|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   slitev v drugo občino in vrtec
7.12.2011 8:27:56   
biga
Če se preseliš v sosednjo občino in bi želel, da otroci še naprej obiskujejo zdajšnji vrtec in nato OŠ, je to možno? A je vrtec zato kaj dražji? Verjetno je problem, ko so v šoli, ker nimajo organiziranega prevoza in jih moraš dejansko skoz vozit sam. Je še kaj drugega posebnega? Kako je pa z upoštevanjem hipotekarnega kredita pri plačilu vrtca, se to zdaj še upošteva ali je to odvisno od občine?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: slitev v drugo občino in vrtec
7.12.2011 8:32:10   
LittleSun
Je možno, mislim pa da je nekje 10 EUR več doplačila (nisem prepričana, ampak se mi zdi, da sem enkrat to prebrala in tudi mi ko smo se preselili smo nekje toliko več začeli plačevati). Mi smo se preselili v drugo občino, otroka smo pa pustili v vrtcu v prejšnji. Kar se tiče šole in prevoza ne vem kako je, kar se pa tiče kredita pa te olajšave za kredit več žal ni.

< Sporočilo je popravil LittleSun -- 7.12.2011 8:40:17 >

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: slitev v drugo občino in vrtec
7.12.2011 10:02:31   
petea
Biga,
Oboje je obvisno od odloka nove obcine,kamor se selite. Ce imajo v odloku napisano, da je vrtec v domacem vrtcu cenejsi, potem ga boste placevali drazje, ce ostane v zdajsnjem vrtcu. Obcine popuste za obiskovanje domacega vrtca dolocijo po svoji presoji, tako da se od obcine do obcine razlikujejo.
Prav tako se bo se dalje uposteval kredit, ce ima tudi nova obcina to olajsavo doloceno v odloku.
Glede vozenj v solo-obcina mora zagotoviti organiziran prevoz le znotraj solskega okolisa na nevarnih poteh oz. predolgih poteh. Tvoja odlocitev je, da bo otrok drugje obiskoval OS, zato je na tebi, da mu organiziras transport.

< Sporočilo je popravil petea -- 7.12.2011 10:14:33 >

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: slitev v drugo občino in vrtec
7.12.2011 10:16:09   
Leela
Ne vem kako je sedaj s tem upoštevanjem kreditov, ko je CSD prevzela obravnavo vlog.user posted image  Prej je bilo od občine do občine drugače.

Cena je odvisna samo od vrtca, občina ali država povrne povsod enak procent. Moraš pa, ko oddajaš vlogo za znižano plačilo sedaj nesti na csd od tanove občine.
Otroci so seveda lahko vpisani v tastar vrtec.
Za prevoz v šolo boš morala poskrbeti sama. Eventuelni problem boš imela, če je šola prepolna saj imajo prednost otroci iz občine.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: slitev v drugo občino in vrtec
13.12.2011 23:17:32   
lilip
IZVIRNO SPOROČILO: Leela

Ne vem kako je sedaj s tem upoštevanjem kreditov, ko je CSD prevzela obravnavo vlog.user posted image  Prej je bilo od občine do občine drugače.

Cena je odvisna samo od vrtca, občina ali država povrne povsod enak procent. Moraš pa, ko oddajaš vlogo za znižano plačilo sedaj nesti na csd od tanove občine.
Otroci so seveda lahko vpisani v tastar vrtec.
Za prevoz v šolo boš morala poskrbeti sama. Eventuelni problem boš imela, če je šola prepolna saj imajo prednost otroci iz občine.


Če že otrok obiskuje osnovno šolo ga nobeden ne bo izpisal, ker bi imeli preveč otrok. To je lahko problem pri vpisu v 1. razred, pa še to je zeloo redko.

Občina ti plačuje vrtec tudi če imaš otroka v sosednji občini - ni nič dražje. Je pa odvisno koliko ta vrtec stane. V povprečju ni neke bistvene razlike, so pa med vrtci odstopanja in v vrtcu1 lahko pride 1. plačilni razred 40€, v vrtcu2 pa 45€. Višji kot je razred, več nanese:-)

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: slitev v drugo občino in vrtec
14.12.2011 10:05:53   
sazi


Ne vem kako je sedaj s tem upoštevanjem kreditov, ko je CSD prevzela obravnavo vlog.user posted image  Prej je bilo od občine do občine drugače.



Kolikor sem razumela, bo enako kot do sedaj. Sama sem že oddala vlogo in na CSD so mi rekli, da naj priložim enake papirje kot do sedaj (za kredit). Da oni potem to pošljejo na občino na dodatno presojo. Piše tudi na MOL-ovi strani. Kako imajo to urejeno v drugih občinah, ne vem.

Pa MOL-tudi dodatno plača delež vrtca. In ne vem, če plača tudi, če je otrok iz druge obine ali če obiskuje vrtec v drugi občini - ne najdem nikjer nič na to temo.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...
BLOG: Vsaj za dan žena bi mi lahko kupil š...
Vse to, po čemer ženske tako zelo hlepimo od svojih moških, si lahko in moramo dati tudi same. Tudi in še posebej na dan...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?