|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jahačice
30.12.2008 13:01:42   
cowgirl
Jahačice, do kdaj ste v nosečnosti jahale?
Imam svojega konja, ki je zelo siguren, ne dela traparij, tako da se zaradi padcev ne bojim... bolj me zanima počutje, trebuh od 4ga meseca dalje...
Povejte vaše izušnje.

_____________________________

Carpe diem
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jahačice
19.1.2009 10:20:07   
čačka
malo pono za odgovor, ampak vseeno.
Kljub nosečnosti sem mislila nadalejvati z jahanjem do 4-5 meseca. Dokler mi trebuh ne bi delal preveč velikih ovir.
Na žalost pa sem imela v 7 tednu zaplete in sem morala strogo počivat. Zdaj pa, ko bi lahko ponovno začela, se pa nekako ne upam. Kjub temu da padec ni vprašljiv se lahko vedno zgodi.
jaz ti žeim veselo jahanje in seveda zdravega otročka :)

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jahačice
24.1.2009 10:15:11   
KatMat
sem tudi sama jahacica ampak odkar sem noseca ne jaham...
zaradi zapletov...uprasi se ali je vredno...

(odgovor članu čačka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jahačice
26.1.2009 13:16:12   
cowgirl
Nimam nobenih zapletov in vse poteka normalno, počutim se kar Ok, razen slabosti, ki pa upam, da bodo minile prav kmalu.
Vendar sem 3 tedne kar doma za vikende... se mi ne da nikamor. Mogoče kak sprehod, ampak da bi šla pa jahat se mi pa sploh ne ljubi. Upam, da bodo tele slabosti in trenutki švohote kmal minili. Potem pa spet na konja. user posted image

_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jahačice
5.2.2009 16:12:31   
dreamhorse
Za voljo svojega otroka se ta čas odpovej jahanju. Tudi sama imam dva konja, in me strašno mika konjski hrbet, ampak kaj pa veš, tem kosmatincem ne vidimo v glavo, kaj se mu plete po njej. Tako da jaz na tvojem mestu ne bi...

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jahačice
6.10.2009 9:34:54   
mišamaša77
Živjo, tudi jaz še jaham, sem pa v 6. tednu...
Bomo videli kaj bo rekel ginekolog na pregledu. Mi ni sicer čisto jasno ali lahko sunki morda povzročijo kak spontani splav? li gre samo za nevarnost padca?
Ker če je tek priporočljiv do nevemkaterega meseca, kjer so večji sunki potem mi to ni logično...user posted image

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jahačice
6.10.2009 9:37:08   
resnično srečna
nikoli si ne bi odpustila, če bi zaradi hobija otroka izgubila...

sedaj pa pomisli na to...in ti bo po mojem takoj jasno...



_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jahačice
6.10.2009 9:45:42   
natasa28
Jahanje se predvsem zaradi možnosti padcev v nosečnosti odsvetuje. Tudi sama imam kobilo, ki je po večini prav pridna a ima kot vsak konj svoje finte. Tako da sem se jahanju ko sem izvedela da sem noseča lepo odpovedala, tako se zdaj pač samo pase in lonžiram jo občasno s sedlom in opremo, da se ne odvadi čisto v tem času. Jahala sem nazadnje v 6 tednu pa še to samo zato da sem jo peljala na žegnanje (jurjevo). Bomo vidli mogoče bom že za Štefanovo (26. dec. ) znova lahko na njej, do takrat pa razvajanje s tal, sicer je že to riskantno saj ima tako navado da bi se ona z glavo najbolj ob moj trebuh čohala.
Sicer pa se mora vsaka sama odločit kaj ji več pomeni, vendar verjamem da je vsaki bodoči mamici dobrobit bodočega dojenčka na 1. mestu.

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jahačice
14.11.2009 19:52:59   
Anonimen
Men je pa ginekolog takoj na prvem pregledu prepovedal, da bi šla jahat. Imam isto svojo kobilco, samo mi je otroček trenutno na prvem mestu in ne bi tvegala. Čeprav pa ne vem kako je z lonžiranjem. SEm rekla, da bi probala, samo me je malo strah, da ne bi bilo kaj narobe, ker moja se še uči in kdaj potegne. Mogoče katera ve kako je z lonžiranjem v nosečnosti?

(odgovor članu natasa28)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jahačice
22.12.2009 0:35:29   
cowgirl
jaz sem imela kar mal rešpekta tudi pri delu na tleh, ko sem imela trebuh... vse je šlo bolj počasi in nisem hotela tvegat, zato sem delala samo malo parelli igric, drugače pa ne. lonžiranje najbrž tudi ni prijetno, če se konju trga, pa ga hočeš nazaj držat, vendar če si fit, mislim, da ni panike.
Konja nisem lonžirala, sem ga pa vodila na travnik, pa na sprehod. Če je zelo temperamenten tudi to ne bi bilo dobro, ker si v nosečnosti precej okoren - ne samo zaradi trebuha, ampak tudi zaradi hormonov. Jaz sem bila ful štorasta. user posted image


_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jahačice
28.1.2010 20:12:45   
Lily86
Tudi moj konjiček je med nosečnostjo na dopustu. Res je ekstra priden in se mi zdi, da poznam vsak njegov naslednji korak, ampak si ne bi nikoli oprostila, da bi bilo kaj narobe z dojenčkom zato, ker jaz nisem mogla malo počakati... Nekje od sedmega meseca naprej ga niti čistila nisem več sama - vsaj za kopita sem vedno prosila koga drugega. Tako da sva trenutno oba bolj ali manj na off in prav nič mu ne manjka zaradi tega user posted image . Bo pa kasneje spet toliko bolj zabavno! Slišala sem že za jahačice, ki so bile skoraj do konca v sedlu - še tekmovale so v preskakovanju.
Poznam pa primer, ko je bila mlada mamica 3 tedne po carskem rezu spet na konju, tako da najprej rodit, potem pa hitro nazaj v sedlo. user posted image

_____________________________

naše največje veselje se nam je pridružilo 28.2.2010

A mother's joy begins when new life is stirring inside... when a tiny heartbeat is heard for the very first time, and a playful kick reminds her that she is never alone.

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jahačice
28.1.2010 21:57:25   
cowgirl
En mesec po carskem rezu sem bila v sedlu na sprehodu.Je bilo super fino... samo muskel fiber sem imela še en teden potem. user posted image Se pozna nosečnost. Ampak sedaj redno jaham, sicer pa ne "na polno". Mojega konjiča sem razkovala, ko sem bila v petem mesecu in je še vedno. Kopita ima sedaj veliko boljša kot prej, pa v snegu se ne nabirajo bunke na "podplatih". Skratka vse je super.


_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu Lily86)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jahačice
29.1.2010 11:00:57   
Anonimen
Jaz jo pa čedalje težje češem. Se mi zdi, da sem že štorasta s tem trebuhom, ful se hitr utrudim, pa tud težko mi jo je česat npr po glavi, ker se moram stegovat.
O ful dobr, da ste šle tok kmal nazaj v sedlo. Jaz tud to komi čakam. Sam kaj k je še dolga.


(odgovor članu cowgirl)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




število otrok
sarar

koliko otrok imate/nameravate imeti?

1 (15%)

2 (43%)

3 (35%)

4 ali več (8%)


Število vseh glasov: 493

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!