|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   civilna poroka
23.3.2010 10:31:20   
Alisa
Mene pa zanima koliko pride civilna poroka, da vem kaj in kako bo treba zrihtat, pa za cerkveno me tud zanima, če mi lahko kdo pove kaj vse treba uredit. hvala vam.

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: civilna poroka
23.3.2010 10:40:40   
ajsek
Civilna poroka sama po sebi je zastonj. Vse ostalo je pa odvisno od tega, kaj sploh hočeš. Če se poročiš v kavbojkah, v spremstvu dveh prič, ki ju nato povabiš na kebab in dva pira, je strošek čisto drugačen, kot če se poročiš na Ljubljanskem gradu, kamor povabiš 150 ljudi.

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: civilna poroka
23.3.2010 10:46:03   
Alisa
ROba bi rada poroko v ožjem družinskem krogu, z ljudmi, ki smo celo življenje skupaj, se veselimo en druzga tako da nas bi bilo cca 50. Pri poroki cerkveni pa bomo imeli še krst hčerke, tako da me čist informativno zanima koliko ste vi dali za poroko. Prstane imava že izbrane, za ostalo pa moramo še uredit. Rada bi si organizirala, da ne bomo potem zaradi urejanje papirjev 100_x_ tekali naokoli.



_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: civilna poroka
23.3.2010 10:57:18   
Anonimen
Ja to je čist odvisn kako si predstavljaš to poroko...
Ko začneš enkrat seštevat...
pa če hočeš da vsaj kolkr tok zgleda...
Boš takoj na parih jurčkih.
Midva sva mela čist mjhno poroko (pol manjšo kot bo tvoja),
pa naju je prišlo cca 4000 eur.

Naredi si okviren seznam...
Če se boš poročila na kakem gradu bo takoj ene 400 eur..
V cerkvi moraš dat neki župniku... Zihr cca 200 eur po tamalem...
Obleke... Šopek... Pa si že čez 1000 eur.

Skratka... Poroka ni kar tko... Odvisn koliko kompliciraš.
Mislim pa, da če še tako paziš, da bi čim cenej pršla skos...
Okol 2000 eur bo šlo po tamalem.

Razen seveda če narediš tako, kot je rekla ajsek.
Kavbojke, priče, in kebab.

< Sporočilo je popravil tedy -- 23.3.2010 10:59:14 >

(odgovor članu Alisa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: civilna poroka
23.3.2010 11:00:22   
tinkamarinka
Za civilno poroko morata iti skupaj s partnerjem na upravno enoto z osebnimi dokumenti. takrat bosta navedla tudi ime in priimek prič.
Za cerkveno poroko rabita vsak svoj krstni list, vse ostalo dobita v župniji, kjer se bosta poročila. če želita imeti duhovnika iz druge župnije morata zaprositi za dovoljenje tistega župnika v kateri cerkvi se bosta poročila.
Ponavadi morata pri cerkveni poroki iti tudi na priprave za zakon, za krst pa na priprave za krst. Sicer je odvisno od duhovnika, nekateri ne zahtevajo še tega, ampak so v manjšini.

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: civilna poroka
23.3.2010 11:09:24   
tinkamarinka
najdražja pri poroki je pogostitev. računaj da je enostavni meni okoli 30€ na osebo + pijača. Potem pride še obleki, fotograf, šopek, torta... Pri vabilih lahko ful prihraniš, če jih narediš sam.

Cena cerkvene poroke je uradna in dobiš v vsakem župnišču. V mojih časih je bila 20 € (pa pri nas te poroči zastonj), mislim pa, da niso bistveno podražili. Pride pa lahko drago okrasitev cerkve, če greš v to.

V bistvu pa je tako kot je rekla Tedy - kolko kompliciraš tolko plačaš :-)

No moj je hotel meti veliko poroko, pol pa se nisem preveč branila. Skupaj s poročnim potovanjem naju je leat 2007 prišla cca 10 000€. Bilo je 130 ljudi. S tem, da se je takrat civilna poroka še plačala, poročila sma se na ptujskem gradu, kjer smo imeli catering, pol pa še večerjo v eni bolj dragi gostilni (imela je dovolj prostora). pa stroški so se z darili pokrili, tako da sma bila na koncu na pozitivni ničli.user posted image

< Sporočilo je popravil tinkamarinka -- 23.3.2010 11:14:27 >

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: civilna poroka
23.3.2010 11:51:42   
Čebel@

IZVIRNO SPOROČILO: Alisa

Mene pa zanima koliko pride civilna poroka, da vem kaj in kako bo treba zrihtat, pa za cerkveno me tud zanima, če mi lahko kdo pove kaj vse treba uredit. hvala vam.

midva sva se poročila na občini in naju je prišlo 30€(to plačaš matičarja)-bo pa 2 leti od tega....ostalo so ti pa punce fino napisale-midva sva imela 40 ljudi in naju je prišlo okrog 4000€ ampak sva skoraj vse nazaj dobila z darili

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: civilna poroka
23.3.2010 12:16:03   
mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: tedy

Ja to je čist odvisn kako si predstavljaš to poroko...
Ko začneš enkrat seštevat...
pa če hočeš da vsaj kolkr tok zgleda...
Boš takoj na parih jurčkih.
Midva sva mela čist mjhno poroko (pol manjšo kot bo tvoja),
pa naju je prišlo cca 4000 eur.

Naredi si okviren seznam...
Če se boš poročila na kakem gradu bo takoj ene 400 eur..
V cerkvi moraš dat neki župniku... Zihr cca 200 eur po tamalem... zakaj pa to?? to ni obvezno, je prostovoljno....jaz tega nisem dala, niti priče ne, pačala sem le poročno mašo....cena ista kot navadna maša
Obleke... Šopek... Pa si že čez 1000 eur.

Skratka... Poroka ni kar tko... Odvisn koliko kompliciraš.
Mislim pa, da če še tako paziš, da bi čim cenej pršla skos...
Okol 2000 eur bo šlo po tamalem.

Razen seveda če narediš tako, kot je rekla ajsek.
Kavbojke, priče, in kebab.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: civilna poroka
23.3.2010 12:40:12   
špelin@
Strošek močno variira glede na "potrebe" user posted image

Pa, ajd'', ko je že ravno čvekanje v 3 dni:

IZVIRNO SPOROČILO: Alisa
ROba bi rada poroko v ožjem družinskem krogu, z ljudmi, ki smo celo življenje skupaj, se veselimo en druzga tako da nas bi bilo cca 50. Pri poroki cerkveni pa bomo imeli še krst hčerke, tako da me čist informativno zanima koliko ste vi dali za poroko. Prstane imava že izbrane, za ostalo pa moramo še uredit. Rada bi si organizirala, da ne bomo potem zaradi urejanje papirjev 100_x_ tekali naokoli.


Ožji družinski krog = 50 ljudi

user posted image user posted image user posted image

Alisa, ne jemlji tega kot podje.bavanje, ampak sem se morala nasmejati, ker sva midva imela na poroki 50 ljudi - in to nikakor ni bil ožji družinski in prijateljski krog user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: civilna poroka
23.3.2010 12:52:52   
Anonimen
V cerkvi moraš dat neki župniku... Zihr cca 200 eur po tamalem... zakaj pa to?? to ni obvezno, je prostovoljno....jaz tega nisem dala, niti priče ne, pačala sem le poročno mašo....cena ista kot navadna maša

 
seveda ni obvezno. župnik ti seveda ne bo reku to pa tolkle košta...
samo ko ga (če ga vprašaš) koliko stane ta ceramonija.... ti reče ne vem... npr 20 eur...
samo lahko pa prispevaš za okrasitev cerkve itd. No in če ga nadalje vprašaš
kolk naj bi to blo... ti prbije cca 200 eur. Potem je pa tko..
Lahko se narediš indijanca pa rečeš da ne boš nič prispeval, al pa prispevaš ker prispevajo tud drugi.
 
To je mišljen na tisto foro - kao - kaj bodo pa sosedje rekli če... al pa... ne smeš bit slabši kot so drugi...
 
To v bistvu pride bolj do izraza v manjših podeželjih kjer se še cela vas med sabo pozna.
 

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: civilna poroka
23.3.2010 12:59:28   
Čebel@
cerkveni mi nismo imeli nič za plačat,sva pa dala vseeno 20€-edino zbor je bil 50€(imajo tako ceno)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: civilna poroka
23.3.2010 13:40:31   
poli*
Kot so že povedale, je civilna zastonj, razen če si izbereš kak drug kraj, potem pa računajo.
Midva sva se poročila lani, imela 54 ljudi in je prišlo dobrih 6000€. Pa sva veliko sama naredila, brez preseravanja, ampak nanese.
Največ je seveda večerja, ki pride okrog 30€ na osebo in še pijača zraven, pa je 40€ na osebo.... krat 50os.=2000€.
Midva sva imela fantovščino in dekliščino skupi... kar nekaj stroškov se nabere, ko moraš nabavit kar veliko peciva in narezkov za fantovščino (če bosta imela), za pogostitev svatov na 2 domovih....

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: civilna poroka
23.3.2010 13:42:54   
poli*
Župnik nama je rekel, da je poročna maša 20€, zraven pa sva mu dala še 50€, kar se mi zdi dovolj.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: civilna poroka
23.3.2010 13:48:05   
lavita*

Na tole o ceni cerkvene poroke morma tud jaz neki pripomnit.
Plača se samo poročna maša, ki ima uradno ceno. Par evrov je dražja kot navadna. Mislim, da j eokorg 20evrov.
Vse kar je ostalo v cerkvi, pa lahko sam naročiš okrasitev in to plačaš.
torej, če pa hočeš, da ti duhovnik uredi krasenje cerkve, je pa logično da boš to plačal.

Tak da ne mi govorit, da je treba dat 200Evrov za cerkveno poroko.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: civilna poroka
24.3.2010 8:10:04   
principessablu
midva sva se samo civilno na lj.gradu,obleka sposojena od kolegice,povabljeni samo družinski člani,bilo nas je 10 kom +2 mala otroka,cse skupaj naju je prišlo 700evrov...se pravi pogostitev v gostilni,prstana,frizer,fotograf,šopek..

(odgovor članu lavita*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: civilna poroka
24.3.2010 8:35:51   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: tedy


Lahko se narediš indijanca pa rečeš da ne boš nič prispeval, al pa prispevaš ker prispevajo tud drugi.
 
To je mišljen na tisto foro - kao - kaj bodo pa sosedje rekli če... al pa... ne smeš bit slabši kot so drugi...
 
To v bistvu pride bolj do izraza v manjših podeželjih kjer se še cela vas med sabo pozna.
 


To pa meni ni kul. Da daš samo zato, ker so drugi tudi dali. Kot je ena napisala, 50eur je več kot dovolj, mislim že tako bi morala cerkev kvečjemu spodbujat poroke in družine itn itn, ne pa da komplicirajo.
Midva nisva cerkveno poročena, ker je župnik toliko kompliciral, da sva rekla hvala lepa.
Civilni obred na gradu Bogenšperk je bil 2006. leta okoli 130 eur, za fešto sva dala okol 2500 (hrana in pijača), imela sva 80 ljudi.
Za vse ostalo pa .. moja obleka 250eur (pri šivilji), njegova tudi nekaj takega, rože enih 200, vabila sva sama naredila, prstane je plačala moja poročna priča(200eur), fotografa pa starši.


< Sporočilo je popravil ZmajTolovaj -- 24.3.2010 8:36:54 >


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: civilna poroka
24.3.2010 8:49:27   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: lavita*


Na tole o ceni cerkvene poroke morma tud jaz neki pripomnit.
Plača se samo poročna maša, ki ima uradno ceno. Par evrov je dražja kot navadna. Mislim, da j eokorg 20evrov.
Vse kar je ostalo v cerkvi, pa lahko sam naročiš okrasitev in to plačaš.
torej, če pa hočeš, da ti duhovnik uredi krasenje cerkve, je pa logično da boš to plačal.

Tak da ne mi govorit, da je treba dat 200Evrov za cerkveno poroko.



Točno tako. Plačaš poročno mašo in to je to. Če hočeš zraven še pevce, se zmeniš direktno z njimi ali pa urediš to z župnikom in potem njemu daš denar zanje. Isto velja za okrasitev - v lastni režiji ali pač denar daš v župniji in potem oni za to poskrbijo.

Midva sva župniku dala 50€, isto pevcem ( + pogostitev zanje), okrasitev pa sva naročila sama direktno v cvetličarni in tam tudi plačala. Civilna poroka je bila minimalno, samo taksa, ki sva jo plačala na upravni enoti (poročila sva se na Lj. gradu), šampanjec sva kupila sama in smo ga potem odprli zunaj na grajskem travniku, kjer smo imeli tudi slikanje, druženje. Potem pa je sledila zabava v restaraciji - glasbo sta nama plačali priči, pogostitev pa je šla iz najinega žepa, ampak se - iskreno povedano - ne spomnim, koliko je bilo. Itak pa je to bilo pred 13 leti, tako da...user posted image

Kolikor se hočeš "preseravat", toliko več plačaš. Simpl.

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 24.3.2010 8:51:50 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu lavita*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: civilna poroka
24.3.2010 10:06:22   
Lolek in Bolek
zase vem, da sem se poročila enkrat in da mi bo ta dan ostal za vse življenje. Tudi zaradi tega, ker je bila poroka spalanirana po najinem načrtu. In ja. Penina se je sekala, kot se mora z sabljo in tekla tudi v potokih, kot se morauser posted image . Edino česar nisem morala splanirati je bilo vreme. Bil je čudovit poletni dan. Vroče mi je bilo kot nikoliuser posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?