|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedež
13.5.2012 11:37:55   
Hope2
Sem v dilemi, zato me zanima kako bi ve naredile.
Živimo v tujini, ampak čez poletje (2 meseca) bomo v Sloveniji. V SLo imamo še otrokov maxi cosi priori avtosedež od 9-18kg. Otrok ima 16,5-17 kg. Problem je, ker je otrok velik in zato so paščki že mal niže od ramen. Otrok se pa not počuti več kot odlično, ni nič premajhen razen v pasovih. Za ta avtosedež vsaj vem, da ni udeležen v nesreči, da se je z njim lepo ravnalo in je super ohranjen.

Ali uporabit našega še za ta 2 meseca, ali kupit drugega. Novega se nam ne splača, rabljenega se že, ampak spet vprašanje varnosti in starosti. Potem je še tu vprašanje velikosti sedeža, ker je bolj suhec in ker veliko spi v avtu, so avtosedeži od 16kg naprej, preveliki in neudobni (se ne poležejo, zapnejo s pasom od avta).

Kaj bi ve naredile?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
13.5.2012 13:23:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedež
13.5.2012 13:43:45   
Hope2
Res je, večjega bomo itak potrebovali vsako leto za kak mesec, ampak zdajle mi še zelo veliko spi v avtu in mu je v tem precej bolj udobno, se tudi poleže. Sicer bi samo zaradi varnosti kupila vseeno večjega, ampak zadnjič je bila na RR debata, da je lahko otrok v takem vseeno bolj varen, kot v večjem kjer plešeuser posted image . Tole me je v bistvu v dvom potisnilo

NE RABIM čakat na prihod, ker smo bili pred dobrim mesecem doma in sem videla, da so pasovi mal nižje. Nižje pa so glih za glih.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedež
13.5.2012 14:49:00   
malaMravljica
Jaz bi ga vozila rajsi se v tem sedezu, sploh ce je mali suh in ce ti dosti spi v avtu. Mene je ze kar strah, ko bo treba it v vecji sedez, ravno zaradi spanja, meni se zdi tako nevarno tisto, ko spijo z glavo naslonjeno na prsni kos. Jaz vem, da bom malega tok kot se bo dalo imela v tem sedezu.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedež
13.5.2012 16:09:48   
kalbo
Takoj, ko so pasovi vpeti nižje od ramen postane to za otroka izredno nevarno, zato je obvezno potrebno zamenjat sedež. Pomisli, kako bo otroku udobno če mu porine ven obe rami in se nato odloči. Na varnosti otrok se ne dela kompromisov.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedež
13.5.2012 19:24:51   
*bubi*
Preveri na AMZS, če še vedno sposojajo avtosedeže.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedež
13.5.2012 19:37:50   
Anonimen
Kaj pa če bi kupili takega, 15-36kg, ki se da malo poležat? Mi že imamo doma sedež Römer Kidfix, ki se lahko malo poleže, pa tudi na isofix je, da otrok ne pleše v ovinkih skupaj s sedežem levo in desno. Čaka da tamala zraste še kak cm ali dva, da jo presedem vanj, ker kot je Kalbo napisal ta "pravila" kdaj je otrok prevelik za določen sedež veljajo z razlogom, kjer pač udobje in priročnost ne igrata pretirane vloge.

(odgovor članu *bubi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
13.5.2012 22:00:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedež
13.5.2012 22:10:17   
ZmajTolovaj

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Mi že imamo doma sedež Römer Kidfix, ki se lahko malo poleže


kateri je to? mi imamo za oba mulca Kiddifixa, pa nisem opazila, da se da poleci user posted image  pliz help, mogoce enostavno nisem tega dojela user posted image

poleže se skup s sedežem od avta

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedež
13.5.2012 22:16:28   
*bubi*
MC Rodi XR ima tudi možnost dveh naklonov. Sicer je malenkost, ampak ravno toliko, da težišče premakne.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
13.5.2012 23:27:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZmajTolovaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedež
13.5.2012 23:38:28   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Mi že imamo doma sedež Römer Kidfix, ki se lahko malo poleže


kateri je to? mi imamo za oba mulca Kiddifixa, pa nisem opazila, da se da poleci user posted image  pliz help, mogoce enostavno nisem tega dojela user posted image


http://www.dailymotion.com/video/xlmvus_britax-kidfix-car-seat-kiddicare_school ... tule poglej tam okrog minute dvajset ;)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedež
13.5.2012 23:38:53   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
poleže se skup s sedežem od avta


aaaaaa, to vem user posted image  ampak za to rabis Toyoto user posted image

Al pa Mazdo5 :P

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedež
14.5.2012 6:52:38   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Takoj, ko so pasovi vpeti nižje od ramen postane to za otroka izredno nevarno, zato je obvezno potrebno zamenjat sedež. Pomisli, kako bo otroku udobno če mu porine ven obe rami in se nato odloči. Na varnosti otrok se ne dela kompromisov.


Vedno gledamo na varnost in ne sklepam kompromisov, imamo 1 otroka in v 2 letih kupili že 4 AS, vedno z najboljšimi ocenami (pač se selimo in je treba kupit vedno novo). Tu ne šparamo. Ampak vprašanje oz dilema se mi je porajala bolj drugje. Gre za sedež, ki bo v uporabi glih par dni oz tednov na leto. Pa še to ni nujno vsako leto. In še dilema ali je bolj, da mi pleše v novem prevelikem sedežu ali v starem kjer pasovi glih za glih prenizko. Če mi zaspi v starem, ga poležem in so pasovi prav. Drugo leto, bo itak treba večjega kupiti, ampak zdaj mi v večjem pleše. Sem gledala tudi romerjeve, kjer ne bi plesal, ampak cene za rabljene so pretirane.
Sem gledala bolho in jih je večina takih, da me je groza, kar se prodaja. Ostalo pa majo cene navite, da te glava boli. Pa dvomim, da tu vsi imate super kvaliteto in najdražje AS, da bi zadovoljili zahteve najvišje varnosti in ne sklepali kompromisov že pri sedežu, ki je non stop v uporabi.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
14.5.2012 9:21:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avtosedež
14.5.2012 9:26:22   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Sem gledala tudi romerjeve, kjer ne bi plesal...


jz sm nasa oba Kidfixa narocila za cca 115 oz. 120 EUR user posted image

Mene je tudi iz Pramworlda prišel s poštnino vred neki čez 140€, pa glede na to, da ga ima lahko otrok dokler potrebuje sedež, se mi to ne zdi velik strošek.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?