|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nadomestilo za nego in očetovski
7.3.2012 17:13:16   
cipicips
Pozdravljeni!

Na vas se obračam z nekaj vprašanji o starševskem varstvu, za katere upam, da mi jih boste vedeli odgovorit.

Moj partner ima s.p., sama sem brezposelna. Poleti 2012 pričakujeva otroka.

A so moje informacije točne?
1. Ker sem brezposelna, bom prvih 105 dni opravičena do nadomestilo za porodniški dopust?
2. Ali ima moj partner, kot s.p., po izteku 105 dni mojega nadomestila za porodniški dopust pravico, uveljavljat dopust za nego in varstvo otroka naslednjih 270 dni?
3. Ali lahko takoj po rojstvu otroka, moj partner koristi 90 dni očetovskega dopusta?

Se pravi zanima me ali ima moj partner pravico izkoristit po rojstvu otroka 90 dni očetovskega dopusta (jaz bi koristila le nadomestilo za porodniški dopust, ki mi pripada), in nato bi partner koristil še dopust za nego in varstvo otroka?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nadomestilo za nego in očetovski
7.3.2012 17:23:03   
Anonimen
Midva sva bila v podobni situaciji, ko se je tamala rodila, le da sem bila jaz študentka, moj pa s.p.. Meni je pripadalo eno leto starševski dodatek (cca. 180€/mesec), moj pa je koristil tistih 14 dni takoj po rojstvu, a mu je bilo potem v bistvu žal. Ker s.p. jevcem so pač kriti le prispevki za tisti čas ne pa tudi nek znesek "porodniške". V tem času pa valjda ne sme nobenih računov izdajat. Tako da naslednjič ne bo nič tega koristil in bo pač takrat delo čez dan malo na stran dal in zvečer delal ...

(odgovor članu cipicips)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nadomestilo za nego in očetovski
7.3.2012 20:59:26   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: cipicips

Pozdravljeni!

Na vas se obračam z nekaj vprašanji o starševskem varstvu, za katere upam, da mi jih boste vedeli odgovorit.

Moj partner ima s.p., sama sem brezposelna. Poleti 2012 pričakujeva otroka.

A so moje informacije točne?
1. Ker sem brezposelna, bom prvih 105 dni opravičena do nadomestilo za porodniški dopust? JA2. Ali ima moj partner, kot s.p., po izteku 105 dni mojega nadomestila za porodniški dopust pravico, uveljavljat dopust za nego in varstvo otroka naslednjih 270 dni? NE, ampak lahko ti samostojno, on samostojno ali pa v skladu z dogovorom med vama oba kombinirano (sočasno tako, da je seštevek vajinih ur 8 / dan) ali izmenično (npr. najprej nekaj tednov en, potem nekaj tednov drug) koristita 260 dni za nego in varstvo otroka

3. Ali lahko takoj po rojstvu otroka, moj partner koristi 90 dni očetovskega dopusta? JA, koristi ga lahko od rodstva otroka od dneva, ko je urejeno očetovstvo, vendar pazita: za 15 dni očetovskega dopusta, ki jih oče izrabi do dopolnjenega šestega meseca otrokove starosti, mu država zagotavlja očetovsko nadomestilo, za druge dni očetovskega dopusta, ki jih lahko izrabi do tretjega leta starosti otroka, pa mu država zagotavlja plačilo prispevkov za socialno varnost od minimalne plače (povzeto s strani CSD).

Se pravi zanima me ali ima moj partner pravico izkoristit po rojstvu otroka 90 dni očetovskega dopusta (jaz bi koristila le nadomestilo za porodniški dopust, ki mi pripada), in nato bi partner koristil še dopust za nego in varstvo otroka? JA



Si pa preračunajta, kako se vama splača koristiti dopust glede na vajina statusa.



Otika, mislim, da bi za 14 dni plačanega dopusta tvoj partner moral dobiti izplačano 'neto' plačo, izračunano glede na višino njegovih prispevkov.

(odgovor članu cipicips)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nadomestilo za nego in očetovski
8.3.2012 8:41:50   
cipicips

IZVIRNO SPOROČILO: petea

1. Ker sem brezposelna, bom prvih 105 dni opravičena do nadomestilo za porodniški dopust? JA
2. Ali ima moj partner, kot s.p., po izteku 105 dni mojega nadomestila za porodniški dopust pravico, uveljavljat dopust za nego in varstvo otroka naslednjih 270 dni? NE, ampak lahko ti samostojno, on samostojno ali pa v skladu z dogovorom med vama oba kombinirano (sočasno tako, da je seštevek vajinih ur 8 / dan) ali izmenično (npr. najprej nekaj tednov en, potem nekaj tednov drug) koristita 260 dni za nego in varstvo otroka
Saj to sva mislila, da bi on samostojno koristil 260 dni za nego in varstvo....meni v tem času ne bi pripadalo nič. To je možno?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nadomestilo za nego in očetovski
8.3.2012 8:59:18   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: cipicips

IZVIRNO SPOROČILO: petea

1. Ker sem brezposelna, bom prvih 105 dni opravičena do nadomestilo za porodniški dopust? JA
2. Ali ima moj partner, kot s.p., po izteku 105 dni mojega nadomestila za porodniški dopust pravico, uveljavljat dopust za nego in varstvo otroka naslednjih 270 dni? NE, ampak lahko ti samostojno, on samostojno ali pa v skladu z dogovorom med vama oba kombinirano (sočasno tako, da je seštevek vajinih ur 8 / dan) ali izmenično (npr. najprej nekaj tednov en, potem nekaj tednov drug) koristita 260 dni za nego in varstvo otroka
Saj to sva mislila, da bi on samostojno koristil 260 dni za nego in varstvo....meni v tem času ne bi pripadalo nič. To je možno?


Moj NE se je nanašal predvsem na število dni; drugi del dopusta traja namreč 260 in ne 270 dni; drugače pa - če oče koristi dopust, ti nimaš ničesar, si njegov vzdrževan član.

(odgovor članu cipicips)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?