|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pridevniki-7 r. pomoč prosim
16.12.2010 8:24:06   
oka
Saj me je kar sram, da tole sprašujem ampak jaz res mojemu sedmošolcu ne znam razložiti razliko med lastnostnim in vrstnim pridevnikom. Bolj kot mu razlagam, manj mu je jasno, meni pa tudi.

Npr: V bloku živita dva majhna dečka-tu je še vse jasno, da je to lastnostni pridevnik. Zatakne pa se, ko se pridevnik majhen uporabi kot vrstni: Manjši deček ima zeleno kolo. Kako naj sinu dopovem, da se tukaj vpraša KATERI DEČEK in ne kakšen deček? Ima kdo idejo kako naj razložim otroku ta princip vprašalnic? So kakšna pravila pri teh pridevnikih? Mah saj niti vprašati ne znamuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pridevniki-7 r. pomoč prosim
16.12.2010 8:41:26   
Freya88
Razlozi mu, da se po osnovnikih vprasas s kaksen, po premernikih pa kateri... verjetno je isto tudi pri preseznikih... to je edino kar mi pade na pamet... preverita vec moznosti stopnjevanja in kako se po njih vprasas...

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pridevniki-7 r. pomoč prosim
16.12.2010 8:54:39   
oka
Freja, hvalauser posted image To sem mu že razložila ampak njemu ne gre v glavo zakaj se ne moreš vprašati npr. kakšen otrok ima kolo (prejšnji primer). Zanima me, če je kako pravilo, ki določa kdaj je vrstni in kdaj lastni pridevnik. 

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pridevniki-7 r. pomoč prosim
16.12.2010 9:24:58   
Taddy78
Kaj pa  "umazan deček"?

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pridevniki-7 r. pomoč prosim
16.12.2010 9:47:03   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Kaj pa  "umazan deček"?


kakšen deček?

če bi rekla pa "najbolj umazan" bi bil pa kateri. jaz to tako razumem.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
16.12.2010 9:52:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pridevniki-7 r. pomoč prosim
16.12.2010 9:53:24   
oka
Umazan deček: Deček je umazan. Umazani deček ima strgane hlače (bogi otrok). Jaz to razumem tako, da ločilni pridevniki nimajo končnice, določni pa imajo končnico i. O.k. to sem mu razložila. Zatakne pa se pri ženski obliki pa kot sem že rekla, zakaj ne moreš obakrat vprašati kakšen. Sem mu razložila, da so to pač slovnična pravila, zdaj pa me zanima, če katera mogoče ve kakšna točno so ta pravila, da ga ne bom narobe učila. Stopnevanja pridevnikov pa še niso jemali. Pa hvala za predlogeuser posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pridevniki-7 r. pomoč prosim
16.12.2010 9:57:52   
oka
Umpa nič ga nisi pihnila. Jaz sem mu to poskušala dopovedati tako, da določni pridevnik uporabljamo takrat, ko enkrat nek samostalnik že omenmo in o njem govorimo naprej (nekako po principu angleškega A in THE). Zdaj pa ne vem, če sem mu to prav povedala. Mah tako kot sem rekla, še sama ne znam vprašat. 

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pridevniki-7 r. pomoč prosim
16.12.2010 10:17:34   
alda
jaz si vedno ko sem v dilemi pomagam s to stranjo:

http://www.eknjiga.si/pregled_oblikoslovja.htm
poskusi mogoče bo tudi vama kaj prišlo prav!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?