|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Skupno - ločeno gospodinjstvo
12.10.2010 15:25:39   
mancag
Bom kar konkretna. S fantom živiva že več let skupaj v njegovem stanovanju. Imava enega otroka, ki je letos začel obiskovati vrtec. Kljub temu, da nimava ne vem kako visokih plač (on približno 1200, jaz 600eur) so nama izračunali mesečno plačilo vrtca kar 247eur!!! To pa nama je ob vseh ostalih stroških (kredit za stanovanje, položnice........) zares veliko in preveč.
Že prej sva razmišljala kaj storiti, sedaj pa seveda še bolj. Ne bi rada preveč komplicirala zadev, a vseeno sem slišala, da se da marsikaj urediti s tem, da ostaneva še vedno skupaj na istem naslovu, jaz pa si prijavim lastno gospodinjstvo (torej da imava ločeno gospodinjstvo).
Ali je to dovolj oziroma kaj je še potrebno storiti, da bi si znižala vrednost položnice za vrtec? Na kaj vse še to vpliva? Najbrž se s tem spremeni tudi otroški dodatek?
Hvala za morebitno pomoč in vsak pameten nasvet kajti vse kar najdem okoli te teme na raznih forumih mi nikakor ne da natančnih odgovorov na to vprašanje.



_____________________________

Manca
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
12.10.2010 16:21:03   
ajataja
naslov prebivališča nima nobene veze,tukaj edino pride v poštev razveza in urejanje preživnine na sodišču drugače ne pomaga nič.

(odgovor članu mancag)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
12.10.2010 16:26:22   
piko12
A to imaš na odločbi al samo položnico? Ponavadi so prve položnice polna cena, potem po odločbi pa naredijo poračun. Mene je tud ob prvi položnici na rit vrglo, ampak to ni bila prava cifra.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
12.10.2010 18:37:23   
kajajaka
Piko12  žal je to prava cena. Pri nas so podobni dohodki in podobna cena vrtca user posted image

mancag žal ti ne znam svetovati. Mi smo se kar sprijaznili s ceno. Kaj pa naj. Skrivati se in delati, da nismo družina... pa ko bi k tvoji plači prišteli še preživnino, pa delili le na tebe in otroka... padeš samo en razred nižje - a se za 40€ torej splača vsa papirologija po sodiščih in dokazovanje, da niste skupaj? No, ampak na koncu je odločitev seveda samo vajina. 

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
12.10.2010 18:40:50   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: piko12
A to imaš na odločbi al samo položnico? Ponavadi so prve položnice polna cena, potem po odločbi pa naredijo poračun. Mene je tud ob prvi položnici na rit vrglo, ampak to ni bila prava cifra.

Polna cena vrtca zagotovo ni 247 eur, to je verjetno 50% in čisto realno glede na taki plači.
1800 eur dohodka vendarle ni tako malo - to je za vrtec 5. plačilni razred in to celo bolj pri zgornji meji kot pri spodnji, kar pomeni, da vam ne manjka veliko, da bi prišli celo v 6. plačilni razred, pa jasli so seveda najdražje.
Samo s prijavo ločenega gospodinjstva pa ne boste dosegli NIČ - če hočeš, da se ne bi upoštevali njegovi dohodki, bosta morala iti lagat na sodišče, da nista več par in določit preživnino, opozarjam te pa še to, da ti naslednje leto verjetno niti to ne bo več kaj dosti pomagalo, ker je naša država sita lažnih enostarševskih družin in bo z naslednjim letom (verjetno že kar v začetku leta) začel veljati novi zakon, po katerem bodo enostarševske družine še samo tiste, kjer bo oče neznan, mrtev ali opravilno nesposoben, ostale pa ne bodo imele več nobenih ugodnosti, tako da se mi nekak zdi, da se vama sploh več ne splača spuščati v to, ker vama ne bo prav nič pomagalo. Žal bodo zaradi verjetno tega nastradale mamice, ki so zares ostale same in nimajo neke pomoči očeta, ampak tako daleč so privedle tele lažne enostarševske družine, ki se jih gre že skoraj kar vsak tretji (če malo pretiravam - a daleč od resnice pa tudi ni). Otrok pač stane in s tem se je treba sprijazniti, ali pa ne imeti otrok - žal.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
12.10.2010 18:48:16   
Anonimen
Otrok pač stane in s tem se je treba sprijazniti, ali pa ne imeti otrok - žal.


Tako pač je.
Prvi dve leti varstva sta najdražji, potem že lažje dihaš. Ampak kakor obrneš, otrok stane okrog 400€ na mesec v povprečju. Imata pa skupaj povprečno plačo in ne razumem, kako vam ne znese? Malo poglej, za kaj porabite in oklestita stroške.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
12.10.2010 18:52:05   
ledenaa
Jaz bom tudi konkretna. Zakaj za vraga sta šla delati potem otrokauser posted image   ma dej ne seri,nekateri lahko preživimo z 700 e  plače na mesec in vi ne morete z 1800 e.  Saj se šališ verjetno

(odgovor članu mancag)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
12.10.2010 21:27:16   
josephine27
po svoje te čist razumem. mi sicer nimamo toliko za plačat ker imamo pač mal nižje dohodke, se mi je pa lani kar srce trgalo ker je bil moj mali več kot 50% časa bolan in sem zaradi tega ostajala doma, dobivala manjšo plačo ker sem imela bolniško, jasli pa vseeno skoz plačevali, odbili so tistih par evrov za hrano, čeprav je mankal več kot polovico. tako pač je.

_____________________________



(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
12.10.2010 21:33:52   
Andromeda
Bom še jaz konkretna. Moj mož ima cca 1800 eurov dohodkov, jaz sem brezposelna in brez dohodkov, za vrtec plačujeva 177 eurov, je sicer 70 eurov manj kot pri vas, ampak ima mož 700 eurov kredita za stanovanje in moram rečt, da kar lepo živimo s tistim, kar ostane. To, da bi se prijavila kot ločeno gospodinjstvo ne bo spremenilo nič, ker so tisti časi, ko so to uradno ločeni zakonci pridno izkoriščali, na srečo minili.

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 12.10.2010 21:34:35 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
12.10.2010 22:45:46   
čmrgelj
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

po svoje te čist razumem. mi sicer nimamo toliko za plačat ker imamo pač mal nižje dohodke, se mi je pa lani kar srce trgalo ker je bil moj mali več kot 50% časa bolan in sem zaradi tega ostajala doma, dobivala manjšo plačo ker sem imela bolniško, jasli pa vseeno skoz plačevali, odbili so tistih par evrov za hrano, čeprav je mankal več kot polovico. tako pač je.


za naprej da boš vedela, če je otrok skupaj 10 dni v istem mesecu doma( če se mesec lomi ne vela), prinesi od zdravnika potrdilo da je bil bolan in ti bodo potem tudi za to zmanjšali oskrbnino na položnici ne samo za hrano. To pa le malokdo ve ker niti v vrtcih niti sestre tega ne povejo, upoštevat pa morjo če prineseš potrdilo.
Jaz sem to že dvakrta skoristla, čepram mi ga je hotela zdravnica že poslat v vrtec pa je manklo še dva dni do deset pa sem ji kar rekla da ga bom še imela doma in naj mi potem da potrdilo, pol so mi ga dal brez problema.


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
12.10.2010 22:51:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu čmrgelj)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
12.10.2010 23:30:25   
čmrgelj
skupnih 10 dni mora biti v enem mesecu, tudi če je skupaj 10 dni pa nekaj dni v enem mesecu nekaj v drugem to ne velja

_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
12.10.2010 23:53:52   
Aja1
je to kje zapisano?

_____________________________




(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
13.10.2010 7:50:12   
Doll
Kot začasni izpis otroka zaradi bolezni se upošteva odsotnost otroka nad 15 delovnih dni. V času odsotnosti otroka starši plačajo 50 % mesečnega prispevka staršev za program, v katerega je vključen.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:dMYAh6n57TYJ:www.vrtecng.si/vsebina.aspx%3Fmenu%3DSTAR%C5%A0I%26podmenu%3DOdsotnost%2520zaradi%2520bolezni+odsotnost+zaradi+bolezni+v+vrtcu+in+pla%C4%8Dilo+vrtca&cd=2&hl=sl&ct=clnk&gl=si

V bistvu povsod prehrano odštetejo. Kolikor je meni znano se z zdravniškim potrdilom lahko za 1-2 mesecev lahko oprosti plačila vrtca

(odgovor članu mancag)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
13.10.2010 8:01:27   
Eva19
midva imava oba skupaj 1300 €, pa še vrtca nismo dobili in plačujem privat 250 €. pa mi vsak mesec še kakšen evrček ostane. pa ne šparava ko norca, živiva v svojem stanovanju, kar pomeni da plačava cca 300 € položnic, jaz zraven delam še vozniški izpit, ki tudi stane in čisto vsak mesec imava kak strošek več še zraven-ta mesec recimo plačilo moje šole.. ma res ne razumem kam eni denar dajete... meni pa uspe še vsak mesec vsaj 10 € tamali  na račun položit. tko kot so predhodnice že pisale...otrok stane tako je in tako vedno bo. na to je treba mislit prej.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
13.10.2010 10:04:43   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj

za naprej da boš vedela, če je otrok skupaj 10 dni v istem mesecu doma( če se mesec lomi ne vela), prinesi od zdravnika potrdilo da je bil bolan in ti bodo potem tudi za to zmanjšali oskrbnino na položnici ne samo za hrano. To pa le malokdo ve ker niti v vrtcih niti sestre tega ne povejo, upoštevat pa morjo če prineseš potrdilo.
Jaz sem to že dvakrta skoristla, čepram mi ga je hotela zdravnica že poslat v vrtec pa je manklo še dva dni do deset pa sem ji kar rekla da ga bom še imela doma in naj mi potem da potrdilo, pol so mi ga dal brez problema.


No, tole pa v splošnem ne bo držalo. Vsaka občina ima glede tega svoja pravila - tako kot za poletne rezervacije. Sicer nikjer ne piše, ampak gotovo nimaš otroka v vrtcu v Ljubljani.
Pri nas se sicer da koristiti rezervacijo zaradi bolezni otroka, ampak mora biti doma vsaj 30 dni! Mesec se vmes lahko "prelomi", kot praviš, ampak če koristiš to rezervacijo, jo potem poleti lahko toliko manj. Vsega skupaj v enem letu lahko koristiš 2 meseca rezervacij - ali poletnih med junijem in septembrom ali pa med letom zaradi bolezni - s potrdilom pediatra, s tem, da se ti papirji potem pošiljajo na MOL in ne v vrtec - tam odobrijo rezervacije (zaradi bolezni).

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
13.10.2010 17:00:23   
jakaracman

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj

za naprej da boš vedela, če je otrok skupaj 10 dni v istem mesecu doma( če se mesec lomi ne vela), prinesi od zdravnika potrdilo da je bil bolan in ti bodo potem tudi za to zmanjšali oskrbnino na položnici ne samo za hrano. To pa le malokdo ve ker niti v vrtcih niti sestre tega ne povejo, upoštevat pa morjo če prineseš potrdilo.
Jaz sem to že dvakrta skoristla, čepram mi ga je hotela zdravnica že poslat v vrtec pa je manklo še dva dni do deset pa sem ji kar rekla da ga bom še imela doma in naj mi potem da potrdilo, pol so mi ga dal brez problema.


No, tole pa v splošnem ne bo držalo. Vsaka občina ima glede tega svoja pravila - tako kot za poletne rezervacije. Sicer nikjer ne piše, ampak gotovo nimaš otroka v vrtcu v Ljubljani.
Pri nas se sicer da koristiti rezervacijo zaradi bolezni otroka, ampak mora biti doma vsaj 30 dni! Mesec se vmes lahko "prelomi", kot praviš, ampak če koristiš to rezervacijo, jo potem poleti lahko toliko manj. Vsega skupaj v enem letu lahko koristiš 2 meseca rezervacij - ali poletnih med junijem in septembrom ali pa med letom zaradi bolezni - s potrdilom pediatra, s tem, da se ti papirji potem pošiljajo na MOL in ne v vrtec - tam odobrijo rezervacije (zaradi bolezni).

No točno to, naša je bila en mesec samo 3 dni v vrtcu, so mi rekli sami v vrtcu, da naj napišem prišnjo, pa mi niso ugodili-v LJ.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
10.11.2010 9:36:47   
Anonimen
Pri nas se sicer da koristiti rezervacijo zaradi bolezni otroka, ampak mora biti doma vsaj 30 dni! Mesec se vmes lahko "prelomi", kot praviš, ampak če koristiš to rezervacijo, jo potem poleti lahko toliko manj. Vsega skupaj v enem letu lahko koristiš 2 meseca rezervacij - ali poletnih med junijem in septembrom ali pa med letom zaradi bolezni - s potrdilom pediatra, s tem, da se ti papirji potem pošiljajo na MOL in ne v vrtec - tam odobrijo rezervacije (zaradi bolezni).

v NM je podobno kot opisuje sazi - le da ti pri nas pri naslednji položnici obračunajo polovično ceno in za to ni potrebno čakati na poletne mesece, pa rezervacija zaradi bolezni ne šteje enako kot poletna rezervacija, ki je tudi pri nas možna največ dva meseca v času od 1.6. do 30.9. mora biti pa obvezno priloženo potrdilo pediatra, da je otrok manjkal vseh 30 dni res zaradi bolezni in ne zato, ker smo šli vmes še na dopust.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
10.11.2010 14:21:19   
čmrgelj
za vse ki vas zanima sem iz Gorenjske točno iz Tržiča
in sem poleti koristila rezervacijo 2 meseca več jo tako in tako ne dajo
čez leto sem pa trikrat prinasla potrdilo da je bolan ker je bil doma več kot 10 dni v enem mesecu in sem imela zato skoraj za polovico zmanjšano položnico
pri nas je tako kako drugje ne vem
če je kje zapisano tudi ne vem
dobila sem pa informacijo od vzgojiteljice ampak to samo od ene
so me pa tudi pri zdravniku čudno pogledali kao od kot to vem pa so mi rekli da je to res, na velik zvon pa to ne dajejo
PROBAT NI GREH ČE RATA ŠE TOLIKO BOLŠ


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
30.11.2010 12:08:00   
petrazg
Rezervacije so možne poleti (jun-avgust) , vendar samo 2 meseca. To moraš tudi vnaprej javit.

Drugače je pa z boleznimi otroka... Če je otrok več bolan, polovica dni v vrtcu, ti pediater izdda potrdilo in ga dostaviš v vrtec, da ti poleg hrane odštejejo še polovico cene programa. Tako kot so punce zgoraj napisale.... Mi imamo našega fantka kar dosti bolanega in me vedno pediatrinja sama vpraša , če rabim potrdilo.

Kaj ti svetujem... vse s čemer se poigravata kako prelističiti državo se vama ne splača, saj se še edina luknja, ki je bila, popravlja s 1.januarjem. Čudi me, kako daleč ste nekateri pripravljeni iti za par evrov, ki bi jih na ta način prihranili, na drugi strani bi pa morali vašo družinico "skrivati" javno, da se ne bi našel kdo , ki bi vse skupaj prijavil... Je vredno? Ne verjamem...

Res je, vrtci so dragi, in pokurijo kar nekaj družinskega proračuna, ampak tako je. Mi plačujemo polno ceno, ampak na srečo imamo drugega otroka zastonj. Tako, da če razdelim na dva, sploh ne plačujemo veliko. Pa še nekaj je, v vrtcu se otroci socializirajo, navadijo drugih otrok, učijo neke nove vzgoje, načinov, igre... Počnejo 1001 stvar , ki je doma sama z otrokom sigurno ne bi počela. Tako, da jaz sem 100% za to, da je otrok v vrtcu. Hudo mi je pa za tiste mamice, ki ne dobijo vrtca in morajo plačevati drage varuške, ker nimajo druge možnosti...

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
1.12.2010 11:15:19   
majčica1508
1800€ na mesec dohodkov,pa se ti zdi,da veliko plačuješ vrtca,pa saj se hecaš,a ne?
Jaz sem brez dohodkov,moj jih ima in sem v 8 plačilnem razredu in nama tudi na misel ne pride,da bi se skrivala in nama ni žal.............in HB za nov zakon,ki prihaja mi je pa žal,k bojo prikrajšane mamice(samohranilke),ki to dejansko so........
Kake mutibaričke vse obstajajo,da bi zatajile družino za par €....sram naj vas bo
pa lep dan vsem,skupaj user posted image

(odgovor članu petrazg)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
1.12.2010 11:27:09   
blaža
Tako bom rekla. te cifre...so zelo relativna zadeva, kdo kolko zasluži,.. odvisno kolko je človek spet zapufan. Zapufan in v kreditih, pa si najbrž iz nekega razloga. Lahko maš kredit tudi jurja,pomeni pa to najbrž, da si nekaj kupil za ta keš oz bo tvoje ko izplačaš. 1800 e zame ni malo prihodkov, če maš pa še spodoben avto pred hišo, in rešen stanovanjski problem,.. še tolko bolj.

Pred kratkim me je pogrela kolegica, ko je rekla, da so na tesnem z dinarčki in da bo letos dedek Mraz skromen. pa grejo za vse počitnice na dopust za par dni, pa zdej za novo leto tudi,..

enim je pač kriza s kešem, če ne morejo tisti mesec 2x na masažo, enim pa pač če nimajo niti za kruh. Mislim, da je to bistvena razlika. So pa tej prvi bistveno bolj revni,.. v glavi.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
9.12.2010 13:30:11   
Anonimen
Pri nama zasluži samo on, jaz sem bila, ko sem zanosila in rodila še študentka, pa niti pomislila nisva da bi se izdajala za "ne-družino", ker poznam primer kjer imata 4 otroke, živijo na istem naslovu, pa so ona in vsi otroci prijavljeni drugje, on pa na tem naslovu kjer dejansko živijo. Meni se obrača ko to vidim. Pa sem se zmeraj spraševala kaj za vraga je narobe z našim sodnim sistemom, da že pri 2. otroku ko sta se kao prišla na sodišče za preživnino kregat niso vsaj posumili da lažeta, kaj šele ko sta prišla za 4. otroka. Noro! Njej ni treba delati, vsi otroci so imeli vrtec skoraj zastonj...skratka sramota za našo državo! Pa definitivno niso eni redkih ki to počnejo.
No, da nadaljujem...moj ima bruto z prevozom in malico cca 1500€, torej čiste plače dobi ven nekje 1000€, jaz dobim 100€ otroškega dodatka in 200€ starševskega nadomestila, torej 1300€/ mesec, pa sva v teh 9. mesecih kar živimo skupaj prihranili za kuhinjo, pa še za poroko šparava za naslednje leto+ sprotni stroški kot so hrana, servisi in registracija za dva avtomobila, za tamalega stvari, pa še prišparava. Res pa je da nama ni potrebno plačevat najemnine, ker živiva pri njem zgoraj, privoščimo si samo poletni dopust en teden in to je to. Sin naj bi šel v jasli čez 3 mesece in že vnaprej veva, da ne bo ravno 100€ na mesec za plačevat...bova vesela če bova sploh dobila varstvo zanj.

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Skupno - ločeno gospodinjstvo
9.12.2010 13:33:10   
Petraa
Se ne izdajaš za ne družino če se ne prijaviš skupaj. Midva sva  šele po 6 letih se prijavila skupaj,pa še to začasno .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




anke
4pikice

Katero od spodaj naštetih ženskih imen je lepše?

Lana (24%)

Ana (28%)

Ela (16%)

Ema (16%)

Lina (15%)


Število vseh glasov: 435

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!