|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Povečana žrelnica
30.3.2012 22:19:02   
milki
Moj skoraj 4 letnik ima povečano žrelnico, in nič drugega, kar bi bilo povezano s povečano žrelnico. Ne smrči, ne teče mu iz nosa, sluh ima obojestransko tipa A, v štirih letih je imel samo dva krat uneta ušesa in parkrat virozo z vročino in to je vse. Zdej nam je pa dala napotnico za operacijo žrelnice, čeprov je tud njej ful čudno, da pri povečani žrelnici nima nikakršnih težav.
Dala nam je sicer še en sprej za nos, potem pa naj pred operacijo pridemo na pregled da bo videla ali se je kaj žrelnica zmanjšala.

Zanima me, če je kdo operiral otroka s povečano žrelnico, pa da drugih težav ni bilo ki pašejo k žrelnici?

_____________________________

Aleks 8.5.2008, 56cm, 4270gr
Sergej 20.11.2009, 57cm, 4320gr
Nikolaj 6.5.2012, 56cm, 4370gr
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Povečana žrelnica
31.3.2012 8:40:11   
Najaa
Žrelnica je sicer lahko povečana, če je imel pred kratkim kakšen prehlad ali se mu je pa na pregledu že kaj kuhalo. Drugače pa samo zaradi povečane žrelnice ne bi dala otroka na operacijo. Moja je imela vse težave, ki jih opisuješ, še posebej slabo je slišala. In je šla na operacijo. Sam zarad povečane žrelnice je pa ne bi dala, ampak bi počakala še nekaj časa.

(odgovor članu milki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Povečana žrelnica
31.3.2012 9:21:08   
Ploha
ja pri nas ima tudi povečano žrelnico, pa grozno smrči vedno bolj, ima pogosta vnetja ušes...pa nam je najprej predlagala cepljenje (prevenar)...če ne bo bolš pa šele operacija....

jaz ga na tvojem mestu ne bi dala na operacijo, če nima težav...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Povečana žrelnica
31.3.2012 9:39:41   
sami0804
Moja 4-letna hči ima tudi povečano žrelnico.
Sicer je lansko zimo res celo prekašljala,smo bili skozi na Flixotide-u,drugače pa je tudi brez teh tipičnih težav,ki so povezane z žrelnico...
No,naš zdravnik za ORL ni naklonjen operacijam,če se da pomagat drugače,smo tudi dobili sprej ,redno hodimo na kontrole in stanje se precej izboljšuje,sem skoraj prepričana ,da se bomo operaciji tudi izogniliuser posted image

Jaz bi na vašem mestu probala počakat 6 mesecev ,pa naj potem na kontroli presodijo,če se stanje kaj izboljšuje,ali pa bo res potrebno ukrepati.
Veliko srečeuser posted image

(odgovor članu milki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Povečana žrelnica
31.3.2012 10:43:12   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Ploha

ja pri nas ima tudi povečano žrelnico, pa grozno smrči vedno bolj, ima pogosta vnetja ušes...pa nam je najprej predlagala cepljenje (prevenar)...če ne bo bolš pa šele operacija....

jaz ga na tvojem mestu ne bi dala na operacijo, če nima težav...


Če ima vnetja ušes zaradi žrelnice, cepivo ne bo pomagalo. Moja je tudi bila cepljena, ampak je zaradi žrelnice šlo vedno na ušesa.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Povečana žrelnica
31.3.2012 12:53:10   
Ploha

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa


IZVIRNO SPOROČILO: Ploha

ja pri nas ima tudi povečano žrelnico, pa grozno smrči vedno bolj, ima pogosta vnetja ušes...pa nam je najprej predlagala cepljenje (prevenar)...če ne bo bolš pa šele operacija....

jaz ga na tvojem mestu ne bi dala na operacijo, če nima težav...


Če ima vnetja ušes zaradi žrelnice, cepivo ne bo pomagalo. Moja je tudi bila cepljena, ampak je zaradi žrelnice šlo vedno na ušesa.


pozabila pripisat, da ima povečane tudi mandlne, ampak smo je vseeno cepl in od cepljenja je minilo 4 mesce, da je potem imela spet vnetje ušes, ki pa se ni ponovilo, tako kot tik pred cepljenjem, ko je imela 4 vnetja eno za drugim....

zdej ali je pomagalo cepljenje ali ni, ne vem, je pa bojše...

a vi ste jo dali na operacijo?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Povečana žrelnica
31.3.2012 12:55:20   
Ploha
aja še to: na ORL nam je rekla, da so težave z ušesi tudi dedne...moja mami je imela kronično vnetje srednjega ušesa in moj mož....

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Povečana žrelnica
31.3.2012 14:06:28   
Najaa
Pri nas je bilo tako, da po cepljenju ni imela vnetih ušes ene pol leta pol se je pa začelo... skoz ušesa dokler ni dala žrelnice ven. Mogoče je dedno ja, ker mož je tudi dal žrelnico ven, jaz sem pa tudi imela z ušesi probleme sam ne tak velike.
Ja upam, da je to to. Da bo cepivo pomagalo. Ker tamala je pa tudi cepljena, je pa imela vsega skupaj ušesa vneta mislim da 2x. Žrelnice pa nima povečane.
Kaj pa pravijo zarad mendeljnov?

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Povečana žrelnica
31.3.2012 15:54:49   
Ploha
V bistvu nič, zdaj čakamo če bo imela še kake težave, čeprav jih ima že zdaj dosti...dobr z anginami ni bilo neke hude sile, mislim da jo je imela 2x...ampak, ko sem zadnjič videla njene mandlje, me je itak skoraj kap, taki kot baloni...

pa ji vedno pojamram, pa vedno reče, da bomo še malo počakali user posted image da to z leti tudi mine, in če se težave ne stopnjujejo, bi raje še počakali, tako je rekla...ne vem pa več kaj je prav...smrči pa res grozno in se mi zdi, da tudi slabše sliši, to jo imam že dlje časa na sumu...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Povečana žrelnica
31.3.2012 20:14:33   
Najaa
Ste na Metelkovi na ORL? Ker tole s čakanjem me zelo spominja na našo ORL zdravnico. user posted image Je tudi skoz govorila, da naj čakamo pa bo minilo in če bi bilo po njenem, bi še zdaj čakali, otrok je vedno slabše slišal. Naj jo pošljejo na test sluha pa bo vse jasno, kako sliši. Kar se tiče mandeljnov imamo mi isto - veliki, ma ogromni so in zaradi njih spi z odprtimi usti, smrči sicer malo manj odkar ni žrelnice, se ji pa po novem pojavljajo angine. Tako da če se bo to vleklo, grejo še man. ven.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Povečana žrelnica
31.3.2012 20:47:51   
Ploha
Ne, v Kranju sva bile pa je tako rekla...zanimivo...no naslednjič ji bom rekla glede sluha pol bo pa res verjetno vse jasno. Hvala za mnenje!


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Povečana žrelnica
2.4.2012 11:06:41   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: milki

Moj skoraj 4 letnik ima povečano žrelnico, in nič drugega, kar bi bilo povezano s povečano žrelnico. Ne smrči, ne teče mu iz nosa, sluh ima obojestransko tipa A, v štirih letih je imel samo dva krat uneta ušesa in parkrat virozo z vročino in to je vse. Zdej nam je pa dala napotnico za operacijo žrelnice, čeprov je tud njej ful čudno, da pri povečani žrelnici nima nikakršnih težav.
Dala nam je sicer še en sprej za nos, potem pa naj pred operacijo pridemo na pregled da bo videla ali se je kaj žrelnica zmanjšala.

Zanima me, če je kdo operiral otroka s povečano žrelnico, pa da drugih težav ni bilo ki pašejo k žrelnici?


Za nasvet lahko vprašaš tudi pediatrinjo, boš hitro dobila odgovor, tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/natasa-marcun-varda_39

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu milki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?