, ker sem bila precej šivana in itak nisem mogla sedeti. So pa bili zato obiski toliko bolj navdušeni user posted image  Meni je ful pasalo, da sem bila sama in je bil res mir, ker sem se ful spočila. Televizija pa mi je prišla prav, da sem poslušala radio ali kaj takega, da nisi ravno v čisti tišini. Drugih novorejenčkov iz ostalih sob pa skoraj nisem slišala, tako da me niso nič motili pri spanju. Aja, pa ful fajn je to, da imaš čisto svojo kopalnico (jaz imam malo fobijo glede tega in reeees ne maram s tujci deliti wc-ja in tuša user posted image )

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nadstandardna soba v SB Ptuj
16.11.2009 20:05:06   
endrina
Lenika83 hvala za tvoje informacije.
Sem se itak odločila da bom šla v to nadstandardno sobo, v bilokatero porodnišnico me pač zanese, ko bo tako daleč.

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?