|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Domače kokoši :) nasvet
23.5.2011 18:26:41   
tix
a jih imate?

Rada bi si naštimala 3,4 kokoši - malo za hobi pa tudi za domača jajca. Ampak o reji ne vem nič in bi rabila nekaj nasvetov, če mi lahko katera pomaga.

1. A je bolje če so v hlevu v ograjenem prostoru ali so lahko celo leto zunaj s tem da imajo svojo leseno malo hišico. Da bi se prosto sprehajale med hlevom in vrtom zaenkrat ni mogoče.

2. kako je s hrano. Kaj jejo in kolikokrat na dan jim daš.

Za enkrat je to to user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Domače kokoši :) nasvet
23.5.2011 18:40:51   
Julija08
Brat od mojega jih ima na dolenjskem. Nič posebnega ni treba.
Najbolje je da so čim več zunaj, da lahko brskajo. Zvečer je dobro da imajo kako hiško za prespat (na dol. jih ponoči zapirajo, ker so jih že tudi lisice odnesle)
Moraš jim naresti kako lojtrco, da gor čepijo in valilnice (najbolje dvignjene od tal, not pa kakšno žaganje ali mrva).

Morajo imeti skoz vodo na razpolago in najbolje šrot (mleta koruza), nekateri dodajajo tudi krmila ampak mi jih ne. Pa fino je da še jim dajejo še razni odpadki (olupki od jabolk, jabolka, jajčne lupine, kar ostane od kosila (zelenjava, krompir...) Pa brat jim da večkrat nakošeno travo.

Drugače pa za hrano ima tako krmilnico, ki jo lahko polniš samo 1x-2x na teden ker sama dozira kolikor pojejo...tako da sploh ni panike kar se tega tiče, samo voda pa mora biti dnevno.

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Domače kokoši :) nasvet
23.5.2011 18:44:53   
Julija08
Aja, pa baje mora biti en petelin (kao bolje nesejo).

Če imaš kak kompost ali gnoj je ful fajn da so tam, ker vse predelajo in črve požrejouser posted image user posted image user posted image user posted image

Je pa super da so domača jajčka...se ful pozna čist drug okus, pa čisto rumeni souser posted image user posted image user posted image

Brat od mojega sploh ne je jajc, tko da imamo na teden cca. 10-15 jajc, pride pa obdobje ko skoraj nič ne nesejo....ponavadi pozimi (se jim baje rit zaveže - tko pravijo stare mameuser posted image user posted image user posted image )

Če te še kaj zanima kar vprašaj

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Domače kokoši :) nasvet
23.5.2011 18:47:53   
*miska.mcc*
kako pa pol piščance "pridelaš" ?    za meso?
(za jajca mi je nekak priblizno jasno)


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 23.5.2011 18:48:23 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Domače kokoši :) nasvet
23.5.2011 19:02:36   
alenkica
To pa moraš kupit posebne piščance za zakol. So bele barve. Zrasejo v približno enem mesecu in ratajo kar veliki.
Domača jajca so pa res dobra, ne smrdijo tako kot kupljena. Mi imamo doma kokoši zato vem.
To glede petelina drži, pri nas je res več jajc odkar je petelin, pa še lepo poje user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Domače kokoši :) nasvet
23.5.2011 19:09:11   
Julija08
Naš petelin pa ne zna peti, ful je smešenuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Domače kokoši :) nasvet
23.5.2011 19:14:33   
titania
user posted image  DOBRA ODLOČITEV :)
Kolkr js vem morjo dobivat dovolj kvalitetne koruze ( ne samo npr. pšenice), ker majo po njej boljši rumenjak + čimbolj raznovrstno hrano, potrebujejo pa tudi kakšen pesek - tako, da jih je dobro imeti zunaj.
Pri nam jejo vse - še rezance iz goveje juhe, pasjo hrano, mačje brikete kluvajo.. ni da ni no :)


< Sporočilo je popravil titania -- 23.5.2011 19:16:07 >


_____________________________

Only God can judge me :)

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Domače kokoši :) nasvet
23.5.2011 20:08:29   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Naš petelin pa ne zna peti, ful je smešenuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

O, revež. Zihr bo depresiven postal na stara leta.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Domače kokoši :) nasvet
23.5.2011 20:31:52   
pelin
Pri nam jejo vse - še rezance iz goveje juhe, pasjo hrano, mačje brikete kluvajo.. ni da ni no :)
IZVIRNO SPOROČILO: titania

user posted image  DOBRA ODLOČITEV :)
Kolkr js vem morjo dobivat dovolj kvalitetne koruze ( ne samo npr. pšenice), ker majo po njej boljši rumenjak + čimbolj raznovrstno hrano, potrebujejo pa tudi kakšen pesek - tako, da jih je dobro imeti zunaj.
Pri nam jejo vse - še rezance iz goveje juhe, pasjo hrano, mačje brikete kluvajo.. ni da ni no :)



uuu glej ga no...da se vam ne bo naredilo, da bo petelin ( seveda če ga imate), zjutraj namesto zakikirikal, kar malo zamjavkal ali zalajal...user posted image user posted image

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Domače kokoši :) nasvet
23.5.2011 20:45:59   
*miska.mcc*
ne, sam res. sva imela lih zadnjič z mojim debato. on ima zajce. samo meni zajčki lih nekak ne potegnejo. bi raj piščance. pa bi ga rada prepričala, da zamenja......kako do njih?


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 23.5.2011 20:46:46 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Domače kokoši :) nasvet
24.5.2011 14:36:53   
alenkica
V kakšni kmetijski trgovini vprašaj, kdaj dobije piščance za za zakol. Nam so letos ful hitro zrasli, v enem mesecu so bli že dovolj veliki.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Domače kokoši :) nasvet
26.5.2011 11:03:49   
vijolca22
Mi kupimo piščance v Zadrobrovi v Jati. Kupimo pa stare 4 tedne (težki so približno 1 kg) potem pa jih še doma krmimo 4 tedne. Tako je teža očiščenih piščancev od 2,5kg do 3 kg.

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Domače kokoši :) nasvet
27.5.2011 13:14:14   
nananaja
Malo pregledaš kmetijske male oglase in zagotovo najdeš. Moja mama mislim, da gleda v Gorenjskem glasu, nesnice je že večkrat kupila v Hrašah in v Zmincu, za pitance ne vem. Je pa pitance  kupila čisto male, kak dan stare, a je z njimi zelo veliko dela, kasneje je manj dela, nesnice kupi ttik pred nesnostjo in jih menja, ko začnejo slabo nest.

Je bila scena, ko je mama pred časom prodajala zaklane nesnice in jaz ponudim znanki, je ona razumela, da ji ponujam žive, je že partnerja gnjavila, da ji bo moral narediti kurnik, on si je pa oddahnil, ko sem popravila zmoto, a je bila ona še vedno zadovoljna s ponudbo.

(odgovor članu vijolca22)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Domače kokoši :) nasvet
27.5.2011 21:12:25   
*miska.mcc*
ja, ma se splača?
a je ful dela z njjimi?pa futranje, pa kidanje, pa ne vem kaj vse še pride vmes.
mislim.....je sploh kak point v tem, da rediš piščance?  pri nas jih ful pojemo. recimo da 70 % mesa predstavlja perutnina.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Domače kokoši :) nasvet
27.5.2011 22:22:35   
valči
Največ,kar je lahko vredno in smiselno,da vzrejaš kure nesnice in piščance je,da ješ domačo hrano.In potem daleč,daleč nič smisla.To,da ga doma hraniš in takšnega poješ je razlika ogromna in še zunaj se pasejo,je to velik plus v zdravem kvalitetnem mesu in jajčkih.

Čimmanj v trgovine nosit keša in čimveč hrane pridelat doma.Če je le možno,je ključno za zdravje vseh.
Če pa si tega ne moreš privoščit,pa it na tržnice.
Sem anti talent za trgovinsko hrano.Vem zakaj.

Srečno vsem kurjerejkam in kurjerejcem.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Domače kokoši :) nasvet
27.5.2011 23:10:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tix

1. A je bolje če so v hlevu v ograjenem prostoru ali so lahko celo leto zunaj s tem da imajo svojo leseno malo hišico. Da bi se prosto sprehajale med hlevom in vrtom zaenkrat ni mogoče.


Najbolje, da so v svojem ograjenem kurniku.
Če se prosto sprehajajo po dvorišču, je vse pohojeno in umazano od njih.Potrebujejo pa kurnik, ker ne spijo zunaj.

(odgovor članu tix)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Domače kokoši :) nasvet
28.5.2011 0:58:52   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: tix

1. A je bolje če so v hlevu v ograjenem prostoru ali so lahko celo leto zunaj s tem da imajo svojo leseno malo hišico. Da bi se prosto sprehajale med hlevom in vrtom zaenkrat ni mogoče.


Najbolje, da so v svojem ograjenem kurniku.
Če se prosto sprehajajo po dvorišču, je vse pohojeno in umazano od njih.Potrebujejo pa kurnik, ker ne spijo zunaj.


a ni premrzlo za kure v kurniku pozimi? mislim, če ni ogrevan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Domače kokoši :) nasvet
28.5.2011 9:53:10   
Julija08
[/quote]

a ni premrzlo za kure v kurniku pozimi? mislim, če ni ogrevan.
[/quote]


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mislim, da ni panike, še nisem slišala, da bi kakšna kura zmrznila. Pri nas so v "kurniku", ampak ne klasičnem lesenem, ampak je en prostor v objektu, ki ga je oče od mojega naredil zraven hiše tako da ni ogrevan...notri je pa drugače tudi prostor za "kao" garažo, orodje....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Domače kokoši :) nasvet
28.5.2011 10:06:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

a ni premrzlo za kure v kurniku pozimi? mislim, če ni ogrevan.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Za domače ljubljenčke, v tem primeru kokice, zna biti še bolje poskrbljeno kot za človeške sobivalce. Talno gretje, in je.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 28.5.2011 10:07:01 >

(odgovor članu Julija08)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Domače kokoši :) nasvet
28.5.2011 11:55:19   
madona77
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Domače kokoši :) nasvet
28.5.2011 14:32:56   
Taddy78
Naše hodijo v kurnik samo spat, drugače so pa cel dan veni, kjerkoli pač hočejo. To je slabo edino ko gre za jajca, saj nesejo glih kje se spomnijo in na nedosegljivih mestih. Jih imamo pa samo za okras, same štajerke ter enega starega petelina in enega mladega.
Mi je pa res smešno, ko petelin začne budnico že ob 3-h zjutraj, spat pa hodijo najkasneje ob 18-uri user posted image

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Domače kokoši :) nasvet
28.5.2011 16:41:05   
mateyka
kurnik za šik mestne kure (ravno za 3-4) user posted image
http://www.dominstil.si/blog/1601/kokosnjak-za-sik-kure/

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Domače kokoši :) nasvet
28.5.2011 18:42:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kurnik za šik mestne kure (ravno za 3-4) user posted image
http://www.dominstil.si/blog/1601/kokosnjak-za-sik-kure/


Kaj si ti ja nor user posted image user posted image , hudo.

Še samočistilna sprehajalna potka za drekce pekce manjka user posted image .

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Domače kokoši :) nasvet
28.5.2011 18:43:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Mi je pa res smešno, ko petelin začne budnico že ob 3-h zjutraj, spat pa hodijo najkasneje ob 18-uri user posted image


To je to, ko hodiš s kurami spat.

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Domače kokoši :) nasvet
28.5.2011 19:25:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
kurnik za šik mestne kure (ravno za 3-4) user posted image
http://www.dominstil.si/blog/1601/kokosnjak-za-sik-kure/

Za v stanovanje pa tole ne bi bilo, a? user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?